השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

העולם עדיין מופעל על ידי שפת C

חלק גדול מהפרויקטים שקיימים היום בעולם התוכנה ושהתחילו לפני עשרות שנים משתמשות בשפת C.
פיתוח מערכת ההפעלה של UNIX התחיל שנת 1969, הקוד שוכתב לשפת C בשנת 1972. שפת C נוצרה בשביל להעביר הקוד של UNIX KERNEL משפת ASSEMBLY לשפה עליונה יותר שתאפשר לשכתב אותו קוד בפחות שורות.

פיתוח מסד הנתונים של ORACLE התחיל בשנת 1977, בהתחלה הקוד נכתב בשפת ASSEMBLY ואז הוא שוכתב לשפת C בשנת 1983. מסד הנתונים של ORACLE הוא מסד הנתונים הנפוץ בכל העולם.
חלק גדול מהליבה של WINDOWS 1.0 נבנה ע”י שפת C בשנת 1985, ופחות חלקים נבנו ע”י שפת ASSEMBLY. הפיתוח של LINUX KERNEL שנעשה גם בשפת C התחיל בשנת 1991. שנה אחריה, הוא שוחרר תחת הרישיון של מערכות ההפעלה של GNU. גם מערכת ההפעלה של GNU פותחה ע”י שפת C ושפת LISP.

לאור הנתונים הללו אנו מבינים ששפת C היא ממש ישנה ואינה בשימוש כיום. אך אנו טוענים שלא כך המצב! יתרה מזאת, שפת C מניעה את העולם!!! הכיצד?

כיום ניתן למצוא הרבה שפות תכנות עליונות, אך יחד עם זאת שפת C עדיין ממשיכה להפעיל את העולם. כדי להוכיח את טענתנו נמנה כמה מערכות המשמשות מילוני משתמשים שפותחו ע”י שפת C:

1. MICROSOFT WINDOWS – הליבה של MICROSOFT WINDOWS פותחה ע”י שפת C, עם חלקים קטנים של ASSEMBLY .WINDOWS היא מערכת ההפעלה השימושית והנפוצה ביותר כיום.

2. LINUX – גם מערכת ההפעלה LINUX מופעלת ע”י שפת C, עם חלקים קטנים של ASSEMBLY. אחוז גדול של מחשבי-העל הכי חזקים בעולם מריצים ליבה של LINUX. יתרה מכך, LINUX משומש גם בהרבה מחשבים אישיים.

3. MAC – מחשבי MAC מופעלים ע”י שפת C, כי הליבה של OS X כתובה ע”י שפת C.

4. MOBILE – הליבה של IOS ,ANDROID ,WINDOWS PHONE גם נכתבו ע”י C. הליבות האלה הן בעצם הליבות של MAX OS ,LINUX ,WINDOWS מותאמות לנייד. גם הניידים שאנו משתמשים על בסיס יומי מריצות ליבות ב- C.

5. מסדי נתונים (DATABASES) – רוב מסדי הנתונים הכי נפוצים היום בעולם, כולל, ORACLE DATABASE ,MYSQL ,MS SQL SERVER ,POSTGRESQL כתובות בשפת C. [ORACLE DATABASE ,MYSQL ,MS SQL SERVER משלבות בין C ו- C++]

6. סרטי 3D – הסרטים של 3D מיוצרים ע”י אפליקציות שהם בעיקר נכתבו ע”י C ו- C++. האפליקציות האלה צריכות להיות יעילות ומהירות, בגלל שהן צריכות לשמור כמות גדולה של נתונים, ולעשות כמה חישובים לכל שנייה.

7. Embedded Systems – מערכות משובצות מחשב, Embedded, לרוב כתובות בשפת C. אם נתחיל למנות אילו מערכות EMBEDDED שאנו משתמשים בהם על בסיס יומי כתובות בשפת C, נקבל רשימה ארוכה מאוד.

הנה כמה דוגמאות: מכונת הקפה, מיקרוגל, רדיו, טלוויזיה.

הרכב גם מכיל המון מערכות EMBEDDED בתוכו, כגון: חיישנים, כריות אוויר, תיבת הילוכים אוטומטיות, הגדרות המראה, ועוד הרבה.

אנו מדברים על כך בהרחבה בקורס Real Time Embedded Linux

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group