תמונה ראשית למסלול

קורס עיבוד תמונה - Image Processing

בואו נדבר
פתיחת הקורס
שעות לימוד אקדמיות
מפגשים בשבוע
התמחות מעשית בחטיבת הפיתוח
יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל

בשנים האחרונות תחום עיבוד התמונה הדיגיטלי (Image Processing) נמצא בהתפתחות מתמדת בעקבות מגוון רחב של מוצרים דיגיטליים שפותחו ונכנסו לשימוש שוטף של חברות וארגונים רבים.
בעקבות הדרישה והביקוש חברות הייטק משקיעות משאבים רבים על מנת לפתח את היכולות שלהם בתחום Image Processing והדרישה למפתחי עיבוד תמונה מיומנים ומקצועיים בתחום נמצאת בשיאה ועתידה רק להתגבר בשנים הקרובות.

מהו תהליך עיבוד תמונה? 

עיבוד תמונה הוא דרך להמיר תמונה לצורה מספרית ולהפעיל עליה פונקציות מסוימות, זאת על מנת לקבל תמונה משופרת ולחלץ ממנה מידע שימושי עבור המטרה הנדרשת.

בתהליך עיבוד התמונה ניתן לבצע פעולות רבות. כל הפעולות הללו יכולים לעזור לנו בניתוח המידע ובהתאם לכך לחשב מיקום, לבצע בדיקות איכות של מוצרים דיגיטליים (ולא רק) ולמעשה להטמיע אוטומציה ובינה מלאכותית כמעט בכל אלמנט אותו נבחר.

ישנם שלבים שונים המעורבים בעיבוד התמונה הכוללים ייבוא התמונה באמצעות סורק אופטי או ממצלמה דיגיטלית, ניתוח וטיפול בתמונה והסקת מסקנות בהתאם.

כמו כן, במהלך הקורס נעבוד עם כלים נפוצים, כגון הספריות NumPy, Pandas, Matplotlib, OpenCV.

מה כולל תפקיד של איש Image Processing?

אנשי Image Processing מפתחים דרכים לזיהוי אלמנטים בתמונה והסקת מסקנות מבוקשים על ידי חברות הייטק וטכנולוגיה.

איש עיבוד תמונה יכול לבצע מגוון רחב של פעולות על כל קובץ תמונה אותו הוא מעוניין לשנות. באמצעות עיבוד תמונה הוא יכול להסיר רעשים, אובייקטים וכל פרט מפריע לתמונה אותו הוא רוצה להשיג.

איש עיבוד תמונה משפר ומחדד משמעותית איכות קובץ תמונה, מדביק ומוסיף חלקים מתמונות אחרות וכן יכול לפענח עצמים מתוך התמונה באופן אוטומטי.

כדי לבצע ניתוח תמונות, שיפור תמונה, הפחתת רעשים, שינויי צורה גיאומטריים, רישום תמונה ועיבוד תמונה תלת-ממדי, אפליקציות ארגז כלים לעיבוד תמונה מאפשרות לך להפוך זרימות עבודה נפוצות של עיבוד תמונה לאוטומטיות.

למה ללמוד עיבוד תמונה במכללת RTG

בקורס עיבוד תמונה נלמד על פרקטיקות ושיטות, גישות ורעיונות חדשניים, ואלגוריתמים לעיבוד תמונה, שחזור תמונה, וניתוח של תמונה. תכנית הלימודים בקורס Image Processing בריל טיים משלבת בתוכה ידע ותרגול מעשי ומקיף.

השיעורים בקורס ממוקדים בידע ובכישורים הפרקטיים הנדרשים לתחום והם נבנו בשיתוף עם חברות הייטק בתעשייה ומתעדכנים על בסיס שוטף בהתאם פרויקטים בחטיבת הפיתוח שלנו.

הגשת פרויקט בסיום הקורס

בסיום קורס עיבוד תמונה - Image Processing יוגש פרויקט שלם, הבנוי מטובי הכלים הקיימים כיום בשוק.

את הפרויקט שהכנתם, תוכלו להציג בגאווה ללקוחות או בריאיון עבודה שתעשו בתפקיד בתור מעבד תמונה - Image Processor מקצועי!

קורס עיבוד תמונה - Image Processing של מכללת Real Time הוא קורס שתצא ממנו עם תיק עבודות מעמיק ומלא, אותו תוכל להציג ללקוחותיך או למעסיק העתידי שלך!

המטרה הסופית היא להכשיר את הסטודנטים כך שיהיו מומחים בתחום ויהיו מוכנים לצאת לשוק העבודה.

תקופת התמחות והכשרה בסיום הלימודים

לקראת סיום הקורס, סטודנטים שעברו בהצלחה את המבחנים יתחילו את שלב ההתמחות המעשית במחלקת הפיתוח. במסגרת זו, הם יבצעו פרויקטים אמיתיים מהשטח יחד עם מהנדסי החברה. הסטודנטים יתמודדו עם פרויקטים קיימים ויצרו פרויקטים חדשים.

ממחזורים קודמים ידוע כי בוגרים אשר צלחו את הקורס, עברו בהצלחה את הבחינות הגמר וביצעו התמחות מעשית במחלקת הפיתוח של החברה, התקבלו לעבודה תוך זמן קצר יותר, וזאת בעיקר בשל הידע והניסיון הרב אשר צברו בתקופת ההתמחות המעשית.

בסיום תקופת ההכשרה - תהליכי השמה לעבודה

בתחום עיבוד תמונה - Image Processing קיימות מגוון אפשרויות לתעסוקה, לרבות חברות Enterprise, פיתוח אפליקציות, תעשיות ביטחוניות, חברות Startup חברות לפיתוח אתרים ועוד.

RT Group הינה חברה מוכרת בתעשיה עם אלפי לקוחות בהמון תחומים, ולכן חלק מהסטודנטים שלנו ישתלבו בחברה וחלק ישתלבו ובחברות שהן הלקוחות שלנו.

הסטודנטים לומדים באופן מתמשך מצוות ההדרכה של חטיבת הפיתוח, שכוללת סוללה של מהנדסים מנוסים בארץ בפיתוח מערכות תוכנה, חומרה, הנדסה, אינטגרציה, אוטומציה ובדיקות. המהנדסים בקיאים בכל תהליכי ההנדסה, בדיקה של מעגלים מודפסים, כרטיסי פיתוח, ומערכות תוכנה מורכבות.

בסיום תקופת ההכשרה, נמשיך לספק תמיכה וסיוע, כולל פידבקים חיוביים והמלצות לכל החברות שבשיתוף פעולה איתנו.

כשתזדקק להמלצה בחיפוש העבודה האישי שלך, תוכל תמיד לסמוך עלינו להיות שם ולספק עזרה ותמיכה.

תוכנית לימודים עיבוד תמונה

ידוע שכל אחד מאיתנו מגיע עם רמת ידע שונה, כדי להתאים את התכנים אליכם, בנינו 3 תוכניות לימוד בהתאמה לרקע הקודם שלכם:

(מסלול מקיף (לחסרי ניסיון

במסלול זה תלמדו את כל המודולים ותהנו מהתמקצעות מירבית.

 • עיבוד תמונה - Image Processing למתחילים שבאים ללא ניסיון קודם או עם מעט מאוד ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 9 ל-12 חודשים.
 • המסלול בן 550 שעות אקדמיות.
(מסלול מקוצר (לבעלי רקע

מיועד לבעלי רקע קודם בתחום פיתוח תוכנה ואפליקציות.

 • תלמדו רק מודולים הקשורים באופן ישיר לקורס עיבוד תמונה - Image Processing.
 • משך המסלול בין 6 ל-7 חודשיים.
 • המסלול בן 230 שעות אקדמאיות.
מסלול בבחירה אישית

מיועד לבעלי ניסיון בתחום שמעוניינים בהשלמה או חיזוק של נושאים בודדים.

 • משך המסלול בין 1-3 חודשים, תלוי בשעות האקדמיות של אותו מודול.
Image Processing / Cv Courses
קורס ML Fundamentals 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
קורס זה מציג את התיאוריה והיסודות של למידת מכונה, כמו גם שיטות עבודה מומלצות עבור ML.
קורס Scientific Python 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
קורס Scientific Python במכללת RTG הוא חלק ממערך לימודים מתקדם, המכשיר את הסטודנטים ביכולות הנדרשות לניתוח מתקדם של נתונים מדעיים. במהלך הקורס, הסטודנטים מפתחים מיומנויות בשפת Python ומתרגלים שימוש בספריות כמו NumPy, Pandas ו-Matplotlib לעיבוד וניתוח של נתונים. המידע מועבר דרך פרויקטים מעשיים, המאפשרים להחיל את הידע ולפתח יכולות בסביבה ממוקדת פתרונות. בסיום הקורס, הסטודנטים מנהלים ניתוח מעמיק ומציגים את ממצאיהם בפרויקט הגמר. הקורס מעניק לכם את הכלים לפריצת דרך בעולם הנתונים המורכבים.
קורס ML With Python 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
Python מציעה מגוון רחב של ספריות שיכולות לשמש עבור ML(NumPy, SciPy, Matplotlib). בקורס זה נלמד כיצד ליישם את הכלים בספריות אלו. ובעזרת כלים אלו, נממש מודלים שנלמדו בקורסים הקודמים.
קורס Deep Learning with Tensorflow 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
Deep Neural Networks שואבת השראה מהאופן שבו פועל המוח האנושי ומהווה תת-הקבוצה המתקדמת ביותר של בינה מלאכותית. תלמד כיצד לפתח ולבדוק מודלים של Deep Learning באמצעות פלטפורמות TensorFlow \ Keras עבור פרויקטים של ML ו- /Neural Networks.
קורס OpenCV 40 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
...
קורס CUDA 35 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול מקוצר
...
Software Programming
קורס לינוקס | Linux Admin 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
בקורס תלמדו איך להפעיל את מערכת לינוקס בצורה שוטפת, טכניקות למיקסום השימוש בלינוקס. תוכנית הלימודים מתחלקת לשניים: מבוא ללינוקס - התקנה, ניהול קבצים והרשאות. בסופו של דבר תדעו איך לנהל את המערכת באופן שוטף. בחלק השני של הקורס נלמד על הגדרות המערכת, משתמשים, כרטיסי רשת, ניהול לינוקס קרנל ועוד.
מדובר במערכת הפעלה חינמית מבוססת קוד פתוח והיא נחשבת למערכת הפעלה מאוד בטוחה יחסית לאלטרנטיבות. המערכת מעניקה לבודקי תוכנה ומתכנתים חופש פעולה יעיל. הרוב המכריע של יישומי התוכנה (כמו שרתים, יישומים, מסדי נתונים או שירותי אינטרנט) פרוסים על מערכת ההפעלה לינוקס, לכן זה קריטי שבודקי תוכנה יהיו בעלי ידע וניסיון עם לינוקס.
קורס פייתון - Python 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
בקורס זה נתמקד ב- פייתון 3, במטרה לספק את הידע והניסיון הדרושים לתכנות יישומים בתעשייה מונחת עצמים. נלמד כיצד מפתחים תוכנה באמצעות פייתון. אתם תלמדו טכניקות וכלים המתאימים לפיתוח עם שפת פייתון. נלמד תכנות ברמה מקצועית וגבוהה, המתאימה לחברות ההייטק. מדובר בקורס מאוד מעשי שאיתו נעשה גם שימוש בכרטיסי פיתוח.
שפת Python בימים אלו נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והמבוקשות ביותר בתעשיית ההייטק. הפופולריות של שפת תכנות זו והשימוש הנרחב שלה בתעשייה במגוון רחב של פרויקטים הופכים את לימודי פייתון לאחד מקורסי התכנות המבוקשים ביותר שכן הביקוש הוא גדול, תחומי התעסוקה מגוונים ובהתאם לכך יש כדאיות גדולה בבחירת שפה זו להתמקצעות בדרך לקריירה מתגמלת עם עתיד מקצועי מפותח.
קורס ++C 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
כיסוי תכנות מונחה עצמים באמצעות שפת C++, הדגשת פולימורפיזם, ירושה מרובה, חריגים, ריבוי הפתילים (Multithreading) .
קורס SQL 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
לימוד ותרגול של שפת SQL. עבודה יסודית על MYSQL. המטרה בקורס היא ללמוד לבצע תקשורת ופעולות שונות עם בסיס הנתונים.
כל תוכנה פועלות לרוב עם כמויות אדירות של נתונים ברקע כמו למשל SQL. כיום, ניתן לאחסן נתונים אלו בסוגים שונים של מסדי נתונים כמו MySQL או Oracle ב-backend. במהלך תפקיד של בודקי תוכנה הם יצטרכו לאמת נתונים אלה ולכן יש צורך בידע של בסיסי נתונים בשאילתות SQL. זאת כדי לבדוק אם הנתונים המתאימים מאוחסנים בבסיסי הנתונים שלך.
בקורס נלמד - SQL Formal Definitions , The Relational Model, SQL Key Notes, SQL Properties, SQL User Objective , Data Definition Language ועוד.
קורס AWS 35 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
הקורס נועד לעזור לך לקבל הבנה מעמיקה של העקרונות והשירותים הארכיטקטוניים של Amazon Web Services (AWS). תלמד כיצד לעצב ולהתאים יישומי ענן של AWS עם שיטות עבודה המומלצות על ידי אמזון.
קורס GIT (Version Control) 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
מערכת לניהול גרסאות מבוססת קוד פתוח, כלי לשמירת גרסאות של הקוד שלך ותהליך פיתוח תוכנה. מטרת המערכת היא לעזור למפתחים לנהל את הקוד, ולעקוב אחר שינויים בקבצי התוכנה. המטרה היא לייעל את התהליכים במהירות.
בקורס זה תלמדו את תכונות הליבה של Git , זרימת עבודה ודרכים שונות לבטל שינויים או לשמור מספר גרסאות של פרויקט וכיצד לשתף פעולה עם צוותים אחרים והמפתחים. הקורס הוא עבור מתכנתים שרוצים לדעת איך להשתמש בתוכנה, ניהול נכון של גרסאות קוד, פיתוח בצורה הטובה והמתאימה ביותר למפתח ועוד.

אלכס שויחט
ראש תחום Machine Learning

לאלכס יש תואר ראשון בתחום מערכות מידע (BSC), תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
אלכס הוא במקצועו מהנדס RT \ Machine Learning. מומחה בתחום ה - AI, עם מעל ל -13 שנות ניסיון בפיתוח, ניהול והעברת פרויקטים מפיתוח לייצור במגוון תחומים כגון, Linux Embedded.
לאלכס יש ניסיון עם עבודה בשילוב Machine learning ו- Deep Learning בתחום ה- Computer Vision ו- Data Analysis.

teacher-image-אלכס-שויחט

תנאי קבלה

 • כישורי מחשב בסיסיים (הפעלת Windows OS).
 • ידע בסיסי במתמטיקה .
 • אין צורך בניסיון קודם בתכנות.

למי מתאים קורס עיבוד תמונה

 • מתכנתי מערכות או מהנדסים שלומדו ML.
 • סטודנטים המעוניינים להתמחות בעבודה כמנתחי נתונים \ בינה עסקית \ מדע נתונים.
 • סטודנטים המעוניינים להתמחות בראיית מחשב.

תהליך הלימוד עיבוד תמונה

תהליך הלימוד צעד ראשון
תהליך הלימוד צעד שני
תהליך הלימוד צעד שלישי

תעודות גמר והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר
 • השתתפות לפחות 80% משעות המסלול
 • הגשת פרויקט הגמר / מבחן מסכם בציון 70 ומעלה
 • חובת הגשת מטלות הקורס לרבות תרגילים, עבודות בית, ופרויקטים

בסיום מסלול ההכשרה תוענק תעודת גמר Image Processing של Real Time College.

תעודת בוגר/ת Real Time College מוכרת בתעשיית ההייטק הגלובלית ונחשבת מקצועית.
אנו עובדים בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה.
אישור ההכרה ופיקוח הניתן ע"י משרד הכלכלה למכללת RTG בתחום. מספר מגמה 3362.

למה ללמוד איתנו עיבוד תמונה

שיעורים פרטיים
פיתוח פרויקטים
השמה להייטק
קורס חוזר
שכר הלימוד
השיעורים מוקלטים

תהליך ההשמה להייטק

תהליך השמה צעד ראשון
תהליך השמה צעד שני
תהליך השמה צעד שלישי

השמה בחברת הייטק

teacher-image- ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק -

ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק

לקראת סיום הלימודים (80%) סטודנטים בעלי ציון מעל 70 מתחילים התמחות מעשית אצלנו במחלקת פיתוח ומשתלבים בצוות הפיתוח.

אלו בעלי ציון נמוך מ 70 יבצעו בחינה נוספת ובמידת הצורך יחזרו על הקורסים הרלוונטיים שוב ללא תשלום נוסף.

לקראת 90% מהקורס, תוך כדי התמחות מעשית מתחילה העזרה בהשמה, צוות HR שלנו ילווה אתכם בתהליך ההשמה, נכתוב יחד איתכם את קורות החיים ונכין את תיק עבודות שיצטרף אליו.

נאמן אתכם לראיונות עבודה טכניים (באמצעות צוות פיתוח) + ראיונות עבודה אישיים (באמצעות מחלקת HR).

כל סטודנטים המעוניינים יקבלו ליווי מלא עד להשמה בהייטק, קיימת אופציה לסטודנטים מצטיינים להשתלב ב Real Time Group כחלק מהצוות הפיתוח.

המטרה שלנו היא להעניק לכם את הידע והניסיון ולדאוג לכניסתכם החלקה לעולם ההייטק.

בואו ללמוד ולעבוד איתנו בתעשיית ההייטק.

מדריכי לימוד Computer Vision \ Image Processing

Click to Load

פרויקט זיהוי הנשק

Click to Load

פיתוח של אלכס ראש תחום machine learning

Click to Load

קורס בינה מלאכותית | KNN Algorithm

שכר לימוד עיבוד תמונה

אתה יכול לשלם את שכר הלימוד שלך מראש באמצעות תשלום עצמי, תשלום מעסיק או סיוע ממשלתי.

ישנן אפשרויות רבות של הלוואות אישיות שתוכלו לחקור ולשאול

מלגות זמינות לחיילים משוחררים ואזרחים ותיקים.

חיילים משוחררים ואזרחים ותיקים יכולים לגשת ל הטבות ומלגות מסוימות

חוות דעת סטודנטים

Click to Load
Click to Load
Click to Load

שאלות ותשובות נפוצות

1. בוגרי מכללות/אוניברסיטאות ובעלי תואר במדעים המעוניינים להתמקצע בתחום או כחלק ממסלול בינה מלאכותית
2. ידע וניסיון במערכות הפעלה Windows, Linux – יתרון
3. אנגלית ברמה טובה.
4. בעלי רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות – יתרון

* קבלת המועמד תהיה מותנית בראיון ידע מקצועי + בחינה.

Real Time Group היא בית תוכנה בעלת וותק של מעל לעשור ובעלת רשימת לקוחות ענפה בתעשייה לרבות חברות High-Tech ובמגוון ענפים כמו: Automotive, תעשיית הביטחון, בנקים, ביוטק ועוד.
בזכות הניסיון שלנו בתעשייה ומגוון הפרויקטים שאנו מיישמים אצל לקוחותינו בחברות צבאיות ואזרחיות בתחומי פיתוח התוכנה, אוטומציה ובדיקות, אנו יודעים מה חברות דורשות ומה באמת חשוב להם ולכן אנו יכולים באופן טבעי לשלב סטודנטים שלנו אצל מגוון לקוחותינו.

אנו ידועים כי הדרך לקריירה מצליחה בתחום עוברת דרך תרגול מעשי, יצירת תיק עבודות וניסיון רלוונטי לתעשייה.
מכללת Real Time מעניקה באופן ייחודי לשוק ניסיון רב ופיתוח פרוייקטים אמיתיים משוק ההייטק כך שהסטדונטים שלנו מסיימים את הלימודים עם ידע נרחב ורלוונטי לצד ניסיון מעשי ולא רק תיאורטי.

מהניסיון שלנו מהפעילות החברה בחטיבות ההשמה ופיתוח הפרוייקטים אנו יודעים בדיוק מה חברות ההייטק דורשות ומצפות מהעובדים החדשים בשורותיהן ובהתאם לכך נבנה מסלול הלימודים כולל החלק המעשי של המסלול.

המרצים והמתרגלים במסלול מעבירים את החומר הנלמד בשפה העברית, חומרי הלימוד ועבודת הפיתוח המעשית נעשית בשפה האנגלית.

מחלקת השמה של RT GROUP תעזור לך בכתיבת קו'ח והכנה לראיון עבודה האישי בהתאם לתקנון המסלול, צרו איתנו קשר למידע נוסף וייעוץ לימודים בתחום

שיעורים חוזרים וליווי אישי ניתן לקבל בהתאם לתקנון המסלול ,צרו קשר למידע נוסף וייעוץ.

מסלול ההכשרה מתקיים בסניף תל אביב: רחוב נחלת יצחק 32, תל אביב-יפו. יש תחבורה ציבורית נוחה, ליד תחנת רכבת השלום- תל אביב, חנייה קרובה ועוד.. אנו מלמדים באופן היברידי בהתאם להנחיות הממשלה. צרו איתנו קשר למידע נוסף

טבלת שכר עיבוד תמונה

עיבוד תמונה הוא תחום מאוד מבוקש בעולם ההייטק והדרישה לעובדים מקצועיים הביאה בצורה טבעית לעלייה בשכר, גם בעתיד נראה כי מגמה זו עתידה להימשך.

כאמור, תחום עיבוד התמונה בתעשיית ההייטק כיום מצפה מהעובדים להיות גם בעלי ידע בפיתוח אוטומציה/ החשיבות של תפקיד זה הביאה לעלייה בשכר הממוצע של הבינה המלאכותית בשנים האחרונות.

התקדמות הטכנולוגיה והצורך בקיצור זמני הפעולות השונות מבטיחות כי השכר ימשיך לעלות גם בעתיד הנראה לעין. ממוצע שכר בתחום עיבוד התמונה היום עומד על: כ- 15,000 ש"ח לעובדים בעלי 0 עד שנתיים ניסיון, כ - 23,000 ש"ח ומעלה לעובדים מעל שנתיים ניסיון.

מאמרים בתחום ההייטק

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל
© כל הזכויות שמורות Real Time Group