מלאו פרטים לקבלת יעוץ

הקדמה - בודקי תוכנה QA

אם בעבר תחום בדיקות תוכנה היה תחום שבוצע על ידי אנשי פיתוח או עובדים זוטרים מצוות פיתוח ללא הכשרה מקצועית, נראה כי כיום התחום התפתח מאד ובדיקות תוכנה הוא מקצוע מבוקש שנלמד במכללות וקורסים מקצועיים בלבד.

במהלך הכשרה מקיפה של בדיקות תוכנה לומדים את כל התהליך של הבדיקות שנועד להעריך את איכותה של תוכנה ועמידתה בדרישות שהוגדרו לה על ידי אנשי הפיתוח.

בדיקות תוכנה מהוות חלק אינטגרלי מתהליכי הנדסת תוכנה ואבטחת איכות תוכנה תחום שמהווה דריסת רגל ראשונית בתחום ההייטק, מגמה שרק תופסת תאוצה ומתרחבת ומעניקה אפשרויות רבות לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום ההייטק.

בשנים האחרונות אנו רואים כי תחום הבדיקות ממשיך  לעבור מבדיקות ידנית לבדיקות אוטומטיות, בודקי תוכנה צריכים לשקול כיצד להתאים את כישוריהם ואת הניסיון המקצועי שלהם.

בדיקות תוכנה יכולה לעזור לאנשיי QA לקדם את הקריירה שלהם ולכן קורס QA הוא הכרחי לתחילת הדרך לכל מי שמעוניין לפתח קריירה בהייטק.

מה זה בדיקת תוכנה QA? ומה זה בודק תוכנה?

בדיקת תוכנה QA מורכבת ממגוון רחב של פעילויות, שמטרתן לבדוק האם התוצאות בפועל של מערכת תוכנה תואמות את התוצאות הצפויות.

המטרה האחרת של בדיקות תוכנה היא להבטיח שהתוכנה נקייה מכל באגים או פגמים.

תהליך בדיקת תוכנה חיונית לזיהוי שגיאות, דרישות חסרות או פערי דרישות. זה יכול להתבצע ידנית או בעזרת כלים לאוטומציה.

על בודקי תוכנה מוטלת האחריות להבטיח שהתוכנה עוברת את כל הבדיקות לפני שחרורה לציבור וגם לפקח על כל שלב של עיצוב, פיתוח, בדיקה ואספקה ​​כדי לוודא אם המוצר עומד בתקני האיכות והדרישות, והם עובדים עם צוות ומדווחים למנהל.

חלק מהתפקידים של בודקי תוכנה qa הוא להיות במעקב אחר כל שלב ושלב בתהליך פיתוח התוכנה, כולל עיצוב, פיתוח, בדיקה, איתור באגים ואספקה, לשמור על תקני האיכות של התוכנה בכל שלב ומבטיחים שהמוצר הסופי עומד בדרישה.

כמו כן, חלק מתפקידם הוא להגדיר את הבדיקות כדי לוודא שאין לתוכנה חסרונות טכניים. הם עובדים במשרד או במעבדה מול מערכת שמנתחת מידע, מזהה באגים ומתעדת תוצאות.

מה תפקידו של בודק תוכנה QA?

בודקי תוכנה QA ממלאים תפקיד חיוני במהלך פיתוח אפליקציות. הם מומחי אבטחת איכות שבודקים מוצרים דיגיטליים חדשים ביסודיות כדי להבטיח שאין להם באגים, למנוע ביצועים גרועים ולהיפטר מבעיות ממשק.

לכן, בודקי תוכנה מבצעים בדיקות שונות בשלבים שונים של מחזור חיי תוכנה כמה דוגמאות לבדיקות כאלה הן לחץ, ביצועים, תפקוד, מדרגיות או קבלת משתמשים.  

מכיוון ש בדיקות תוכנה הן כל כך קריטיות לאיכות תפקוד תקין של המוצר הסופי, בודקים מובאים בדרך כלל בשלבים מוקדמים, כגון תכנון ועיצוב. הם נשארים מעורבים לאורך התהליך ובהמשך גם במהלך התמיכה.

באיזה כלים משתמשים בודקי תוכנה ידני ואוטומציה QA?

על מנת להיות בודק תוכנה ידני או בודק תוכנה אוטומטי, עלייך להכיר כלים מקצועיים והליות בעל כישורים טכניים וניסיון מעשי רלוונטי.

 

 

להלן מספר כלים ותוכנות שיש להתמקצע בהם על מנת לעבוד בתפקיד:

 • מערכת הפעלה לינוקס - מדובר במערכת הפעלה חינמית מבוססת קוד פתוח והיא נחשבת למערכת הפעלה מאוד בטוחה יחסית לאלטרנטיבות.
  המערכת מעניקה לבודקי תוכנה ומתכנתים חופש פעולה יעיל. הרוב המכריע של יישומי התוכנה (כמו שרתים, יישומים, מסדי נתונים או שירותי אינטרנט) פרוסים על מערכת הפעלה לינוקס.
  לכן זה קריטי שבודקי תוכנה יהיו בעלי ידע וניסיון על לינוקס.
 • פייתון - שפת Python בימים אלו נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והמבוקשות ביותר בתעשיית ההייטק.
  הפופולריות של שפת תכנות זו והשימוש הנרחב שלה בתעשייה במגוון רחב של פרויקטים הופכים את לימודי פייתון לאחד מקורסי התכנות המבוקשים ביותר שכן הביקוש הוא גדול, תחומי התעסוקה מגוונים ובהתאם לכך יש כדאיות גדולה בבחירת שפה זו להתמקצעות בדרך לקריירה מתגמלת עם עתיד מקצועי מפותח.
 • בסיסי נתונים ו-SQL – כל תוכנה פועלות לרוב עם כמויות אדירות של נתונים ברקע כמו למשל SQL. כיום, ניתן לאחסן נתונים אלו בסוגים שונים של מסדי נתונים כמו MySQL או Oracle ב-backend. במהלך תפקיד של בודקי תוכנה הם יצטרכו לאמת נתונים אלה ולכן יש צורך בידע של בסיסי נתונים בשאילתות SQL. זאת כדי לבדוק אם הנתונים המתאימים מאוחסנים בבסיסי הנתונים שלך.
 • ניסיון פרקטי בכלים מקצועיים לניהול בדיקות תוכנה - ניהול בדיקות תוכנה QA הוא היבט מרכזי של בדיקות תוכנה. כלים לניהול בדיקות עוזרים לעקוב אחר כל מקרי הבדיקה שנכתבו על ידי הצוות שלך. מכיוון שרוב החברות משתמשות בפתרונות כאלה, עליך לדעת כיצד להשתמש בהם.
 • ניסיון בכלי אוטומציה של בודקי תוכנה - אם תרצה להיות בודק תוכנה אוטומטי לאחר מספר שנים בעבודה כבודק תוכנה ידני, עליך לשלוט בכלים ובעל ידע וניסיון מעשי. יש להיות בעל ידע בשפות סקריפטים כמו Python ,JavaScript ו- /BASH וכן שפות C / Java#, שתמיד מועילות אם אתה מחפש עבודה בבדיקות אוטומטיות.
 • כלי מעקב לבודקי תוכנה QA - מעקב אחר פגמים ומחזור חיים של מוצר הם היבטים מרכזיים של בדיקות תוכנה. קשה לנהל ולעקוב אחר פגמים כראוי אם אינך משתמש בכלים הנכונים. הצוות כולו צריך להיות מודע לליקויים, כולל כל מחזיקי העניין בפרויקט.

בואו ללמוד בדיקות תוכנה QA ב Real Time College - מרכז הכשרה למקצועות ההייטק

הכל מסתכם בקבלת הכשרה וקורס QA מקצועי - מעסיקים מחפשים בודקי תוכנה, לא בהכרח מחפשים מועמדים עם תואר ראשון במדעי המחשב וטכנולוגיית מידע.

חברות הייטק רבות וגם סטארטאפים מחפשים בודקי תוכנה שהם לא בהכרח מועמדים עם תואר ראשון במדעי המחשב וטכנולוגיית מידע. ניסיון מעשי בתחום, מיומנויות טכניות והסמכות חשובים הרבה יותר. ידע בסקריפט או קידוד אינו הכרחי, אבל זה תמיד יהיה בונוס עבור מעסיקים.

 
 1. לימודי שפת תכנות וקוד - שפת תכנות הוא לעתים קרובות הצעד הראשון להפוך לבודק תוכנה QA.
  בודקי תוכנה QA צריכים לדעת כמה מושגי תכנות ויסודות כמו היסודות של ארכיטקטורה, אלגוריתמים, תכנות מונחה עצמים ועוד...
  צריך גם לדעת איך לקרוא קוד בשפות תכנות שונות, ולהיות בעל הבנה ברמה גבוהה.
  הכרת היסודות היא חיונית.
 1. מחזור חיי בודק תוכנה - השלב הבא הוא ללמוד מה זה בדיקות תוכנה QA.
  אתה צריך לדעת הכל - על כל סוגי הבדיקות השונים, למה בודקים משתמשים בהם, איך להריץ בדיקות תוכנה ולקבוע את התוצאה, איך ליצור דוחות בדיקה.
  אם אתה מפתח תוכנה, כנראה שלמדת על זה ברמה גבוהה. בתור בודק תוכנה, אתה צריך להיות בעל ידע מעמיק יותר.
 1. בדיקות איכות ביצועים של תוכנה - בדיקת ביצועים היא תחום מפתח שבו אתה צריך ללמוד לא רק את המושגים אלא גם את הכלים.
  כשאתה לומד להיות בודק תוכנה, אתה יכול לשפר את החוויה עם כלי בדיקת ביצועים.
  אם אין לך גישה אליהם, אתה תמיד יכול לקבל ניסיונות ולאחר מכן להתאמן בשימוש בהם כדי להבין את בדיקות הביצועים.
 1. לימודי QA אוטומציה - קורס אוטומציה QA הצעד הבא שלנו - הוא ללמוד יותר על המושגים של בדיקות אוטומטיות.
  בדיקה אוטומטית מבוססת על בדיקות ידניות שהריצו במקור והכנסתם כלי שמציג אותם באופן אוטומטי.
  זוהי גישה יעילה מאוד אם אתה צריך להריץ הרבה בדיקות דומות.

אלו סוגי בדיקות תוכנה יש לבודקי QA:

 
 
 1. בדיקת אינטגרציה QA - בדיקה שתפקידה לבחון את הסינרגיה בין כל המודולים, זאת על מנת לבדוק שהם עובדים טוב ביחד לפי הפונקציונליות המשולבת של התוכנה.
  בדיקה זאת המתבצעת לאחר שבוצעו כל הבדיקות.
 1. בדיקת מערכת QA - בדיקה הבוחנת את ביצועי המערכת ואם היא עומדת בדרישות לפי האפיון והמפרט שהתבקש
  בבדיקה זאת נבדקות כל הפונקציות של המערכת מקצה לקצה.
 1. בדיקת עומס - מטרתה של בדיקת עומסים היא לבחון מהי יכולת העמידות של המערכת תחת עומס כבד מבחינת אכלוס נתונים מורכבים, זמן טעינה תחת עומס ועוד.

ללמוד QA אוטומציה ב Real Time Group

קורס בודק תוכנה QA ואוטומציה של מכללת Real Time Group -  הוא קורס מקיף ומעשי המתבסס על הניסיון הרב של מרכז הפיתוח בעבודת QA לצד פיתוח תוכנה.

במהלך קורס בודק תוכנה QA תתבצע הכנה למבחן ההסמכה הבינלאומי ISTQB בבדיקות תוכנה, המוכר לעבודה בחו"ל שמהווה אסמכתא למקצועיות הבודק תוכנה.

בית תוכנה ומרכז הדרכה  Real Time Group  מספק שירותי פיתוח, הדרכה והשמה למאות חברות הייטק בארץ ובחו"ל.

כיום ישנה דרישה גבוהה מצד לקוחותינו לפרויקטים בתחום, ולכן אנו מחפשים מועמדים המעוניינים להצטרף אלינו - ללמוד ולעבוד איתנו.

Real Time Group - מרכז הכשרה למקצועות ההייטק

בית תוכנה, מרכז הדרכה ומיקור חוץ - בואו ללמוד ולעבוד אתנו!

פיתוח קריירה בהייטק במסלול מותאם הכולל סטאז' מעשי והשמה -

לקביעת שיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות התקשרו: 077-7067057 |  050-330-9318