תמונה ראשית למסלול

קורס DevOps

בואו נדבר
פתיחת הקורס
שעות לימוד אקדמיות
מפגשים בשבוע
התמחות מעשית בחטיבת הפיתוח
יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל

קורס DevOps מתמקד בהכשרה מקצועית למשרת DevOps Engineer.

קורס DevOps מכין את הבוגרים להשתלבות באחד התהליכים הקריטיים בחברות ההייטק, הנוגע לתרבות הארגונית ושיטות העבודה הקיימות בפיתוח תוכנה. המטרה היא להבטיח תקשורת, שיתוף פעולה ויעילות בין מפתחי התוכנה, לבין שאר אנשי ה IT של החברה - וזאת מתוך מטרה לקצר את מחזור הפיתוח, ולהוציא כל מוצר או גרסה חדשה במהירות ללקוחות.

הענקת ידע נרחב בפיתוח ותפעול ( Development & Operations), קידוד, ניהול תשתיות, ניהול מערכת וכלים ייעודיים ל DevOps (כגון Jenkins, Docker, Kubernetes, Ansible, Terraform), הבנה מעמיקה של ארכיטקטורת ענן (AWS - Amazon Cloud), בקרה על קוד מקור (Source Control), מתן וקבלת code reviews והיכרות עם עקרונות אג'ייל (Agile Principles) הם רק חלק מהדברים שנתמקצע בהם במהלך הקורס.

אף על פי שכל ארגון שואף לייעל ולהאיץ את מחזור הפיתוח, היישום של מתודולוגיות העבודה יכולות להשתנות מארגון לארגון. ולכן קורס דבאופס מעניק מגוון של כלים הנוגעים לכל תהליכי הפיתוח ופריסת התוכנה. ההכרות עם שלבי הפיתוח השונים היא הכרחית עבור כל מי ששואף להאיץ את התהליכים.

כבית תוכנה המעניק שירותי DevOps למגוון חברות בארץ ובעולם, אנו מבצעים מיגרציה (migration) של חברות לענן, ,תוך מודעות ומתן דגש לדרישת הלקוחות והמעסיקים, ידע הטכני והכלים הפופולריים ב DevOps והצורך לרכוש ניסיון מעשי בהם. לכן, אנחנו יודעים מה צריך כדי לשלב אותך בתעשייה. 

בהתאם לצרכים של התעשייה, בנינו את תכנית הלימודים המקיפה ל DevOps Engineer, הכוללת את כל הכלים הנדרשים לעבודה בתעשייה. יחד עם התמחות מעשית במחלקת הפיתוח שלנו, ביצוע משימות אמיתיות מהשטח כתף אל כתף יחד עם מהנדסי החברה ועוד. כל הניסיון הזה יאפשר לך פריצה לתחום, התפתחות ועבודה כ DevOps Engineer.

מה זה DevOps?

DevOps זה חיבור של שני מושגים: Development & Operations

 • Development - המחלקה האחראית על פיתוח המוצר (בד"כ על פי דרישות מחלקת השיווק) ותיקון באגים.
 • Operations - המחלקה האחראית על תהליך ייצור המוצר,התקנתו במערכת, ניהול גרסאותיו, בדיקת תקינותו ושחרורו ללקוח (והטמעתו באתר הלקוח).

עד אמצע שנות ה-2000 חברות היו מפתחות תוכנות ל- Desktop, כלומר תוכנות שרצות על המחשבים האישיים של הלקוחות שדאז נכתבו בדר"כ בעזרת C++/Java/dot Net ללא דפדפן. בעבור כל עדכון תוכנה היה צורך שוב להוריד את התוכנה מאתר היצרן, להתקין אותה במחשב ולהריץ אותה.

בשני עשורים האחרונים, פיתוח התוכנה עבר לענן, רוב התוכנות רצות מהשרתים של החברות (שהן בדרך כלל בענן) בניגוד ל Desktop וזאת הודות לדפדפן אשר באמצעות שימוש ב Javascript, Angular, React ו- NodeJS בצד לקוח או בצד שרת, מאפשר להריץ את התוכנה על מחשב המשתמש.
בהתאם לזאת גם מתודולוגיית "פיתוח תוכנה" השתנתה, עקרונות שמנחים את DevOps הן - מהירות, זמינות, אמינות, אבטחה ומחזור חיים.

DevOps התחיל כמתודולוגיית תרבות פיתוח ארגונית המתמקדת בשיתוף פעולה בין שתי מחלקות:
מחלקת Development ( פיתוח תוכנה) ומחלקת Operations ( מחלקה שאחראית "לדלוור" את גרסאות קוד), שיפור ואופטימיזציה של התקשורת בין שתי המחלקות מייעל את הפרודוקטיביות של הארגון ע"י אינטגרציה של תהליכים מוגדרים.
התהליך המתמשך והרציף של פיתוח continuous development כולל בדיקות אינטגרציה מתמשכות, השגחה רציפה של יישומי תוכנה לאורך כל תקופת הפיתוח שלה ועוד.

מה מכסה קורס DevOps:

הנושא דורש הבנה במגוון רב של תחומים ועל כן קורס DevOps בחברתינו הוא אחד המקיפים והמקצועיים ביותר. בין השאר בקורס נלמד:

 • ידע מעשי וניסיון באדמיניסטרציה בסביבות מערכת הפעלה לינוקס – Linux Administration
 • ניהול תצורה וכתיבת סקריפטים: כתיבת סקריפטים של Bash ופיתוח תוכנה בשפת Python
 • הכרות ושימוש בכלים לבניית תהליכי אוטומציה CI/CD כמו GitHubו Jenkins
 • קורס Networking מעמיק המאפשר הבנה מלאה של TCP\IP, שימוש ב Sniffers (כגון WireShark) בפתרון בעיות ברשת
 • עבודה עם בסיסי נתונים – SQL
 • הבנה בתהליכי ניהול גרסאות – Git
 • עבודה עם קונטיינרים של Docker
 • שימוש ב Kubernetes לניהול נכון של תשתיות
 • ידע ב Ansible מאפשר לנו לנהל כמות גדולה של שרתים בצורה אופטימלית ומגוונת
 • נלמד שירותי ענן של AWS לרבות S3 , EC2, IAM, ELB, VPC ועוד
 • שימוש Terraform המאפשר לנו לעבוד בשיטת "Infrastructure as a code" עם כל סוגי הענן הקיימים בשוק
 • בסוף הקורס נתמקצע בסט כלים למוניטורינג המשלב Prometheus ו Grafana

איך להיות מפתח DevOps

קיימת כיום דרישה מסיבית לאנשי DevOps. זהו אחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשייה הישראלית וכן בכפר הגלובלי.

כחברה המספקת שירותי DevOps ללקוחותיה בארץ ובחו"ל אנו מקבלים פניות רבות להטמעת מתודולוגיות בארגונים והעברתם "לענן".

מהנדסי DevOps הם למעשה אלה שמחברים את כל העוסקים בפיתוח הפרויקט, ולכן יש ביקוש גדול בתעשייה לעובדים מיומנים והביקוש צפוי לגדול בעתיד הקרוב.

איש DevOps משתמש בכלי ענן בכדי להבטיח ניהול פרויקטים מהיר ויעיל באמצעות הנקודות הבאות:

 • התאמת המוצר ב Real -Time לדרישות וצרכי התעשייה.
 • שימוש במתודולוגיית Agile לניהול הפרויקטים.
 • שימוש בכלי מדף בענן כגון: Docker, Kubernetes, Ansible, Terraform ועוד (כל אחד מנושאים אלה מהווה קורס עצמאי במסלול DevOps).

הקמת תשתית DevOps

הקמת תשתית DevOps היא תהליך שבו מוקמת תשתית טכנולוגית ותהליכים ארגוניים שתומכים בפיתוח ובפרסום תוכנה באופן יעיל ומהיר. דרך גישה זו, התפקידים השונים בצוותי הפיתוח והתפעול של התוכנה מתמזגים יחד כדי לשפר את התהליכים ולהגביר את האוטומציה, האמינות והתמיכה לצוותים המעורבים.

כדי להקים תשתית ישנם מספר צעדים חשובים שניתן לבצע:

1. תכנון ועיצוב: יש לתכנן את התשתית הטכנולוגית הנדרשת לתהליכי DevOps. זה כולל בחינת הכלים הנדרשים לניהול קוד מקור, בדיקות, אוטומציה וניתוח.

2. יצירת סביבת פיתוח: עליך להקים סביבת פיתוח יעילה המאפשרת לצוותי הפיתוח לעבוד באופן מהיר ויציב. זה יכול לכלול שרתי פיתוח, מערכת ניהול גרסאות, כלי לבדיקות יחידות ועוד.

3. אוטומציה: יש לפתח ולהטמיע תהליכי אוטומציה שיאפשרו הרצת תהליכים באופן אוטומטי ומהיר, כמו בניית התוכנה, בדיקות, אינטגרציה ופרסום.

4. ניהול קוד מקור: יש לבחון ולהשתמש בכלי לניהול קוד מקור, כמו GitHub או GitLab, המאפשרים עבודה משותפת וניהול של גרסאות קוד.

5. בנייה ו Deployment: יש להקים תהליך אוטומטי לבניית התוכנה והרצתה בסביבות היצור וההפצה. כך תהליכי איתור ותיקון שגיאות יכולים להתבצע במהירות ולספק תוצר יציב.

6. ניהול תשתית: יש צורך לבחון ולבנות תשתיות לסביבת פיתוח Development וסביבת Production. יש לבחון את תהליכי ניהול התשתית, כולל התקנת עדכונים, ניהול תקלות ושחזור תקלות במהירות.

7. מוניטורינג ולוגים: יש להקים מערכות מוניטורינג ולוגים שמספקות מידע מפורט על הפעילות של התוכנה והתשתית. זה יכול לכלול מערכות התראה ואתראה לתקלות אוטומטיות. כאשר מבצעים את הקמת תשתית ה DevOps בצורה יסודית ויעילה, ניתן לשפר את זמני הפיתוח, להגביר את איכות התוצר ולשפר את תהליכי הפרסום והתמיכה בתוכנה.

הגשת פרויקט בסיום הקורס

בסיום לימודי DevOps, תוכלו להציג בגאווה את הפרויקט שהכנתם.

פרויקט זה יבנה על ידי מגוון כלים חדישים בשוק וישמש אתכם בראיון עבודה או בהצגה ללקוחות פוטנציאליים.

המטרה הסופית של הקורס היא להכשיר את הסטודנטים כך שיצאו עם ניסיון רציני לשוק העבודה.

תקופת התמחות והכשרה בסיום הלימודים

לאחר הקורס, סטודנטים שהשלימו את הלמידה בהצלחה יתחילו תקופת התמחות מעשית במחלקת הפיתוח. במהלך תקופה זו, יעבדו ביחד עם מהנדסים מנוסים בחברת RT Group על פרויקטים אמיתיים שהחברה מספקת ללקוחותיה.

בוגרים שעברו את המבחנים וביצעו התמחות מעשית בחברה שלנו, הצטרפו לשוק העבודה בזמן קצר יותר מאחרים, בעיקר בשל הידע והניסיון הרב שצברו.

בסיום תקופת ההכשרה - תהליכי השמה לעבודה

לכל סטודנט שבסיום הקורס יחפש עבודה, יקבל מאיתנו תמיכה על ידי פידבקים חיוביים והמלצות לחברות שבשיתוף פעולה עם RT Group וכל חברה בשוק.

RT Group הינה חברה מוכרת בתעשיה עם אלפי לקוחות. חלק מהסטודנטים ישתלבו בחברה שלנו וחלק ישתלבו בחברות שאנו עובדים איתן.

בסיום תקופת ההכשרה אנחנו ניתן פידבקים והמלצות לכל החברות ש עובדות בשיתוף פעולה איתנו.

כאשר תזדקק להמלצה בחיפוש העבודה העצמי אישי שלך, אנחנו תמיד נהייה שם בשבילך.

תוכנית לימודים DevOps

ידוע שכל אחד מאיתנו מגיע עם רמת ידע שונה, כדי להתאים את התכנים אליכם, בנינו 3 תוכניות לימוד בהתאמה לרקע הקודם שלכם:

(מסלול מקיף (לחסרי ניסיון

במסלול זה תלמדו את כל המודולים ותהנו מהתמקצעות מירבית.

 • DevOps למתחילים שבאים ללא ניסיון קודם או עם מעט מאוד ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 9 ל-12 חודשים.
 • המסלול בן 480 שעות אקדמיות.
(מסלול מקוצר (לבעלי רקע

מיועד לבעלי רקע קודם בתחום פיתוח תוכנה ואפליקציות.

 • תלמדו רק מודולים הקשורים באופן ישיר לקורס DevOps.
 • משך המסלול בין 6 ל-7 חודשיים.
 • המסלול בן 270 שעות אקדמאיות.
מסלול בבחירה אישית

מיועד לבעלי ניסיון בתחום שמעוניינים בהשלמה או חיזוק של נושאים בודדים.

 • משך המסלול בין 1-3 חודשים, תלוי בשעות האקדמיות של אותו מודול.
CI/CD
קורס Jenkins 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
Jenkins הוא שרת אוטומציה מבוסס קוד פתוח המשמש לאוטומציה של תהליכי בניה, בדיקה וייצוא של תוכנות מחשב. זהו כלי פופולרי ונרחב בעולם פיתוח התוכנה. קורס Jenkins יכול לספק למפתחים את הידע הנדרש להבנת הכלי וליצירת מוצרים בצורה יעילה ומהירה יותר.
ב Jenkins- איש DevOps יכול ליצור ולבנות תהליך אוטומטי שיכלול את השלבים השונים בתהליך הפיתוח של התוכנה. התהליך כולל את הבניה של התוכנה (Build) הבדיקה שלה (Testing) האיחוד (Integration) של הקוד וה Down time Zero שלה בסביבת הפעולה.
קורס Docker Containers 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
קורס Docker מתאים למגוון רחב של אנשים בתעשייה ובמערכת הפיתוח. כגון, מפתחי תוכנה, מנהלי מערכת ותשתיות, מנהלי תשתיות ותמיכה. קורס Docker מתאים למגוון רחב של מקצועות ותפקידים בתעשיית התוכנה והפיתוח, ומעניק את הידע והכלים הנדרשים לניהול ושימוש יעיל בקונטיינרים בתהליכי הפיתוח והתפעול.
Docker היא מערכת שמאפשרת להתקין ולהריץ יישומים בתוך קונטיינרים (מכולות), פלטפורמה להפעלת יישומים בתוך סביבת קינון וירטואלית. עם Docker אתה יכול ליצור, להפעיל ולנהל יישומים בסביבת הייצור על ידי שימוש ביכולות התיקון האוטומטי של Docker ויצירת סביבות בידוד קלות משקל וניידות.
לימוד Docker חשוב במסלול הפיתוח של DevOps מכיוון שהוא כלי מרכזי בתהליכי (CI/CD) ריצה ופרסום המתמיד של קוד ובכלל בניהול תשתיות (Code Infrastructure).
קורס Kubernetes 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
מערכת המאפשרת ניהול, קיפוג, scaling, פריסה אוטומטית של יישומים על גבי קונטיינרים.
קורס HELM 10 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
כלי מיועד לניהול יישומי Kubernetes. עם כלי זה אנחנו מגדירים, מתקינים ומשדרגים את אפליקציית Kubernetes.
קורס ANSIBLE 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
קוד פתוח שמספק כלי אוטומציה לאספקה, ניהול תצורה, פריסת יישומים, וניהול תהליכי IT ידניים רבים אחרים. בניגוד לכלי ניהול פשטניים יותר, משתמשי Ansible (כמו מנהלי מערכות, מפתחים ואדריכלים) יכולים להשתמש באוטומציה של Ansible כדי להתקין תוכנה, לבצע אוטומציה של משימות יומיומיות, לספק תשתית, לשפר אבטחה ותאימות, לתקן מערכות ולשתף אוטומציה בכל הארגון.
Automation Devops
קורס לינוקס | Linux Admin 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
בקורס תלמדו איך להפעיל את מערכת לינוקס בצורה שוטפת, טכניקות למיקסום השימוש בלינוקס. תוכנית הלימודים מתחלקת לשניים: מבוא ללינוקס - התקנה, ניהול קבצים והרשאות. בסופו של דבר תדעו איך לנהל את המערכת באופן שוטף. בחלק השני של הקורס נלמד על הגדרות המערכת, משתמשים, כרטיסי רשת, ניהול לינוקס קרנל ועוד.
מדובר במערכת הפעלה חינמית מבוססת קוד פתוח והיא נחשבת למערכת הפעלה מאוד בטוחה יחסית לאלטרנטיבות. המערכת מעניקה לבודקי תוכנה ומתכנתים חופש פעולה יעיל. הרוב המכריע של יישומי התוכנה (כמו שרתים, יישומים, מסדי נתונים או שירותי אינטרנט) פרוסים על מערכת ההפעלה לינוקס, לכן זה קריטי שבודקי תוכנה יהיו בעלי ידע וניסיון עם לינוקס.
קורס Bash Scripting 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
Bashהוא למעשה מעטפת Shell מאוד נוחה ויעילה, שפותחה על ידי אנשי ה gnu והיא למעשה ה Shell ברירת מחדל במערכות ה Linux/gnu ומהווה בסיס חיוני למערכת. כמו כל Shell נורמלי, היא כוללת במקביל למערכת חזקה של פקודות, גם שפת סקריפט קלה אך מאוד יעילה.
קורס SQL 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
לימוד ותרגול של שפת SQL. עבודה יסודית על MYSQL. המטרה בקורס היא ללמוד לבצע תקשורת ופעולות שונות עם בסיס הנתונים.
כל תוכנה פועלות לרוב עם כמויות אדירות של נתונים ברקע כמו למשל SQL. כיום, ניתן לאחסן נתונים אלו בסוגים שונים של מסדי נתונים כמו MySQL או Oracle ב-backend. במהלך תפקיד של בודקי תוכנה הם יצטרכו לאמת נתונים אלה ולכן יש צורך בידע של בסיסי נתונים בשאילתות SQL. זאת כדי לבדוק אם הנתונים המתאימים מאוחסנים בבסיסי הנתונים שלך.
בקורס נלמד - SQL Formal Definitions , The Relational Model, SQL Key Notes, SQL Properties, SQL User Objective , Data Definition Language ועוד.
קורס פייתון - Python 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
בקורס זה נתמקד ב- פייתון 3, במטרה לספק את הידע והניסיון הדרושים לתכנות יישומים בתעשייה מונחת עצמים. נלמד כיצד מפתחים תוכנה באמצעות פייתון. אתם תלמדו טכניקות וכלים המתאימים לפיתוח עם שפת פייתון. נלמד תכנות ברמה מקצועית וגבוהה, המתאימה לחברות ההייטק. מדובר בקורס מאוד מעשי שאיתו נעשה גם שימוש בכרטיסי פיתוח.
שפת Python בימים אלו נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והמבוקשות ביותר בתעשיית ההייטק. הפופולריות של שפת תכנות זו והשימוש הנרחב שלה בתעשייה במגוון רחב של פרויקטים הופכים את לימודי פייתון לאחד מקורסי התכנות המבוקשים ביותר שכן הביקוש הוא גדול, תחומי התעסוקה מגוונים ובהתאם לכך יש כדאיות גדולה בבחירת שפה זו להתמקצעות בדרך לקריירה מתגמלת עם עתיד מקצועי מפותח.
קורס Networking 40 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
תקשורת מחשבים ברמת CCNA - קורס זה מעניק ידע נרחב בתחום התיאורטי ובתחום המעשי בהתקנה, תחזוקה, הגדרה, הבנה בנתבים ומתגים, תפעול, תיקון רשתות והיכרות עם פרוטוקולי IP.
היכרות עם מושגי מפתח והמכשירים ברשתות מיתוג מנות, היבטים של LANs \ WANs, המבנה והתפקוד של ארכיטקטורות ופרוטוקולים של הרשת.
קורס GIT (Version Control) 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
מערכת לניהול גרסאות מבוססת קוד פתוח, כלי לשמירת גרסאות של הקוד שלך ותהליך פיתוח תוכנה. מטרת המערכת היא לעזור למפתחים לנהל את הקוד, ולעקוב אחר שינויים בקבצי התוכנה. המטרה היא לייעל את התהליכים במהירות.
בקורס זה תלמדו את תכונות הליבה של Git , זרימת עבודה ודרכים שונות לבטל שינויים או לשמור מספר גרסאות של פרויקט וכיצד לשתף פעולה עם צוותים אחרים והמפתחים. הקורס הוא עבור מתכנתים שרוצים לדעת איך להשתמש בתוכנה, ניהול נכון של גרסאות קוד, פיתוח בצורה הטובה והמתאימה ביותר למפתח ועוד.
Monitoring And Cloud
קורס Grafana 15 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
מערכת להצגת מידע או ערכים בתצורות שונות כגון: טבלאות, גרפים, שעונים וכדומה. המידע נקרא ממקורות כגון: MySQL MongoDB.
קורס Zabbix | Prometheus 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
תוכנת ניטור קוד פתוח עבור רכיבי IT מגוונים הכולל רשתות, שרתים, מכונות וירטואליות (VMs) ושירותי ענן.
קורס Terraform 20 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
Terraform הוא כלי קוד פתוח שמתמקד בניהול תשתיות כקובץ קוד. תשתיות ניתנות לתחזוקה וניהול גרסאות באמצעות קוד ובאופן תואם למערכת הגרסאות הידועה. המטרה של Terraform היא לאפשר ניהול מרכזי ואוטומציה של תשתיות באמצעות קוד תשתיות נגיש.
Terraform הפך לכלי חשוב בתחום הDevOps ונמצא בשימוש נרחב בפיתוח והקמת תשתיות ענן (cloud infrastructure) ובניהול תשתיות תוכנה (infrastructure as code) באמצעות פלטפורמות כמו Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud Platform ועוד.
קורס AWS 35 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
הקורס נועד לעזור לך לקבל הבנה מעמיקה של העקרונות והשירותים הארכיטקטוניים של Amazon Web Services (AWS). תלמד כיצד לעצב ולהתאים יישומי ענן של AWS עם שיטות עבודה המומלצות על ידי אמזון.

קורס DevOps מהווה הכנה למבחני הסמכות בינלאומיות

התכנית מכשירה לקראת שתי הסמכות בינלאומיות יוקרתיות:

סטודנטים מצטיינים יוכלו להירשם לקורס Architect Solutions AWS

דמיטרי דנילוב
ראש תחום DEVOPS ואוטומציה.

 • בעל תואר ראשון במדעי המחשב במכללת הדסה ירושלים.
 • מנהל קבוצת DevOps בחטיבת הפיתוח ואת המרצים בחטיבת ההדרכה של ב RT-Group
 • בעל ניסיון של מעל 5 שנים באוטומציה והטמעת DevOps ללקוחותינו.
 • אחראי על תהליך ההתמחות המעשית (בסיום הקורס).

teacher-image-דמיטרי-דנילוב

תנאי קבלה

 • תנאי קבלה בסיסיים - ידע והבנה במחשבים
 • מבחן התאמה - ינתן לבעלי נסיון בלבד. מועמדים בעלי רקע במחשבים ופיתוח.
 • מועמדים ללא ניסיון או רקע - בהתבסס על שליטה בשפה האנגלית ברמה גבוהה וציון עובר במבחן פנימי של קורס מבוא Computer architechture
 • מועמדים ללא רקע או ניסיון כלל יכולים לבחור להשתתף בקורס מכינה קצר שקוזז עם עלות הקורס המלא
 • ראיון אישי

למי מתאים קורס DevOps

 • חסרי רקע – תוכנית לימודים שלנו בנויה מקורסי יסוד ומתאימה גם לאנשים בלי ניסיון.
  כל זה בתנאי  שהמועמד עובר בהצלחה את הראיון ו/או  קורס מבוא קצר Computer architecture.
 • מועמדים בעלי ניסיון עם Linux או רקע בפיתוח.
 • מפתחי תוכנה, אנשי IT או מפתחי אוטומציה עם ניסיון בעבודה המעוניינים לייעל את עבודתם ולהשתלב בתחום ה DevOps.
 • מועמדים בעלי רקע ב IT וניסיון בתחום בסביבת פרודקשן, ענן, Linux ומערכות מבוססות Web - טכנאי מחשבים / מנהלי רשתות / בעלי ניסיון או ידע בתחום תשתיות.
 • חיילים משוחררים יוצאי תפקידי מפעילי מחשב / מנמ"ר.

תהליך הלימוד DevOps

תהליך הלימוד צעד ראשון
תהליך הלימוד צעד שני
תהליך הלימוד צעד שלישי

תעודות גמר והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר
 • השתתפות לפחות 80% משעות המסלול
 • הגשת פרויקט הגמר / מבחן מסכם בציון 70 ומעלה
 • חובת הגשת מטלות הקורס לרבות תרגילים, עבודות בית, ופרויקטים
בסיום קורס Development Operations תוענק תעודת גמר מטעם RTG.
תעודת בוגר/ת Real Time College מוכרת בתעשיית ההייטק הגלובלית ונחשבת מקצועית.
אנו עובדים בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה.
אישור ההכרה ופיקוח הניתן ע"י משרד הכלכלה למכללת RTG בתחום. מספר מגמה 3528.

למה ללמוד איתנו DevOps

שיעורים פרטיים
פיתוח פרויקטים
השמה להייטק
קורס חוזר
שכר הלימוד
השיעורים מוקלטים

תהליך ההשמה להייטק

תהליך השמה צעד ראשון
תהליך השמה צעד שני
תהליך השמה צעד שלישי

השמה בחברת הייטק

teacher-image- ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק -

ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק

לקראת סיום הלימודים (80%) סטודנטים בעלי ציון מעל 70 מתחילים התמחות מעשית אצלנו במחלקת פיתוח ומשתלבים בצוות הפיתוח.

אלו בעלי ציון נמוך מ 70 יבצעו בחינה נוספת ובמידת הצורך יחזרו על הקורסים הרלוונטיים שוב ללא תשלום נוסף.

לקראת 90% מהקורס, תוך כדי התמחות מעשית מתחילה העזרה בהשמה, צוות HR שלנו ילווה אתכם בתהליך ההשמה, נכתוב יחד איתכם את קורות החיים ונכין את תיק עבודות שיצטרף אליו.

נאמן אתכם לראיונות עבודה טכניים (באמצעות צוות פיתוח) + ראיונות עבודה אישיים (באמצעות מחלקת HR).

כל סטודנטים המעוניינים יקבלו ליווי מלא עד להשמה בהייטק, קיימת אופציה לסטודנטים מצטיינים להשתלב ב Real Time Group כחלק מהצוות הפיתוח.

המטרה שלנו היא להעניק לכם את הידע והניסיון ולדאוג לכניסתכם החלקה לעולם ההייטק.

בואו ללמוד ולעבוד איתנו בתעשיית ההייטק.

מדריכי לימוד DevOps

Click to Load

Docker Architecture

Click to Load

תיאור מערכת Zabbix

Click to Load

לימודי AWS

שידור חי: הקול על הקוד – מכללת Real Time

Click to Load

מה זה דבאופס

Click to Load

איפה ללמוד קורס devops? למה ללמוד קורס devops engineer

Click to Load

סוגי משרות בתחום דבאופס | devops engineer

שכר לימוד DevOps

אתה יכול לשלם את שכר הלימוד שלך מראש באמצעות תשלום עצמי, תשלום מעסיק או סיוע ממשלתי.

ישנן אפשרויות רבות של הלוואות אישיות שתוכלו לחקור ולשאול

מלגות זמינות לחיילים משוחררים ואזרחים ותיקים.

חיילים משוחררים ואזרחים ותיקים יכולים לגשת ל הטבות ומלגות מסוימות

חוות דעת סטודנטים

Click to Load
Click to Load
Click to Load

שאלות ותשובות נפוצות

לאחר סיום מסלול ההכשרה ללימודי דבאופס ניתן להשתלב במגוון עצום של חברות בתעשיית ההייטק הבינלאומית והמקומית.
חברות מובילות במשק, חברות פרטיות סטאראפים ועוד.
יש דרישה מאוד גדולה היום לאנשי דבאופס מיומנים ובעלי ניסיון בעבודה עם שרתים וכלים מתקדמים אשר יש להם את היכולות לשפר תהליכים ולייעל את כל הליכי הפיתוח והתחזוקה של התוכנה.

מסלול ההכשרה לדבאופס כולל בתוכו עבודה מעשית מאומצת בדמות שיעורי בית, תרגולים ויצירת תיק עבודות מגוון.
זאת על מנת לצבור ניסיון מעשי ולהיות מוכנים לתחילת עבודה בהייטק מיד עם סיום מסלול ההכשרה.

בלימודים במכללה ניתן לממש זכאות לפקדון, צרו קשר למידע נוסף ועדכני אודות האפשרויות.

המרצים שלנו מעבירים את החומר הנלמד בשפה העברית, לצד זאת חומרי הלימוד ועבודת הפיתוח נעשית בשפה האנגלית.

לימודי Devops מתקיימים בכל הארץ באופן וירטואלי.
הסטאז מתקיים בסניף שלנו, בתל אביב רחוב נחלת יצחק.
ההגעה לסניף שלנו מאוד נוחה והוא קרוב לתחבורה ציבורית, וכמו כן חניה בהסדר, צרו איתנו קשר למידע נוסף וייעוץ.

המרצים וצוות המכללה מלווים את כל הסטודנטים ונותנים עזרה ויחס אישי לאורך כל הדרך, על מנת שכל בוגרי הקורס יצברו את הידע והניסיון הרלוונטי ויצליחו בלימודים. ניתן גם לקחת שיעורים חוזרים ושיעורים פרטיים בהתאם לתקנון הקורס.

צוות DevOps כולל מפתחים ואנשי IT, העובדים בשיתוף פעולה לאורך כל מחזור חיי המוצר, על מנת להגביר את המהירות והאיכות של פריסת התוכנה. זוהי דרך עבודה חדשה, שינוי תרבותי, שיש לו השלכות משמעותיות על הצוותים ועל הארגונים שבהם הם עובדים.

תחת מודל DevOps, צוותי פיתוח ותפעול כבר אינם 'ממגפים'. לפעמים, שני הצוותים הללו מתמזגים לצוות אחד שבו המהנדסים עובדים על פני כל מחזור חיי האפליקציה - מפיתוח ובדיקה ועד פריסה ותפעול - ויש להם מגוון מיומנויות רב-תחומיות.

צוותי DevOps משתמשים בכלים לאוטומציה והאצת תהליכים, מה שעוזר להגביר את אמינות המוצר. שרשרת הכלים של DevOps עוזרת לצוותים להתמודד עם יסודות DevOps חשובים, כולל אינטגרציה מתמשכת, אספקה מתמשכת, אוטומציה ושיתוף פעולה.

ערכי DevOps מיושמים לפעמים על ידי צוותים אחרים מלבד צוות הפיתוח. כאשר צוותי אבטחה מאמצים גישת DevOps, אבטחה היא חלק פעיל ומשולב בתהליך הפיתוח. זה נקרא DevSecOps

 • מְהִירוּת: צוותי DevOps משחררים תוצרים בתדירות גבוהה יותר, עם איכות ויציבות גבוהות יותר. למעשה, דו'ח DORA 2019 State of DevOps מצא שצוותי עילית מביאים תוצאות בתדירות גבוהה פי 208 ופי 106 מהר יותר מאשר צוותים אחרים. אספקה רציפה מאפשרת לצוותים לבנות, לבדוק ולספק תוכנה עם כלים אוטומטיים.
 • שיתוף פעולה משופר: הבסיס של DevOps הוא תרבות של שיתוף פעולה בין מפתחים וצוותי תפעול, החולקים אחריות ומשלבים עבודה. זה הופך את הצוותים ליעילים יותר, מה שחוסך זמן הקשור להעברת עבודה ויצירת קוד המיועד לסביבה שבה הוא פועל.
 • פריסה מהירה: על ידי הגדלת תדירות ומהירות ההפצות, צוותי DevOps משפרים מוצרים במהירות. ניתן להשיג יתרון תחרותי על ידי שחרור מהיר של תכונות חדשות ותיקון באגים.
 • איכות ואמינות: שיטות עבודה כמו אינטגרציה מתמשכת ואספקה מתמשכת מבטיחות שהשינויים יהיו פונקציונליים ובטוחים, מה משפר את האיכות של המוצר תוכנה. ניטור עוזר לצוותים להתעדכן בביצועים בזמן אמת.
 • בִּטָחוֹן: על ידי שילוב אבטחה באינטגרציה מתמשכת, אספקה מתמשכת ופריסה מתמשכת, DevSecOps מהווה חלק פעיל ומשולב בתהליך הפיתוח. אבטחה מובנית במוצר על ידי שילוב ביקורת אבטחה אקטיבית ובדיקות אבטחה בפיתוח זריז ובתהליכי עבודה שלDevOps .

טבלת שכר DevOps

1- 3 3- 5 6- 10 ניהולי
Devops 18,000-23,000 ₪ 22,000-25,000 ₪ 26,000-32,000 ₪ 31,000-36,000 ₪
מנהל/ת רשת 10,000-12,000 ₪ 13,000-15,000 ₪ 19,000-23,000 ₪ 25,000-30,000 ₪
תקשורת 10,000-12,000 ₪ 13,000-15,000 ₪ 17,000-23,000 ₪ 23,000-28,000 ₪
מומחה תשתיות 10,000-12,000 ₪ 13,000-15,000 ₪ 17,000-25,000 ₪ 25,000-30,000 ₪
מומחה SYSTEM 10,000-12,000 ₪ 13,000-15,000 ₪ 19,000-23,000 ₪ 25,000-30,000 ₪
מהנדס/ת תמיכה 11,000-13,000 ₪ 13,000-16,000 ₪ 17,000-25,000 ₪ 25,000-33,000 ₪
Python 15,000-20,000 ₪ 20,000-28,000 ₪ 25,000-32,000 ₪ 27,000-35,000 ₪
מנהל פרויקטים 13,000-18,000 ₪ 19,000-24,000 ₪ 25,000-28,000 ₪ 25,000-30,000 ₪
מנהל מוצר 15,000-20,000 ₪ 19,000-28,000 ₪ 27,000-32,000 ₪ 32,000+ ₪

מאמרים בתחום ההייטק

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל
© כל הזכויות שמורות Real Time Group