מודל חדשני לגיוס מהנדסי תוכנה

עודכן לאחרונה: 1 ינואר, 2023

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל

מודל חדשני לגיוס מהנדסי תוכנה - 70% חסכון בעלויות לחברות ההייטק יל ידי השמה ישירות לחברה כחלופה למיקור חוץ
בית התוכנה ומרכז ההדרכה Real Time Group משיק מודל חדש לגיוס והכשרת עובדי הייטק. בעקבות הביקוש הרב וההיצע הנמוך, מודל הגיוס המקובל כיום בתעשיית ההייטק הישראלית, מבוסס על מיקור חוץ.

כיצד מודל מיקור חוץ עובד?

חברות הייטק פונות ישירות למרכזי ההכשרה ומיקור חוץ ומבקשות ג'וניורים או בוגרים מצטיינים. אלה מתחילים לעבוד בחברת הייטק שונות, שנתיים באמצעות הקבלן, בסיום תקופה זו מתקבלים לחברה כעובדים שלה. התוצאה המתקבלת של מודל זה היא - עשרות מיליוני שקלים בשנה שעוברים לחברות הקבלן. אבל מה עם החברה והעובדים שלה? המודל הזה פחות יעיל עבורה.

מה חברת RTG מציעה?

RT Group מציעה מודל השמה חדשני שישפר את תנאי העסקה של עובדי הייטק מתחילים, ובעיקר ומעל הכל, יחסוך לחברות הייטק מאות אלפי שקלים בשנה.
החידוש שמביא בית התוכנה ומרכז ההכשרה RT Group הוא, אופציית גיוס והכשרה של עובדי הייטק הזולה בכ- 50% בהשוואה לחברות הייטק המגייסות עובדים במיקור חוץ.
ייעודה של התוכנית החדשנית הוא לגייס ולהכשיר את הדור הבא של אנשי פיתוח תוכנה ועובדי הייטק ללא ניסיון.

להעביר אותם מסלול ממוקד בפיתוח תוכנה על פי הכישורים הספציפיים הדרושים לתפקיד. התהליך מתבצע בשיתוף פעולה הדוק עם החברה הלקוחה כבר מהשלבים הראשונים.
כמו כן, בנוסף לקורסים מקצועיים ההכשרה תכלול נושאים ייחודים אשר הוגדרו ע״י הלקוחה. במסגרת תהליך ההשמה, הבוגרים יעברו גיוס, מיון והכשרה אינטנסיבית על ידי בית התוכנה והמכללה - RT Group ללא עלות. בסיום ההכשרה בחברה, ישולבו הבוגרים שלנו כעובדי חברה מהיום הראשון, בתפקיד שנועד להם מראש, כעובדי הלקוחה או בחטיבת הפיתוח של RT Group.

למי התוכנית שלנו מיועדת?

התוכנית מיועדת לבוגרי תארים אקדמיים בתחומי מדעים מדויקים כגון, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב, מתמטיקה שימושית, הנדסאים. מועמדים בעלי כישורים אנליטיים וריאליים אך בעלי ניסיון מועט בתכנות.
מה ההבדל בין שיטת RT Group לשיטת הקבלן במיקור חוץ אתם שואלים?
אין מיקור חוץ - העובד יעבוד בלקוחה ישירות ולא דרך קבלן, הלקוחה וגם העובד מרוויחים. שכר העובד נסגר מראש בטרם ההכשרה מול החברה המגייסת על פי המקובל בתעשייה.
המועמדים ירכשו במסלול, ידע מעשי בתחומים הבאים: Real Time, Embedded, Linux, BSP ,C++, FreeRTOS,Kernel, MPSoc ועוד, החברה הלקוחה יכולה לכוון לידע הרצוי לעובד בתחומים הרצויים לה, בסיום המסלול העובד יהיה בעל ניסיון, תפוקתו בעבודה תבוא לידי ביטוי החל מהיום הראשון, אין צורך בעקום למידה כג'וניור.

איך מודל הגיוס, הכשרה והשמה עובד?

מחלקת הגיוס ב RT Group תגייס מועמדים בהתאם לדרישות הלקוחה.
המועמדים עוברים בחינות וראיונות עבודה המותאמות למשרה, כאשר התוצאות שקופות בפני הלקוחה. הלקוחה קובעת פגישות עם מועמדים אותם היא מעוניינת לראיין.
הלקוחה מאשרת את המועמדים אשר ברצונה לגייס. בסיום הלימודים במכללת RTG הבוגר נקלט כעובד מן המניין בחברה המזמינה.
במהלך הלימודים העובדים מכירים את החברה, את הצוות עימו יעבדו, המשימות שיהיה עליהם לבצע, כלי העבודה בחברה המזמינה, מה שיקטין את עקומת למידה ויאפשר תפוקה החל מהיום הראשון.
השיטה לא מיועדות רק לחברות Enterprise. ישנם מחזורים בהם משתתפות מספר חברות מזמינות ולכל אחת מספר קטן של עובדים מוזמנים (2-4 מהנדסים לחברה).
בסיום תקופת ההכשרה, הסטודנטים יעברו התמחות בחטיבת הפיתוח של RT-Group בה יתנסו בפרויקטים אמיתיים מהשטח. כך שבוגרי התוכנית יצאו לחיים האמיתיים, עם ניסיון וידע מעשי הלכה למעשה. בפועל הם נחשבים כבעלי ניסיון מקצועי של 2 שנות ניסיון בתעשייה ולא כג'וניורים, כך גם התפוקה שלהם תהיה בהתאם.

לדברי בני כהן מנכ"ל חברת Real Time Group:

"בשנים האחרונות זיהינו צורך הולך וגובר של אנשי פיתוח תוכנה לתעשייה ההייטק הישראלית", כמרכז פתרונות תוכנה אנחנו מקבלים דרישה לעשרות למפתחים בחודש וערים למחסור העמוק אצל קהל לקוחותינו". עוד הוא מוסיף "משבר המתמשך של הקורונה אף העצים את הצורך לכוח אדם איכותי מנוסה ומיידי לתעשייה, מתוך הבנה זאת יזמנו את מודל חדשני זה תוך שיתוף פעולה ייחודי עם עשרות חברת Enterprise , תעשיות ביטחונית, חברות פרטיות ואף סטארטאפים, תוכנית זאת מעניקה הזדמנות פז להשתלב בתעשייה המקצוע מבוקש, מדובר תכנית ייעודית להכשרת דור המפתחים הבא".

אודות Real Time Group:
Real Time Group עוסקת מעל לעשור בפיתוח פרויקטים מבוססי תוכנה/חומרה, הכשרות להייטק ושירותי השמה מיקור חוץ למאות חברות בארץ ובחו״ל.
הקבוצה הינה מרכז פתרונות תוכנה חדשני ודינמי, כולל את צוותי פיתוח בתחומים הבאים: מערכות RT Embedded Linux, פיתוח Full Stack, תשתיות IOT, Machine Learning, AI, פתרונות DevOps, אינטגרציה, בדיקות תוכנה QA ועוד. כל תוכניות הלימודים משלבות את המשאבים של Real Time Group בחטיבות ההדרכה, המרכז פיתוח וההשמה כדי להקנות לך את הידע המעשי והניסיון שיעניקו לך את היתרון בתחילה ופיתוח קריירה בהייטק.


תחומי לימוד הכי מבוקשים בהייטק בשנת 2024

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל
© כל הזכויות שמורות Real Time Group