השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

על מערכת ההפעלה Linux

Linux החלה את דרכה בשנות ה 90 אשר נוצרה כתחליף למערכת ה – UNIX היקרה שבאותם זמנים לא היו סטנדרטים קבועים או רישיון מסודר. מאז, עולם התוכנה התקדם והתפתח ולו נוצרו גרסאות וצורות פיתוח שונות של Unix בתעשיית ההייטק.

אחראי על יצירת הליבה של Linux הוא סטודנט בשם לינוס טורבאלדס כאשר המיר את קוד המקור של שרת Unix והתאימו אל PC המהווה בסיס של Linux ובכך מאפשר למתכנתים אחרים בעולם לסייע בהתפתחותה והשתדרגה במהירות מסחררת והביאה למערכת הפעלה מהירה וקלילה יותר ממערכת ההפעלה Windows. מכאן, יתרונה הגדול שבה כל אחד יכול לפתח את המערכת שלו בכך שאנו יכולים לקחת את הבסיס של Linux ולהתאימה לצרכים שלנו.

לינוקס היא מערכת הפעלה אשר בנויה בצורה של קוד פתוח אשר התפתחה רבות בעשור האחרון ונהפכה להיות מערכת הפעלה חשובה ובעלת מגוון רחב של שימושים בתחומים רבים בתעשיית ההייטק כגון:
בדיקות תוכנה, פיתוח מערכות משובצות מחשב, DevOps, סייבר ועוד. בעקבות ההתפתחות והפיכתה לפופולרית עלה גם הביקוש ללימודים באמצעות קורס לינוקס מקצועי שלאחר סיומו ניתן להשתלב בעולם ההייטק במגוון חברות.

איש Linux חלק בלתי נפרד מחברות בהייטק

חשוב לצין כי Linux הינה מערכת הפעלה כמו כל שאר מערכות ההפעלה המבוססת גם היא בהרשאות, משתמשים וקבוצות על מנת לשמור על המערכת מאובטחת כמה שניתן. לכן, מי שאחראי על כך הינו איש Linux Admin שתחומי אחריות שלו משתנים בהתאם לאופייה וצריכה של החברה בניהם: בנייה ותחזוקת שרתים, אבטחת רשת וחומת הגנה המשמרת לאבטחה בצורה ראויה, גיבויים תקינים בכל הנוגע למידע במערת ההפעלה, בדיקת לוגים וחיפוש אחר שגיאות, ניהול הרשאות למשתמשי המערכת בהתאמה לצרכיהם תוך שמירה על רמת אבטחה גבוהה ובדיקת עדכונים וגרסאות חדשות של Linux על פי הטעמה על ה- Production.

Linux עבור מי?

קורס לינוקס מיועד עבור אנשים בעלי רקע בתחום התקשורת וה- System  וגם עבור חסרי ידע או רקע המעוניינים בהסבה מקצועית לתחומי Linux ו DevOps, סייבר, Real time Embedded.

ומה לגביי השכר והביקוש בתעשייה לאנשי Linux? אומנם שוק העבודה מתבסס ברובו על מערכת ההפעלה של Windows מבית היוצר של חברת Microsoft ובשל כך יש ביקוש רב למתכנתי ה Windows. אך יחד עם זאת, שכרם של אנשי Linux גבוה מעובדי מערכת של Microsoft – כך שהשכר משתנה בהתאם לניסיון ולוותק ושכר ממוצע של מתכנת Linux הינו בין 9,000-16,000 ₪ עד שנתיים ראשונות.

תוכנית לימודים – לימודי Linux

בקורס Linux תלמדו   באופן מעשי על תפעול לינוקס, לדוגמא:
– התקנת המערכת על מגוון פלטפורמות
– ניהול משאבים והגדרותיהם
– תפעול רשתות תקשורת וטיפול בתקלות העשויות להתרחש.- הרשאות משתמשים
– Accessing the Kernel
– processes and Threads

אצלנו, ב –  Real Time College בנינו קורס Linux מקיף ומעשי הכולל לימודי Linux Admin ו- Bash Scripting תוך דגש על ביצועי תרגול וצבירת ניסיון מעשי במערכות הללו ברמה הגבוהה ביותר והתמקצעות בקשת רחבה של פעולות בהתאם לצרכי המוצר והפרויקט.

לימודי Linux Admin מהווים בסיס עבורכם ופותחים דלתות רבות להתמקצעות ופיתוח הקריירה בתחומים השונים בתעשיית ההייטק וניתן לשלב קורסים נוספים כגון: קורס QA ובדיקת תוכנה ופיתוח כלי אוטומציה, פיתוח מערכות משובצות מחשב – Real Time Embedded Linux, סייבר,  DevOps.

חלקי הקורס:

חלק א' – מערכת Linux

חלק ב' – Bash Scripting

במהלך הקורס תלמדו נושאים הכוללים מהו Linux והתקנתו, פקודות נפוצות של Linux Uptime) Command, W Command, Users Command ), מבנה הקבצים במערכת, גרפיקה עם Linux, ניהול הרשאות ומשתמשים, אבטחה ועוד. בחלקו השני, בנושא Bach Scripting תלמדו על ללמוד Shell Script , Loop In Shell,  פילטרים, פקודות, מה זה ולמה דרושים בעבודה – Processes ועוד. חשוב להזכיר, כי לקראת סיום הקורס תבצעו פרויקט מעשי אשר מסכם את כל הידע שרכשתם במהלכו.

לסקרנים מבניכם, קיימים קורסי המשך בתחום בניהם: קורס Python & Bash Scripting, Real Time & Embedded Concepts, Embedded Linux  ו Linux Kernel & Device Drivers.

קרש קפיצה לעולם ההייטק בלימודי Linux עם Real Time College

הודות למשאבים המצומצמים ש – Linux מצריכה, ביציבות, ביעילות ורמת אבטחתה גבוהה ובטוחה, שימוש בקוד פתוח וחינמית, ללמוד את המערכת וחופש פעולה, להכנות מקהילה עולמית גדולה שיש לה גישה לקוד ומשפרת אותו ללא הפסקה ועדכוני גרסה תכופים מסייעים לחברות רבות וכיוצא מכך, אנשי Linux Admin מתפעלים אותה בהתאם לצרכי החברה לטובת ביצועי התקנה, הגדרה, מעקב אחר באגים, ניהולי הרשאות והרבה משימות הכרחיות נוספות.

אנו, Real Time College חטיבת ההדרכה מבית תתוכנה RT-Group מרכז להכשרה והשמה לתחומי ההייטק עם המרצים הטובים ביותר, אנשי הייטק ובעלי ניסיון בהייטק והדרכה. אנו פועלים בתחומי הפיתוח, האוטומציה והבדיקות למעלה מעשור ובין לקוחותינו נמנות חברות הייטק, חברות בטחוניות ואף מוסדות מוסדיים כמו : IMB, Intel, IDF, Elbit, Rafal. Hapoalim ועוד.

הצטרפו ללימודי Linux בקורס המקיף והמעשי ביותר בארץ. התקשרו עוד היום בטלפון 077-7067057 למוקד מידע ורשום בקבוצת RT-Group הכשרה לידע מקצועי, יצירתי ומעשי בעבור חברות הייטק.

מסלולי לימוד שיכניסו אתכם להייטק:

קורסי הייטק מומלצים

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group