השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!
תוכן עניינים

קריירה בתום ההייטק היא ללא ספק משאת נפשם של רבים ורבות ולא בכדי. כולנו יודעים שלעבוד בהייטק זה משתלם, יש משכורות טובות, חופשות, תנאים סוציאליים מעולים, ביטחון תעסוקתי ועוד. האתגר הוא כזה, שבכדי לעבוד בהייטק ולפתח קריירה מצליחה בחברות הטובות והמובילות בתחומם צריך ללמוד והרבה, וכמובן שגם לאחר הלימודים מדובר בתחרות קשה.

מה כדאי ללמוד בכדי ללכת "על בטוח"? איזה מקצוע ניתן ללמוד מהר יחסית וללא צורך בתואר?

לימודי בדיקות תוכנה ופיתוח כלי בדיקות אוטומטיים הם דרך אחת שיכולה להפוך לכרטיס הכניסה של רבים מכם לתוך עולם ההייטק. השאלה למה דווקא התמחות בבדיקות תוכנה? היכן כדאי לרכוש את הידע הרלוונטי ומה צריך לבדוק לפני שממהרים להירשם? כל התשובות במאמר הבא:

מהם היתרונות בלימודי QA?

כמובן שאת כל המתודולוגיות הללו של בדיקת תוכנה ואוטומציה באופן מקיף לומדים במהלך לימודי QA. אבל בנוסף יש ללמוד גם את כל הטכנולוגיות הנמצאות כיום בשימוש בתעשייה. לכאורה זה נשמע מאיים, אבל זהו שלא. בכדי להתקבל אל קורס בדיקת תוכנה לא נדרש ידע קודם במחשבים.

למעשה תוכלו להתחיל מאפס ולהגיע לרמה כזו של ידע שתאפשר לכם קבלה לעבודה בכל חברת הייטק. ולא אין צורך להיות טכנאי, הנדסאי או בוגר תואר ראשון בתחום המחשבים.

כמובן שבאמצעות קורס בדיקת תוכנה תוכלו לקבל דריסת רגל ראשונית בחברת הייטק. העיסוק שלכם בתהליכי פיתוח וייצור מוצר יקנו לכם ניסיון מעשי בתחום, וכאן נמצא היתרון המשמעותי של עולם ההייטק. כי מי שבאמת מצליח יכול להשתלב מאוחר יותר גם בפיתוח עצמו ולשדרג את מעמדו במקום העבודה שלו.

מה זה בדיקות תוכנה ואוטומציה?

QA היא קיצור לביטוי האנגלי Quality Assurance, משמע בדיקת איכות. כן בודק תוכנה אמור לבחון וגם לפתור בעיות, עליו לערוך באופן יומיומי בדיקות שחלקן ידניות וחלקן אוטומטיות לתוכנות, אתרים או אפליקציות שפותחו ולאתר באגים ובעיות בפעילות התוכנה, קריאת הקוד וכו'.

הבדיקות שהוא עורך מתועדות על ידו ומהוות למעשה מפת הדרכים של מפתחי התוכנה לאיתור כל התקלות, והבעיות שקיימות במוצר שפותח. אם תרצו הוא הווייז של התוכנות שמוצא את כל הפקקים שיש בדרך.

אז איך בודק תוכנה עובד?

בודק תוכנה מחויב למתודולוגיה כלומר שיטה לביצוע הבדיקות. ישנן מספר מתודולוגיות כמו לדוגמה זו של הקופסה הלבנה. כאן מדובר בסדרת בדיקות שמטרתן לבחון את המבנה של התוכנה ולתת תוקף לקוד של הנבדק, כלומר לוודא שהתוכנית אכן נבנתה באופן נכון.

מתודולוגיה אחרת, שונה ממנה, היא של סדרת בדיקות המיועדות לבחון את תפקודה של התוכנה לפי דרישות שהוצבו לכך מראש. ואכן כאן נבדק כיצד התוכנה מתפקדת במהלך מצבים שונים.

איפה כדאי ללמוד קורס QA?

כמובן שמומלץ ללמוד להיות בודק תוכנה במקום המציע לימודים מקיפים, מקצועיים ורצוי מאוד מעשיים. לכן מאוד חשוב להקפיד שלא רק תלמדו אצל מרצים מומחים בתחום התוכנה, ושחומר הלימוד יהיה מקיף, אלא גם שיהיה ליווי אישי ומעשי ללימודיכם.

כאן בא לידי ביטוי יתרונה של מכללה כמו Real Time, המשלבת את היותה מכללה ובית תוכנה הדואג להתעדכן בטכנולוגיות העדכניות ביותר בשוק. העבודה המעשית, ההאנדז און, מתבצעת בחברה עצמה ונלמדת ממי שמצויים בתחום ועוסקים בו. פרוייקט הגמר נעשה עבור לקוח "אמיתי" לא מדומיין מה שאומר שבמהלך לימודי QA תלמדו להתמודד עם לקוח, דרישותיו, ולהשתלם באופן המעשי ביותר שקיים בתחום התוכנה.

יתרון נוסף הוא שסביר להניח כי כל בעיה שתתקלו בה במהלך הפיתוח כבר נשאלה בעבר בשרת וקיבלה מענה בהתאם כך שדבר זה מקל על פתרון בעיות ובאגים רבים אשר עולים בהליך הפיתוח.

למידע נוסף ותרגולים מוזמנים להמשיך ולקרוא מאמרים מקצועיים מבית Real Time College. למידע נוסף אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר או להיכנס לתכנית הלימודים של מסלול לימודי QA ואוטומציה.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group