מלאו פרטים לקבלת יעוץ

הקדמה -בדיקות תוכנה QA בתעשיית ההייטק

תחום בדיקות התוכנה QA מתייחס למגוון רחב ביותר של משרות שהמשותף לכולן הוא שהן תחת תחום בקרת האיכות. בחברות הטכנולוגיה המתקדמות, תחום בקרת האיכות (QA) הוא בעל חשיבות עליונה.
בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק מתייחסות לחברות המייצרות מוצרים כגון שבבים או תוכנות לשימוש על ידי צרכנים מכל העולם, ושחייבות לוודא שכל מוצר ומוצר וכל תוכנה היוצאת למכירה עומדת בתקנים המחמירים ביותר, נותנת את כל היישומים שהיא אמורה לתת ופועלת על מגוון רחב של מערכות הפעלה.

בדיקות-תוכנה
 

תפקידם של אנשי ה -QA – בודקי התוכנה - הוא לאתר באגים פוטנציאלים בתוכנה לפני שהיא יוצאת לשיווק ושימוש של לקוחות. בודקי תוכנה טובים יעלו על טעויות שיכולות לחסוך למפתחים שעות של עבודה אחר כך ולמעסיק כסף רב בגילוי מאוחר של באגים בתוכנה שיצאה כבר לשוק.

בנוסף, תפקידו של בודק תוכנה הוא לספק מענה על פי צרכי הלקוח ולהוות סמכות מקצועית המאשרת את איכות התוכנה לפני שחרורה לשוק. על בודק תוכנה מקצועי להכיר מתודולוגיות ושיטות לבדיקות תוכנה, מושגים מקצועיים בתחום פיתוח אוטומציה ובדיקות התוכנה, סטנדרטים של איכות וכלים בתחום.

הוא אף חייב לשלוט בכלים אוטומטיים לבדיקות וכן לצבור ידע בפיתוח סקריפטים על מנת לבצע את עבודתו בצורה היעילה ביותר. למרות שתפקיד בדיקות התוכנה בתעשיית ההייטק הוא תפקיד חשוב וקריטי בתהליך הפיתוח הייצור הכניסה לתפקיד QA מצריכה מהמועמד ידע נרחב בתחום שניתן לרכוש על ידי קורס בלבד. ראה ערך קורס QA של Real Time Collage.

בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק כוללות בתוכן מגוון של כלי בדיקה ומתודולוגיות QA – החל מבדיקות תוכנה ידניות (Manual Testing) שכוללות ניהול בסיסי נתונים ומתודולוגיות בדיקה אחרות וכלה בבדיקות תוכנה אוטומטיות (Automation testing) כמו PythonJavaSeleniumJira & Bugzilla ועוד.

משרות בדיקות תוכנה QA - איך לחפש עבודה בחברות הייטק?

מודעות דרושים בבדיקות תוכנה QA יכולות להגיע ממגוון רחב ביותר של חברות הייטק  שונות, החל מסטארט-אפים קטנים ועד לחברות גדולות ומבוססות.
מועמד המחפש עבודה בתחום בדיקות תוכנה QA צריך לוודא בראש ובראשונה שיש לו את הכישורים המפורטים במודעת הדרושים, כולל התעודות המקצועיות (לדוגמא אם עבר קורס QA) ושנות הניסיון הנדרשות. המשרות בתחום פונות לבוגרי מכללות בתחום בקרת האיכות, וכן בוגרי הנדסת תוכנה / חומרה.

לפני שמגישים מועמדות למשרה מסוימת, כדאי לנסות ולברר כמה שיותר על מקום העבודה. האם המיקום הגיאוגרפי שלו מתאים למועמד או המועמדת, אפשר ורצוי גם לשאול בזמן הראיון הטלפוני קצת על האווירה השוררת במקום העבודה כדי לוודא שיש התאמה בין המועמד לבין מקום העבודה.

מחלקת ההשמה של חברת Real Time Group חוסכת לכם את הזמן והטרחה אחר חיפוש עבודה בתחום ה- QA ומוצאת בשבילכם את משרת חלומותיכם.

טווח שכר של בודקי תוכנה

מה גובה המשכורות בתחום?

ישנו טווח רחב ביותר של משכורות המוצעות בתחום ה-QA- בדיקות תוכנה בתעשיית ההייטק- אשר נע בין8 ל12 אלף ש"ח בתחילת הקריירה ועד22 אלף ש"ח בהמשך, לכן מומלץ להגיע לראיון עבודה מוכנים עם דרישות שכר ברורות, וכל התנאים הנוספים הנלווים בהם מעוניין המועמד. ברוב המקרים יש מקום למשא ומתן, אך את השכר הסופי מקבלים רק לאחר העסקה שוטפת של כמה חודשים ולאחר שאיש או אשת ה-QA הוכיחו את עצמם בעבודה היום-יומית.

סוגי תפקידים

תפקידי בודקי תוכנה QA כוללים מגוון רחב של תפקידים כמו למשל: מהנדסי QA, אנליסט QA , בודק תוכנה אוטומציה, מהנדסי QA אוטומיזציה, בודקי תוכנה באמצעות פיתוח.

אנליסט QA עוקב אחר כל התהליכים, ההשלכות והפרקטיקות של QA על פני מחזורי פיתוח תוכנה.

אוטומציה של בדיקות QA דורשת ליצור תוכניות לאוטומציה של תהליך בדיקות תוכנה.

קהל יעד

לימודי QA מתאימים לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום ההייטק  ולעבוד בתחום בדיקות תוכנה.
מדובר בקורס בסיסי שנותן ידע והתנסות בתחום בבדיקות תוכנה ואין צורך בניסיון וידע מוקדם בתחום, כל ההכשרה ניתנת במסגרת הקורס.

קהל היעד לקורס בדיקות תוכנה QA:

  • חיילים משוחררים - המעוניינים להשתלב בתחום ההייטק, לרכוש מקצוע חדש.
  • אנשים המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית למקצוע חדש וכל מי שמעוניין לעשות הסבה מקצועית ללא ניסיון בתחום.

קורס בודקי תוכנה QA הוא קורס בסיסי המתאים לכל אחד שמעוניין לעבוד בתחום בדיקות תוכנה.

לימודי בדיקות תוכנה QA אוטומציה ב Real Time Group

הקורס בודק תוכנה QA ואוטומציה של מכללת Real Time Group -  הוא קורס מקיף ומעשי המתבסס על הניסיון הרב של מרכז הפיתוח בעבודת QA לצד פיתוח תוכנה.

הסילבוס והתכנים של לימודי בודק תוכנה מתעדכנים על בסיס קבוע.

במהלך קורס בודק תוכנה QA תתבצע הכנה למבחן ההסמכה הבינלאומי ISTQB בבדיקות תוכנה, המוכר לעבודה בחו"ל מהווה אסמכתא למקצועיות הבודק.

בית תוכנה ומרכז הדרכה  Real Time Group  מספק שירותי פיתוח, הדרכה והשמה למאות חברות הייטק בארץ ובחו"ל.

כיום ישנה דרישה גבוהה מצד לקוחותינו לפרויקטים בתחום, ולכן אנו מחפשים מועמדים המעוניינים להצטרף אלינו - ללמוד ולעבוד איתנו.

Real Time Group - מרכז הכשרה למקצועות ההייטק

בית תוכנה, מרכז הדרכה ומיקור חוץ בואו ללמוד ולעבוד אתנו!

פיתוח קריירה בהייטק במסלול מותאם הכולל סטאז' מעשי והשמה -

לקביעת שיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות התקשרו: 077-7067057

אולי יעניין אותך גם