מלאו פרטים לקבלת יעוץ

מה זה פיתוח אוטומציה לבדיקות תוכנה QA

בתחום בדיקות התוכנה יש שני סוגי בדיקות – בדיקות QA ידניות ובדיקות אוטומציה
ישנם בדיקות שניתן ואפילו מומלץ לעשות באופן ידני והדבר תלוי בסוג המוצר, אופי הבדיקה ועוד, יחד עם זאת מרבית בדיקות התוכנה ובמיוחד בפרוייקטים הגדולים יבוצוע בצורה של פיתוח אוטומציה אשר תבדוק את תקינות המוצר באופן מהיר ויעיל.

איך עושים בדיקות אוטומציה?

בדיקות תוכנה בצורה אוטומטית עושים בעזרת פיתוח סקריפטים של בדיקות בעזרת שפות תכנות וכמו כן שימור בכלים נוספים לצורך הבדיקות.
בניגוד לבדיקות תכונה ידניות שאיש הבדיקות חייב לבצע כמעט את כל ההליך לבדקו ויש לכך חסרונות רבים באמצעות פיתוח אוטומציה ניתן מטבע הדברים "להדריך" את התוכנה והכלים היעודיים על מנת שיבצעו את בדיקות התוכנה בעצמם ויתריעו על באגים, בעיות וכו.
לאחר זיהוי הבעיה איש הבדיקות יפתור אותה בעצמו או יפנה לגורם המתאים כגון איש פיתוח, דרג ניהולי וכו.

מה זה אוטומציה

שכר אנשי פיתוח אוטומציה QA

בתעשיית ההייטק יש דרישה מאוד גבוהה למפתחי אוטומציה, הסטנדרטים למוצרים איכותיים עולים עם השנים, הרגישות לבעיות אבטחה, הצורך בהליכי פיתוח מהיר – כל אלו ועוד גורמים בעלייה בביקוש למפתחי אוטומציה.
רמות השכר לבוגרי קורס אוטומציה בדרך כלל ינועו בין 12,000 – 15,000 ש"ח לבוגרי קורס חסרי ניסיון מעשי נרחב, לאחר צבירת שנתיים של ניסיון השכר יעלה למעל מכך וימשיך לעלות בהתאם לניסיון, תפקידים ניהוליים וכו.

לימודי פיתוח אוטומציה לבדיקות תוכנה

מכללת Real Time מציעה תכנית לימודים מעשית לפיתוח אוטומציה, ניתן גם לשלב תכנית זו עם קורס בדיקות ידניות QA וכך לקבל ידע נרחב ומקיף בתחום הבדיקות.
כמובן כי למעוניינים ועומדים בדיקות הקבלה ניתן ללמוד פיתוח אוטומציה באופן נפרד וממוקד על מנת לקבל את הידע התיאורטי והמעשי לעבודה בתחום

למעוניינים במידע נוסף צרו אתנו קשר בטופס המצורף לעמוד ומחלקת ייעוץ הלימודים תיצור קשר בהקדם לבחינת התאמה ופרטים נוספים

מה לומדים בקורס פיתוח Automation?

בתחום האוטומציה QA נהוג לפתח סקריפטים בשפות פייתון או Java, בעזרת שפות אלו מפתחים את הקוד אשר אחראי לבצע את בדיקת ה QA באופן רוחבי ולהתריע על בעיות בהתאם, בנוסף הידע בשפות התכנות הללו מאפשר לאיש האוטומציה לקבל את היכולת לקרוא ולהבין קוד וזאת על מנת שתהיה לו את הבנה התהליך של פיתוח התוכנה, הבנת הלוגיקה של הקוד וכו' על מנת לדעת לטפל בבעיות שקיימות בקוד.

בנוסף לכך בפיתוח Automation ישנו שימוש בכלים ייעודיים כגון:Jenkins לפיתוח אוטומציה, סלניום לבדיקות ווב ומובייל , version control לניהול גרסאות מוצר ועוד.
כלים אלו הם מתקדמים ומייעלים את השימוש באוטומציה ובעיקר מאפשרים בדיקות נרחבות באופן מהיר ושימוש בפרויקטים גדולים בכל היקף שהוא