מלאו פרטים לקבלת יעוץ

הקדמה

קורס בודק תוכנה QA במכללת ריל טיים הוא קורס המכשיר אנשים למקצוע בודקי תוכנות בתהליכי פיתוח של תוכנות (בין אם מדובר באפליקציות, במחשבי על או בתוכנות לרכבים), ישנם מספר תהליכים בהם עוברת התוכנה ואותם מריצים אנשי מקצוע המומחים לאופרציות ספציפיות. מבין תפקידים אלו אחד מן החשובים ביותר, שאותו ניתן למצוא היום כבר כמעט בכל חברה שהמוצר שלה קשור בתוכנה, הוא אנשי ה- QA. תפקידם של אנשים אלו הוא בעצם להוות את חומת בקרת האיכות שבין שלבי הפיתוח ושלבי היישום של התוכנה. אנשים אלו מריצים את התוכנה ומאתרים בה באגים, מדווחים עליהם לצוותי הפיתוח ומחזירים את התוכנה לתיקון שגיאות.

את הבאגים מאתרים אנשי ה- QA באמצעות סקריפטים שכתובים בשפות סקריפט. חברות המתמחות בפיתוח תוכנות נשענות על בודקי תוכנה מומחים שמונעים מהחברה לשחרר לשוק אפליקציות או עדכונים בהם יש באגים ותקלות שיכולים לפגוע במכירות ואף בהתכנות קיומה העתידי של החברה. המשכורות ההתחלתיות של אנשי ה- QA נעות בין 12,000 ל- 15,000 שקלים, והן מטפסות עד ל-25,000 שקלים תוך חמש שנים. היופי שבקריירה כזו היא שניתן להתחילה מאד מוקדם ויש המון לאן להתפתח. ההכשרה היא קצרה יחסית להכשרת מפתחים (כחצי שנה), ואנשי QA אשר צוברים ניסיון יכולים להתפתח לניהול צוותים או לתפקידים אחרים כגון devops.

קורס בדיקת תוכנה QA

מכללת ריל טיים

במהלך שנות קיומה, מכללת ריל טיים הכשירה את כמה מאנשי ה- QA הבולטים בישראל, שהיום מובילים חברות הייטק וסטארט אפ בעצמם. בוגרים רבים השתלבו בתעשייה הטכנולוגית, וכן, בחברות הביטחון הממשלתיות. מסיימי המסלול שעשו זאת בהצלחה משתלבים גם בחטיבת הפיתוח של קבוצת ריל טיים, ואף מתחילים להרצות במכללה. מדובר במקצוע מבוקש מאד ומתגמל בהתאם.