השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

מה זה פיתוח Full Stack?

בשביל להבין באופן מלא מה זה פיתוח אתרים פולסטאק צריך להבין ממה בנוי עולם פיתוח הווב.

ברמת העקרון פיתוח אתרים כולל 2 חלקים עיקריים: פיתוח צד לקוח – Front End ופיתוח צד שרת – Back End.
ניתן ללמוד צד אחד של המשוואה ולעבוד בהייטק בתוך מפתחים אך היתרון הגדול של מפתחי Full Stack הוא כמובן הידע של 2 התחומים כך שהם מספקים פתרון מקיף ושלם בתחום פיתוח האתרים וחוסכים זמן רב, משאבים על עובדים נוספים, מייעלים את הליכי הפיתוח ועוד.

כיום מפתח אתרים Full Stack יכול לפתח אתר אינטרנט ברמת ממשק המשתמש אליו נחשפים הגולשים וכמו כן הוא מפתח את התקשרות עם בסיס הנתונים ולמעשה את "מאחורי הקלעים" של האתר. כאשר את כל זה עושה מפתח אחד הוא כמובן פותח דלתות רבות עבור הקריירה שלו ומעלה את תנאי העסקה שלו והמשכורות שחברות ההייטק מוכנות לשלם עבור שירותיו.

מהם הטכנולוגיות החשובות שמפתח Full Stack צריך ללמוד?

HTML/CSS

HTML היא שפת תגיות אשר מספקת את המבנה הבסיסי של אתר האינטרנט לטובת קריאה עי הדפדפן והצגת הטקסט והאלמנטים באופן מופשט ובסיסי.
בעזרת CSS ניתן להוסיף עיצוב לאלמנטים של HTML, לדוגמא: צבעים, תמונות, הגדרות רוחב וגובה, עיצוב רספונסיבי, ועוד חוקים רבים.

JavaScript

חלק מרכזי ביותר בעבודות של מפתח האתרים Full Stack הוא שימוש בשפת JS.
גם לעבודת פיתוח צד הלקוח משתמשים בשפה זו לטובת הוספת אנימציה, שימוש ב freamworks כגון Angular, הוספת Ajax ועוד.
וגם כיום ניתן בעזרת JS לפתח את צד השרת לדוגמא בעזרת טכנולוגיית Node.js אשר מאפשרת תקשורת עם בסיסי נתונים והיא מבוססת על שפת JavaScript

Git / GitHub

בעזרת טכנולוגיות וכלים אלו ניתן לעבוד בפיתוח פולסטאק בצורה יעילה תוך תיעוד גרסאות משופרות ותיקונים שנעשו בקוד.
בצורה זו של ניהול גרסאות תוכנה ניתן לעבוד בצורה מסודרת ויעילה תוך שמירת האפשרות לשנות גרסאות קוד באופן ברור ומעקב אודות שינויים שנעשו בקוד ע"י מפתח אתרים או גורמים אחרים אשר מעורבים בהליך הפיתוח.

שפות צד שרת

בעזרת טכנולוגיות וכלים אלו ניתן לעבוד בפיתוח פולסטאק בצורה יעילה תוך תיעוד גרסאות משופרות ותיקונים שנעשו בקוד.
בצורה זו של ניהול גרסאות תוכנה ניתן לעבוד בצורה מסודרת ויעילה תוך שמירת האפשרות לשנות גרסאות קוד באופן ברור ומעקב אודות שינויים שנעשו בקוד ע"י מפתח אתרים או גורמים אחרים אשר מעורבים בהליך הפיתוח.

יכולות עיצוב והבנה ב- UX

כיום לעיתים לא מספיק עבור מפתחי Full Stack לדעת לכתוב קוד ולחשוב בצורה לוגית אלא לקחת חלק פעיל בעיצוב ממשק המשתמש, ביצוע שיפורים והבנת הצרכנים מבחינת עיצוב UX ויצירת חווית משתמש מתקדמת ונכונה עבורם.

לימודי Full Stack במכללת Real Time

כאמור על מנת ליהנות מיתרונות תעשיית ההייטק ותנאי העסקה הטובים שהיא יכולה להציע לצד קריירה יציבה צריך לצבור מטבע הדברים את הידע המעשי והרלוונטי בהתאם לדרישות התעשייה.
Real Time College מציעה מסלול לימודי תעודה מעשי לפיתוח Full Stack הכולל ליווי אישי של מרצים מומחים מתעשיית פיתוח הווב ולימוד מקיף של כל הטכנולוגיות הרלוונטיות לקריירה בתחום.

על מנת לפתח קריירה ולעבוד בהייטק בתור מפתחי אתרים FULLSTACK חשוב ללמוד באופן מעשי וממוקד את הטכנולוגיות המוזכרות במאמר זה לצד כלים וטכנולוגיות נוספות שרלוונטיות לתעשייה שכן תפקיד מפתח הפולסטאק הוא מקיף ויכול להתבצע בהצלחה רק בעזרת ידע רלוונטי וצבירת ניסיון מתאים עם תכנית הלימודים המתאימה לדרישות התעשייה בתחום זה.

למידע נוסף אודות מסלול פיתוח full stack צרו אתנו קשר בטופס המצורף לעמוד זה ונשמח לעמוד לשירותכם.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group