מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

אני מאשר קבלת מבצעים ועדכונים מחברת RT-GROUP בכפוף לprivacy


תמונת מעבר לעמודי קורסים

ראשי » טרנדים בולטים בתחום בדיקות התוכנה והאוטמציה לשנת 2019
 

טרנדים ונושאים חמים בעולם בדיקות התוכנה והאוטומציה

 

הטכניקות והאסטרטגיות בתחום האוטומציה השתנו בצורה משמעותית, נכנסו טכנולוגיות חדשות לתעשייה, השתנו אסטרטגיות הפיתוח של עולם התוכנה, הצרכים ומרווחי הזמנים בפיתוח המוצר השתנו וכו,כל שינויים אלו משנים איתם גם את כל התחומים האחרים שהם חלק מהליך הפיתוח ובכללם כמובן גם את עולם בדיקות התוכנה ופיתוח אוטומציה, השינויי הזה ועלייה בדרישות הצריכו את עולם בדיקות התוכנה להשתכלל ולפשר ביצועים בצורה כמעט מידית.

הצורך לעבוד בצורה מהירה יותר ולדעת לנהל ולבדוק כמויות גדולות של מידע תוך בדיקה ושימוש בטכנולוגיות הכי חדשות בשוק הביא את מפתח האוטומציה או איש בדיקות התוכנה הידניות למצב שבו הוא חייב בין היתר להשתמש בכלים מתקדמים או בשיטות הכי חדשות שיש בשוק, בעולם בדיקות התכונה אתה חייב להשתמש בכל מה שיש לשוק להציע על מנת לעשות את עבודתך בצורה הכי אפקטיבית ומקצועית שניתן.

להלן מספר נושאים טרנדים משמעותיים אשר ילוו את עולם בדיקות התוכנה והאוטומציה בשנת 2019:

 

1. IOT TESTING

Internet Of Things זהו תחום שמתפתח בצורה מאוד מהירה בשנים האחרונות,
התחום עוסק בעיקרו בחיבור בין חפצים למערכת מחשוב ולרשת לטובת ייצור תקשורת ואיסוף מידע.
IOT עוסק בין היתר בכל התחומים שיש לאדם מגע איתם, – חיישינים, מחשבים, פלאפונים, מצלמות, מכשירים חכמים ועוד
מכל מקורות אלו ומקורות נוספים יבוצע איסוף מידע ככל שניתן תוך שימוש במגוון טכנולוגיות וזאת לטובת שיפור תהליכים, הסקת מסקנות, ביטחון, ייעול עסקי ועוד.
כמובן שעם התפתחות תחום ב IOT עולה גם הצורך לבצע בדיקות ופיתוח כלי אוטומציה לבדיקת פעילות התוכנה בצורה תקינה והשגת מטרות הפיתוח.

 

תמונת אווירה

2. Agile

שימוש בגישת Agile נותנת יתרונות רבים לכל נושא בדיקות התוכנה והאוטומציה,
בגלל הדרישות הגדולות ממפתח האוטומציה או בודק התוכנה השימוש ב Agile הופך להיות חלק בלתי נפרד מיומו של מפתח האוטומציה, שכן שימוש ב Agile בין כל יתרונותיו משפר את עבודת הצוות של הבדיקות ומאפשר קבלת פידבק על פעילות המוצר בצורה הרבה יותר מהירה, כתוצאה מכך יכול לדוגמא מפתח האוטומציה לקבל פידבק בזמן אמת בצורה יותר מהירה וברורה לגבי אילו חלקים בתוכנה עבדו פחות טוב ולבצע תיקונים בהתאם..

 
 

תמונת אווירה

 

DevOps

תחום ה DevOps חופף לתחום בדיקות התוכנה והאוטומציה בנושאים רבים וכתוצאה מכל נוכל לראות שגם בשנת 2019 מתודולוגיות DevOps נכנסות לפעולה ולמעשה חברות הייטק רבות עוברות לשימוש בדבאופס לטובת ניהול המוצר, וביצוע שינויים בצורה של continuous improvement תוך כדי כך שהמוצר כבר נמצא בשימוש. וכך גם בשנת 2019 יהיה שימוש נרחב מאוד ל DevOps
 

Big data Testing

עולם ה Big data מאוד מפותח בימים אלו וחברות רבות לצד ממשלות מנסות להפיק מידע עסקי מכמויות המידע העצומות שיש להם, חברות הייטק רבות מפנות משאבים רבים לטובת תהליך מיון המידע הרלוונטי אליהם, כן בדיוק נכנס לתמונה איש הבדיקות או איש האוטומציה שכן כל פיתוח תוכנה מורכב כולל בתוכו צורך לבצע בדיקות של תהליך עבודת התוכנה והתוצר הסופי.

 

תמונת אווירה

 
 

שימוש בכלי פיתוח ובדיקות חדשים

עם הצורך הטכנלוגי לביצוע הבדיקות ואוטומציה ישנם גם Tools חדשים אשר הגיעו לשוק שתפקידם לעזור בתהליך,
לדוגמא:
ANSIBILE – כלי לניהול ופיתוח כלי אוטומציה.
Terraform -שימושים רבים לכלי זה ובין היתר מאפשר ניהול משאבי שרת בצורה יעילה ביותר

בתחום בדיקות התוכנה ואוטמציה כמו תמיד גם בשנת 2019 צריך להתעדכן ולהשתמש בכלים המתקדמים טכנולוגית בשוק בשביל להישאר בקצב העשייה האפקטיבי.

 
לסיכום,
מאמר זה כולל מספר טרנדים מרכזיים ואסטרטגיות חדשות שרלוונטיות לעולם בדיקות התוכנה ואוטומציה בשנת 2019,
כלים אלו ועוד רבים יכולים לעזור רבות לאיש התוכנה והבדיקות להתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפניו,.

 

בהמשך למאמר זה אולי יעניין אתכם גם :