מלאו פרטים לקבלת יעוץ
תוכן עניינים
  • בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק
  • חיפוש עבודה בתחום בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק (QA)
  • אולי יעניין אותך גם

בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק

תחום בדיקות התוכנה מתייחס למגוון רחב ביותר של משרות שהמשותף לכולן הוא שהן תחת תחום בקרת האיכות. בחברות הטכנולוגיה המתקדמות, תחום בקרת האיכות (QA) הוא בעל חשיבות עליונה.
בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק מתייחסות לחברות המייצרות מוצרים כגון שבבים או תוכנות לשימוש על ידי צרכנים מכל העולם, ושחייבות לוודא שכל מוצר ומוצר וכל תוכנה היוצאת למכירה עומדת בתקנים המחמירים ביותר, נותנת את כל היישומים שהיא אמורה לתת ופועלת על מגוון רחב של מערכות הפעלה.

בדיקות-תוכנה

תפקידם של אנשי הQA – בודקי התוכנה- הוא לאתר באגים פוטנציאלים בתוכנה לפני שהיא יוצאת לשיווק ושימוש של לקוחות. בודקי תוכנה טובים יעלו על טעויות שיכולות לחסוך למפתחים שעות של עבודה אחר כך ולמעסיק כסף רב בגילוי מאוחר של באגים בתוכנה שיצאה כבר לשוק. בנוסף, תפקידו של בודק תוכנה הוא לספק מענה על פי צרכי הלקוח ולהוות סמכות מקצועית המאשרת את איכות התוכנה לפני שחרורה לשוק. על בודק תוכנה מקצועי להכיר מתודולוגיות ושיטות לבדיקות תוכנה, מושגים מקצועיים בתחום פיתוח אוטומציה ובדיקות התוכנה, סטנדרטים של איכות וכלים בתחום. הוא אף חייב לשלוט בכלים אוטומטיים לבדיקות וכן לצבור ידע בפיתוח סקריפטים על מנת לבצע את עבודתו בצורה היעילה ביותר.

למרות שתפקיד בדיקות התוכנה בתעשיית ההייטק הוא תפקיד חשוב וקריטי בתהליך הפיתוח הייצור הכניסה לתפקיד QA מצריכה מהמועמד ידע נרחב בתחום שניתן לרכוש על ידי קורס בלבד. ראה ערך קורס QA של Real Time Collage.

בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק כוללות בתוכן מגוון של כלי בדיקה ומתודולוגיות QA– החל מבדיקות תוכנה ידניות (Manual Testing) שכוללות ניהול בסיסי נתונים ומתודולוגיות בדיקה אחרות וכלה בבדיקות תוכנה אוטומטיות (Automation testing) כמו PythonJavaSeleniumJira& Bugzilla ועוד.

 

חיפוש עבודה בתחום בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק (QA)

מודעות דרושים QA יכולות להגיע ממגוון רחב ביותר של חברות שונות, החל מסטארט-אפים קטנים ועד לחברות גדולות ומבוססות. מועמד המחפש עבודה בתחום ה-QA צריך לוודא בראש ובראשונה שיש לו את הכישורים המפורטים במודעת הדרושים, כולל התעודות המקצועיות (לדוגמא אם עבר קורס QA) ושנות הניסיון הנדרשות. המשרות בתחום פונות לבוגרי מכללות בתחום בקרת האיכות, וכן בוגרי הנדסת תוכנה / חומרה.

לפני שמגישים מועמדות למשרה מסוימת, כדאי לנסות ולברר כמה שיותר על מקום העבודה. האם המיקום הגיאוגרפי שלו מתאים למועמד או המועמדת, אפשר ורצוי גם לשאול בזמן הראיון הטלפוני קצת על האווירה השוררת במקום העבודה כדי לוודא שיש התאמה בין המועמד לבין מקום העבודה.

מחלקת ההשמה של חברת Real Time Group חוסכת לכם את הזמן והטרחה אחר חיפוש עבודה בתחום ה-QA ומוצאת בשבילכם את משרת חלומותיכם.

מה גובה המשכורות בתחום?

ישנו טווח רחב ביותר של משכורות המוצעות בתחום ה-QA- בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק- אשר נע בין8 ל12 אלף ש"ח בתחילת הקריירה ועד22 אלף ש"ח בהמשך, לכן מומלץ להגיע לראיון עבודה מוכנים עם דרישות שכר ברורות, וכל התנאים הנוספים הנלווים בהם מעוניין המועמד. ברוב המקרים יש מקום למשא ומתן, אך את השכר הסופי מקבלים רק לאחר העסקה שוטפת של כמה חודשים ולאחר שאיש או אשת ה-QA הוכיחו את עצמם בעבודה היום-יומית.

קרא עוד על לימודי QA

אולי יעניין אותך גם