תמונה ראשית למסלול

קורס Real Time Embedded Linux

בואו נדבר
פתיחת הקורס
שעות לימוד אקדמיות
מפגשים בשבוע
התמחות מעשית בחטיבת הפיתוח
יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל

קורס Real Time Embedded Linux Systems הינו מסלול הדגל של החברה ואחד הקורסים הנדרשים ביותר כיום בתעשייה.
בכל שנה יש ביקוש לאלפי משרות בתחום Real Time & Embedded Linux, קיים צורך אדיר לעובדים בעלי ידע וניסיון מעשי.
מאז 2007 השתתפו אלפי סטודנטים בקורס זה, כאשר כ 87% מהבוגרים מצאו עבודה, 100% מאלו שסיימו פרויקט גמר במחלקת הפיתוח מצאו עבודה!

קורס Real Time Embedded Linux מקנה לסטודנטים את הידע והכלים הנדרשים בתעשייה בכדי להשתלב כמפתח Real Time Embedded Linux Systems (מערכות משובצות מחשב).

זהו הקורס המקיף ביותר כיום בתעשייה, מורכב מ 12 נושאים (מודלים) שונים המרכיבים את התחום, בין השאר C and C++ for Embedded Systems, RT-Concepts, Embedded Linux, Kernel Device Drivers (הרשימה מלאה בהמשך).

הסילבוס הוחלט לאחר פגישות רבות עם חברות ההייטק בתעשייה תוך כדי שימת דגש על הדרישות העכשוויות.

הקורס מעניק את הידע התאורטי והמעשי, הכלים המיוחדים והנושאים שעומדים בפני מתכנני מערכות משובצות מחשב / תכנות זמן אמת, כלל שלבי הפיתוח ב Embedded Systems, בין אם מדובר על מערכות Bare Metal או Embedded Linux \ FreeRTOS \ SafeRTOS, תוך שימוש בכרטיסי פיתוח מבוססי ARM Cortex-M \ Cortex-A.

כל השלבים מרגע אתחול המערכת (העלאת ה Boot-Loader) ועד להרצת תוכנת user space מעל מערכת ההפעלה, שימוש במשאבים, אובייקטים ושירותים (System Calls) של מערכות הפעלה RT, שימוש ב Multi-Threading and Synchronization, כתיבת Linux Kernel Modules (LKM's) ,Board Support Package (BSP) ,Device Drivers, שימוש בכלי בדיקות (Debug Tools), תכנון ויישום Embedded RT applications, פרוטוקולי תקשורת, אלגוריתמיקה, Code optimization ו - IOT.

היות והסטודנטים מגיעים מרקע שונה אנו מעניקים קורסי מבוא על פי צורך, באפשרותך להגיע אלינו ולהיבחן (חינם) בכדי לבדוק אלו נושאים דורשים הכשרה.

הקורס כולל את כלל החומר הנדרש ולקראת סופו תעברו:

 • פרויקט גמר במעבדות החברה –Hands-On Training – הסטודנטים ישתלבו בפיתוח פרויקטים בעזרת שימוש ב- Evaluation Boards, בצורה עצמאית ובליווי של המרצה ומפתחים העובדים במעבדות החברה.
 • בסיום הקורס חטיבת ההשמה תפעל יחד עם המועמד להכנת קו"ח ויחל שלב ההשמה בתחום.

מבנה קורס Real Time Embedded Linux

כדי להכין אותך בצורה הטובה ביותר ולכסות את כל התחומים הנדרשים בתחום, מסלול Real Time Embedded Linux מחולק לשני חלקים עיקריים:

 • Embedded Bare-Board - פיתוח מערכות משובצות מחשב ללא מערכת הפעלה / עם מערכות הפעלה למיקרו-קונטרלרים (Microcontrollers) כגון Threadx \ Micrium \ FreeRTOS.
 • Embedded Linux -פיתוח על מערכת הפעלה לינוקס - בעיקר Linux Kernel & Device Drivers ,Linux User Space Programming.

במסגרת שני החלקים הללו תלמדו קורסים שונים כמו שפת C, ARM Architecture, Networking, Python, Linux Kernel, קורס לינוקס ועוד.

יש לנו מטרה:
להכשיר אותך לידע מלא ומעשי בתחום, ולאחר מכן ללוות אותך עד לחתימת החוזה בחברות מעולות ומובילות בתעשיית ההייטק.

הגשת פרויקט בסיום הקורס

בסיום קורס Real Time Embedded Linux תגישו פרויקט שמשלב את הכלים המתקדמים ביותר הנמצאים בשוק היום.

כשתסיימו את הפרויקט של קורס Real Time Embedded Linux, תוכלו להציג אותו בגאווה בראיונות עבודה או בפני לקוחות כדי להדגיש את יכולותיכם המקצועיות והניסיון הרב שצברתם בלימודים.

קורס Real Time Embedded Linux של מכללת Real Time מספק לסטודנטים תיק עבודות מעמיק ומקצועי שניתן להציג ללקוחות או למעסיקים כדי להראות את הידע והיכולות שפיתחו.

המטרה הסופית של מכללת Real Time היא להכשיר את הסטודנטים כך שיצאו עם ניסיון והכשרה מקצועית שיאפשרו להם להשתלב בשוק העבודה בהצלחה.

תקופת התמחות והכשרה בסיום הלימודים

הקורסים של מכללת Real Time מתרכזים בהשגת ניסיון מעשי והכשרה מתמשכת במחלקת הפיתוח של החברה. זהו אתגר נהדר והזדמנות נדירה להשתלב בתחום המעשי בצורה מיידית.

מכללת Real Time פועלת להשגת ניסיון מעשי והכשרה מתמשכת לסטודנטים, במחלקת הפיתוח של החברה. הרעיון מאחורי זה הוא לאפשר לסטודנטים ללמוד ולפתח את יכולותיהם בסביבה מעשית ביותר ובתחום שקשה להשיג בו ניסיון מראש. במהלך הקורס, הסטודנטים לומדים מצוות ההדרכה של חטיבת הפיתוח של החברה, מהנדסים עם ניסיון מרשים בתחום ההנדסה ופיתוח מערכות תוכנה. זה כולל הבנה רחבה בתהליכי ההנדסה, בדיקה של מעגלים מודפסים, כרטיסי פיתוח, מערכות תוכנה מורכבות ועוד.

לאחר הלמידה התיאורטית, במהלך תקופת ההתמחות, סטודנטים שעברו בהצלחה את המבחנים מתחילים לעבוד במחלקת הפיתוח של החברה ומבצעים שם פרויקטים אמיתיים מהשטח. הם פועלים כמו חלק מצוות הפיתוח ותוך כדי עבודתם, הם מתמודדים עם פרויקטים קיימים וגם יוצרים פרויקטים חדשים. התמחות מעשית זו, היא הזדמנות יוצאת דופן לצבור ניסיון ולהשתלב בתחום המעשי בצורה מיידית. כמו כן, היא מסייעת לסטודנטים לבנות תיק עבודות מרשים שהם יציגו בתהליך החיפוש עבודה, בריאיונות עבודה כדי לשפר את הסיכויים שלהם להשתלב בעולם התעסוקה בתחום ההנדסה ופיתוח התוכנה.

בסיום תקופת ההכשרה - תהליכי השמה לעבודה

תחום ה Real Time Embedded Linux הוא תחום מרתק ודרוש במגוון תעשיות וחברות. זהו תחום טכנולוגי מתקדם שמצריך מומחיות וניסיון בהתממשקות מערכות חומרה ותוכנה. הסטודנטים שיוצאים עם הכשרה בתחום זה יהיו מבוקשים בשוק העבודה ויהיו להם המון הזדמנויות להשתלב בתחום.

כאשר סטודנטים מסיימים קורס ומשתלבים התמחות בחברות שהן לקוחות של המכללה, הדבר מביא להם יתרון משמעותי. הם יכולים להפיק מזה את היתרון של היכרות מראש עם התשתיות הטכנולוגיות של החברה ועם הפרויקטים שמגוון הלקוחות עוסקים בהם. זה יכול לסייע להם בהצלחתם במציאת עבודה וקרה לא פעם שבמהלך ההתמחות הסטודנטים התקבלו לעבודה באותה החברה.

הסטודנטים נמצאים בסביבה מעולה ליצירת ידע וניסיון טכנולוגי מעשי בתחום ההנדסה. המהנדסים המנוסים בחטיבת הפיתוח יכולים לשמש כמשאבים מצוינים להכשרת הסטודנטים ולספק להם הדרכה מקצועית ותמיכה בפרויקטים המעשיים שהם מבצעים. הידע והניסיון הרב שהם משיגים במהלך הלמידה במערכת זו יכולים לשפר באופן משמעותי את היכולות המקצועיות של הסטודנטים.

הפידבקים החיוביים וההמלצות מחברות שבשיתוף פעולה עם המכללה יכולים להיות אמצעים מרשימים להצגת הסטודנטים בשוק העבודה ולעזור להם למצוא הזדמנויות מקצועיות בהתאם לתחום ההתמחות שלהם. התמיכה בהשגת משרות היא חשובה לשיפור היכולת שלהם להתקבל לעבודה על מנת שיכנסו לשוק העבודה במהירות ובהצלחה.

אנחנו נספק לכם תמיכה ומעקב בעת חיפוש העבודה. אתם תוכלו להרגיש שיש לכם אנשים שמתעניינים בכם ומוכנים לעזור לכם במציאת הצעות עבודה מתאימות. זה אמצעי נוסף לסטודנטים להתקבל לעבודה ולבנות את הקריירה שלהם בתחום ההתמחות שלהם. אתם לא לבד!

חדש! עד 50% הנחה לקורסי בוקר במתכונת BOOTCAMP!

גמישות היא מילת המפתח בעולמות הפיתוח הטכנולוגיים ועכשיו יש לכם את אותה אג’יליות גם במערכת השעורים, ככה שתוכלו לבחור ללמוד בזמן שמתאים לשגרת היומיום שלכם.
זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחת מתכניות ההכשרה המובילות שלנו להתחיל קריירה טכנולוגית תוך 4 חודשים בלבד, בתנאים נוחים במיוחד. לפרטים והרשמה לחצו כאן


תוכנית לימודים Real Time Embedded Linux

ידוע שכל אחד מאיתנו מגיע עם רמת ידע שונה, כדי להתאים את התכנים אליכם, בנינו 3 תוכניות לימוד בהתאמה לרקע הקודם שלכם:

(מסלול מקיף (לחסרי ניסיון

במסלול זה תלמדו את כל המודולים ותהנו מהתמקצעות מירבית.

 • Real Time Embedded Linux למתחילים שבאים ללא ניסיון קודם או עם מעט מאוד ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 9 ל-12 חודשים.
 • המסלול בן 630 שעות אקדמיות.
(מסלול מקוצר (לבעלי רקע

מיועד לבעלי רקע קודם בתחום פיתוח תוכנה ואפליקציות.

 • תלמדו רק מודולים הקשורים באופן ישיר לקורס Real Time Embedded Linux.
 • משך המסלול בין 6 ל-7 חודשיים.
 • המסלול בן 310 שעות אקדמאיות.
מסלול בבחירה אישית

מיועד לבעלי ניסיון בתחום שמעוניינים בהשלמה או חיזוק של נושאים בודדים.

 • משך המסלול בין 1-3 חודשים, תלוי בשעות האקדמיות של אותו מודול.
Embedded Linux
קורס Linux Fundamentals 75 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
...
קורס Bash Scripting 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
Bashהוא למעשה מעטפת Shell מאוד נוחה ויעילה, שפותחה על ידי אנשי ה gnu והיא למעשה ה Shell ברירת מחדל במערכות ה Linux/gnu ומהווה בסיס חיוני למערכת. כמו כל Shell נורמלי, היא כוללת במקביל למערכת חזקה של פקודות, גם שפת סקריפט קלה אך מאוד יעילה.
קורס פייתון - Python 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
בקורס זה נתמקד ב- פייתון 3, במטרה לספק את הידע והניסיון הדרושים לתכנות יישומים בתעשייה מונחת עצמים. נלמד כיצד מפתחים תוכנה באמצעות פייתון. אתם תלמדו טכניקות וכלים המתאימים לפיתוח עם שפת פייתון. נלמד תכנות ברמה מקצועית וגבוהה, המתאימה לחברות ההייטק. מדובר בקורס מאוד מעשי שאיתו נעשה גם שימוש בכרטיסי פיתוח.
שפת Python בימים אלו נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והמבוקשות ביותר בתעשיית ההייטק. הפופולריות של שפת תכנות זו והשימוש הנרחב שלה בתעשייה במגוון רחב של פרויקטים הופכים את לימודי פייתון לאחד מקורסי התכנות המבוקשים ביותר שכן הביקוש הוא גדול, תחומי התעסוקה מגוונים ובהתאם לכך יש כדאיות גדולה בבחירת שפה זו להתמקצעות בדרך לקריירה מתגמלת עם עתיד מקצועי מפותח.
קורס RT Concepts 40 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
...
קורס Embedded Linux 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
...
Embedded Systems
קורס שפת C 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
...
קורס ARM - Embedded systems 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
...
קורס Networking 40 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
תקשורת מחשבים ברמת CCNA - קורס זה מעניק ידע נרחב בתחום התיאורטי ובתחום המעשי בהתקנה, תחזוקה, הגדרה, הבנה בנתבים ומתגים, תפעול, תיקון רשתות והיכרות עם פרוטוקולי IP.
היכרות עם מושגי מפתח והמכשירים ברשתות מיתוג מנות, היבטים של LANs \ WANs, המבנה והתפקוד של ארכיטקטורות ופרוטוקולים של הרשת.
קורס ++C 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
כיסוי תכנות מונחה עצמים באמצעות שפת C++, הדגשת פולימורפיזם, ירושה מרובה, חריגים, ריבוי הפתילים (Multithreading) .

בני כהן
מנכ"ל ומייסד Real Time Group

 • בעל תואר שני M.Sc בהנדסת תקשורת.
 • תואר ראשון (BScTE) בהנדסת אלקטרוניקה.
 • מרצה וראש תחום קורס Real Time Embedded ב-RT-Group.
 • בעל ניסיון של מעל 20 שנה בפיתוח והדרכת מערכות RT Embedded Linux לחברות Enterprise, הביטחוניות ו- Startups המובילות בעולם.

teacher-image-בני-כהן

תנאי קבלה

 •  יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב.
 •  אנגלית ברמה גבוהה.
 •  רצוי ניסיון בפיתוח בשפת C - יתרון, אך לא הכרחי.
 •  ראיון ידע מקצועי.

למי מתאים קורס Real Time

 • בוגרי מכללות / אוניברסיטאות המעוניינים להתמחות בפיתוח מערכות Real Time.
 • מהנדסי חומרה / תוכנה / מדעי המחשב חסרי ניסיון בפיתוח המעוניינים בהסבה מקצועית.
 • הנדסאים המעוניינים בדריסת רגל בתעשיית ההייטק בתור מהנדסי real time ותפקידים דומים.

תהליך הלימוד Real Time Embedded Linux

תהליך הלימוד צעד ראשון
תהליך הלימוד צעד שני
תהליך הלימוד צעד שלישי

תעודות גמר והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר
 • השתתפות לפחות 80% משעות המסלול
 • הגשת פרויקט הגמר / מבחן מסכם בציון 70 ומעלה
 • חובת הגשת מטלות הקורס לרבות תרגילים, עבודות בית, ופרויקטים

בסיום קורס Real Time Embedded תוענק תעודת גמר מפתח תוכנה Real Time Embedded Linux מטעם RTG.

תעודת בוגר/ת Real Time College מוכרת בתעשיית ההייטק הגלובלית ונחשבת מקצועית.
אנו עובדים בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה.
אישור ההכרה ופיקוח הניתן ע"י משרד הכלכלה למכללת RTG בתחום. מספר מגמה 3451.

למה ללמוד איתנו Real Time Embedded Linux

שיעורים פרטיים
פיתוח פרויקטים
השמה להייטק
קורס חוזר
שכר הלימוד
השיעורים מוקלטים

תהליך ההשמה להייטק

תהליך השמה צעד ראשון
תהליך השמה צעד שני
תהליך השמה צעד שלישי

השמה בחברת הייטק

teacher-image- ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק -

ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק

לקראת סיום הלימודים (80%) סטודנטים בעלי ציון מעל 70 מתחילים התמחות מעשית אצלנו במחלקת פיתוח ומשתלבים בצוות הפיתוח.

אלו בעלי ציון נמוך מ 70 יבצעו בחינה נוספת ובמידת הצורך יחזרו על הקורסים הרלוונטיים שוב ללא תשלום נוסף.

לקראת 90% מהקורס, תוך כדי התמחות מעשית מתחילה העזרה בהשמה, צוות HR שלנו ילווה אתכם בתהליך ההשמה, נכתוב יחד איתכם את קורות החיים ונכין את תיק עבודות שיצטרף אליו.

נאמן אתכם לראיונות עבודה טכניים (באמצעות צוות פיתוח) + ראיונות עבודה אישיים (באמצעות מחלקת HR).

כל סטודנטים המעוניינים יקבלו ליווי מלא עד להשמה בהייטק, קיימת אופציה לסטודנטים מצטיינים להשתלב ב Real Time Group כחלק מהצוות הפיתוח.

המטרה שלנו היא להעניק לכם את הידע והניסיון ולדאוג לכניסתכם החלקה לעולם ההייטק.

בואו ללמוד ולעבוד איתנו בתעשיית ההייטק.

מדריכי לימוד Real Time Embedded Linux

Click to Load

מדריך להתקנת gcc

Click to Load

RT concept MUTEX

Click to Load

הכרות RT concept

שידור חי: הקול על הקוד – מכללת Real Time

Click to Load

מה הן מערכות Real Time Embedded

Click to Load

מה זה RT

Click to Load

מהי מערכות Real Time Embedded

שכר לימוד Real Time Embedded Linux

אתה יכול לשלם את שכר הלימוד שלך מראש באמצעות תשלום עצמי, תשלום מעסיק או סיוע ממשלתי.

ישנן אפשרויות רבות של הלוואות אישיות שתוכלו לחקור ולשאול

מלגות זמינות לחיילים משוחררים ואזרחים ותיקים.

חיילים משוחררים ואזרחים ותיקים יכולים לגשת ל הטבות ומלגות מסוימות

חוות דעת סטודנטים

Click to Load
Click to Load
Click to Load

שאלות ותשובות נפוצות

תנאי הקבלה למסלול הכשרה והשמה לפיתוח Real Time Embedded הם:

 1. יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב.
 2. אנגלית ברמה גבוהה.
 3. רצוי ניסיון בפיתוח בשפת C -יתרון, אך לא הכרחי.
 4. אם יש לך רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות תכנות זהו יתרון
 5. ראיון ידע מקצועי.

חטיבת ההשמה של קבוצת Real Time עובדת עם חברות מובילות בתחום פיתוח החומרה.
לאחר מסלול ההכשרה ניתן להשתלב ולפתח קריירה במגוון חברות בתחומים כגון: תעשייה רפואית, תעשייה בטחונית, סטארטאפים, ועוד.

מסלול ההכשרה לפיתוח מערכות Embedded נותן דגש רב לעבודה מעשית וצבירת ניסיון בפיתוח.
במהלך מסלול ההכשרה יש שיעורי בית, תרגולים, ופרוייקטים לצורך פיתוח תיק עבודות על מנת שייצבר הניסיון המספק לטובת עבודה בתחום כבר עם סיום הלימודים.

מסלול זה מתאים לבעלי ניסיון קודם בפיתוח תוכנה או מהנדסים בוגרי תארים בתחום המדעים, במידה ואתם רוצים לעבוד בהייטק ואין לכם ניסיון קודם צרו איתנו קשר למידע נוסף אודות מסלולי הכשרה אשר מתאימים.

כן ניתן לשלם דרך הפיקדון חיילים משוחררים לטובת לימודים במכללה, צרו איתנו קשר למידע נוסף

המרצים שלנו מעבירים את החומר הנלמד בשפה העברית, לצד זאת חומרי הלימוד ועבודת הפיתוח נעשית בשפה האנגלית

ניתן לקבל עזרה וליווי אישי כולל שיעורים חוזרים בהתאם לתקנון המסלול.

מחלקת השמה של RT GROUP תעזור לך בכתיבת קו'ח והכנה לראיון עבודה האישי .בהתאם לתקנון המסלול, צרו איתנו קשר למידע נוסף.

מסלול ההכשרה מתקיים בסניף תל אביב: רחוב נחלת יצחק 32, תל אביב-יפו. יש תחבורה ציבורית נוחה, ליד תחנת רכבת השלום- תל אביב, חנייה קרובה ועוד.. אנו מלמדים באופן היברידי בהתאם להנחיות הממשלה. צרו איתנו קשר למידע נוסף

טבלת שכר Real Time Embedded Linux

תחום Real Time Embedded Linux Systems כיום מאוד מבוקש בעולם ההייטק והדרישה לעובדים מקצועיים הביאה בצורה טבעית לעלייה בשכר, גם בעתיד נראה כי מגמה זו עתידה להימשך.

ממוצע שכר בתחום Real Time Embedded Linux Systems עומד על:

 • כ- 25,000 ש"ח לעובדים בעלי 0 עד שנתיים ניסיון
 • כ- 30,000 ש"ח ומעלה לעובדים מעל שנתיים ניסיון
1-3 3-5 6-10 ניהולי
מפתח/ת C 16,000-20,000 ₪ 18,000-28,000 ₪ 27,000-33,000 ₪ 28,000-36,000 ₪
מפתח/ת C++ 16,000-20,000 ₪ 18,000-28,000 ₪ 27,000-33,000 ₪ 28,000-36,000 ₪
Embedded Programming 16,000-21,000 ₪ 19,000-26,000 ₪ 25,000-32,000 ₪ 26,000-35,000 ₪
RT embedded Engineer 18,000-23,000 ₪ 23,000-28,000 ₪ 28,000-35,000 ₪ 35,000+ ₪
Linux Kernel Developer 17,000-21,000 ₪ 20,000-31,000 ₪ 27,000-35,000 ₪ 36,000-42,000 ₪
Linux / Kernel Expert 19,000-23,000 ₪ 25,000-32,000 ₪ 33,000-40,000 ₪ 40,000+ ₪
Algorithm Developer | פיתוח אלגוריתמים 18,000-23,000 ₪ 24,000-35,000 ₪ 30,000-40,000 ₪ 36,000-43,000 ₪
Software Project Manager 18,000-20,000 ₪ 21,000-23,000 ₪ 22,000-27,000 ₪ 28,000-30,000 ₪
Embedded Engineer 23,000-25,000 ₪ 25,000-30,000 ₪ 30,000-35,000 ₪ 35,000-40,000 ₪
IoT Developer 15,000-17,000 ₪ 17,000-23,000 ₪ 22,000-28,000 ₪ 25,000-32,000 ₪
Embedded Architect 15,000-21,000 ₪ 22,000-26,000 ₪ 25,000-36,000 ₪ 34,000-41,000 ₪
software real time 29,000-34,000 ₪ 28,000-35,000 ₪ 35,000-45,000 ₪ 40,000-55,000 ₪
Board Design Engineer 18,000-20,000 ₪ 20,000-25,000 ₪ 25,000-30,000 ₪ 30,000-35,000 ₪
Chip Design 16,000-18,000 ₪ 19,000-22,000 ₪ 24,000-28,000 ₪ 32,000-40,000 ₪
NET / C# Engineer 18,000-23,000 ₪ 23,000-27,000 ₪ 27,000-30,000 ₪ 30,000+ ₪

מאמרים בתחום ההייטק

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל
© כל הזכויות שמורות Real Time Group