מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

  אני מאשר קבלת מבצעים ועדכונים מחברת RT-GROUP בכפוף לprivacy

  [honeypot Email id:email class:email]

  לוגו תמונה

  לחץ לצפייה

  ראשי » מהו תחום ה DevOps?
   

  DEVOPS

  ייתכן וחיפשתם באינטרנט הסבר לגבי מהו בדיוק מקצוע ה DevOps ולא מצאתם תשובה ברורה מספיק ברורה עבורכם,

  דבר זה הוא טבעי בהתחשב בכך שמקצוע ה DevOps נוגע בהמון תחומים בעולם הייטק ובין היתר משמש כ"גשר" בין מחלקות שונות שלוקחות חלק בתהליך יצירת המוצר.
  מכאן ניתן להבין כי לכל חברה צרכים שונים ושימוש בכלים או שיטות עבודה קצת שונות ולכן הביצוע בשטח, דרישות התפקיד ואופיו יוכלים להשתנות בין חברה לחברה.
  בנוסף מקצוע זה הוא יחסית חדש ובעל גיוון רב, הוא עוד "מגבש" את צורותו ומתפתח באופן תמידי. חשוב להבין כי עובדות אלו נותנות יתרון רב לעוסקים ולאנשים אשר מחפשים קריירה ב DevOps שכן אנשי המקצוע אשר מתמקצעים על מגוון האספקטים והדרישות שלו יהיו למצרך מבוקש בקרב חברות היי טק המובילות בעיקר בגלל החשיבות, הגיוון והחדשנות של העוסק במקצוע ב DevOps

   

  התפתחות מקצוע DevOps

  בעשור האחרון יש שינוי מהותי באופן השימוש שלנו בחשבים ותוכנות.
  במקום להשתמש בתוכנות אשר מותקנות על המחשבים שלנו בצורה מקומית ע"י הורדת קבצים והתקנתם אנו משתמשים יותר ויותר בשירותים און ליין כגון ווטסאפ אשר נותנים מענה למיליוני אנשים וניתן להפיץ גירסאות שלהם בצורה מהירה.
  גירסאות אלו מכילות שינויים ושיפורים במוצר ומופצות באופן כמעט מיידי.
  שיטת תפוצה זו פתחה את הדלת למגוון שיטות עבודה חדשות,
  מנהלי חברות ההייטק אמרו : אם ניתן להפיץ גרסאות חדשות באופן תדיר בואו נייעל את שיטות הפיתוח שלנו ונוכל לייצר מוצרים מעולים ולבצע שיפורים במרווחי זמן קצרים כמו שלא נראו מעולם!

   

  AGILE

  בשלב זה נכנס לתמונה פיתוח Agile

  Agile זו אסטרטגיית פיתוח אשר מאפשרת פיתוח במקביל של מגוון שכבות או אספקטים של המוצר.
  זוהי שיטת עבודה ופיתוח דינמית אשר מאפשרת לכל מחלקה לעבוד ולשחרר גרסאות חדשות לאוויר ללא תלות בפרויקטים של פתיח במחלקות אחרות בחברה.
  כך ניתן לייעל את העבודה ולמנף את הכוח העובד על מנת להגיע לחשיפה רחבה לקהל גדול עם מוצר איכותי וצוות עובדים יחסית מצומצם.
  גישה זו של פיתוח תוכנה מהיר תופסת חלק מהותי בהגדרת מקצוע DevOps שכן זו גישה שדוגלת ביעילות ופיתוח תוכנה מהיר ויעיל אשר מכיל בתוכו קוד ממגוון מחלקות וצוותים מקרב עובדי החברה

   

  אחריות אנשי דבאופס

  איש DevOps אחראי בין היתר על תפעול ופיתוח כלי הבדיקות האוטומטים ועל הדבק שבין כל הגורמים בחברה אשר עוסקים בפיתוח והפצת המוצר.
  בהמשך לזאת תחומי אחריות התפקיד יכללו בין היתר את ניתוח פעילות המשתמשים ונתוני השימוש מהשרת, פיתוח כלי בדיקות תוכנה אוטומטיים בהתאם לצרכי החברה, איסוף מידע מהמשתמשים על אופן פעילות המוצר ולנתח מידע זה על מנת להסיק תובנות ושינויים נדרשים בשביל לפשר את אופן פעילות המוצר.
  להעביר את המידע הזה למחלקת הפיתוח ולוודא ששינוי הקוד והמוצר מבוצעים בהתאם לצרכים.

   

  דרישות אנשי אנשי דבאופס

  אנשי DEVOPS צריך להיות בעל ידע בתחומים הבאים והרשימה עוד חלקית:

  • מערכות בפעלה – LINUX
  • בסיס נתונים SQL
  • שפות פיתוח JAVAS
  • שפת סקירפטים PHYTON
  • כלי בדיקות SELENIUM
  • אוטומציה JENKINS
  • מערכות למעקב פגמים Jira & Bugzila

  הידע בטכנולוגיות הנ"ל הכרחי ברוב המקרים בגלל אופי העבודה המגוון בתחום, וכמו שנאמר בתחום ה DEVOPS נכללים משימות כגון: ניטור בעיות בבסיס הנתונים, פיתוח כלי בדיקות, תפעול כלי בדיקות אוטומטיים, עבודה על המוצר במקביל למחלקות אחרות וכו.

   

  לסיכום,
  תחום זה הוא מאוד מעניין ומגוון ומהווה עמוד תווך בחברות הייטק כיום, בנוסף עתיד עולם ה DevOps נראה מאוד מבטיח, אך יחד עם זאת המקצוע מאתגר ומצריך מצועיות מאוד גובהה לצד יכולת למידה עצמית ואחריות אישית ובעל ביקוש מאוד גבוה לשנים הקורבות. וצעדכן באופן תדיר ושומר על קשר על מגוון מחלקות ויכול להוות גשר למחלקות אחרות.
   


  אני מאשר קבלת מבצעים ועדכונים מחברת RT-GROUP בכפוף לתקנון