מלאו פרטים לקבלת יעוץ

כשמתכנת מתחיל נתקל בבעיות לא מפליא שהמחשבות שעוברות לו בראש באותו רגע הן איך מישהו הצליח אי פעם לכתוב תוכנה??? העובדה היא שכנראה גם מי שכיום הוא מתכנת מצליח חשב את אותו הדבר כשהיה בתחילת דרכו. ננסה למפות את הבעיות העיקריות בתהליך ולפתור אותם:

בעיות נפוצות בפיתוח תוכנה

הבנת המשתמש -

כשאתה מתחיל לכתוב תוכנה עליך להבין שמרכזיות המשתמש היא לא רק אפשרות- היא חובה! אך כדי לממש עיקרון זה עליך להבין את המשתמש ומה הוא צריך/רוצה.
הבעיה האמתית היא שרק לעתים נדירות יוצא למתכנתים באמת להכיר את המשתמשים ובדרך כלל הצרכים שלהם יהיו שונים מהצרכים של צוות הפיתוח שאתם עובדים איתו.

הפתרון - אתה יכול לנסות לאתר משתמשים פוטנציאלים אך אלו ידעו לומר לך אילו משימות הם היו רוצים שהתוכנה תעשה אבל לא מה המאפיינים שלה. זה התפקיד שלך! לכן מה שכדאי לך לעשות זה -
לדבר עם אנשים שיש להם גישה ישירה למשתמשים - דרך המומחים של החברה לחווית משתמש או מעצבי המוצרים שמבינים בחווית משתמשים. התובנות שלהם יכולים לתת לך הוראות ורעיונות לקוד.
ערוך בדיקות על התוכנה - כן, כן אנחנו מתכוונים ל QA. אם אתה באמת רוצה לדעת מה המשתמשים שלך חושבים על המוצר, בדוק ובחן אותו. כפי שחברות מצליחות משחררות גרסאות בטא כדי לבחון את המוצרים שלהם לפני המוצר הסופי גם אתה יכול לבחון גרסת בטא של התוכנה שלך. כך כשתגיע למוצר הסופי הוא יהיה נטול באגים וממוקד קהל מטרה. למד על כך עוד בקורס QA שלנו!

2. להישאר מעודכנים בטכנולוגיות חדשות-

פלטפורמות עבודה חדשות, כלים וספריות, כל אלו יכולים להפוך "לחדשות של אתמול" מהר מאוד ולפתע תמצא גרסאות עדכון חדשות. בעקרון עדכון גרסאות זה דבר טוב וחיובי כי לרוב הן יעילות יותר ואמורות להפוך את העבודה שלך לקלה יותר, אך עליך גם להתרגל אליהם במהירות. לפעמים אתה עלול למצוא את עצמך מסתבך עם עדכון גרסה חדש כאילו התחלת מההתחלה.

הפתרון - קח לעצמך את הזמן ללמוד מערכות חדשות - נכון שיום העבודה שלך הוא לא אינסופי (למרות שלפעמים זה נראה כך), ובטח שאין לך זמן מיותר, אבל לפעמים להקדיש 20 דק' ביום ללמידה של עדכון שיכול להקל על העבודה שלך יכול לעשות את כל ההבדל.
השאר מעודכן בטרנדים החדשים - למידה של שפות תכנות חדשות יכולה רק לעזור לך ולשפר את הטכניקות שלך ולהפוך אותך לעובד יותר טוב בשביל המנהלים שלך. זה גם יעזור לך להפוך את העבודה ליותר קלילה ומעניינת.
*לשם כך יצרנו קורסים שונים שאתה מוזמן להתרשם מהם. לדוגמא קורס Python

3. תקשורת -

כמתכנת חדש אתה בטח לא ממש מכיר את חבריך לעבודה. ואם אתה לא מכיר את הצוות שאתה עובד איתו אתה בטח מהסס לפנות אליהם ולדבר איתם על כל דבר החל מדברים הקשורים לקוד וכלה ברעיונות למוצר הסופי.
לעתים אתה נתקל בבעיה בזמן הפיתוח שיכולה להיפתר בקלות אם הייתה לך תקשורת טובה עם חברי הצוות שלך.

הפתרון - שפר את כישורי התקשורת שלך על ידי שתי הנקודות הללו:
תיזום תקשורת - אל תצפה לתקשר רק כשאתה צריך עזרה, תיצור תקשורת גם מסביב. אל תפחד לשאול אותם שאלות - מקצועיות ואישיות - כדי להתחבר אליהם. תהיה פתוח לאנשים אחרים.
תהיה עקבי - לעתים אתה עלול להיות לא ברור במה שאתה רוצה לומר וזה יכול ליצור בעיות בתקשורת עם חברי הצוות שלך. נסה לשים לב לכך, לחדד את דבריך ולהיות עקבי.

4. "איומים ביטחוניים" -

מידע הוא מצרך חשוב ויש כאלה שמוכנים לשלם על כך הרבה כסף, כולל המתחרה של החברה שלך או של הלקוח. הלקוחות שלך סומכים עליך שתשמור על המידע שלהם בטוח מפני המתחרים.
לצערנו, מתכנתים מתחילים מתעלמים מפריצות בטיחות שעלולות להיות בקוד ולא מבינים עד כמה נושא זה חשוב עד שזה מאוחר מדי.
כמתכנת חדש אתה עלול להתמקד ב-לספק קוד נקי מבאגים וטעויות ולא לבדוק האם הוא מאובטח מפני פריצות.

הפתרון - אתה לא יכול למנוע מאחרים לנסות לפרוץ לך לתוך הקוד אבל אתה יכול לנסות לעשות את זה קשה יותר בצורה כזו:
השתמש בפרמטרים ושאילתות שונים במסדי הנתונים - כדי למנוע פריצה אל מסדי הנתונים SQL שלך השתמש בשאילתות שונות בשפה בה אתה כותב. למד על כך עוד בקורס SQL מסדי נתונים שלנו.
שמור על סביבת עבודה בטוחה - פשוט כך, תצא מכל תוכנה שסיימת להשתמש בה - LOG OFF.

5. תכנון מוקדם של הקוד -

אתה רוצה לעשות רושם טוב בתור מתכנת מתחיל ולכן יכול להיות לעתים שאתה ממהר מדי עם הקוד ומתכנן להתמודד עם הבעיות אחר כך. קחו בחשבון שיכול להיות שהקוד שלך נראה לך הגיוני ומסודר בראש בלבד, אך כשאתם כותבים אותו ומוציאים אותו לפועל הוא הופך להיות משהו שונה לחלוטין ממה שהתכוונת מראש.

הפתרון - זמן שהוקדש לכתיבת קוד שלא תוכנן מראש הוא זמן מבוזבז. הנה כמה טיפים להפיכת הרעיון לקוד:
התחל עם רעיון - כל מתכנת מתחיל עם רעיון, העלה אותו על כתב ותמשיך משם.
צור תצורה כללית של הרעיון כדי לעלות על בעיות - תחשוב על זה כמו על מפה כללית לתוצר הסופי. התחל עם הבעיות שהתוכנה שלך תטפל בהם. כתוב אותם על דף וחלק אותם לתתי נושאים.
פתרונות - אחרי שהבעיות פרוסות לפניך יהיה לך קל יותר למצוא להם פתרונות.

 

שיהיה לך בהצלחה! מכולנו כאן ב Real Time Group.