השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

המדריך לקריירה בבדיקות תוכנה

לרבים מאתנו קריירה בעולם ההייטק נשמעת כחלום שתמיד רצינו להגשים או כמטרה שכבר מגיל צעיר איחלנו להשיג. הדרך לקריירה בהייטק אינה פשוטה ועלולה להיות מבלבלת ומסובכת משום שתחום האלקטרוניקה והמחשבים הוא תחום עשיר בתוכן ובעל רבדים רבים וכיוונים שונים. לכן, אין ספק שקל ללכת לאיבוד בבחירת הכיוון הנכון עבורנו בעולם ההייטק העצום.

רוב האנשים שחולמים לעבוד בהייטק בדרך כלל מוותרים על החלום בגלל המורכבות של העולם הזה, כמובן שזוהי טעות. נכון, למראית עין נראה כי חברות ההייטק מגייסות אך ורק מפתחים וכותבי תוכנה מנוסים, ולכן נראה כי הדרך לקריירה בהייטק רחוקה שנות אור מאתנו. אך, למרבה המזל, ישנם תפקידים שונים ומגוונים לא פחות אשר אינם קשורים בפיתוח עצמו, כגון: בדיקות תוכנה QA ואוטומציה.

מטרתו של מאמר זה היא לעשות לכם קצת סדר בבלגן ולפתוח לכם פתח קטן שיכול להוביל אתכם לדריסת רגל ראשונית בעולם ההייטק ולהתחלתה של קריירה מפוארת.

אנו נכניס אתכם לעולם הזה בדרך נכונה ומחושבת הרבה יותר – בעזרת קורס אוטומציה אשר מתבצע בתוכנית לימודי QA.

מהו תחום בדיקות התוכנה?

אז מה זה QA? לפני שנדבר על לימודי QA ואוטומציה עצמם, נספר לכם בקצרה רקע על בודקי תוכנה, מה תפקידם ואיזה סוגי בדיקות תוכנה קיימים.

מטרתו העיקרית של בודק תוכנה הינה לבחון ולפתור בעיות. המשימות היומיומיות של בודק תוכנה הינן לבצע בדיקות ידניות ואוטומטיות על תוכנות, אתרים או אפליקציות לאחר שלב הפיתוח שלהם.

תוך תיעוד של כל באג או תקלה במערכת, צוות בודקי תוכנה מבטיח שהמוצר המיוצר בחברה יעבוד כראוי וללא בעיות בשימוש של לקוח הקצה.

למעשה, שלב הבדיקות הוא שלב קריטי ביותר אשר הפך להיות חלק אינטגרלי מפיתוח התוכנה עצמו, והיום בודקי תוכנה הם חלק בלתי נפרד מצוות הפיתוח בכל חברת הייטק שהיא.

התפקיד של בודק תוכנה הוא חובה בתהליך הפיתוח, הוא מאפשר הקטנת של סיכונים שהמוצר יקרוס בזמן השימוש של הצרכן והוא מוודא שהמוצר הוא מוצר איכותי אשר ראוי למכירה ושימוש.

כמובן שעל בודק התוכנה להכיר את מתודולוגיות QA (השיטה בה יבצע את הבדיקה) ואת סוגי בדיקות תוכנה השונים כדי לבצע את הבדיקה הנכונה על המוצר הנכון ובדרך הנכונה ביותר.

להלן דוגמאות למתודולוגיות QA:

White Box Testing (בדיקות קופסא לבנה) - סדרת בדיקות המבוצעת כדי לבחון את מבנה התוכנית ולתקף את קוד התוכנית של התוכנה הנבדקת – לוודא שהתוכנית בנויה בצורה הנכונה.
Black Box Testing (בדיקות קופסא שחורה) - דרת בדיקות המבוצעת כדי לבחון את הפונקציונליות של התוכנה עפ"י דרישות מסוימות שהוגדרו מראש. בדיקות אלו לא מתמקדות במבנה הקוד של התוכנית אלא איך התוכנה מתפקדת במצבים שונים.

במהלך קורס בדיקות תוכנה ואוטומציה נלמדים בצורה מקיפה ומעשית כל מתודולוגיות בדיקות התוכנה, סוגי הבדיקות ושיטות העבודה בתחום, לצד זאת נלמד בצורה מעשית ומקיפה את כל הטכנולוגיות אשר בשימוש בתעשייה תוך צבירת ניסיון מעשי בבדיקות ופיתוח אוטומציה לבדיקות.

בסיום הקורס הסטודנט יוכל להתחיל קריירה עם ידע נרחב ומעשי אשר יאפשר לו להשתלב בצורה חלקה בחברות מובילות ולהתחיל לעבוד בתחום מאוד מבוקש ומתגמל בהייטק.

בחלק הבא של המאמר נדבר על מהלך קורס QA ועל לימודי QA באופן כללי.

 

לימודי QA - הדרך הבטוחה ביותר להיכנס לעולם ההייטק

מדוע אנו טוענים שקורס בודק תוכנה הוא הקורס האידיאלי עבורך להתחלת הקריירה בהייטק?

בקורס בודק תוכנה תנאי הקבלה אינם דורשים ידע קודם במחשבים, זאת אומרת שניתן להתחיל מאפס ולהגיע לרמת ידע מספקת כדי להתקבל כבודק תוכנה QA בכל חברת הייטק.

גם אם הנך טכנאי, הנדסאי ואף בוגר תואר ראשון קורס בדיקות תוכנה ואוטומציה מקנה לך כלים מעשיים ומקצועיים להתחיל את הקריירה החדשה שלך בעולם ההייטק.
לימודי QA מקנים לך דריסת רגל ראשונית בחברת הייטק בתור QA tester.

במהלך העבודה, החשיפה וההתעסקות בתהליכים של פיתוח וייצור מוצר יעניקו לך ניסיון מעשי בתחום, שזהו יתרון משמעותי בעולם ההייטק ופותח דלת להתקדם ולהשתלב גם בפיתוח עצמו.

מכללת Real Time פותחת בפני אנשים ללא ניסיון וללא ידע במחשבים את הדלת, אנו מעבירים קורס בדיקות תוכנה QA בצורה המעמיקה והיסודית ביותר ובנוסף מקנים לך כלים מעבר ללימודי QA ובדיקות התוכנה כדי לוודא שהדרך שלך לחברת ההייטק בטוחה.

1.קורס QA – בדיקות תוכנה ידניות

השלב הראשון הוא קורס הבסיס אשר בא לפתוח את חשיבת הסטודנט, לגרום לו להבין ולהכיר את הקווים המשיקים עם שאר המחלקות והגורמים אשר לוקחים חלק בהליך הפיתוח, להכניס אותו לעולם המחשבים ולגרום לו לחשוב כבודק תוכנה אשר מכיר את עולם הבדיקות ואת תהליך פיתוח המוצר תוכנה.

בשלב זה, אנו נלמד אתכם את מתודולוגיות QA השונות ואת סוגי בדיקות התוכנה אשר עליכם להכיר. בנוסף, תקבלו סט כלים מגוון כגון:

 • Computer Architecture - בקורס ארכיטקטורת המחשב נלמד על אופן פעולת המחשב לרבות אופן פעולת המעבדים ברמת ה Low Level בנוסף נלמד על מערכות משובצות מחשב - Embedded, כל החומרים יכשירו את הסטודנט להכרה מלאה של הנושאים שעליהם מתבססת עבודה הבדיקות, זאת על מנת להכיר את התחום מהבסיס ובצורה מקצועית ולדעת איך הדברים עובדים מאחורי הקלעים.
 • Linux/Unix ניהול מערכות הפעלה - קורס מקיף למערכת הפעלה הפופולרית לינוקס, חומר הקורס יכלול מעבר על יתרונות מערכת הפעלה, מה זה אומר קוד פתוח, איך מנווטים ומפעילים את מערכת לפי הצרכים וכמובן לטובת בדיקות תוכנה ועוד.
 • קורס בתקשורת (Networking) - בקורס נלמד נושאים חשובים ביותר בתחום התקשורת ורשת האינטרנט, נושאים אשר קשורים קשר ישיר לעולם בדיקות התוכנה וצבירת ידע מקצועי והבנת "התמונה הגדולה" תעניק יתרון רב בקריירה, בין הנושאים הנלמדים: מודל שבעת השכבות ,פרוטוקולים פופולריים, TCP/IP איך עובדות מערכות תקשורת.
 • QA Methodologies - הקורס מקיף נושאים מהותיים וחושבים בעולם הבדיקות, נושאים כגון: ניתוח מערכות תוכנה ומערכות משובצות מחשב, פיתוח תוכנה, בסיסי נתונים, הקורס מכשיר לעבודה בסביבות טכנולוגיות כדוגמת SAP, ERP ו-Web .MTM של מייקרוסופט ו-QC של HP.
 • בסיסי נתונים ושפת SQL - קורס בסיס נתונים SQL מכשיר לעבודה עם בסיס הנתונים הפופולרי ביותר באינטרנט, יצרית טבלאות, אחסון נתונים, קריאה, שינוי ועוד בעזרת הקורס הסטודנט ידע לאחסן נתונים ולבצע עליהם מניפולציות ושינויים ולפי צרכי העבודה.
 • Static & Dynamic Testing - בקורס זה ניכנס יותר לעובי הקורה ונלמד על סוגי בדיקות סטאטיים או בדיקות דינמיות אשר נפוצות בתחום, אופי העבודה, מתי ומדוע בודקים בצורה או בעזרת טכנולוגיות מסוימת ועוד.
 • Introduction to OOP - מבוא לתכנות מונחה עצמים, OOP זו גישה וצורת כתיבת קוד נפוצה בעולם הפיתוח, ידע בנושא יעזור רבות בקריאת קוד, הבנת הסיבות לתקלה, תקשורת עם מחלקת הפיתוח ועוד.
 • פרויקט גמר - לסיכום חלק הלימודים המתייחס לבדיקות ידניות יבוצע פרויקט אשר מקיף את החומר הנלמד, הסטודנטים יתרגלו בפועל ויתברו ניסיון משמעותי בבדיקות המרצים.

2.קורס אוטומציה – פיתוח כלים אוטומטיים לביצוע בדיקות תוכנה

השלב השני הוא קורס מתקדם שבו אנו מעניקים לסטודנט את הכלים המתקדמים והעדכניים ביותר בתחום בדיקות התוכנה – לימוד פיתוח כלים אוטומטיים לביצוע בדיקות ואופטימיזציות נוספות למוצר הקצה:

 • קורס פייתון לבדיקות אוטומציה - Python – בקורס פייתון הסטודנט לומד את בסיס השפה ולאחר מכן יתמקד בלמידת שימוש בשפה לטובת בדיקות תוכנה. בשפת פייטון תלמדו כתיבת סקריפטים – קטע קוד שמטרתו לבצע בדיקות אוטומטיות ומתוזמנות – שיא הטכנולוגיה בתחום בדיקות תוכנה. קורס פייתון אצלנו מתחלק לפייתון למתקדמים וגם פייתון למתחילים.
 • קורס ג'אווה לבדיקות אוטומציה – Java – ג'אווה היא השפה הפופולרית ביותר לביצוע בדיקות תוכנה אוטומטיות, בקורס זה הסטודנט ילמד את בסיס השפה ולאחר מכן ילמד איך להריץ בדיקות אוטומטיות ע"י כתיבת קוד בדיקה בשפת ג'אווה.
 • סלניום – Selenium – כלי בדיקות תוכנה פופולארי המשמש לבדיקת אפליקציות Web. הבדיקות נעשות דרך דפדפן ובעזרת סלניום תוכלו לכתוב קטעי קוד בשפות תכנות רבות (Java ,Python ,C# ,PHP, Ruby ,Perl ,.Net), אשר יריצו בדיקות על האפליקציה הנבדקת לפי הדרישות שלכם.

  ועוד כלים לביצוע בדיקות אוטומציה שישמשו אתכם בקריירה בהייטק.

 • Jira - Bugzilla - כלים פופולארים למעקב אחר באגים בתוכנה, Jira הינה גם כלי טוב לניהול פרויקטים - התוצאה הכלים האלו נמצאים בשימוש נרחב בתעשייה וחשוב שיהיו בסל הכלים של בודק תוכנה.
 • Jenkins - כלי חשוב מאוד ופופולרי לפיתוח אוטומצית בדיקות תוכנה, השימוש בתוכנה זו בתהליך איתור הבאגים ע"י פקודות מובנות מראש מוביל לחסכון משמעותי בזמן באיתור באגים ודיווח בזמן אמת, בקורס נלמד על פיתוח אוטומציה ותפעול מערכת Jenkins, נלמד על סוגי פקודות תוך שליטה מלאה בתוכנה על מנת לבצע בדיקות תוכנה אוטומטיות בצורה יעילה ואפקטיבית.
 • Version Control - ניהול גרסאות הוא נושא מאוד חשוב כיום בתעשייה, בעזרת שיטה התומכת בפיתוח Agile ניתן שמספר צוותים יעבדו על אותו פרויקט בצורה יעילה, ניתן לנהל גרסאות על מנת לבצע בדיקות ושיפורים ושחזורים לפי צורך ובנוסף אפשרי לבצע בדיקות איכות ותיקון באגים לחלק ספציפי מהתוכנה ללא גישה לשאר פעילות המערכת, נושא זה הביא לשיפור עצום ביעילות הפיתוחים ולכן Version control הוא חלק חשוב מאוד ביומו של איש בדיקות תוכנה.
לימודי QA

לסיכום,

כפי שראיתם קורס בדיקות תוכנה ידניות + פיתוח אוטומציה מטעם Real Time Group הוא יסודי מאוד ומתאים גם לציבור אשר חסר רקע קודם בפיתוח או בבדיקות תוכנה.
אם גם אתם תמיד רציתם לפתח קריירה בהייטק אך חששתם שאינכם מסוגלים, הפתרון שלכם בהישג יד - לימודי QA ואוטומציה של מכללת Real Time ייתן לכם הזדמנות אמיתית להיכנס לעולם ההייטק עם כלים וידע מעמיקים בתחום בדיקות התוכנה, ומכאן אפשרויות הפיתוח מגוונת והשמיים הם הגבול.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group