תמונה ראשית למסלול

קורס Data Science

פתיחת הקורס
שעות לימוד אקדמיות
מפגשים בשבוע
התמחות מעשית בחטיבת הפיתוח

קורס Data science עוסק במדע הנתונים ומשלב בתוכו מספר תחומים של ניתוח נתונים שביניהם:
סטטיסטיקה, BI, שיטות מדעיות, בינה מלאכותית (AI) וניתוח נתונים, במטרה להפיק ערך מוסף מהנתונים.

קורס Data Science של מכללת Real Time Group הוא קורס מקיף ומעשי המתבסס על הניסיון הרב של מרכז הפיתוח וההדרכה בעבודת בינה מלאכותית לצד פיתוח תוכנה.
בנוסף, המכללה מספקת פלטפורמות מקוונות נוחות ונעימות ללמידה מהבית בזמנם הפרטי של הסטודנטים, בעבור אותם קורסים שניתן ללמוד באופן אישי.
המטרה של לימודי Data science היא לייצר את אנשי ה- AI כדי שיוכלו להיות רלוונטיים לשוק העבודה.

לימודי Data Science כוללים:

 • במהלך קורס Data science נעבוד עם כלים נפוצים, כגון הספריות NumPy, SciPy, Pandas, SciKit learn.
 • המכללה מקפידה על סילבוסים שמתעדכנים ומשתכללים בזמן אמת, ובהתאם לחידושים הטכנולוגיים והתמורות בתעשייה הטכנולוגית.
 • כל השיעורים מוקלטים, וניתן לצפות בהקלטות בכל עת ולתרגל את החומר בצורה נוחה.​
 • המרצים של המכללה מסייעים לסטודנטים לגשר על פערי ידע באמצעות שיעורים פרטיים שמטרתם לחזק את התשתית התאורטית של כל סטודנט וסטודנט.​
 • במסגרת קורס Data Science ישנם קורסים המחייבים למידה פרונטלית, "זמן מעבדה", תרגולים ובחינות.
 • פרויקט גמר בחטיבת הפיתוח: פרויקטים אמיתיים בחטיבת הפיתוח של החברה כאיש צוות Machine Learning - נחשב כניסיון תעסוקתי ומהווה יתרון משמעותי על מועמדים אחרים.
 • מחלקת השמה תעזור לך בכתיבת קו"ח והכנה לראיון עבודה האישי .
 • קרן RT Group: מאפשרת לסטודנטים פריסה נוחה של שכר הלימוד עד 60 תשלומים במצבים נדרשים.

מהו Data Science?

הכנת נתונים לניתוח, איסוף ותמרון של הנתונים לביצוע ניתוח נתונים מתקדם. יישומים אנליטיים ומדעני נתונים יכולים לאחר מכן לסקור את התוצאות כדי לחשוף דפוסים ולאפשר למנהלים להפיק תובנות מושכלות אודות נתונים על הארגון שלהם או מיזמים עסקיים.

מהפכת האינטרנט גרמה לכך שאנו מקבלים מדי יום כמויות אדירות של מידע ונתונים שאנו מקבלים ממגוון מקורות דיגיטליים ואפליקציות בכל הקלקה והקלקה באינטרנט.

לכמות המידע הזה יש ערך מוסף שאיתו אפשר להסיק מסקנות ולקבל תובנות עסקיות חדשות ולכן יש צורך לעיבוד, ניתוח וניטור שלו.

כתוצאה מכך, תחום מדע הנתונים Data science הפך בשנים האחרונות להיות מבוקש מאוד בקרב חברות הייטק או חברות מוצר וטכנולוגיה רבות.

זאת מכיוון שהוא תפס חלק משמעותי, המייצר ערך מוסף לניתוח נתונים והפקת תובנות עסקיות לחברות וארגונים.

Data science

תפקידו של מדען נתונים

איש מדען נתונים מקצועי ובעל ניסיון, יודע לנתח את הנתונים ולהפיק מהם תובנות.

מדען נתונים מנטר את המידע הרלוונטי מכל הנתונים שהוא נחשף אליהם ומהם הוא יודע להסיק מסקנות, טרנדים ומגמות.

בעקבות הצורך בעיבוד וניתוח המידע בחברות הטכנולוגיה תפקידו של המדען נתונים הפך בשנים האחרונות לאחד מהתפקידים המוקשים ביותר של המאה ה - 21.

מדען נתונים צריך לדעת לשלב מגוון רחב של מיומנויות ופרקטיקות אנליטיות כדי לנתח נתונים שנאספו מהארגון, מהאינטרנט, סמרטפונים, לקוחות, חיישנים ומקורות ידע אחרים במטרה להפיק תובנות מעשיות.

היכולות המגוונות איתם מגיעים אנשי Data Science לארגונים וחברות הייטק מעניקות להם נקודת מבט כוללת יותר על צרכי הארגון ומאפשרת עבודת צוות שלמה.

הגדרת מקצוע מדען נתונים גם הוא התפתח מאוד ועבר שינויים והגדרות שונות במהלך השנים. המקצוע החל עם אנשים בעלי כישורים וידע באלגוריתמים.

לאחר מכן היה צורך באיוש מהנדסים בעלי רקע במתמטיקה ובעלי כישורים אנליטיים, יכולות תכנות וידע בסטטיסטיקה.

כיום, המצב רק השתנה והתפתח עוד יותר ויש דרישה הולכת וגדלה למנתחי נתונים בעלי כישורים אנליטיים ומתמטיים בעלי ניסיון המכירים גם שפות תכנות כמו פיתון ועוד תוכנות רבות לניתוח נתונים שנכנסו במהלך הזמן.

תפקידיו של מדען נתונים

הגשת פרויקט בסיום הקורס

בסיום הקורס של Data Science, תציג פרויקט מלא, אשר בנייתו תתבצע באמצעות הכלים המתקדמים ביותר שקיימים בשוק.

את הפרויקט שהכנתם, תוכלו להציג בגאווה ללקוחות או בריאיון עבודה שתעשו בתפקיד בתור מדען נתונים - Data Science מקצועי!

קורס Data Science של מכללת Real Time הוא קורס מעמיק ומרתק שבו תפתח יכולות מתקדמות בתחום. בסיום הקורס, תצא עם תיק עבודות מקצועי ומלא, שתוכל להציג ללקוחותיך או למעסיק העתידי שלך על מנת להדגיש את מיומנויותיך ויכולותיך בתחום הנדרש.

המטרה הסופית שלנו היא לספק לסטודנטים את הכלים והידע הדרושים כדי להצליח בשוק העבודה ולצאת מהקורסים שלנו עם ניסיון מעשי ומקצועי בתחום המדובר.

תקופת התמחות והכשרה בסיום הלימודים

לקראת סיום הקורס, הסטודנטים שהצליחו במבחנים יתחילו את שלב ההתמחות המעשית במחלקת הפיתוח. במסגרת זו, הם יבצעו פרויקטים אמיתיים מהשטח, ויעבדו בשותפות עם מהנדסי החברה. הפרויקטים יכלולו גם פרויקטים קיימים שהחברה סיפקה ללקוחותיה, וגם פרויקטים חדשים שיתנו לסטודנטים הזדמנות להתמודד עם אתגרים מגוונים בתחום הפיתוח.

בוגרים שהשלימו את הקורס בהצלחה, עברו בהצלחה את בחינות הגמר וביצעו התמחות מעשית במחלקת הפיתוח של החברה, הוכרזו כמועמדים ראויים לתפקידי פיתוח והועסקו תוך זמן קצר יותר מאחרים.כל זאת בזכות הידע והניסיון הרחב שהם רכשו במהלך ההתמחות המעשית שביצעו בחברה.

בסיום תקופת ההכשרה - תהליכי השמה לעבודה

בתחום ה Data Science קיימות מגוון אפשרויות לתעסוקה, לרבות חברות Enterprise, תעשיות ביטחוניות, פיתוח אפליקציות, חברות לפיתוח אתרים, חברות Startup ועוד.

RT Group הינה חברה מוכרת בתעשיה עם אלפי לקוחות, לכן חלק מהסטודנטים ישתלבו בחברה שלנו וחלק בחברות השותפות איתנו.

המדריכים והמהנדסים בחברה מיומנים במגוון תחומים, כולל פיתוח מערכות תוכנה, חומרה, הנדסה, אינטגרציה, אוטומציה ובדיקות, ומוכנים לשתף את הסטודנטים בידע ובניסיון שהם מחזיקים בשלב הקורס ובשלב ההתמחות.

לאחר ההכשרה, החברה תמשיך לתמוך ולסייע לסטודנטים על ידי פידבקים חיוביים והמלצות לחברות שאנו עובדים בשיתוף עימם.

כאשר תזדקק להמלצה בחיפוש העבודה העצמי אישי שלך, אנחנו תמיד נהייה שם בשבילך.

תוכנית לימודים Data science

קורס Data Science מורכב ממספר קורסים (או מודולים) להלן רשימת הקורסים המלאה.
ידוע שכל אחד מאיתנו מגיע עם רמת ידע שונה , בכדי להתאים את התכנים בדיוק לצרכיך, ניתן לבחור את המסלול המתאים ביותר לך באופן הבא:
**לימודי Data Science במכללה מתקיימים במתכונת היברידית (למידה פרונטלית ולמידה אונליין).

מסלול מקיף

זהו המסלול הכולל את כל הקורסים בתחום כדי ליישם אותך כמומחה בתחום.

 • מיועד לחסרי ניסיון | מעט ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 9-12 חודשיים.
 • 335 שעות אקדמאיות.
מסלול רגיל

זהו המסלול הכולל רק את הקורסים והתכנים הייעודיים כדי ליישם אותך כמפתח Data Science.

 • מיועד לבעלי ידע ראשון בעולם ההייטק.
 • משך המסלול בין 6-7 חודשיים.
 • 155 שעות אקדמאיות.
מסלול בבחירה עצמית

במסלול זה באפשרותך לבחור רק את הקורסים והתכנים שאתה יודע שחסר לך ברצונך להשלים.

 • מיועד לאלו בעלי ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 1-3 חודשים תלוי בשעות האקדמאיות.
Machine Learning & Data Science
קורס ML Fundamentals 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
קורס זה מציג את התיאוריה והיסודות של למידת מכונה, כמו גם שיטות עבודה מומלצות עבור ML.
קורס Scientific Python 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
קורס Scientific Python במכללת RTG הוא חלק ממערך לימודים מתקדם, המכשיר את הסטודנטים ביכולות הנדרשות לניתוח מתקדם של נתונים מדעיים. במהלך הקורס, הסטודנטים מפתחים מיומנויות בשפת Python ומתרגלים שימוש בספריות כמו NumPy, Pandas ו-Matplotlib לעיבוד וניתוח של נתונים. המידע מועבר דרך פרויקטים מעשיים, המאפשרים להחיל את הידע ולפתח יכולות בסביבה ממוקדת פתרונות. בסיום הקורס, הסטודנטים מנהלים ניתוח מעמיק ומציגים את ממצאיהם בפרויקט הגמר. הקורס מעניק לכם את הכלים לפריצת דרך בעולם הנתונים המורכבים.
קורס ML With Python 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
Python מציעה מגוון רחב של ספריות שיכולות לשמש עבור ML(NumPy, SciPy, Matplotlib). בקורס זה נלמד כיצד ליישם את הכלים בספריות אלו. ובעזרת כלים אלו, נממש מודלים שנלמדו בקורסים הקודמים.
קורס Deep Learning with Tensorflow 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
Deep Neural Networks שואבת השראה מהאופן שבו פועל המוח האנושי ומהווה תת-הקבוצה המתקדמת ביותר של בינה מלאכותית. תלמד כיצד לפתח ולבדוק מודלים של Deep Learning באמצעות פלטפורמות TensorFlow \ Keras עבור פרויקטים של ML ו- /Neural Networks.
Software Programming Courses
קורס פייתון - Python 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
בקורס זה נתמקד ב- פייתון 3, במטרה לספק את הידע והניסיון הדרושים לתכנות יישומים בתעשייה מונחת עצמים. נלמד כיצד מפתחים תוכנה באמצעות פייתון. אתם תלמדו טכניקות וכלים המתאימים לפיתוח עם שפת פייתון. נלמד תכנות ברמה מקצועית וגבוהה, המתאימה לחברות ההייטק. מדובר בקורס מאוד מעשי שאיתו נעשה גם שימוש בכרטיסי פיתוח.
שפת Python בימים אלו נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והמבוקשות ביותר בתעשיית ההייטק. הפופולריות של שפת תכנות זו והשימוש הנרחב שלה בתעשייה במגוון רחב של פרויקטים הופכים את לימודי פייתון לאחד מקורסי התכנות המבוקשים ביותר שכן הביקוש הוא גדול, תחומי התעסוקה מגוונים ובהתאם לכך יש כדאיות גדולה בבחירת שפה זו להתמקצעות בדרך לקריירה מתגמלת עם עתיד מקצועי מפותח.
קורס SQL 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
לימוד ותרגול של שפת SQL. עבודה יסודית על MYSQL. המטרה בקורס היא ללמוד לבצע תקשורת ופעולות שונות עם בסיס הנתונים.
כל תוכנה פועלות לרוב עם כמויות אדירות של נתונים ברקע כמו למשל SQL. כיום, ניתן לאחסן נתונים אלו בסוגים שונים של מסדי נתונים כמו MySQL או Oracle ב-backend. במהלך תפקיד של בודקי תוכנה הם יצטרכו לאמת נתונים אלה ולכן יש צורך בידע של בסיסי נתונים בשאילתות SQL. זאת כדי לבדוק אם הנתונים המתאימים מאוחסנים בבסיסי הנתונים שלך.
בקורס נלמד - SQL Formal Definitions , The Relational Model, SQL Key Notes, SQL Properties, SQL User Objective , Data Definition Language ועוד.
קורס AWS 35 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
הקורס נועד לעזור לך לקבל הבנה מעמיקה של העקרונות והשירותים הארכיטקטוניים של Amazon Web Services (AWS). תלמד כיצד לעצב ולהתאים יישומי ענן של AWS עם שיטות עבודה המומלצות על ידי אמזון.
קורס GIT (Version Control) 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
מערכת לניהול גרסאות מבוססת קוד פתוח, כלי לשמירת גרסאות של הקוד שלך ותהליך פיתוח תוכנה. מטרת המערכת היא לעזור למפתחים לנהל את הקוד, ולעקוב אחר שינויים בקבצי התוכנה. המטרה היא לייעל את התהליכים במהירות.
בקורס זה תלמדו את תכונות הליבה של Git , זרימת עבודה ודרכים שונות לבטל שינויים או לשמור מספר גרסאות של פרויקט וכיצד לשתף פעולה עם צוותים אחרים והמפתחים. הקורס הוא עבור מתכנתים שרוצים לדעת איך להשתמש בתוכנה, ניהול נכון של גרסאות קוד, פיתוח בצורה הטובה והמתאימה ביותר למפתח ועוד.

אלכס שויחט
ראש תחום Machine Learning

לאלכס יש תואר ראשון בתחום מערכות מידע (BSC), תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
אלכס הוא במקצועו מהנדס RT \ Machine Learning. מומחה בתחום ה - AI, עם מעל ל -13 שנות ניסיון בפיתוח, ניהול והעברת פרויקטים מפיתוח לייצור במגוון תחומים כגון, Linux Embedded.
לאלכס יש ניסיון עם עבודה בשילוב Machine learning ו- Deep Learning בתחום ה- Computer Vision ו- Data Analysis.

teacher-image-אלכס-שויחט

תנאי קבלה

 • כישורי מחשב בסיסיים (הפעלת Windows OS).
 • ידע בסיסי במתמטיקה וסטטיסטיקה (אין צורך להיות מתמטיקאי רק הבסיס).
 • אין צורך בניסיון קודם בתכנות.

למי מתאים קורס דאטה סיינס

 • בוגרי מכללות / אוניברסיטאות המעוניינים להתמחות במדעי הנתונים Data science
 • מהנדסי חומרה/ תוכנה/ מדעי המחשב חסרי ניסיון בתחום זה אשר מעוניינים בהסבה מקצועית.
 • בעלי רקע וניסיון קודם רלוונטי לרבות פיתוח בשפת פייתון עבודה עם מערכת ההפעלה לינוקס.
 • חיילים משוחררים המעוניינים לרכוש מקצוע.
 • אנשי תכנות ומחשבים שברצונם להרחיב את הכלים שברשותם ולהעמיק בעולם ה - DATA במתפתח יכולים ללמוד קורס Data Scientist

תהליך הלימוד Data Science

תהליך הלימוד צעד ראשון
תהליך הלימוד צעד שני
תהליך הלימוד צעד שלישי

קורסי למידת מכונה: נתחיל עם היסודות של בינה מלאכותית, מטרת הML, היכן היא חלה בעולם האמיתי, סוגי Machine Learning, כגון: למידה מפוקחת לעומת למידה ללא פיקוח, הערכת מודלים.
לאחר מכן נצלול לתוך "יישום Machine Learning עם Python", שם נתחיל ליישם טכניקות למידת מכונה עם פיתון, כגון: רגרסיה, סיווג, אשכולות, אלגוריתמים, כגון: Sci-kit learning , הטמעת פתרונות עם Neural Networks באמצעות פלטפורמות כגון Tensorflow ו-Keras.

קורסי פיתוח תוכנה: ניסיון בקידוד Machine Learning, על ידי עבודה עם בסיסי נתונים. כלי ניתוח נתונים באמצעות ספריות Python מוכוונות ML. כגון: Numpy, SciPy ו-Matplotlib.
הנתונים נשמרים ב-Databases, מסיבה זו תלמדו גם איך לעבוד עם SQL, MongoDB באמצעות מחשוב ענן (AWS, Google Cloud ו-microservices).

פרויקטים אמיתיים בחטיבת הפיתוח של החברה כאיש צוות Machine Learning - נחשב כניסיון תעסוקתי ומהווה יתרון משמעותי על מועמדים אחרים.

תעודות גמר והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר
 • השתתפות לפחות 80% משעות המסלול
 • הגשת פרויקט הגמר / מבחן מסכם בציון 70 ומעלה
 • חובת הגשת מטלות הקורס לרבות תרגילים, עבודות בית, ופרויקטים

בסיום מסלול ההכשרה תוענק תעודת גמר מדען נתונים - Data Science של מכללת RTC. תעודת בוגר/ת Real Time College מוכרת בתעשיית ההייטק הגלובלית ונחשבת מקצועית.
אנו עובדים בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה.
אישור ההכרה ופיקוח הניתן ע"י משרד הכלכלה למכללת RTG בתחום. מספר מגמה 3362.

למה ללמוד איתנו Data Science

שיעורים פרטיים
פיתוח פרויקטים
השמה להייטק
קורס חוזר
שכר הלימוד
השיעורים מוקלטים

תהליך ההשמה להייטק

תהליך השמה צעד ראשון
תהליך השמה צעד שני
תהליך השמה צעד שלישי

השמה בחברת הייטק

teacher-image- ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק -

ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק

REAL TIME GROUP הוא בית תוכנה ומרכז הדרכה המספק שירותי פיתוח, הדרכה והשמה למאות חברות הייטק בארץ ובחו"ל.

צוות משאבי אנוש איתך מהרגע שבו אתה מסיים את הקורס וגם לפני. במהלך תהליך הכנת הפרויקט, נכין איתך את קורות החיים עם הכנת תיק עבודות שיצטרף אליו.

במהלך ההכשרה חטיבת ההשמה תבנה אתכם קורות חיים ותכין אתכם לראיונות עבודה, על מנת שתגיעו למעמד מוכנים ותפגינו מקצועיות וידע מעשי.

מחלקת כח אדם יציגו בפניך את אפשרויות התעסוקה הקיימות. כלל הסטודנטים יקבלו ליווי מלא עד להשמה בהייטק. חלק מהסטודנטים יוכלו להשתלב בחברתינו, כחלק מהצוות או להתראיין אצל אחת מחברות ההייטק שאנו עובדים בשיתוף פעולה.

המטרה שלנו היא, לדאוג לכניסתכם החלקה לעולם ההייטק. בואו לקבל הכשרה, כלים, ידע וניסיון הנדרשים לעבודה בתעשיית ההייטק.

מדריכי לימוד Data science

Click to Load

קורס בינה מלאכותית | KNN Algorithm

Click to Load

Decision Tree and Random Forest

Click to Load

דוגמה לשימוש בספריית numpy

שכר לימוד Data Science

אתה יכול לשלם את שכר הלימוד שלך מראש באמצעות תשלום עצמי, תשלום מעסיק או סיוע ממשלתי.

ישנן אפשרויות רבות של הלוואות אישיות שתוכלו לחקור ולשאול

מלגות זמינות לחיילים משוחררים ואזרחים ותיקים.

חיילים משוחררים ואזרחים ותיקים יכולים לגשת ל הטבות ומלגות מסוימות

חוות דעת סטודנטים

Click to Load
Click to Load
Click to Load

שאלות ותשובות נפוצות

1. מוודא שהוא הפנים את המטרה הראשית ויעדים בינוניים של הפרויקט.
2. אוסף נתונים מהמקורות שונים.
3. מארגן נתונים שבידיו: מנקה, מסנן, מסדר.
4. בונה מודל, שהתאורטית אמור להשיג יעדים של הפרויקט.
5. מלמד את המערכת על החלק של הנתונים ובודק את התוצאות על נתונים ללמידה.
6. בודק את המודל על מנת להשיג את היעדים עם נתונים שהוא לא מוכרים למערכת.
7. במקרה שמערכת לא השיגה יעדים בצורה מספקת, מתחיל השלב הראשון שוב.

1. תלות בחומרה: deep learning דורש חומרה יותר 'חזקה' כדי לבצע למידה בזמן סביר. machine learning פחות תלוי בחומרה.
1. זמן למידה: deep learning דורש זמן רב בהשוואה לזמן למידה של machine learning
3. זמן ביצוע משימה: לאחר סוף תהליך הלמידה, deep learning מבצע משימה הנדרשת במספר פעם מהר מאשר machine learning.
4. מערכת machine learning פועלת לפי אלגוריתם כלשהי, לאומת זאת, מערכת deep learning פעולת בלי.

ל data scientists יש ידע וניסיון בעבודה עם:
1. אלגוריתמים של Machine Learning. כגון SVM,Decision Tree וכו'.
2. בסיסי הנתונים שונים (רלציונים או/ו לא) כגון SQL ,MongoDB וכו'.
3. שפות תכנות שונים כגון Python,R וכו'.
4. נתונים לא מסודרים, לא מעודכנים, חסרים.
5. פונקציות מורכבות ורב מטרתיות.

טבלת שכר Data Science

1- 3 3- 5 6- 10 ניהולי
מפתח/ת אלגוריתמים 18,000-22,000 ₪ 21,000-28,000 ₪ 26,000-34,000 ₪ 30,000-36,000 ₪
מפתח תוכנה Python 15,000-20,000 ₪ 20,000-28,000 ₪ 25,000-32,000 ₪ 27,000-35,000 ₪
Data Analyst 12,000-15,000 ₪ 16,000-26,000 ₪ 23,000-28,000 ₪ 30,000+ ₪
Data scientist 25,000-30,000 ₪ 30,000-40,000 ₪ 40,000-45,000 ₪ 45,000-55,000 ₪
Machine Learning | Deep Learning 30,000-35,000 ₪ 35,000-40,000 ₪ 40,000-45,000 ₪ 45,000-55,000 ₪

מאמרים בתחום ההייטק

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group