השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

מה היא מערכת ההפעלה לינוקס?

לינוקס היא מערכת הפעלה חינמית אשר כתובה בקוד פתוח והיא הנפוצה ביותר בעולם ולה שימושים רבים ומגוונים.

מאמרים רבים נכתבו בנושא וחלקם לא יציירו את התמונה במלואה אז בואו ונעשה סדר ונבין החל מהבסיס מהי למעשה מהערכת ההפעלה הזו, למה לינוקס נמצאת בשימוש כה רחב, מהי הייחודיות שלה ועוד.

תקוותנו היא שלאחר קריאת מאמר זה תהיו יותר חכמים לגבי ההחלטה האם קורס מעשי בלינוקס יכול לתת לכם עזרה משמעותית בדחיפת הקריירה קדימה, שיפור תנאי שכר, לימודי המשך וכו', (ככל הנראה התשובה תהיה חיובית).

איך אפשר להתחיל להשתמש בלינוקס?

נתחיל דווקא במכנה המשותף למערכות הפעלה אחרות, ניתן להשתמש בלינוקס לצורך ביצוע המשימות הפשוטות שאנו מכירים כמו גלישה באינטרנט, צפייה בווידאו, שמיעה אודיו וכו'.

המערכת מנהלת את משאבי החומרה והתוכנה של המחשב בדומה לכל מערכת הפעלה או שרת אחר, גם הצד הגרפי אשר חשוף למשתמש הוא די דומה לשאר מערכות הפעלה שאנו מכירים כגון windows ,IOS, כמו מערכות אחרות יש לה צד גרפי לנוחות המשתמש, תוכנות שונות לשימוש, אפשרות להורדת יישומים חדשים, דפדפן לגלישה באינטרנט וכו. אבל השוני הוא עדיין גדול, במיוחד כאשר אנו רוצים לבצע את המשימות המורכבות יותר.

אז בואו ונראה במה לינוקס שונה:
דבר ראשון היא חינמית, משמע ניתן להוריד אותה בקלות ולהתקין על המחשב לפי צורך. בנוסף וכפי שכבר ציינו מדובר מערכת קוד פתוח שבפועל זה אומר כי ניתן להוריד את קוד התוכנה,
לקרוא אותו ולערוך אותו, מי שמיומן מספיק יכול גם לתרום לפרויקט ולהציע אפשרויות לשיפור המערכת אשר אם יתקבלו יכנסו לשימוש עולמי!

וישנם עוד הבדלים כגון:
– ללינוקס מספר distributions מקובלות ולכל אחת אופי פעילה קצת שונה והיא משמשת לדברים שונים כגון – distribution לשימוש בתור SERVER ,distribution להאקרים וכו'.
– לינוקס נחשבת יותר בטוחה לשימוש וקשה יותר לפרוץ אליה ביחס למערכות הפעלה אחרות.
– המערכת משמשת כבסיס במספר רחב של תפקידים בעולם ההייטק כאשר אנשי בדיקות תוכנה, פיתוח אוטומציה, ניהול שרתים, DevOps, אנשי Cyber, מפתחי אנדרואיד, אנשי פיתוח מערכות Real Time Embedded ו ועוד – כל אלו צריכים את הידע המקצועי והמעשי בלינוקס על מנת לבצע את תפקידם על הצד הטוב ביותר,
וזה מה שהופך את הידע בלינוקס לחשוב כל כך לחלק גדול מאוד מאנשי היייטק.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group