השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

מה זה DevOps

התפקידים השונים והרבים בתחום ההייטק מצריכים סוגי ידע, מיומנויות וכישורים מגוונים וכן גישות עבודה שונות. קיים הבדל משמעותי בין מנהלי צוותי פיתוח לבודקי תוכנה QA ולאנשי סייבר.
בעוד בכל אחד מן המקצועות הללו ניתן למצוא משרות עם שכר גבוה ותנאים מעולים, עדיין ישנם הבדלים משמעותיים במהות התפקיד ובאופן הביצוע המקצועי.
מי שרוצה להיכנס לעולם זה, צריך גם ללמוד את חוזקותיו וחולשותיו האישיות.

DevOps הוא שילוב של המילים Development (פיתוח) ו-s (מבצעים). הביטוי מגדיר תפיסה שהמטרה שלה היא לקרב בין הפיתוח בארגון אל גוף האופרציה של הארגון, שהוא זה המתחזק והמנהל את מערכות הייצור. בעוד אנשי תוכנה מתבלטים ביצירתיות ופתרון בעיות, לאחרים יש את היכולות מיקוד גבוהות לאורך זמן. אחד מן התפקידים המיוחדים בעולם ההייטק הוא DevOps, תפקיד שמהותו היא להיות הגשר שבין פיתוח (development) ויישום (operations).

על עוד מידע על תחום הדאופס תוכלו לצפות בסרטון הבא >>>  

קורס devops מומלץ

אחד מן הדברים הבולטים שבזכותם סטארט אפים מצליחים, היא ביכולתם לפתח סביבות עבודה יעילות - מבנים ארגוניים גמישים שמסוגלים להגיב מהר לצורכי השוק. DevOps היא בעצם מתודולוגיית עבודה שבמטרתה להפוך את תהליכי הפיתוח והייצור לפרודוקטיביים יותר.

אנשי דבאופס הם אנשים בעלי ראיית מאקרו רחבה אשר רכשו ידע במגוון כלים ותהליכי ייצור טכנולוגיים- החל מאוטומציה, דרך תכנות ועד עבודה עם מערכות הפעלה כגון לינוקס. אנשי דבאופס בעצם מצליחים לנגן על כל התזמורת ומוודאים שתהליכים יתרחשו במקביל מבלי לעכב זה את זה. קורס devops מומלץ ניתן לעשות במכללת RTG, והוא מתאים בעבור אנשים בעלי ניסיון ב- QA, IT או תכנות. לחסרי ניסיון ישנה אפשרות לעשות מכינה להשלמת פערי הידע.

תפקיד ה-DevOps הוא תפקיד חדש יחסית שהתפתח רק בשנים האחרונות והתפתחות של תפקיד זה קשורה קשר ישיר גם להרגלי השימוש במחשבים, טכנולוגיות, תוכנות חדשנות וגם אפליקציות. עם הגידול באופן השימוש במרחב האינטרנטי  והאפשרות להפצת תוכנה באמצעים אונליין, החלו גם מפתחי תוכנה לאמץ את הרעיון של פיתוח תוכנה מהיר (Agile).
מדובר בתהליך פיתוח שבו השלבים נעשים במקביל, וחוזרים על עצמם כל הזמן מחדש,

במסגרת תפקיד DevOps יש צורך לשלוט במגוון רחב של שפות תכנות מתוקף אחריותו המשלב תחזוקת שרתים, ניהול כלים מתקדמים, ניטור התוכנה, פיתוח אוטומציה וכן הלאה.  במסגרת קורס DevOps תלמדו את כלי הDevops האופייניים אשר צוינו לעיל וכן את שפות תכנות הנדרשות, בעיקר Python, BASH (בהתאם לחברה בה תעבדו ייתכן שתיתקלו גם ב Java ו-Javascript), בלימודי דבאופס תלמדו בנוסף חומרים בתחום של פיתוח במתודולוגיית Agile, שימוש בשרתי Linux, שירותי ענן  (Microsoft Azure, Google cloud, AWS) וכדומה.

על תפקיד של איש דבאופס תוכלו לצפות בסרטון הבא >>> 

טווח שכר של איש Devops

אנשי דבאופס מאד מבוקשים בתעשיית ההייטק גם בוגרי קורסים ללא ניסיון לרוב יתחילו משרות ראשוניות עם שכר נאה שיעלה לאורך הזמן. השכר ההתחלתי לאנשי דבאופס נע בטווח של בין 20-16 אלף ש"ח בחודש.  יש לציין כי דבאופס הוא מקצוע המשלב מספר התמחויות, ולכן משפיע באופן ישיר גם על השכר. באופן משמעותי על השכר בהתאם לביקוש בתעשייה:

 • איש דבאופס עם  0-3 שנות ניסיון – 22-27 אלף ש"ח לחודש
 •  3-5 שנות ניסיון – 28-32 אלף ש"ח לחודש
 • החל מ- 5 שנות ניסיון ומעלה – 35-37 אלף ש"ח לחודש
 • אם צברתם ניסיון והגעתם לדרגת ניהול תוכלו להגיע לשכר של   40-45 אלף ש"ח.

מתודולוגיות וכלים של איש דבאופס

ה - DevOps מתבסס על מתודולוגיות ושימוש בכלים רבים ומגוונים.
מדובר בתוכנות מדף חינמיות Open Source  שהשימוש בהן מבוסס על בדיקות אוטומטיות שעל פי רוב  נכתבות בשפות תכנות סקריפטינג בעיקר Python ו-BASH, ניהול גרסאות, ניהול שרתים, פיתוח אוטומציה וכדו'.
הכלים המרכזיים שנלמדים בקורס דבאופס הן:

 • git -Version Control שרת גרסאות - מדובר בשרת שבו נשמרים הקוד של המפתחי תוכנה. בפועל ניהול גרסאות של קוד פיתוח, אתרים גדולים, מסמכים ועוד מאגרי נתונים למיניהם, מעניק למפתחים יותר כוח לנהל את הקוד בצורה הטובה ביותר זאת כדי לבצע פיתוחים והצלבות קוד הדרגתיים ובסה"כ להתנהל בצורה יותר יעילה.
  שיטה זו לניהול גרסאות תומכת בפיתוח Agile המאפשר גמישות לנהל releases, שתוכנם נקבע בשלב מאוחר ולעבוד בשיתוף עם מפתחים אחרים מבלי להפריע לשאר המפתחים, לבצע שינויים משמעותיים בבסיס הקוד, ועוד.
 • Jenkins - שרת אוטומציה -Jenkins הינו שרת אוטומציה המבוסס על קוד פתוח, המשמש לאוטומציה של כלל התהליכים בבניה, בדיקה או ייצוא של תוכנות מחשב.
 • Docker Containers -היא פלטפורמה המאפשרת לנו לנהל ולהריץ יישומים בתוך מיכלים (containers) ולהטמיע אותם על מגוון פלטפורמות לפי צורך ודרישות הפרוייקט. החידוש הוא בשימוש של הפלטפורמה במיכלים וירטואליים, שהם למעשה סוג של חבילות שאותם ניתן לנהל כיחידה נפרדת וניתן להטמיע בנפרד תוך התאמה למשימות שלה. כך ניתן לנהל כל אחת מהם כיחידה נפרדת כאשר הם למעשה אותה התוכנה. לדוגמא, ניתן לפתח תוכנה וליצור קונטיינר עבור כל אחת ממערכות ההפעלה שבהם רוצים שהתוכנה תפעל, מכיוון שלכל מערכת יש דרישות ספציפיות אשר שונות מאחת לשנייה.
 • Kubernetes  - מערכת המאפשרת ניהול, קיפוג, scaling, פריסה אוטומטית של יישומים על גבי קונטיינרים.
 • Ansible -  קוד פתוח שמספק כלי אוטומציה לאספקה, ניהול תצורה, פריסת יישומים, וניהול תהליכי IT ידניים רבים אחרים.
 • Zabbix - תוכנת ניטור קוד פתוח עבור רכיבי IT מגוונים הכולל רשתות, שרתים, מכונות וירטואליות (VMs) ושירותי ענן. Zabbix מספקת מדדי ניטור כגון ניצול רשת, עומס מעבד וצריכת שטח דיסק. התוכנה עוקבת אחר פעולות של מערכות הפעלה מגוונות כגון: לינוקס, Hewlett Packard Unix (HP-UX), Mac OS X, Solaris ומערכות הפעלה אחרות (OSes); עם זאת, ניטור Windows אפשרי רק באמצעות סוכנים.
 • Terraform - קוד תשתיתי המאפשר להגדיר משאבים בענן וגם משאבים מקומיים בקובצי תצורה. בקבצים אלו ניתן לבצע גרסאות, שימוש חוזר ולשתף. אפשר גם להשתמש בזרימת עבודה עקבית כדי לספק ולנהל את כל התשתית שלך לאורך מחזור החיים שלה. Terraform יכולה לנהל רכיבים ברמה נמוכה כמו משאבי מחשוב, אחסון ורשת, כמו גם רכיבים ברמה גבוהה כמו ערכי DNS ותכונות SaaS.
 • ELK Stack - פלטפורמת Open Source המאפשרת אגירה ועיבוד מידע ממקורות רבים.ה- ELK Stack מורכב מהרכיבים הבאים: Elasticsearch, Logstash, Kibana ו- Beats.
  המערכת דואגת לאיסוף ועיבוד הנתונים ומבצע אינדקס לאחסן את המידע. Kibana מספק ממשק משתמש להשאלת הנתונים והדמייתם.
 • Grafana - מערכת להצגת מידע או ערכים בתצורות שונות כגון: טבלאות, גרפים, שעונים וכדומה. המידע נקרא ממקורות כגון: MySQL, MongoDB.

על הכלים והשיטות עבודה של אנשי דבאופס תוכלו לצפות בסרטון הבא >>  

קורס DevOps בבית התוכנה ומרכז ההדרכה Real Time Group

כיום ישנה דרישה גבוהה מצד לקוחותינו בתחום הטכנולוגיות והייטק לפרויקטים בתחום דבאופס ולכן אנו מחפשים מועמדים המעוניינים להצטרף אלינו - ללמוד ולעבוד איתנו.

אם תכנסו לאתרי דרושים,אול ג'ובס, ליקנדאין או גלסדור תוכלו להבחין במגוון רחב של משרות בתחום ה-DevOps.

הדרישה לאנשי דבאופס רק עולה ועולה, וכאשר מסתכלים לעומק ובוחנים את רשימת הדרישות של ארגונים וחברות הייטק לגיוס איש דבאופס נראה שאיש ה-DevOps צריך להיות בעל מגוון רחב של כישורים מקצועיים. 

מחלקת ההדרכה של  RT College יודעת "לייצר" אנשי דבאופס באמצעות קורס Devops מקיף ומקצועי המעודכן בארץ, לקראת סיום הלימודים במסלול בוגרים המעוניינים לעבוד בחברה יעברו התמחות מעשית בליווי מהנדסי Devops בחטיבת הפיתוח עד להשמתם בחברות הייטק. 

מלבד מסלול לימודי דבאופס ישראל, מכללת ריל טיים מציעה עוד מסלולים רבים למקצועות ההייטק. בעבור מי שרוצה להיכנס לעולם ישנם מסלולי ה- QA והאוטומציה, אשר במהלכם מוסמכים אנשי בדיקות תוכנה. כל מסלולי המכללה מוכוונים תעסוקה, וכחלק ממסלול הלימודים, הסטודנטים מגבשים תיק עבודות, קורות חיים ועוברים סדנה לראיונות עבודה.

בסרטון הבא תוכלו לקבל טיפים איך לבחור איפה ללימוד קורס דבאופס >>> 

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group