תמונה ראשית למסלול

קורס QA

בואו נדבר
פתיחת הקורס
שעות לימוד אקדמיות
מפגשים בשבוע
התמחות מעשית בחטיבת הפיתוח
יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל

קורס QA בודק תוכנה של מכללת REAL TIME COLLEGE הוא קורס מקיף ומעשי המתבסס על הניסיון הרב של מרכז הפיתוח וההדרכה בעבודת QA לצד פיתוח תוכנה.
קורס QA מומלץ ביותר מכיוון שקורס זה מהווה כרטיס כניסה לתחום ההייטק כיום.

בדיקות תוכנה מהוות חלק אינטגרלי מתהליכי הנדסת תוכנה ואבטחת איכות תוכנה ולכן, קורס QA הוא צעד ראשון ומשמעותי לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום ההייטק, בחברות טכנולוגיה ופיתוח מוצרים.

בעשור האחרון מגוון רחב של סטודנטים לקחו חלק והשתתפו בקורס QA ואוטומציה. 80% מהם הצליחו לסיים אותו בהצלחה, כאשר 100% מאלו שסיימו את פרויקט הגמר במחלקת הפיתוח של מכללת RTC הצליחו להתברג לשוק העובדה ולהפוך לחלק מתעשיית ההייטק!

הסילבוס של קורס QA אונליין נבנה במטרה ליישם דרישות מעשיות בהתאם לפגישות רבות עם חברות הייטק. בהתאם לכך, תקבלו חוברת קורס, סרטונים ומצגות יופיעו בפורטל הסטודנטים. תוך ביצוע הכנה למבחני ההסמכה הבינלאומיים בבדיקות תוכנה.

מסלול QA מלא מתחלק ל - 2:

מסלול QA מלא אורך כשנה והסטודנטים יכולים להגיע או לפנות אלינו כל יום 10:00-19:00. לקראת סיום המסלול מתחיל הבוגר תקופת התנסות במחלקת הפיתוח כולל תהליך השמה.

1. קורס בודק תוכנה QA

 • מכיל הדרכה שלב אחר שלב, משלב ההיכרות עם עולם הפיתוח תוכנה ביחד עם הבנה מהן מתודולוגיות פיתוח ומתודולוגיות בדיקה, בנוסף לסוגים שונים של בדיקה.
 • במקביל לומדים על מערכת ההפעלה לינוקס, ידע בכתיבת סקריפטים ב-BASH, וירטואליזציה, פרוטוקולי רשת ופיתוח בשפת פייתון לאוטומציה והבנה ויכולת עבודה עם בסיסי נתונים.
 • נלמדים כלים מקצועיים למעקב אחר באגים כמו JIRA, וכמובן רוכשים ידע רב בכתיבת דוחות ומסמכים כמו STR, STD, STP.

2. קורס אוטומציה ותכנות:

קורס QA אוטומציה הצעד הבא שלנו. בקורס לומדים יותר על המושגים של בדיקות אוטומטיות. בדיקה אוטומטית מבוססת על בדיקות שהריצו במקור והכנסת כלי שמציג אותם באופן אוטומטי. זוהי גישה יעילה מאוד אם אתה צריך להריץ הרבה בדיקות דומות.

 • מדריך מלא לכתיבת תוכנות לאוטומציה של בדיקות. החל מיסודות תכנות, מושגים מונחה עצמים (OOP), שפות תכנות הפופולריות ונדרשות בשוק כמו, Python ו-Java, וכמובן כתיבת בדיקות אוטומציה ב SELENIUM. 
 • כמו כן נלמדים כלים לעבודה עם קוד וניהול גרסאות כמו GIT. בסוף חלק זה, הסטודנטים יוצאים עם "ארגז כלים" שמאפשר לו להיות מפתח בדיקות תוכנה מקצועי.
 • בשביל להיות איש QA ואוטומציה מקצועי ולפתח יכולות לקידום בתעשייה יש צורך להבין מהם תהליכי CI\CD. במהלך קורס QA סטודנטים רוכשים הבנה עמוקה בתהליכי CI\CD וגם יכולת בכתיבת קוד להפעלה והרצה של בדיקות תוך שימוש חכם בהגיון וכלים מתקדמים של מתודולוגיות ותרבות DEVOPS.
 • במסגרת הלימודים נלמד על אפשרויות לכתיבת סקריפטים ויצירת PIPELINE ב - GIT וגם כלים יותר מתקדמים שבשימוש ב DEVOPS כמו JENKINS. אנחנו יודעים לספק את הפתרונות ולייצר אנשי QA ואוטומציה מולטי טאלנט בעלי ידע ב Devops.

כלי בדיקות תוכנה

על מנת להיות בודק תוכנה עלייך להכיר כלים מקצועיים וכישורים טכניים כולל ניסיון מעשי. קורס QA בודק תוכנה יכשיר אותך לעבוד עם כלים לתיעוד או ניהול באגים, פלטפורמות אוטומציה מוכנות, שימוש בשפות תכנות או סקריפטים, עבודה עם מסדי נתונים. בקורס QA נלמד לעבוד עם כלים לעבודה עם שרתים.

ניהול בדיקות תוכנה QA הוא היבט מרכזי של בדיקות תוכנה. כלים לניהול בדיקות עוזרים לעקוב אחר כל מקרי הבדיקה שנכתבו על ידי הצוות שלך. מכיוון שרוב החברות משתמשות בפתרונות כאלה, עליך לדעת כיצד להשתמש בהם.

אם תרצה להיות בודק תוכנה אוטומטי לאחר מספר שנים בעבודה כבודק תוכנה QA, עליך לשלוט בכלים ובעל ידע וניסיון מעשי. יש להיות בעל ידע בשפות סקריפטים כמו Python ,JavaScript ו- /BASH וכן שפות C / Java#, שתמיד מועילות אם אתה מחפש עבודה בבדיקות אוטומטיות.

מעקב אחר פגמים ומחזור חיים של מוצר הם היבטים מרכזיים של בדיקות תוכנה. קשה לנהל ולעקוב אחר פגמים כראוי אם אינך משתמש בכלים הנכונים. הצוות כולו צריך להיות מודע לליקויים, כולל כל מחזיקי העניין בפרויקט.

הצלחה במבחן ISTQB מהווה הוכחת ידע משמעותית עבור המועמד בשוק המקומי והבינלאומי בתחום בדיקות התוכנה ופיתוח האוטומציה ל - QA.

מהי הסמכת ISTQB לבדיקות תוכנה?

ISTQB הוא הסטנדרט הבינלאומי בתחום הסמכת בדיקות תוכנה. מבחני ISTQB מוכרים לעבודה בחו"ל ומהווים אסמכתא למקצועיות הבודק.

בין אם אתה רק התחלת בקריירה בבדיקות ובין אם אתה נמצא בתחום כבר מספר שנים, קבלת הסמכה ISTQB מציעה יתרונות משמעותיים:

 • אימות עצמאי ומוכר בינלאומי של מיומנויות שמעסיקים סומכים עליהן.
 • הוכחה ניידת ליכולת לתעסוקה נוכחית ועתידית כאחד.
 • תמיכה בהתקדמות הקריירה באמצעות קידום מיומנויות הבדיקה.
 • שיפור האמינות המקצועית.

מהו תפקידו של בודק תוכנה?

תפקידו המרכזי של בודק תוכנה QA הוא: לוודא שהמוצר הסופי עומד בתקני האיכות של החברה. באופן כללי, אנשי מקצוע בעלי אוריינטציה לפרטים יהיו אלו שאחראים לפיתוח ויישום של פעילויות בדיקה, איתור ופתרון בעיות, כולל מתן תוצאות משביעות רצון. כמו: תכנון, מעקב ובקרה, חווית משתמש, עיצוב של המוצר.

במקביל, על הבודק תוכנה שעושה בדיקת QA, להישאר מעורב לאורך כל התהליך גם, במהלך התמיכה והביצועית של פיתוח המוצר. לכן, לא פלא שבודק תוכנה ממלא תפקיד מרכזי בחברות הייטק וחברות פיתוח מוצר רבות.

במסגרת תפקיד בודק תוכנה QA יש לבדוק את אבטחת האיכות של המוצרים הדיגיטליים החדשים שהחברה מפתחת. בנוסף עליו להבטיח שאין במוצרים אלה תקלות ובאגים, באחריותו לדאוג לביצועים תקינים של המוצרים ולהיפטר מבעיות בממשקים.

הגשת פרויקט בסיום הקורס

בסיום קורס QA, תוכלו להציג את הפרויקט שהוכן עם הכלים המובילים בשוק היום.

אפשר גם להשתמש בפרויקט הזה בראיון עבודה לתפקיד QA מקצועי.

קורס QA במכללת Real Time מתמקד בהכשרת סטודנטים כך שיצאו לשוק העבודה עם תיק עבודות מעמיק ומלא, אשר יהיה כלי להצגת ניסיון ללקוחות או למעסיקים עתידיים.

המטרה הסופית היא להכשיר את הסטודנטים במיומנויות שיתאימו לשוק העבודה.

תקופת התמחות והכשרה בסיום הלימודים

בסיום הקורס, סטודנטים שעוברים בהצלחה את המבחנים יתחילו את שלב ההתמחות המעשית במחלקת הפיתוח. שם, הם ישתתפו בפרויקטים אמיתיים מהשטח, תוך עבודה יחד עם המהנדסים בחברה. במהלך זמן זה, הסטודנטים יתמודדו עם פרויקטים חדשים וגם עם פרויקטים קיימים שהחברה מספקת ללקוחותיה.

ידוע ממחזורים קודמים שבוגרים שסיימו את הקורס בהצלחה, הצליחו בבחינות הגמר והשתתפו בהתמחות מעשית במחלקת הפיתוח של החברה, התקבלו לעבודה תוך זמן קצר ביותר, בעיקר בשל הידע והניסיון הרחב שהם רכשו בתקופת ההתמחות המעשית.

בסיום תקופת ההכשרה - תהליכי השמה לעבודה

בתחום ה QA קיימות מגוון אפשרויות לתעסוקה, כיום רוב החברות מאפשרות שימוש במוצר שלהן Online.

RT Group היא חברה ידועה בענף, ויש בין הסטודנטים המשתתפים בקורס אצלנו אלו שימצאו את עצמם עוברים לעבוד אצלנו וגם לאצל לקוחותינו.

הסטודנטים לומדים באופן רציני ומתמשך תחת ההדרכה המקצועית של צוות הפיתוח שכולל מגוון מהנדסים מומחים בתחום.

ברגע שתסיים את תקופת ההכשרה, אנחנו נמשיך לתמוך ולספק עזרה. זה יכול לכלול פידבקים חיוביים והמלצות שנעניק לכל החברות ששותפות איתנו.

כאשר תזדקק להמלצה בחיפוש העבודה העצמי אישי שלך, אנחנו תמיד נהייה שם בשבילך.

מילון מונחים QA

 • Software Testing

  בדיקת תוכנה היא שיטה לבדוק אם מוצר התוכנה בפועל תואם את הדרישות הצפויות ולהבטיח שתוכנה נקיה מפגמים. זה כולל ביצוע בדיקה של רכיבי תוכנה / מערכת באמצעות כלים ידניים או אוטומטיים. מטרת בדיקות התוכנה היא לזהות שגיאות, פערים או דרישות חסרות בניגוד לדרישות בפועל הרשומות במסמך איפיון.

 • Specification - מסמך אפיון

  מסמך אפיון הוא אחד המסמכים החשובים והעיקריים בפיתוח תוכנה שכל מי שעובד על מוצר נעזר בו. כתיבת המסמך זה שלב ראשון בפיתוח מוצר (אפליקציה, אתר או כל מוצר, לאו דווקא בעולם ה-HiTech ) ונעשה ע"י איש מקצוע.

  ראשית כל, הלקוח מגדיר בו את כל הדרישות שלו למוצר: פונקציונל, זמנים ועוד. כל זה בשביל בין היתר לתת לחברה מבצעת את כל המידע הנחוץ לבניית ארכיטקטורה נכונה שתאפשר עבודה תקינה של מוצר.

  כמו כן, במסמך מסבירים מבנה של תוכנה כך שמעצבים, מפתחים, בודקים וכל מי שמעורב בפרויקט מבין מה הוא צריך לעשות. אפשר להגיד שמסמך אפיון מגדיר מתי אפשר להגיד שהמוצר מוכן.

  כמובן שיש מתודולוגיות פיתוח שונות המאפשרות לפעמים יותר גמישות אבל בכל מקרה אחרי שאנו נאפשר להכניס שינויים בפרויקט נדאג להכניס אותם למסמך אפיון.

 • Software Development Life Cycle / SDLC

  מחזור החיים של פיתוח תוכנה כולל מספר שלבים: ניתוח, תכנון, בנייה, בדיקה, פריסה ותחזוקה. כמובן שזה תלוי גם במתודולוגיה שבה בחרנו לעבודה על הפרויקט.

  ישנן כמה מתודולוגיות נפוצות: Waterfall - Spiral - Iterative - Agile. מהי המתודולוגיה הטובה ביותר של SDLC?

  הכל תלוי בסוג המוצר שאתם הולכים לפתח. אם זה מוצר המאפשר לבצע בו שינויים תוך כדי עבודה או להוסיף דברים אז נבחר אחת המתודולוגיות גמישות שיאפשרו לנו את החופש הזה - כמו V-MODEL או AGILE. ואם זה מוצר שדורש יותר פיקוח ועלות טעות היא גבוהה מאוד ( כמו מכשור רפואי, תעשייה צבאית וכ.ד. ) אז נבחר במתודולוגיה יותר נוקשת ולינאריות כמו WATERFALL.

  בגדול ישנם תהליכים חובה בכל מתודולוגיה שנבחר רק שיכול להיות שוני במחזוריות שלהם והם: ✓ ניתוח דרישות
  ✓ עיצוב
  ✓ פיתוח
  ✓ בדיקה
  ✓ הטמעה ותחזוקה
  בכל מקרה עבודה על מוצר לא מסתיימת אחרי העברתו ללקוח. ישנו תהליך תחזוקה ועבודה על באגים שיכולים להתגלות ע"י משתמשי קצה.

 • מסמך STR

  Software Test Report הוא מסמך תוצאות בדיקות המוגש להנהלת הפרויקט. מסמך זה הוא סיכום של כל הבדיקות שבוצעו על מנת לתת מקבלי ההחלטות תמונה מלאה על מצב המוצר (תוכנה).

 • נפרט בו כמה נושאים:

  כמה אנשים השתתפו בבדיקות, כמה זמן ארכו הבדיקות, אלו תסריטים (TS) בוצעו, כמה תקלות נמצאו, כמה מהן טופלו, כמה תקלות עדיין לא טופלו, מה PRIORITY של כל תקלה, מה SEVERITY של כל תקלה, מה הסיבה שלא טופלו ולבסוף המלצות של ראש צוות QA להמשך, האם אפשר להוציא את המוצר/גרסה לאור או כדאי לטפל בתקלות.

 • Software Test Plan

  STP - תוכנית בדיקה היא מסמך מפורט המתאר את אסטרטגיית הבדיקה, היעדים, לוח הזמנים, האומדן, התוצרים והמשאבים הנדרשים לביצוע בדיקות עבור מוצר תוכנה. תוכנית בדיקה עוזרת לנו לקבוע את המאמץ הדרוש כדי לאמת את איכות היישום הנבדק. תוכנית בדיקה משמשת כתוכנית לביצוע פעילויות בדיקות תוכנה כתהליך מוגדר, המנוטר ומבוקר בקפידה על ידי ראש צוות QA.

 • Test Scenario

  תרחיש בדיקה מגדירים לכל פונקציונליות שניתן לבדוק. זה נקרא גם תנאי בדיקה או אפשרות בדיקה. כבודק תוכנה, עליך לשים את עצמך במקומו של משתמש הקצה ולהבין את תרחישי העולם האמיתי ואת מקרי השימוש של היישום בבדיקה.

  בדיקת תרחישים היא שיטה שבה נעשה שימוש בתרחישים בפועל לבדיקת יישום התוכנה במקום מקרי בדיקה. מטרת בדיקת התרחישים היא לבדוק תרחישים מקצה לקצה עבור בעיה מורכבת ספציפית של התוכנה. תרחישים עוזרים בצורה קלה יותר לבדוק ולהעריך בעיות מסובכות מקצה לקצה.

 • Test Case

  מקרה מבחן הוא מושג בסיסי בבדיקות תוכנה. Test Case הוא מסמך, שיש לו קבוצה של נתוני בדיקה, תנאים מוקדמים, תוצאות צפויות ותנאים לאחר, שפותחו עבור תרחיש בדיקה מסוים על מנת לאמת עמידה מול דרישה ספציפית.

  מקרה בדיקה הוא בדיוק מה שזה נשמע: תרחיש בדיקה שמודד פונקציונליות על פני סט של פעולות או תנאים כדי לאמת את התוצאה הצפויה. הם חלים על כל יישום תוכנה, יכולים להשתמש בבדיקה ידנית או בבדיקה אוטומטית, ויכולים לעשות שימוש בכלים לניהול מקרי בדיקה. Test Case משמש כנקודת ההתחלה לביצוע הבדיקה, ולאחר החלת קבוצה של ערכי קלט, ליישום יש תוצאה סופית והיא עוזבת את המערכת בנקודת קצה.

 • Priority

  בעברית "עדיפות" מאפיינת את הסדר עדיפויות שבו מציאת בעיה צריכה להיתקן קודם. בעיות שגורמות לכל מערכת התוכנה להיות לא נגישה לשימוש מקבלת עדיפות גבוהה יותר מאשר בעיות שגורמות לחלק קטן מן המערכת לא לעבוד.

  קחו לדוגמה אתר קניות לבגדים שבו הכפתור להחלפת צבע הבגד לא עובד, ובו זמנית בשדה של 3 הספרות של קוד האשראי - לא ניתן להזין את הספרות. במקרה זה, השדה של 3 הספרות של האשראי יקבל עדיפות תיקון גבוהה יותר מאשר הכפתור ששייך להחלפת הצבע.

  ישנם 3 סוגים של "עדיפות": נמוכה ← הבאג שקיבל את העדיפות הזאת לא משפיעה לזרימה ולפעולות העיקריות של התוכנה והיא תוכל להיפתר ברגע שהבאג עם העדיפות הגבוהה יותר תוקנה.

תוכנית לימודים QA

ידוע שכל אחד מאיתנו מגיע עם רמת ידע שונה, כדי להתאים את התכנים אליכם, בנינו 3 תוכניות לימוד בהתאמה לרקע הקודם שלכם:

(מסלול מקיף (לחסרי ניסיון

במסלול זה תלמדו את כל המודולים ותהנו מהתמקצעות מירבית.

 • QA למתחילים שבאים ללא ניסיון קודם או עם מעט מאוד ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 9 ל-12 חודשים.
 • המסלול בן 510 שעות אקדמיות.
(מסלול מקוצר (לבעלי רקע

מיועד לבעלי רקע קודם בתחום פיתוח תוכנה ואפליקציות.

 • תלמדו רק מודולים הקשורים באופן ישיר לקורס QA.
 • משך המסלול בין 6 ל-7 חודשיים.
 • המסלול בן 380 שעות אקדמאיות.
מסלול בבחירה אישית

מיועד לבעלי ניסיון בתחום שמעוניינים בהשלמה או חיזוק של נושאים בודדים.

 • משך המסלול בין 1-3 חודשים, תלוי בשעות האקדמיות של אותו מודול.
Automation
בודק תוכנה QA קורס
קורס פייתון - Python 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
בקורס זה נתמקד ב- פייתון 3, במטרה לספק את הידע והניסיון הדרושים לתכנות יישומים בתעשייה מונחת עצמים. נלמד כיצד מפתחים תוכנה באמצעות פייתון. אתם תלמדו טכניקות וכלים המתאימים לפיתוח עם שפת פייתון. נלמד תכנות ברמה מקצועית וגבוהה, המתאימה לחברות ההייטק. מדובר בקורס מאוד מעשי שאיתו נעשה גם שימוש בכרטיסי פיתוח.
שפת Python בימים אלו נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והמבוקשות ביותר בתעשיית ההייטק. הפופולריות של שפת תכנות זו והשימוש הנרחב שלה בתעשייה במגוון רחב של פרויקטים הופכים את לימודי פייתון לאחד מקורסי התכנות המבוקשים ביותר שכן הביקוש הוא גדול, תחומי התעסוקה מגוונים ובהתאם לכך יש כדאיות גדולה בבחירת שפה זו להתמקצעות בדרך לקריירה מתגמלת עם עתיד מקצועי מפותח.
קורס Java 60 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
שפת תכנות מונחית עצמים אשר פותחה בחברת סאן מיקרוסיסטמס, כיום חברת־בת של אורקל. היא אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר הנמצאות בשימוש כיום והיא מהווה את אחד מרכיבי הליבה של פלטפורמת התוכנה ג'אווה. התחביר של השפה מבוסס במידה רבה על התחביר של ++C, אך כולל הרחבות רבות במטרה לאפשר תמיכה מובנית במערכות הפעלה מודרניות, בינלאומיות, אבטחה ועבודה בסביבת האינטרנט ותכונות נוספות.
פיתוח אפליקציות בשפת Java- כגון אפליקציות אנדרואיד, אפליקציות משחקים, עבודה עם השרת בענן. נלמד את הבסיס של השפה, עקרונות Java, יצירת אובייקטים, לימוד של פונקציות מעולם התוכנה.
קורס SQL 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
לימוד ותרגול של שפת SQL. עבודה יסודית על MYSQL. המטרה בקורס היא ללמוד לבצע תקשורת ופעולות שונות עם בסיס הנתונים.
כל תוכנה פועלות לרוב עם כמויות אדירות של נתונים ברקע כמו למשל SQL. כיום, ניתן לאחסן נתונים אלו בסוגים שונים של מסדי נתונים כמו MySQL או Oracle ב-backend. במהלך תפקיד של בודקי תוכנה הם יצטרכו לאמת נתונים אלה ולכן יש צורך בידע של בסיסי נתונים בשאילתות SQL. זאת כדי לבדוק אם הנתונים המתאימים מאוחסנים בבסיסי הנתונים שלך.
בקורס נלמד - SQL Formal Definitions , The Relational Model, SQL Key Notes, SQL Properties, SQL User Objective , Data Definition Language ועוד.
קורס Selenium 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
כלי המיועד לביצוע בדיקות אוטומטיות בקוד פתוח. עם Selenium זה אפשרי לבצע בדיקות אוטומטיות על גבי כל מיני סוגי פלטפורמות. בדיקות אוטומציה עם Selenium הן בדיקות שעושים בצד המשתמש ובצד השרת.
קורס ג'ירה | JIRA 20 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
כלי לניהול וביצוע משימות בתהליך ניהול פרויקטים. במהלך הקורס נלמד על המערכת, כיצד ליישם אותה ומהן שיטות העבודה עם המערכת בחברות הייטק בישראל.
קורס Jenkins 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
Jenkins הוא שרת אוטומציה מבוסס קוד פתוח המשמש לאוטומציה של תהליכי בניה, בדיקה וייצוא של תוכנות מחשב. זהו כלי פופולרי ונרחב בעולם פיתוח התוכנה. קורס Jenkins יכול לספק למפתחים את הידע הנדרש להבנת הכלי וליצירת מוצרים בצורה יעילה ומהירה יותר.
ב Jenkins- איש DevOps יכול ליצור ולבנות תהליך אוטומטי שיכלול את השלבים השונים בתהליך הפיתוח של התוכנה. התהליך כולל את הבניה של התוכנה (Build) הבדיקה שלה (Testing) האיחוד (Integration) של הקוד וה Down time Zero שלה בסביבת הפעולה.
קורס GIT (Version Control) 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
מערכת לניהול גרסאות מבוססת קוד פתוח, כלי לשמירת גרסאות של הקוד שלך ותהליך פיתוח תוכנה. מטרת המערכת היא לעזור למפתחים לנהל את הקוד, ולעקוב אחר שינויים בקבצי התוכנה. המטרה היא לייעל את התהליכים במהירות.
בקורס זה תלמדו את תכונות הליבה של Git , זרימת עבודה ודרכים שונות לבטל שינויים או לשמור מספר גרסאות של פרויקט וכיצד לשתף פעולה עם צוותים אחרים והמפתחים. הקורס הוא עבור מתכנתים שרוצים לדעת איך להשתמש בתוכנה, ניהול נכון של גרסאות קוד, פיתוח בצורה הטובה והמתאימה ביותר למפתח ועוד.
Manual Testing
בדיקות אוטומציה ידניות
קורס Computer Architecture 20 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
תכנון ומבנה של מערכת מחשב, התמקדות המרכיבים העיקריים בה המעבד המרכזי CPU, אופן עבודה של זיכרון. שימוש ברגיסטרים וכו.
קורס Web Foundations 10 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
בדיקות למערכת מבוססת Web כגון בדיקות אבטחת המידע, עמידה בעומסים load (התאמה לשפות שונות התאמה לדפדפנים שונים ומערכות הפעלה שונות תאימות (ידידותיות, GUI) usability (התאמה ל Mobile - והתאמה למשתמשים מוגבלים) נגישות (בבדיקות אלו מתמקדים הן בצד המשתמש Client והן בצד השרת Server.
קורס HTML5 20 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
קורס HTML5 ייחודי ומקיף שבאמצעותו תקבלו את כל הכלים ליצירת דף אינטרנט.בקורס נלמד את הגרסמה המתקדמת ביותר של HTML5 ובו נלמד יצירת תגיות, לינקים, טבלאות, טפסים ואת כל הבסיס לפיתוח WEB.
קורס CSS3 20 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
פורמט לעיצוב דפי אינטרנט בעזרתם קובעים את עיצובם של תגים ב - CSS. באמצעות CSS ניתן למקם הגדרות עיצוב בקובץ יחיד, ששינוי בו ישתקף בבת אחת בכל הדפים שעושים בו שימוש. למידה של קוד בסיסי, איך לבדוק את הקוד ולזהות שגיאות. במהלך הקורס תלמדו להשתמש בכל הקודים לעיצוב דף אינטרנט.
קורס לינוקס | Linux Admin 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
בקורס תלמדו איך להפעיל את מערכת לינוקס בצורה שוטפת, טכניקות למיקסום השימוש בלינוקס. תוכנית הלימודים מתחלקת לשניים: מבוא ללינוקס - התקנה, ניהול קבצים והרשאות. בסופו של דבר תדעו איך לנהל את המערכת באופן שוטף. בחלק השני של הקורס נלמד על הגדרות המערכת, משתמשים, כרטיסי רשת, ניהול לינוקס קרנל ועוד.
מדובר במערכת הפעלה חינמית מבוססת קוד פתוח והיא נחשבת למערכת הפעלה מאוד בטוחה יחסית לאלטרנטיבות. המערכת מעניקה לבודקי תוכנה ומתכנתים חופש פעולה יעיל. הרוב המכריע של יישומי התוכנה (כמו שרתים, יישומים, מסדי נתונים או שירותי אינטרנט) פרוסים על מערכת ההפעלה לינוקס, לכן זה קריטי שבודקי תוכנה יהיו בעלי ידע וניסיון עם לינוקס.
קורס Bash Scripting 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
Bashהוא למעשה מעטפת Shell מאוד נוחה ויעילה, שפותחה על ידי אנשי ה gnu והיא למעשה ה Shell ברירת מחדל במערכות ה Linux/gnu ומהווה בסיס חיוני למערכת. כמו כל Shell נורמלי, היא כוללת במקביל למערכת חזקה של פקודות, גם שפת סקריפט קלה אך מאוד יעילה.
קורס Networking 40 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
תקשורת מחשבים ברמת CCNA - קורס זה מעניק ידע נרחב בתחום התיאורטי ובתחום המעשי בהתקנה, תחזוקה, הגדרה, הבנה בנתבים ומתגים, תפעול, תיקון רשתות והיכרות עם פרוטוקולי IP.
היכרות עם מושגי מפתח והמכשירים ברשתות מיתוג מנות, היבטים של LANs \ WANs, המבנה והתפקוד של ארכיטקטורות ופרוטוקולים של הרשת.
קורס מתודולוגיות QA 40 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
בקורס נכסה נושאים משמעותיים בחשיבותם עבור איש בדיקות התוכנה. בקורס נלמד להכיר בסיסי נתונים, שפות תוכנה וניתוח מערכות, מתודולוגיות פיתוח ובדיקת תוכנה.

דמיטרי דנילוב
ראש תחום DEVOPS ואוטומציה.

 • בעל תואר ראשון במדעי המחשב במכללת הדסה ירושלים.
 • מנהל קבוצת DevOps בחטיבת הפיתוח ואת המרצים בחטיבת ההדרכה של ב RT-Group
 • בעל ניסיון של מעל 5 שנים באוטומציה והטמעת DevOps ללקוחותינו.
 • אחראי על תהליך ההתמחות המעשית (בסיום הקורס).

teacher-image-דמיטרי-דנילוב

תנאי קבלה

תנאי קבלה לקורס QA קלים מכיוון שאין דרישה בידע מקדים בפיתוח או תוכנה.

יש דרישה לידע בסיסי במחשב ויכולות בסיסיות בשפת האנגלית, אין צורך לדעת אנגלית ברמה גבוהה ומקצועית.

 • אין צורך בתואר או ידע מקדים - אנחנו מקבלים גם ללא ניסיון, על פי ראיון אישי לקביעת התאמה מדויקת.
 • אין צורך בניסיון עם סקריפטים או תכנות
 • אין צורך בניסיון קודם ב- Python \ Linux \ Java.

קורס QA בודק תוכנה הוא קורס מושלם עבור אלו מכם שמחפשים דרך להסתנן להייטק בלי ידע מקדים בפיתוח תוכנה, לימודי פיתוח תוכנה כלשהם או ידע בקוד. תחום בדיקות תוכנה הוא תחום קשור להייטק אבל שלא מצריך ידע מקדים ולכן תנאי הקבלה לקורס QA הם די קלים.

אם אתם מחפשים מקצוע שיכניס אותכם לחברת הייטק עם משכורות גבוהות, לימודי QA בדיקות תוכנה ואוטומציה, הם הלימודים המתאימים ביותר מכיוון שהם לא דורשים ידע קודם בקוד ואפשר לעשות את הקורס בתור השלמה לתואר או כהסבת מקצוע או פשוט קורס אחרי צבא על הפקדון לחיילים משוחררים.

אז לסיכום כל מה שצריך על מנת להתקבל לקורס QA זה, ניסיון עבודה עם מחשבים ואנגלית בסיסית. מעבר לכך, כאשר אתם מנסים להתקבל לקורס QA עליכם לקחת בחשבון את מגוון המסלולים הקיימים.

לימודי QA בדיקות תוכנה מתחלקים ל - 2 מסלולי לימוד לפי שעות הלימוד, כמות השעות של הקורס והימים:

 • קורס QA בוקר - בין 4 ל 6 חודשים - מתכונת בוטקאמפ.
 • קורס QA ערב - לימודים ארוכים יותר. אפשר לשלב אותם עם עבודה במקביל, נמשכים עד שנה.

אם אתם מחפשים קורס מזורז ותמציתי או מסלול שנתי ומקיף יותר שמעניק לכם את התמונה המלאה. יש את הקורס הקצר שמיועד לאלו מכם שעובדים במהלך היום - קורס QA ערב ויש את המסלול המקוצר לאלו מכם שרוצים לסיים ולגמור עם זה מהם כמו שאומרים.

למי מתאים קורס QA

קורס QA מתאים עבור כל מי שרוצה קריירה בהייטק ויש לו עין חדה, הוא בן אדם מסודר, דקדקן וסקרן. כי בסך הכל איש QA הוא הנציג שמדמה את המשתמש קצה, שאמור לעזור לתוכנה להיות נוחה ומתאימה לצרכיה.

מועמדים לקורס QA צריכים להיות בעלי תשוקה לתחום. לכן, אין צורך בידע קודם בכתיבת קוד, מתמטיקה, או כל רקע אחד בשפות פיתוח שונות. מספיק לדעת להשתמש במחשב בצורה בסיסית - הכל מסתכם בקבלת הכשרה וקורס QA מקצועי.

חברות הייטק רבות וגם סטרטאפים, מחפשים בודקי תוכנה שהם לא בהכרח מועמדים עם תואר ראשון במדעי המחשב וטכנולוגיית מידע. אלא עם ניסיון מעשי בתחום, מיומנויות טכניות והסמכות חשובים הרבה יותר. ידע בסקריפט או קידוד אינו הכרחי, אבל זה תמיד יהיה בונוס עבור מעסיקים.

מיהו קהל היעד המתאים לקורס QA?

 • חיילים משוחררים שרוצים לקבל ידע וניסיון לפני תואר.
 • בני 25 עד 60 - המעוניינים בהסבת מקצוע להייטק.
 • בעלי תואר המעוניינים להיכנס להייטק.
 • יתרון למועמדים שהתנסו בתכנות לדוגמא Python, מערכות הפעלה Linux
 • הקורס מתאים גם לבודקי חומרה, תוכנה ורשתות ומפתחי Java ,Linux ,Python
 • גם למהנדסי FAE ותמיכה אשר ישלבו קוד וינהלו יישומים המתארחים במערכת הפעלה לינוקס קורס QA יכול להתאים.

תהליך הלימוד QA בודק תוכנה

תהליך הלימוד צעד ראשון
תהליך הלימוד צעד שני
תהליך הלימוד צעד שלישי

תעודות גמר והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר
 • השתתפות לפחות 80% משעות המסלול
 • הגשת פרויקט הגמר / מבחן מסכם בציון 70 ומעלה
 • חובת הגשת מטלות הקורס לרבות תרגילים, עבודות בית, ופרויקטים

בסיום קורס QA & Automation תוענק תעודת גמר מטעם RTG.

בנוסף, לקראת סיום קורס QA יש באפשרותך לעבור את הסמכת ISTQB אשר תפתח בפנייך אפשרויות תעסוקה רבות בתעשייה.

תעודת בוגר/ת Real Time College מוכרת בתעשיית ההייטק הגלובלית ונחשבת מקצועית.
אנו עובדים בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה.
אישור ההכרה ופיקוח הניתן ע"י משרד הכלכלה למכללת RTG בתחום. מספר מגמה 3495.

למה ללמוד איתנו QA בודק תוכנה

שיעורים פרטיים
פיתוח פרויקטים
השמה להייטק
קורס חוזר
שכר הלימוד
השיעורים מוקלטים

תהליך ההשמה להייטק

תהליך השמה צעד ראשון
תהליך השמה צעד שני
תהליך השמה צעד שלישי

השמה בחברת הייטק

teacher-image- ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק -

ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק

לקראת סיום הלימודים (80%) סטודנטים בעלי ציון מעל 70 מתחילים התמחות מעשית אצלנו במחלקת פיתוח ומשתלבים בצוות הפיתוח.

אלו בעלי ציון נמוך מ 70 יבצעו בחינה נוספת ובמידת הצורך יחזרו על הקורסים הרלוונטיים שוב ללא תשלום נוסף.

לקראת 90% מהקורס, תוך כדי התמחות מעשית מתחילה העזרה בהשמה, צוות HR שלנו ילווה אתכם בתהליך ההשמה, נכתוב יחד איתכם את קורות החיים ונכין את תיק עבודות שיצטרף אליו.

נאמן אתכם לראיונות עבודה טכניים (באמצעות צוות פיתוח) + ראיונות עבודה אישיים (באמצעות מחלקת HR).

כל סטודנטים המעוניינים יקבלו ליווי מלא עד להשמה בהייטק, קיימת אופציה לסטודנטים מצטיינים להשתלב ב Real Time Group כחלק מהצוות הפיתוח.

המטרה שלנו היא להעניק לכם את הידע והניסיון ולדאוג לכניסתכם החלקה לעולם ההייטק.

בואו ללמוד ולעבוד איתנו בתעשיית ההייטק.

מדריכי לימוד קורס QA

Click to Load

Timeline QA

Click to Load

קורס SELENIUM

Click to Load

קורס מתודולוגיות QA

שידור חי: הקול על הקוד – מכללת Real Time

Click to Load

קורס בודק תוכנה- קרש קפיצה להייטק

Click to Load

איזה כלים יש לבודק תוכנה ידני?

Click to Load

סוגי בדיקות של בודקי תוכנה QA

שכר לימוד QA בודק תוכנה

אתה יכול לשלם את שכר הלימוד שלך מראש באמצעות תשלום עצמי, תשלום מעסיק או סיוע ממשלתי.

ישנן אפשרויות רבות של הלוואות אישיות שתוכלו לחקור ולשאול

מלגות זמינות לחיילים משוחררים ואזרחים ותיקים.

חיילים משוחררים ואזרחים ותיקים יכולים לגשת ל הטבות ומלגות מסוימות

חוות דעת סטודנטים

Click to Load
Click to Load
Click to Load

שאלות ותשובות נפוצות

ללימודי QA אין תנאי קבלה מחמירים אך רצוי שיהיה אחד או יותר מהדברים הבאים:

1. חסרי ניסיון קודם בתחום אשר מעוניינים לפתח קריירה בהייטק, בוגרי מכללות/אוניברסיטאות המעוניינים בהסבה מקצועית.
2. ידע וניסיון במערכות הפעלה Windows, Linux – יתרון
3. אנגלית ברמה בינונית.
4. בעלי רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות – יתרון
5. בכל מקרה, קבלת המועמד תהיה מותנית בראיון ידע מקצועי + בחינה .
קורס בדיקות תוכנה מומלץ גם עבור חסרי ידע או ניסיון קודם בתחום ההייטק.

Real Time Group עובדת כבר מעל לעשור עם מגוון רחב של חברות מובילות בתחום ההייטק וכמו כן סטארטאפים, תעשייה בטחונית ועוד. לאחר מסלול הלימודים המלא לבדיקות תוכנה ופיתוח אוטומציה ניתן לפתח קריירה במגוון רחב של חברות בתעשייה או להנות משירותי ההשמה שלנו ולהתראיין לחברות מובילות ומתקדמות בתחום ההייטק בהתאם לתקנון המסלול.

אנו מאמינים כי ההצלחה שלך היא גם ההצלחה שלנו וההצלחה שלך תלויה בהשקעה שלך בלימודים!
לכן, קורס QA מחולק לנושאים ובסוף כל נושא יהיה מבחן בכתב או פרויקט להגשה.
הפרויקטים יעשו באופן יחידני ובתמיכה מלאה של המרצים וצוות המכללה.
היתרון שאנו רואים בפרויקטים הוא עצום כי הוא מעניק לך את הניסיון שדרוש בתעשייה כך שתצא בסוף לימודי QA עם יתרון גדול מאוד.

מסלול ההכשרה ללימודי בדיקות תוכנה QA ופיתוח אוטומציה מתקיים בסניפים שלנו בתל אביב רחוב נחלת יצחק או חיפה רחוב ההסתדרות. צרו איתנו קשר למידע נוסף ותאריכי פתיחה קרובים.

מסלול הכשרה זה של לימודי בדיקות תוכנה הוא מקיף ומקצועי ומלמד את כל הטכנולוגיות הרלוונטיות לשוק העבודה באופן יסודי ומעשי. ההכשרה לבדיקות תוכנה ופיתוח אוטומציה אינה מצריכה ידע קודם בתחום.

כן ניתן לשלם את קורס QA דרך הפיקדון חיילים משוחררים לטובת לימודים במכללה, צרו איתנו קשר למידע נוסף.

המרצים שלנו מעבירים את החומר הנלמד בשפה העברית, לצד זאת חומרי הלימוד ועבודת הפיתוח נעשית בשפה האנגלית.

המרצים וצוות המכללה מלווים באופן אישי כל סטודנט וסטודנט בקורס QA על מנת שיצליח בלימודים, יצבור ניסיון מעשי ויתחיל קריירה בהייטק. ניתן גם לקבל עזרה נוספת ושיעורים חוזרים בעת הצורך ובהתאם לתקנון המסלול, צרו איתנו קשר למידע נוסף.

בודקי QA בדרך כלל צולל עמוק לתוך תוכנית או שירות כדי לחשוף באגים ובעיות.
המטרה שלהם היא לעזור לתקן ולשפר פריטים לפני שחרור ללקוח או לחברה. עובדי QA משתמשים לעתים קרובות בתוכנות אוטומטיות ובתרחישי בדיקה כדי למצוא בעיות ולהבטיח חווית משתמש טובה.

בודק QA ידני, בודק אבטחת איכות, יועץ לבדיקות חדירה, מנהל איכות טכנית ועוד...

מחלקת השמה : תעזור לך בכתיבת קו'ח והכנה לראיון עבודה האישי . בהתאם לתקנון המסלול, צרו איתנו קשר למידע נוסף.

טבלת שכר בודק תוכנה QA

מהו השכר של בודק תוכנה QA? תחום בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק כיום מצפה מהעובדים להיות גם בעלי ידע בפיתוח אוטומציה.

החשיבות של תפקיד זה הביאה לעלייה בשכר הממוצע של בודקי תוכנה ומפתחי אוטומציה בשנים האחרונות. התקדמות הטכנולוגיה והצורך בקיצור זמני הפעולות השונות מבטיחות כי השכר ימשיך לעלות גם בעתיד הנראה לעין.

בשנים האחרונות, חברות הייטק וטכנולוגיה רבות עוסקות בפיתוח תוכנה או פיתוח מוצרים טכנולוגיים חדשים. כתוצאה מכך, הן זקוקות לבודקי תוכנה QA שיבדקו את המוצר שלהם מתחילתו עד לשלמותו. לכן ביצוע מדויק ומקיף של בדיקות תוכנה QA הוא קריטי לאיכות והשימוש התקין של פיתוח המוצר הסופי של כל חברה.

אבטחת איכות (QA) היא כל תהליך שיטתי של קביעה האם מוצר או שירות עומדים בדרישות מסוימות. מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות הראו באופן חד וברור שהדרישה לבודקי תוכנה QA בעתיד תמשיך לגדול יחד עם הצורך בעובדים מקצועיים אשר יודעים לבצע בדיקות ידניות לצד פיתוח ותפעול של כלי בדיקות תוכנה אוטומטיות.

ממוצע שכר לבודק תוכנה ומפתח אוטומציה היום עומד על:

 • כמעט 15,000 ש"ח לעובדי QA ללא ניסיון עד שנתיים ניסיון.
 • כמעט 21,000 ש"ח ומעלה לעובדים מעל שנתיים ניסיון.
 • שם תפקיד 1-3 שנות ניסיון 3-5 שנות ניסיון 6-10 שנות ניסיון תפקיד ניהולי
  JAVA Engineer/Developer 18,000-24,000 ₪ 24,000-28,000 ₪ 28,000-37,000 ₪ 37,000+ ₪
  פיתוח אוטומציה 14,000-18,000 ₪ 19,000-22,000 ₪ 23,000-26,000 ₪ 27,000-32,000 ₪
  QA תוכנה 10,000-12,000 ₪ 12,000-15,000 ₪ 18,000-22,000 ₪ 23,000-28,000 ₪
  QA תקשורת 10,000-12,000 ₪ 12,000-15,000 ₪ 18,000-22,000 ₪ 23,000-28,000 ₪
  Devops 18,000-23,000 ₪ 22,000-25,000 ₪ 26,000-32,000 ₪ 31,000-36,000 ₪
  תקשורת 10,000-12,000 ₪ 13,000-15,000 ₪ 17,000-23,000 ₪ 23,000-28,000 ₪
  מפתח תוכנה ב Python 15,000-20,000 ₪ 20,000-28,000 ₪ 25,000-32,000 ₪ 27,000-35,000 ₪

מאמרים בתחום ההייטק

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל
© כל הזכויות שמורות Real Time Group