השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

קצת רקע על עולם בדיקות תוכנה

אם בעבר תחום בדיקות תוכנה היה תחום שבוצע על ידי אנשי פיתוח או עובדים זוטרים מצוות פיתוח ללא הכשרה מקצועית, נראה כי כיום התחום התפתח מאד ובדיקות תוכנה הוא מקצוע מבוקש שנלמד במכללות וקורסים מקצועיים בלבד.

במהלך הכשרה מקיפה של בדיקות תוכנה לומדים את כל התהליך של הבדיקות שנועד להעריך את איכותה של תוכנה ועמידתה בדרישות שהוגדרו לה על ידי אנשי הפיתוח.

מה זה בדיקת תוכנה QA? ומה זה בודק תוכנה?

בדיקת תוכנה QA מורכבת ממגוון רחב של פעילויות, שמטרתן לבדוק האם התוצאות בפועל של מערכת תוכנה תואמות את התוצאות הצפויות.

המטרה האחרת של בדיקות תוכנה היא להבטיח שהתוכנה נקייה מכל באגים או פגמים.

תהליך בדיקת תוכנה חיונית לזיהוי שגיאות, דרישות חסרות או פערי דרישות. זה יכול להתבצע ידנית או בעזרת כלים לאוטומציה.

על בודקי תוכנה מוטלת האחריות להבטיח שהתוכנה עוברת את כל הבדיקות לפני שחרורה לציבור וגם לפקח על כל שלב של עיצוב, פיתוח, בדיקה ואספקה ​​כדי לוודא אם המוצר עומד בתקני האיכות והדרישות, והם עובדים עם צוות ומדווחים למנהל.

חלק מהתפקידים של בודקי תוכנה qa הוא להיות במעקב אחר כל שלב ושלב בתהליך פיתוח התוכנה, כולל עיצוב, פיתוח, בדיקה, איתור באגים ואספקה, לשמור על תקני האיכות של התוכנה בכל שלב ומבטיחים שהמוצר הסופי עומד בדרישה.

כמו כן, חלק מתפקידם הוא להגדיר את הבדיקות כדי לוודא שאין לתוכנה חסרונות טכניים. הם עובדים במשרד או במעבדה מול מערכת שמנתחת מידע, מזהה באגים ומתעדת תוצאות.

מה תפקידו של בודק תוכנה QA?

בודקי תוכנה QA ממלאים תפקיד חיוני במהלך פיתוח אפליקציות. הם מומחי אבטחת איכות שבודקים מוצרים דיגיטליים חדשים ביסודיות כדי להבטיח שאין להם באגים, למנוע ביצועים גרועים ולהיפטר מבעיות ממשק.

לכן, בודקי תוכנה מבצעים בדיקות שונות בשלבים שונים של מחזור חיי תוכנה כמה דוגמאות לבדיקות כאלה הן לחץ, ביצועים, תפקוד, מדרגיות או קבלת משתמשים.  

מכיוון שבדיקות תוכנה הן כל כך קריטיות לאיכות תפקוד תקין של המוצר הסופי, בודקים מובאים בדרך כלל בשלבים מוקדמים, כגון תכנון ועיצוב. הם נשארים מעורבים לאורך התהליך ובהמשך גם במהלך התמיכה.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group