מלאו פרטים לקבלת יעוץ

מהו תחום – DevOps

ייתכן וחיפשתם באינטרנט הסבר לגבי מהו בדיוק מקצוע ה DevOps ולא מצאתם תשובה ברורה מספיק ברורה עבורכם,דבר זה הוא טבעי בהתחשב בכך שמקצוע ה דבאופס נוגע בהמון תחומים בעולם הייטק ובין היתר משמש כ"גשר" בין מחלקות שונות שלוקחות חלק בתהליך יצירת המוצר.

מכאן ניתן להבין כי לכל חברה צרכים שונים ושימוש בכלים או שיטות עבודה קצת שונות ולכן הביצוע בשטח, דרישות התפקיד בעבור איש DevOps אופי התפקיד במדוייק יכול שיהיה שונה מבין פעילות עסקית של כל חברה וחברה.

בנוסף,  מקצוע זה הוא יחסית חדש ובעל גיוון רב, הוא עוד "מגבש" את צורותיו ומתפתח באופן תמידי. חשוב להבין כי עובדות אלו נותנות יתרון רב לעוסקים ולאנשים אשר מחפשים קריירה ב DevOps שכן אנשי המקצוע אשר מתמקצעים על מגוון האספקטים והדרישות שלו יהיו למצרך מבוקש בקרב חברות הייטק המובילות בעיקר בגלל החשיבות, הגיוון והחדשנות של העוסק במקצוע ב DevOps.

בתעשיית ההייטק קיימת דרישה גבוהה לאנשי DevOps, ולכן מומלץ להירשם לקורס DevOps מקיף המציע להרחיב את ידע פרקטי ומעשי.
קורס זה מציע מגוון רחב של לימודי תוכנות: Data Science, Python, סביבות ענן, ניהול גרסאות, תהליכי אריזה ובדיקה אוטומטיים, עבודה עם בסיסי נתונים ועוד. ישנם עוד נושאים רבים ומגוונים שאליהם נחשפים הלומדים. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום.

מה זה DevOps? 

מדובר בביטוי המחולק משתי מילים: Development ו-Operation.
בכל חברת הייטק קיימת מחלקת ה-Development שהיא המחלקה האחראית על פיתוחי המוצרים בחברה ועל איתור תקלות.
ומחלקת ה-Operation שהיא מחלקת ייצור המוצרים האחראית על התהליכים השונים שלהם, הכוללים גם את השלבים המאוחרים יותר של שחרור המוצרים או הטמעתם בשוק. כך, ה-DevOps הוא למעשה שיטה היברידית שפותחה במיוחד על מנת לייעל את התהליכים של ייצור המוצרים.

מי קהל היעד של לימודי דבאופס?

קורס דבאופס לא מתאים לכל אחד והוא דורש ידע מקדים בתכנות וגם כישורים טכניים ואנליטיים.
הקורס מתאים לבעלי רקע קודם בתחומי פיתוח התוכנה והתכנות. התכנית יכולה להתאים למפתחים בעלי ניסיון, אנשי IT, מהנדסי תוכנה, עובדי בדיקות תוכנה QA, מומחי אוטומציה, מנהלי צוותים מובילי פרויקטים בתוכנה, כל מי שמעוניינים לשלוט בשיטת העבודה החדשה המבוקשת DevOps ורוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום.

דבאופס -קורס DevOps

התפתחות מקצוע DevOps

בעשור האחרון יש שינוי מהותי באופן השימוש שלנו בחשבים ותוכנות.
במקום להשתמש בתוכנות אשר מותקנות על המחשבים שלנו בצורה מקומית ע"י הורדת קבצים והתקנתם אנו משתמשים יותר ויותר בשירותים און ליין כגון ווטסאפ אשר נותנים מענה למיליוני אנשים וניתן להפיץ גירסאות שלהם בצורה מהירה.
גרסאות אלו מכילות שינויים ושיפורים במוצר ומופצות באופן כמעט מידי.
שיטת תפוצה זו פתחה את הדלת למגוון שיטות עבודה חדשות,
מנהלי חברות ההייטק אמרו: אם ניתן להפיץ גרסאות חדשות באופן תדיר בואו נייעל את שיטות הפיתוח שלנו ונוכל לייצר מוצרים מעו

devOps מה זה | לימודי devOps

לים ולבצע שיפורים במרווחי זמן קצרים כמו שלא נראו מעולם!
וכך איש DevOps אחראי על תחומים רבים וחשובים בהליכי פיתוח התוכנה

אפשרויות פיתוח קריירה בתחום הדבאופס

בתעשיית ההייטק יש דרישה גדולה מאוד לאנשי דבאופס מיומנים.
למי שלמד דבאופס בצורה מעשית ויש לו את המיומניות הנדרשות בשימוש כלי דבאופס מתקדמים, עבודה לפי מתודולוגיית Agile
שימוש ב- Docker פיתוח אוטומטיות ועוד יש מגוון אפשרויות לפיתוח קריירה בהייטק. חברות מובילות בארץ ובעולם הבינו את חשיבות אנשי הדבאופס לטובת מגוון משימות וכך נוצר תפקיד אשר הצורך שלו "עלה מהשטח".
אנשי דבאופס תורמים רבות ליעילות העבודה בניהול שרתים, שימוש בכלים מתקדמים לניהול גרסאות, עבודה עם לינוקס, פיתוח אוטומציה ועוד ובהתאם לכך גם האפשריות של פיתוח קריירה בעבורם הם רבות ומגוונות.

devOps מה זה | לימודי devOps

AGILE מתודולוגיית

בשלב זה נכנס לתמונה פיתוח Agile. זו אסטרטגיית פיתוח אשר מאפשרת פיתוח במקביל של מגוון שכבות או אספקטים של המוצר.
זוהי שיטת עבודה ופיתוח דינמית אשר מאפשרת לכל מחלקה לעבוד ולשחרר גרסאות חדשות לאוויר ללא תלות בפרויקטים של פתיח במחלקות אחרות בחברה.
כך ניתן לייעל את העבודה ולמנף את הכוח העובד על מנת להגיע לחשיפה רחבה לקהל גדול עם מוצר איכותי וצוות עובדים יחסית מצומצם.
גישה זו של פיתוח תוכנה מהיר תופסת חלק מהותי בהגדרת מקצוע DevOps שכן זו גישה שדוגלת ביעילות ופיתוח תוכנה מהיר ויעיל אשר מכיל בתוכו קוד ממגוון מחלקות וצוותים מקרב עובדי החברה

 

אחריות אנשי דבאופס

בשלב זה נכנס לתמונה פיתוח Agile. זו אסטרטגיית פיתוח אשר מאפשרת פיתוח במקביל של מגוון שכבות או אספקטים של המוצר.
זוהי שיטת עבודה ופיתוח דינמית אשר מאפשרת לכל מחלקה לעבוד ולשחרר גרסאות חדשות לאוויר ללא תלות בפרויקטים של פתיח במחלקות אחרות בחברה.
כך ניתן לייעל את העבודה ולמנף את הכוח העובד על מנת להגיע לחשיפה רחבה לקהל גדול עם מוצר איכותי וצוות עובדים יחסית מצומצם.
גישה זו של פיתוח תוכנה מהיר תופסת חלק מהותי בהגדרת מקצוע DevOps שכן זו גישה שדוגלת ביעילות ופיתוח תוכנה מהיר ויעיל אשר מכיל בתוכו קוד ממגוון מחלקות וצוותים מקרב עובדי החברה.

דרישות הידע לעבודה בתור איש Devops

 

אנשי DEVOPS צריכים להיות בעלי ידע בתחומים הבאים והרשימה עוד חלקית:

הידע בטכנולוגיות הנ"ל הכרחי ברוב המקרים בגלל אופי העבודה המגוון בתחום, וכמו שנאמר בתחום ה DEVOPS נכללים משימות כגון: ניטור בעיות בבסיס הנתונים, פיתוח כלי בדיקות, תפעול כלי בדיקות אוטומטיים, עבודה על המוצר במקביל למחלקות אחרות וכו'.

לסיכום,
תחום זה הוא מאוד מעניין ומגוון ומהווה עמוד תווך בחברות הייטק כיום, בנוסף עתיד עולם ה DevOps נראה מאוד מבטיח, אך יחד עם זאת המקצוע מאתגר ומצריך מקצועיות מאוד גובהה לצד יכולת למידה עצמית ואחריות אישית ובעל ביקוש מאוד גבוה לשנים הקורבות. וצעדכן באופן תדיר ושומר על קשר על מגוון מחלקות ויכול להוות גשר למחלקות אחרות.

מחלקת ההדרכה RT College יודעת "לייצר" אנשי דבאופס באמצעות קורס Devops המקיף והמעודכן בארץ, לקראת סיום הקורס בוגרים המעוניינים לעבוד בחברה יעברו התמחות מעשית (סטאז) בליווי מהנדסי Devops בחטיבת הפיתוח עד להשמתם בתפקידים בחברות הייטק.