מלאו פרטים לקבלת יעוץ

שיפור מיומניות בבדיקות תוכנה

תפקידו של בודק תוכנה הוא חשוב ביותר עבור חברות ההייטק, בדיקות תוכנה הם הבסיס לכל הליך פיתוח התוכנה ותחזוקת המוצר, איתור באגים, פיתוח אוטומציה, עבודה עם מחלקת הפיתוח וכו הם חשובות ביותר ליצור הליך פיתוח תוכנה מקצועי ואפקטיבי.

על מנת לעבוד בצורה נכונה ואפקטיבית חשוב להבין את שלבי בדיקות התוכנה, אופן התיעוד והמעקב אחרי באגים, עבודה לפי תכנית מסודרת ועוד על מנת לבצע את תפקיד בודק התוכנה בצורה טובה

במאמר הזה תוכלו לקרוא מידע נוסף וטיפים חשובים אודות סגנון העבודה בתחום ה QA על מנת להגדיל את הסיכויים להתקבל לעבודה בתחום הבדיקות ולפתח קריירה מצליחה בתחום.

QA rules

מהם תהליכי העבודה הנכונים בבדיקות תוכנה ומהם ההמלצות לעבודה מקצועית ואפקטיבית?

  • תיעוד כל הדרישות (Test Requirements) – קבע פגישה עם הלקוח שלך או עם המנהל שלך ודאג להבהיר את כל הדרישות מהפרויקט הספציפי, אל תפספס דבר! פספוס של דרישות או חוסר בהירות לגבי זה יכול לגרום לבעיות רבות בזמן ההטמעה וסיום הפרויקט. יחד עם זאת – היה פתוח לשינויים בזמן הפרויקט, שינויים בדרישות הפרויקט יכולים לקרות כל הזמן אז תזרום עם זה! וזה מוביל אותנו לחוק הבא…
  • פתח לעצמך תכנית בדיקה מקיפה (Test Plan) – תכנית כזו שתהווה את הבסיס למתודולוגיית הבדיקה ושתעזור לך לאתר כל שינוי בדרישות שעשויות להיות לך במהלך בדיקת התוכנה. אם אתה עובד עם צוות זה גם יאפשר לצוות להבין טוב יותר את מבנה התכנית ולמנוע טעויות שיכולות להיגרם בגלל חוסר הבנה.
  • תשקיע בהבנת העסק והעולם שאתה בודק (business understanding) – זה חשוב באותה מידה כמו הידע שיש לך ב-QA. ידע טכני וידע עסקי רלוונטי צריכים להתחלק שווה בשווה אם אנחנו רוצים לראות בדיקות תוכנה סבירות או טובות. הבנת הסיבה העסקית מאחורי הפיתוח תעזור לכתוב אפליקציית בדיקה או תכנית בדיקה טובה יותר.
  • וודא, בחן ובדוק את העבודה – עבוד על כל הדרישות בתכנית הבדיקה, אל תפספס אף אחת! כיסוי לא מלא של הדרישות שאתה והצוות שלך בניתם יכול ליצור אסון לפרויקט או למוצר. וזה יוביל ללקוח לא מרוצה.
  • המשך לשנות ולהתאים את סוג הבדיקה בהתאם לשינויים בדרישות – ערוך אינטגרציה בין פיתוח האפליקציה והתוכנה לבין מהלך בדיקת התוכנה. אל תשכח לוודא שאתה מכסה את כל השינויים בתכנית הבדיקה שלך- מתעד אותם ואז בונה מחדש או עורך את השינויים לפי הצורך. זה יעזור לך להשיג תוצאות טובות יותר!
  • התחל לבדוק כמה שיותר מוקדם בתהליך – אתה לא חייב לחכות שתהליך הפיתוח יסתיים. כך אתה יכול להתקדם בשלבים לכל חלק של בדיקת התוכנה ודרכך תהיה פנויה, נקייה וברורה.
  • בחן לעתים קרובות– אתה יכול להגיד שזה בדיקה מחדש של מה שכבר בדקת אבל איך שלא תסתכל על זה, זאת הדרך להשיג תוצאות טובות.
  • צור לעצמך תכנית רשמית למתודולוגיות QA דומות (testing methodology) – אתה יכול ממש ליצור מאגר של בדיקות תוכנה מוכנות (test cases) ומסווגות לפי מתודולוגיות בדיקה. זה יכול לחסוך לך זמן בכתיבת תכניות הבדיקה שוב ושוב כשאתה עובד על סט דומה של דרישות בדיקה. בנוסף זה יעזור לך לקבל תוצאות אחידות במבחנים שונים. בזמן שאתה עושה את זה וודא שאתה משתמש בסוגים שונים של בדיקות תוכנה כמו: Appium לבדיקות מובייל, Jira & Bugzilla, Selenium, Java ו Python.
  • השתמש גם בבדיקות אוטומטיות וגם בבדיקות ידניות– Manual QA Vs. Automation QA – במקביל לשימוש בכל הכלים האוטומטיים הקיימים לבדיקות תוכנה השתמש גם פרוצדורות ידניות לבדיקות תוכנה. אחרי הכל המבחן האמיתי של התוכנה יהיה כאשר אנשים אמיתיים ישתמשו בה בצורה ידנית אז מה יכול להיות יותר טוב מאשר להשתמש באותה טכניקה שישתמשו המשתמשים בתוכנה כדי לבחון אותה?
  • ערוך אנליזות ובדוק את עבודתם של בודקי התוכנה שלך או עבודתך שלך – כל מסקנה שאליה תגיע תגרום לך להשתפר בעבודתך, זה ההבדל בין בודק תוכנה טוב ובודק תוכנה מעולה!

למידע נוסף אודות קורס בדיקות תוכנה

קרא עוד על לימודי QA