השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

תחום למידת מכונה נחשב היום כתת תחום של בינה מלאכותית, והוא נוגע לתחומי הסטטיסטיקה והאופטימיזציה. למידת מכונה היא אחד הכלים המאפשרים לנו לעבוד עם המידע בצורה טובה יותר, וזוהי הסיבה מדוע זהו אחד הנושאים החמים ביותר בשוק. תחום שיש לו ביקוש רב בשוק הפרטי, וחברות רבות מחפשות אחר כוח אדם שעבר הכשרה בתחום.

אנו חיים בתקופה של מידע המגיע בכמויות. וידוע כי במידע יש תועלת וערך, אם רק יודעים כיצד להפיק ממנו תובנות. 

כאשר פותחו המחשבים הראשונים, מיד הבנו כי היתרון שלהם הוא היכולת לבצע פעולות חישוב מהירות ומשימות רבות המפחיתות את התלות בכוח אדם.

אמנם המחשבים הראשונים היו בעלי יכולות מגוחכות בהשוואה לגודלם העצום, אך מאז התקדמנו. היום בעזרת מחשבים אנו יכולים לבצע בשניות פעולות שבעבר דרשו כוח אדם רב. והיכולות הללו היו הכרחיות עבור הקדמה האנושית.

אך לאחר שהגענו ליכולות שכאלו, חיפשנו אחר הצעד הבא. עד אותו הרגע המחשבים ביצעו פעולות שהוגדרו מראש, אך אנשי הטכנולוגיה חיפשו את הצעד הבא - מחשבים המסוגלים לבצע פעולות של למידה, מבלי שנדרשנו לתכנת אותם לביצוע פעולה ספציפית. וכך נולד תחום למידת מכונה - Machine Learning.

יישומים של למידת מכונה

תאמינו או לא, גם אם בחייכם הפרטיים אתם נהנים מלמידת מכונה על בסיס יומי יומי. אחת הדוגמאות ליישומי למידת מכונה אתם יכולים למצוא בשירותי הסטרימינג של נטפליקס.

בוודאי שמתם לב כי נטפליקס מציע לכם המלצות לצפייה, ואלו יכולות להיות המלצות שונות אצל החברים.

כלומר נטפליקס מתאימה את המלצות הצפייה על פי ניתוח דפוסי הצפייה האישיים, וכל זה לא היה אפשרי ללא למידת מכונה.

ולא רק נטפליקס, אתם יכולים לראות מנגנונים דומים של למידת מכונה גם כאשר אתם רוכשים מוצרים באמזון או אתרים בעלי אופי דומה.

גם אתרים אלו עושים שימוש בלמידת מכונה על מנת ללמוד את דפוסי הקנייה שלכם ולהתאים עבורכם מוצרים העשויים לעניין אתכם.

למידת מכונה בעולם החקלאות

למידת מכונה אפילו הגיעה לחקלאות. חוות גידול חקלאיות תמיד רוצות להגדיל את הכמות והאיכות של התוצרת החקלאית. ולצורך כך הן צריכות לנטר באופן קבוע שינויי טמפרטורה, אור השמש, התנהגות חרקים מועילים ומזיקים, מחזורי זריעה, סוגי דשנים, כמויות מים ועוד. בזכות למידת מכונה חוות הגידול יכולות לשפר את הגידולים.

למידת מכונה מגיעה היום לכל מקום, אנו רואים יישומים שלה בתחום הביטוח, השיטור והמלחמה בפשע, בתחום הבנקאות, הרפואה, המדע ועוד. ומכאן ברור מדוע זהו אחד ממקצועות העתיד .

כיצד ניתן להשתלב בתחום למידת מכונה?

מגוון היישומים של למידת מכונה אכן מעיד על הפוטנציאל של התחום עבור כל מי שמחפש תחום לימודים וקריירה.

ישנם קורסים המכינים את הסטודנטים להשתלבות בשוק העבודה ובהם ניתן ללמוד על בינה מלאכותית ולמידת מכונה.

אלו הם התחומים החמים ביותר בשוק, ובקורסים תוכלו לרכוש את כל הכלים גם ללא רקע בנושא.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group