השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

הצמיחה של תחום האוטומציה

הצמיחה המסחררת של תחום האוטומציה הופכת את הבדיקות האוטומטיות לדרך המועדפת להאצת תהליך שחרור התוכנה לשוק, בדיקת מהירה של שינויים וזירוז פריסה.

מה כדאי לדעת על ההשפעות על תחום זה בשוק העבודה, שירותים חדשים וחשיבה יצירתית?

קל לראות את המודעות המשופרת של לקוחות למטרות האוטומציה ויתרונותיה. במקביל, גדלות באופן מתמיד מספר הבקשות לשירותי אוטומציה עבור פרויקטים של אבטחת איכות לאפליקציות הן של דסקטופ והן של מובייל; הכוח המניע? הופעתם של כלים איכותיים המאפשרים פתרון בעיות מורכבות שלא התאפשר טרם הופעתם.

גורם חשוב נוסף לפופולאריות העולה של בדיקות אוטומטיות היא ההזדמנות לקבל פתרונות מורכבים באיכות גבוהה ללא ההגבלה לבדיקות אוטומטיות בלבד.
יותר ויותר חברות מציעות כיום פתרונות אוטומטיים המשולבים עם בדיקות ומעקב אחר באגים ואפשרות לניתוח תוצאות הבדיקה.

מהנדסי אוטומציה אומרים כי אוטומציה הופכת לחלק בלתי נפרד מתהליך הבדיקה הרציפה.

מפתח אוטומציה עובד מול צוות פיתוח התוכנה על מנת לוודא איכות שימוש, היעדר תקלות ועמידה בדרישות שהוגדרו מראש.
בשנים האחרונות, השתנו הדרישות מבודק התוכנה המחפש עבודה, ובעוד שבעבר הסתפקו המעסיקים בדרישה שהבודק יהיה מסודר ובעל ראייה מערכתית טובה של התוכנה הנבדקת וידע בבדיקות ידניות, הרי שכיום נדרש הבודק להחזיק בידע בפיתוח מערכות בדיקה.

ובמילים אחרות – יכולת פיתוח תוכנה על ידי שימוש בכלים אוטומטיים המבצעים בדיקות באופן יעיל ומקיף.

לפיכך על בודק התוכנה להיות מעודכן בידע חדש ורלבנטי מעולם האוטומציה, בין התחומים ניתן למצוא Python, Java, Jenkins, Selenium ועוד..

פיתוח קווי שירות חדשים

  • לצד השירותים המסורתיים של תחום פיתוח התוכנה, ממשיכות חברות לפתח שירותים חדשים המאפשרים עמידה בדרישות QA ספציפיות, למשל – Baseline Testing. בדיקה זו מאפשרת לכל בודק תוכנה לבצע הערכה של רמת איכות קיימת של מוצר IT כלשהו, ומציעה תכנית שיפור.
  • שירות לא קונבנציונלי נוסף בתחום, המקבל במה הולכת וגדלה, הוא ייעוץ QA – פופולארי בקרב לקוחות הזקוקים לפיתוח תהליכי QA או שיפור אסטרטגיות בדיקה קיימות, זאת ללא מיקור חוץ בסיס קבוע של שירותי בדיקה וניהול של צוותים מבוזרים.

הטמעת גישה של חשיבה מחוץ לקופסא

לעתים קרובות יותר ויותר על מפתחים להתמודד עם הבטחת איכות של פיתוחי IoT (Internet of Things) שונים. בודקי תוכנה נדרשים להפוך למשתמשים אמיתיים למשך זמן מה ולנסות להתמודד מול תרחישים בלתי סבירים. מומלץ לפיכך להתחיל (אם אתם לא כבר עושים זאת) לחשוב מחוץ לקופסא. איך בכל זאת יכול בודק ידני מקצועי המנהל בדיקות שגרתיות באופן קבוע להיות יצירתי יותר?

להלן מספר עצות שימושיות שעשויות לעזור לכל בודק:

  • נסו לגלות מה התוכנה שבבדיקה אינה צפויה לעשות ונסו את הדברים האלה.
  • "מה אם?" – מה התוכנה שבבדיקה עושה כשנגמרת סוללת הטלפון?
  • בדקו כל מה שמתאפשר לכם כמשתמשים על-ידי המערכת.
  • במידת האפשר, הוציאו את המערכת אל מחוץ למקום העבודה ונסו אותה בסביבה אמיתית.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group