השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

מה זה סייבר ואבטחת מידע ואיך אפשר לפתח קריירה בתחום?

הסייבר נמצא בכל פסגה אפשרית: ביקוש, שכר וקריירה. מהיכן אנו צריכים להתחיל כדי להשיג את כל אלה? מה נותן לנו קורס סייבר? אילו הסמכות ניתן לקבל בו והאם זה מתאים לכל אחד? המדריך המלא לקריירה בסייבר מגיע לעשות סדר בדברים.

נסו גם לברר עם חברים ובני משפחה שלאו דווקא מגיעים מן התחום – מהו מקצוע ההייטק שעליו שמעו או נחשפו בתדירות גבוהה יותר מן האחרים מבחינה תקשורתית ופרסומית?

בסבירות גבוהה, התשובה לשאלה תהיה זהה: סייבר ואבטחת מידע. זה לא מקרי. תחום הסייבר כבר מזמן אינו מוגדר כנישה מקומית; התודעה התקשורתית, קצב הטכנולוגיה הגובר וכתוצאה מכך, הגברת והשתכללות תקיפות הסייבר במרחב הבין-לאומי – כל אלה הפכו את הסייבר, ובפרט את לימודי קורס סייבר ואבטחת מידע לתחום מבוקש ונרכש כל כך.

אתם יכולים להיות חלק מהמשוואה הזו.

מדריך הסייבר של Real Time Group כאן כדי לעשות קצת סדר בדברים, גם ובעיקר עבור חסרי ניסיון בתחום, אקדמאים ולא אקדמאים, אנשים שהוצאו לחל"ת ומעוניינים לבצע הסבה מקצועית, מתוך הראייה של מקצועות סייבר ואבטחת מידע כדלת לפיתוח, קידום וניהול קריירה מבטיחה, בעלת תנאים ושכר גבוהים במיוחד.

מה זה סייבר ומהי החשיבות של אבטחת מידע בימים אלו?

נתחיל בשאלה הטריוויאלית: מה זה סייבר ואבטחת מידע?
מדובר בתחום שעוסק בהגנה על מערכות המידע והתוכנות השונות מפני האקרים וגורמים זדוניים נוספים אשר רוצים לחדור למערכות אלו ולחבל בהן מסיבות שונות ומגוונות כגון: מניעים אידיאולוגיים, צפייה במידע חסוי, גניבת מידע וריגול, מטרות כופר וכו'.

מערכות המידע יכולות להיות מאוחסנות בשרתים, שרתים מקומיים, בענן ועוד והם עומדות בכל רגע בפני סיכון של חדירת גורם זר אליהם למען חבלה והפקת רווח.

בתוך אותו מרחב עצום של רשת האינטרנט פועלים פורצים ("האקרים"), אנשים בעלי מיומנויות גבוהות המעוניינים לנצל יכולות אלו דווקא "למטרות רעות" למטרת איתור ופריצה למידע המאוחסן באמצעים הטכנולוגיים שברשת. אחד הדגשים הבולטים של קורס סייבר עוסק באותם פורצים ובדרכי הפעולה שלהם.

ענף אבטחת המידע והסייבר עוסק דרך מגוון רחב של דרכים וטכנולוגיות במלאכת ההגנה על מערכות המידע בארגון תוך ביצוע בדיקות חדירה, תיקון פרצות, מעקב פעילות השרתים, זיוהי נקודות חולשה וכמו כן סתימת פרצות לאחר חדירת האקרים.

 

קורס אבטחת מידע וסייבר – Cyber Security

קורס סייבר ואבטחת מידע עוסק בהכשרה, בקידום ובהשמה של אנשי סייבר ואבטחת מידע שיספקו לארגונים וחברות מגוון של פתרונות לשמירה, הגנה ומניעת הפריצה לאותו מידע ארגוני יקר.
קורס הסייבר מקנה מסלול הכשרה מקיף במספר מקצועות.

יתרונות נוספים ללימודי סייבר ב- Real Time College

 • לימוד באמצעות סביבת עבודה אינטראקטיבית לצורך רכישת ידע והתנסות מעשיים לקראת המפגש עם זירת סייבר עתידית.
 • למידת בעיות אבטחה דווקא מזווית עינו של ההאקר – Professional Hacking, למטרת הבנת דרכי תקיפת סייבר.
 • הכרה מקרוב של נושא מבדקי חדירה – Penetration Testing לגילוי פרצות אבטחה וחולשות ארגוניות.
 • פגישת הטכנולוגיות הרלוונטיות לתחום הסייבר, לרבות בטכנולוגית ה- cloud (ענן) שאליה החל בשנים האחרונות מעבר גדול של חברות וארגונים.
 • תעודת הכשרה למסיימים את הקורס – כרטיס הכניסה לקריירה באחד ממקצועות התחום.
 • סדנת הכנה לקראת ראיון עבודה באחריות חברת השמה.
 • פרויקט גמר שיגיש המשתתף בסיום הקורס.

הסמכות נבחרות בתחום הסייבר

מסלול הלימודים לקריירה בסייבר ואבטחת מידע במכללת Real Time כולל הכנה להסמכות בינלאומיות בתעשייה הסייבר. הסמכות אלו נותנות את החותמת לידע אותו רכש איש הסייבר והם מוכרות בתעשייה המקומית והבינלאומית. במהלך מסלול הלימודים נתכונן להסמכה הפופולרית C | EH.
מעבר הבחינה של הסמכה בינלאומית זו תקנה לבוגר הקורס נקודות זכות רבות במהלך חיפוש העבודה, תוך כדי מסלול הלימודים נלמד באופן תיאורטי ומעשי לבחינה זו ונבצע תרגולים ומענה על שאלות לדוגמא על מנת להתכנון בצורה המיטבית.

כמה מרוויחים אנשי סייבר?

שכרם של אנשי הסייבר משתנה כמובן בהתאם לגורמים כמו: תפקידם המוגדר בחברה, התמחות, ותק בתפקיד, גודל הארגון המעסיק וכד', אך בכל מקרה מדובר בשכר גבוה במיוחד המוצע לבוגרי קורס סייבר. למה דווקא בסייבר?
גדילת ההכרה הארגונית בצורך ההגנה על מידע – הגדילה באופן טבעי גם את הביקוש לאנשי סייבר וההשקעה בהם.
גדלו באופן משמעותי התקציבים שהוקצו לאנשי אבטחת מידע. קיים מחסור גדול באנשי סייבר, ומכאן נוצרה הקרקע לעלייה חדה בשכר העובדים בתעשייה. המשוואה די פשוטה: מקצוע מבוקש ביותר – שכר הולם במיוחד.
הדוגמאות לסקרי ממוצע השכר בסייבר ואבטחת מידע בשנת 2020 ממחישות זאת היטב:

גם מקצועות סייבר אחרים, כמו: מיישם אבטחת מידע ומנהל אבטחת מידע, רושמים ממוצעי שכר גבוהים המוערכים בכ- 22,000 וב- 25,000 ₪ בהתאמה.
נתוני שכר אלו משתנים ועולים בהדרגה משנה לשנה, מאחר והביקוש לאנשי סייבר רק גובר. המגמה הזו צפויה להמשיך גם בעתיד הקרוב כמייצבת שכר תחום סייבר ואבטחת מידע כגבוה ביותר בתעשיית ההייטק.

קורס סייבר משכורות

למה ללמוד ב- Real Time Group?

סיימנו קורס סייבר בהצלחה, השגנו תעודת הסמכה באחד ממקצועות הסייבר. ומה הלאה?
מקום לימודים מוכר, מרצים מנוסים וחוות דעת של חברים אודות המוסד שבו נלמד – חשובים אבל לא מספיקים. עוד לפני שנרשמים ללימודי סייבר, אחת הבדיקות החשובות שנברר היא: האם יש במוסד המלמד חברת השמה?
מעבר לחטיבות הפיתוח וההדרכה שלה, ל- Real Time Group חטיבת השמה ומיקור חוץ שמספקת שירותי השמה לבוגרי הקורסים השונים, ושמה לעצמה למטרה ללוות, לסייע, להכווין ולבסוף להתחייב על מציאת עבודה בתעשייה לבוגרי הקורסים.

 • מעל ל 700 שעות לימוד אקדמיות, בהן רכישת ניסיון מעשי במעבדות המכללה
 • סדנאות הכנה אישיות לקראת ראיון העבודה
 • מנחים מיומנים בעלי ותק בהדרכת קורסים ממוקדים
 • מסלול מעשי וממוקד לדרישות תעשיית ההייטק
 • איתור משרות המתאימות ספציפית למועמד מבחינת שכר ותנאים
 • שת"פים עם מוסדות וחברות בהשמת בוגרי הקורס בתפקידים מגוונים
 • אלפי בוגרי קורס סייבר מטעם המכללה שכבר השתלבו בתעשייה בתפקידי מפתח
 

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group