השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

תחומים מובילים ללימודי הייטק

זמן טוב לבחון ולהעריך את המקצועות החמים בהייטק שצפויים להוביל השנה. באילו לימודי הייטק כדאי לבחור? אילו תחומים ימשיכו לתת את הטון? מהו מיקומם היחסי בטבלאות השכר הממוצעות בתעשייה? כל התשובות בפנים.

למרות הפגיעה חובקת העולם של נגיף הקורונה בכלכלת העולם, תחום ההייטק שמר ב - 2020 על יציבות. היציבות הזו אמורה להתבלט גם בשנה הנוכחית, בעיקר בתקופה שבה לימודי הייטק של משרות נחשקות הופכים למבוקשים בקרב רבים המבקשים לעבור הסבה מקצועית.

לאן נושבת רוח מקצועות ההייטק

מגמת העלייה של קורסי און ליין בהייטק צפויה להוביל גם השנה, וזאת מעצם הרלוונטיות של אותם מקצועות הייטק נרכשים לצרכים ולשימוש שהטכנולוגיה הקיימת פוגשת בתדירות הולכת וגדלה בשגרת החיים שלנו. התחומים המובילים הבאים הם לא היחידים שצפויים לשלוט בכיפה, אבל לבטח יככבו ברשימה המבוקשת של לימודי הייטק.

 

סייבר ואבטחת מידע

אמרנו משרות הייטק מבוקשות? כבר מזמן לא מדובר רק במקצוע שקשור ל"ביצת ההייטק", אלא בתחום שנמצא בחזית החוסן הלאומי ובתודעה חדשותית רחבה. תקציבי הענק שמקצות חברות למאבק בפשיעת סייבר והמעורבות הממשלתית הגדלה בפעילות מערך הסייבר הלאומי, מבהירים ללא כל ספק: לוחמי הסייבר ואנשי אבטחת מידע הם חוד החנית בהגנת המידע הפנים-ארגוני, שימשיך לצעוד בצמרת רשימת המקצועות המועדפים ללימוד.

למה כדאי לעבוד בסייבר ואבטחת מידע?
כי יותר ויותר חברות שמשלימות את המעבר לפלטפורמת ה-cloud- מבינות כי המשמעות מצד אחד, היא יעילות ארגונית וכלכלית, ויחד עם זאת, יהיה עליהן לאייש תפקידי סייבר מעצם חשיפת ה-cloud להתקפות
כי אומנם, נתוני השנה האחרונה מצביעים על השתכללות תקיפות הכופר בעידן הקורונה. ארגונים מבינים זאת היטב! תעוזת ההאקרים הולכת ומתרחבת גם בכיוון חברות גדולות (כפי שהוכיח בשנה החולפת אירוע תקיפת הכופר של חברת שירביט) רק תגדיל את הביקוש בתעשייה לבוגרי לימודי הייטק בתחומי אבטחת מידע וסייבר בשנה הקרובה.
איוש תפקידי אבטחת המידע השונים, הן בחברות גדולות והן בחברות בינוניות-קטנות (SMB) ימשיך בוודאות להוות גורם מרכזי בתעשייה, גם מעבר לשנה הנוכחית. אי אפשר כמובן לנתק את משרות לוחמי הסייבר מטבלאות השכר הממוצעות, בהן נמצא תחום הסייבר בצמרת הגבוהה כבר כמה שנים.
בדיוק מסיבות אלו, Real Time Group שמה לה למטרה לסייע למעוניינים בייעוץ, בהכוונה וכמובן בהשמה מקצועית בסיום הלימודים, באמצעות מסלולי קורס מקיף שהיא מקיימת במרכזי לימוד בפריסה רחבה. הקורס כולל הכשרה ייחודית והתמחות מעשית, בדרך לקריירה מובטחת.

למידע נוסף אודות קורס סייבר ואבטחת מידע

DevOps

למעשה, אנשי ה-DevOps בארגונים מתפקדים כ"אבי העורקים" האחראי על זרימת העבודה הרוחבית על המוצר בין מחלקות הפיתוח והאופרציה. מעצם העובדה שהטייטלים של התפקידים שלהם ורסטיליים ונוגעים לתפקידי ניטור, פיקוח, פיתוח ותפעול, ומכיוון שלצורך יישומם הם חייבים להיחשף ולשלוט במספר רב של טכנולוגיות נרכשות, כמו: שפת פיתוח (C++ Java) סקריפטים (Python), מערכות הפעלה ) Linux), חיזוק ניהול פיתוחי אפליקציות (Docker), פיקוח על קידוד ועוד, אנשיDevOps הם חוט מקשר קריטי בתהליך פיתוח ויעילות המוצר.

למה כדאי ללמוד דבאופס?
כי ייעול העבודה היה ויהיה שם המשחק גם השנה. בידיהם של בוגרי קורס לימודי הייטק בתחום DevOps נמצאת היכולת לנתב את הייעול הזה בכל ארגון בו יעבדו.
כי המשוואה פשוטה: יותר ויותר חברות וארגונים המשיכו בשנה האחרונה (וימשיכו מן הסתם בשנה הנוכחית) בשינוי ניהול שיטות הפעולה שלהן, כשיתקדמו ממתודולוגיות של תוכנות המותקנות על מחשבים למתודולוגיה של Agile – שבעצם ממקמת את איש ה-DevOps כקורדינטור וכאיש מפתח בכל תהליך שיפור היעילות של המוצר ופריסת קוד מהירה יותר שלו.
וכן, אי אפשר בלי המשוואה של מיצוב מקצועות הייטק מובילים בעידן הקורונה. צמצומי כוח האדם בשנה הקודמת דווקא הבליטו את החשיבות של אנשי ה-DevOps במנגנונים המחפשים שיטת פתרונות כוללת של מענה מהיר, יעיל ומגוון, שמסופק על ידי כוח אדם מצומצם ואיכותי של אנשי ה-DevOps - שמתמחים במתן פתרונות, מענה ותיאום בין זרועות האופציה והאופרציה בארגון.
מה Real Time Group מציעה לאנשי ה-DevOps של המחר? קורס ההכשרה של המכללה כולל חשיפה מקיפה לכל טכנולוגיות הפיתוח, הסקריפטים והניטור שבהן ייתקל איש DevOps; ופרויקט גמר מקיף שמהווה Ticket חשוב בשלבי השמת ושילוב בוגר הקורס בתעשייה.

למידע נוסף אודות קורס דבאופס

 

QA ואוטומציה

אנשי בדיקות תוכנה ופיתוח אוטומציה מלווים את תהליכי הפיתוח לכל אורך הדרך וגם לאחר עלייה לאוויר והם חלק חשוב מאוד באיכות המוצרים שמקבלים הלוקחות בסופו של יום.
כיום יש חשיבות גדולה מאוד לתחום בדיקות התוכנה מכיוון שהתחרות בשוק המקומי והבינלאומי נמצאת בשיאה וכמו כן דרישות המשתמשים היא לקבל מוצר משופר ללא באגים ובעיות אחרות, סיבות אלו ועוד תורמות לביקוש הגדול ולחשיבות תחום בדיקות התוכנה.

למה כדאי ללמוד QA ופיתוח אוטומציה?
כשמדובר על אבטחת איכות, שילוב הבדיקות הידניות עם כלי הבדיקה האוטומטיים הפך לאחרונה לפרמטר הכרחי חשוב בבדיקות מוצרים, הצורך בפיתוח מוצרים מהיר מצד אחד, לצד הרצון לשמירה על האיכות הגבוהה שלהם, מייצב את התחום בשיא הביקוש והתודעה. לימודי קורס QA משלבים בתוכם את מגוון התחומים של בדיקות תוכנה: אוטומציה, Web ומובייל.

למידע נוסף אודות קורס QA

פיתוח אתרים פולסטאק

מפתח אתרים פולסטאק אחראי על פיתוח צד השרת וצד הלקוח של האתר אפליקציית ווב.
פיתוח צד הלקוח משמע ממשק המשתמש, אותו חלק שרואים גולשי האתר וצד השרת הוא "מאחורי הקלעים" של האתר, משמע עבודת הפיתוח והתקשורת מול בסיסי הנתונים לצורך משיכת מידע, הצגה, עדכון ומחיקה לפי כוונת המתכנת.

למה כדאי ללמוד פיתוח אתרים?
פיתוח אתרים פולסטאק רלוונטי כיום אולי יותר מתמיד.
תחום פיתוח ווב נמצא בעלייה מתמדת והתפתחות כבר שנים רבות, משבר הקורונה והמעבר המאסיבי של עסקים רבים לפעילות אונליין הביא איתו דחיפה משמעותית נוספת
כיום מדובר באחד מן התחומים הכי מבוקשים בהייטק ובזמנים כאלו של חוסר וודאות תעסוקתית להיות מפתח ווב בעל ניסיון מעשי הוא מצרך חשוב מאוד בשוק העבודה על מנת לעבוד באופן יציב ומתגמל גם בזמנים מאתגרים אלו.

למידע נוסף אודות קורס פיתוח אתרים

פיתוח בשפת פייתון

שפת פייתון שימושים רבים לה ומדובר בשפה שממציאה את עצמה כל פעם מחדש. מדובר בשפת תכנות שנחשבת יחסית קהל ללימוד ויש לה קהילת מפתחים תומכת אשר יכולה לעזור בעת בעיות ואתגרים שנתקלים בהם במהלך הפיתוח.

למה כדאי ללמוד פייתון?
לשפת פייתון יתרונות רבים כגון: עקומת למידה מהירה, ספריות הרחבה שניתנות לשילוב במגוון פרוייקטים, חינמית, מהירה, מעולה לעבודה עם נתונים וכו
יתרונות אלו של פייתון הביאו לכך שהיא משמשת כבסיס לתחומים רבים כגון: סייבר, פיתוח אוטומציה, פיתוח ווב, פיתוח בינה מלאכותית, מדע הנתונים, ועוד.
לימוד פייתון יכולים להעניק קרש קפיצה ולתת דחיפה לקריירה של המפתחים בדמות פיתחת דלתות רבות למגוון אפשרויות תעסוקה והתפתחות מקצועית במקצועות הייטק.

למידע נוסף אודות קורס פיתוח בשפת פייתון

Data Science | Machine Learning

בינה מלאכותית ומדע הנתונים משתלבים בחיינו יותר ויותר ובתחומים משמעותיים מאי פעם, לפעמים מבלי שאנו מודעים לכך.פיתוח בינה מלאכותית מהביא איתו בשורה חדשה וסט יכולות חדשות כמעט לכל תחום שאנו מכירים בתעשיות המתחדשות וכמו כן הוותיקות.

למה כדאי ללמוד בינה מלאכותית?
תחומים חשובים מאוד ובעלי תקציבים גדולים כגון רפואה, תחבורה אוטונומית, תעשיות בטחוניות, פיננסים ועוד משלבים בינה מלאכותית לצרכים שלהם.
בעזרת פיתוח אלגוריתמים בבינה מלאכותית ניתן "ללמד" את המחשב לקבל החלטות כאשר המטרה היא לדמות ככל שניתן חשיבה אנושית אך בדרך יעילה יותר.
מדובר בתחום מתפתח ומבוקש שעתיד להוביל את עולם ההייטק שנים קדימה.

למידע נוסף אודות קורס פיתוח בינה מלאכותית

לימודים במכללת Real Time

Real Time College מציעה כפי שמפורט במאמר זה המון קורסים ומסלולי הכשרה להייטק אשר מתאימים לכל רמת ידע ותחום פיתוח בהייטק.
מומלץ ליצור קשר עם חטיבת ההדרכה שלנו לצורך קבלת ייעוץ לימודים והתאמת מסלול אישי לפיתוח קריירה בהייטק בהתאם לצרכים ולזמן הפנוי שלכם.
תוכלו ליצור אתנו קשר בעזרת הטפסים המצורפים בעמוד זה ונשמח לעמוד לרשותכם.
בואו ללמוד ולעבוד אתנו!

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group