10 חוקים לשיפור מיומנות של בודקי תוכנה

ראשי » Articles » 10 QA Rules

מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

אני מאשר קבלת מבצעים ועדכונים מחברת RT-GROUP בכפוף לprivacy


לחץ לצפיה
10 חוקים חשובים לשיפור מיומנות של בודקי תוכנה

צריך כמה חוקים שיעזרו לך לשפר את מיומנויות ה QA שלך?
רוצה כמה חוקי אצבע שיעזרו לך להפוך לבודק תוכנה טוב יותר?
מזל שיש אותנו!

צוות Real Time Collage, קורס QA, אסף 10 חוקים לשיפור מיומנות של בודקי תוכנה.
אנחנו מאמינים שהם בחשיבות עליונה בכל תהליך של בדיקות תוכנה וישדרגו כל עבודה של בודק תוכנה – בין אם הוא מנהל צוות ובין אם הוא לא:

  1. תיעוד כל הדרישות (Test Requierments) – קבע פגישה עם הלקוח שלך או עם המנהל שלך ודאג להבהיר את כל הדרישות מהפרויקט הספציפי, אל תפספס דבר! פספוס של דרישות או חוסר בהירות לגבי זה יכול לגרום לבעיות רבות בזמן ההטמעה וסיום הפרויקט. יחד עם זאת – היה פתוח לשינויים בזמן הפרויקט, שינויים בדרישות הפרויקט יכולים לקרות כל הזמן אז תזרום עם זה! וזה מוביל אותנו לחוק הבא…
  2. פתח לעצמך תכנית בדיקה מקיפה (Test Plan)– תכנית כזו שתהווה את הבסיס למתודולוגיית הבדיקה ושתעזור לך לאתר כל שינוי בדרישות שעשויות להיות לך במהלך בדיקת התוכנה. אם אתה עובד עם צוות זה גם יאפשר לצוות להבין טוב יותר את מבנה התכנית ולמנוע טעויות שיכולות להיגרם בגלל חוסר הבנה.
  3. תשקיע בהבנת העסק והעולם שאתה בודק (business understanding) – זה חשוב באותה מידה כמו הידע שיש לך בQA. ידע טכני וידע עסקי רלוונטי צריכים להתחלק שווה בשווה אם אנחנו רוצים לראות בדיקות תוכנה סבירות או טובות. הבנת הסיבה העסקית מאחורי הפיתוח תעזור לכתוב אפליקציית בדיקה או תכנית בדיקה טובה יותר.
  4. וודא, בחן ובדוק את העבודה– עבוד על כל הדרישות בתכנית הבדיקה, אל תפספס אף אחת! כיסוי לא מלא של הדרישות שאתה והצוות שלך בניתם יכול ליצור אסון לפרויקט או למוצר. וזה יוביל ללקוח לא מרוצה.
  5. המשך לשנות ולהתאים את סוג הבדיקה בהתאם לשינויים בדרישות– ערוך אינטגרציה בין פיתוח האפליקציה והתוכנה לבין מהלך בדיקת התוכנה. אל תשכח לוודא שאתה מכסה את כל השינויים בתכנית הבדיקה שלך- מתעד אותם ואז בונה מחדש או עורך את השינויים לפי הצורך. זה יעזור לך להשיג תוצאות טובות יותר!
  6. התחל לבדוק כמה שיותר מוקדם בתהליך – אתה לא חייב לחכות שתהליך הפיתוח יסתיים. כך אתה יכול להתקדם בשלבים לכל חלק של בדיקת התוכנה ודרכך תהיה פנויה, נקייה וברורה.
  7. בחן לעתים קרובות– אתה יכול להגיד שזה בדיקה מחדש של מה שכבר בדקת אבל איך שלא תסתכל על זה, זאת הדרך להשיג תוצאות טובות.
  8. צור לעצמך תכנית רשמית למתודולוגיות QA דומות ( testing methodology)– אתה יכול ממש ליצור מאגר של בדיקות תוכנה מוכנות (test cases) ומסווגות לפי מתודולוגיות בדיקה. זה יכול לחסוך לך זמן בכתיבת תכניות הבדיקה שוב ושוב כשאתה עובד על סט דומה של דרישות בדיקה. בנוסף זה יעזור לך לקבל תוצאות אחידות במבחנים שונים. בזמן שאתה עושה את זה וודא שאתה משתמש בסוגים שונים של בדיקות תוכנה כמו: Appium לבדיקות מובייל, Jira & Bugzilla, Selenium, Java ו Python.
  9. השתמש גם בבדיקות אוטומטיות וגם בבדיקות ידניותManual QA Vs. Automation QA – במקביל לשימוש בכל הכלים האוטומטיים הקיימים לבדיקות תוכנה השתמש גם פרוצדורות ידניות לבדיקות תוכנה. אחרי הכל המבחן האמיתי של התוכנה יהיה כאשר אנשים אמיתיים ישתמשו בה בצורה ידנית אז מה יכול להיות יותר טוב מאשר להשתמש באותה טכניקה שישתמשו המשתמשים בתוכנה כדי לבחון אותה?
  10. ערוך אנליזות ובדוק את עבודתם של בודקי התוכנה שלך או עבודתך שלך– כל מסקנה שאליה תגיע תגרום לך להשתפר בעבודתך, זה ההבדל בין בודק תוכנה טוב ובודק תוכנה מעולה!

ועכשיו, לעבודה! Go make us proud!

קרא עוד על לימודי QA

אולי יעניין אותך גם:

אני מאשר קבלת מבצעים ועדכונים מחברת RT-GROUP בכפוף לתקנון

[/cs_content]