מלאו פרטים לקבלת יעוץ

פייתון למתחילים

במאמר הנ"ל נענה על שאלות בסיסיות הקשורות לפייטון כגון:
• האם פייתון מתאימה לכל מערכת הפעלה?
• האם מומלץ ללמוד פייתון?
• באילו תחומים משתמשים ב Python?
• מי הקהל היעד שמומלץ לו ללמוד Python?
• באילו מערכות הפעלה ניתן להשתמש בפייטון?
• איך גוגל קשורה לכל הסיפור?

Python

what is python

פייתון הינה שפת תכנות מונחת עצמים (Object Oriented High Level).

זוהי שפה יחסית לא וותיקה (קיימת כבר מעל לעשור) בעלת דריסת רגל משמעותית כמעט בכל התחומים כיום בפיתוח ובדיקת אפליקציות, Business Development) BI), בסיסי נתונים, Artificial Intelligence - AI ,GUI ,RT-Embedded ,Web ועוד.

יתרונה של השפה בא לידי ביטוי בעיקר בפשטותה, לימוד Python קל יחסית, השפה נוחה מאוד לשימוש אין צורך בהגדרת משתנים מסובכת, pointers או Type Casting. למען האמת פייטון היא בעצם שפת סקריפטינג (Python Scripting Language) אך היות והיא כל כך עשירה בספריות ויישומים משתמשים בה כשפת פיתוח עילית.

פייטון אינה דורשת קומפילציה או לינק (Compilation and Linking) אשר יוצרים קבצי הרצה בשפת מכונה (Op-codes) המובנים ע"י ה- CPU, מספיק לה Interpreter להרצת הסקריפטים.

השפה תומכת כמעט בכלל מערכות ההפעלה בשימוש: החל ממערכות הפעלה מבוססות Linux וכלה ב- windows על גרסותיו השונות.

באילו תחומים משתמשים ב Python?

תכנות בפייתון משמש למספר מטרות. אחד השימושים המקובלים הוא כתיבת אפליקציות ( או יותר נכון סקריפטים) שייעודן זמני (מהירה ליישום בעבור הוכחת יכולת או בדיקת מוצר וכ"ו) – לכתוב ולזרוק. הדבר מאפשר כתיבת קוד מהיר ונוח יותר מאשר שפות תכנות עיליות אחרות שקיימות כיום כגון: ‏ ++C ,‏ C, Java ‏ואחרות.

כאמור אחד השימושים בעבור Python הינו "בדיקת הקונספט" POC) Proof of Concept ) יישום מהיר של רעיון לקוד (מה שנקרא מהיר ומלוכלך). כלומר פיתוח הרעיון במהירות באמצעות בפייתון לאחר ה POC במידת הצורך ניתן לעבור לפיתוח בשפות אחרות יותר מתאימות.

קורס פייתון

השימוש בפייטון פופולרי מאוד גם כיום ואין ספק שזו אחת משפות התכנות המבוקשות ביותר בקרב החברות בשנים האחרונות, קיימת דרישה מוגברת בעבור קורסי פייתון למנהלי בדיקות תוכנה / בדיקות אוטומציה, פיתוח תוכנה בתחומים השונים.

איך גוגל קשורה לכל הסיפור?

יש לציין כי שפת פייתון היא אחת משלוש השפות העיקריות בהן עובדת חברת גוגל. מנוע החיפוש הגדול בעולם האינטרנט נכתב במקור על קוד פייתון ולא רק , בנוסף גוגל מאפשרת למשתמשים לכתוב ולפתח בפייתון ולקשר את התוצר עם שרתיה. למי שחשב שפת פייתון תפנה את מקומה לטובת שפות כתיבה חדשות יותר אז ההיפך הוא הנכון.

בשנים האחרונות, הכריזו על גרסה חדשה של פייתון, 3.0, שמביאה עימה יכולות חדשות בכתיבת השפה, רוב האנשים בשטח משתמשים ב 2.0-7, מכיוון שבגירסאות החדשות יותר (3 ומעלה) נדרש לבצע מעט שינויים

לימוד פייתון בעברית

לסיכום פייתון יכולה להתאים לכל מי שרוצה להתחיל את הבסיס בעולם התכנות להכשרות חוץ, מפתחים ובודקי תוכנה שכבר מתקדמים בתחום ורוצים לייעל את התוצאות באמצעות נוחות ועוד.

לגבי הכשרות פייתון ומידע על קורסים תוכלו למצוא אצלנו באתר. רוצה לעבור מפייטון מתחילים למתקדמים?

עוד רבות ניתן לדון ולהסביר על שפת Python. את הכל אנחנו מנסים ללמד ולהסביר בקורס פייתון למתחילים אונליין שלנו. כמו כן, אם אתה באמת מעוניין להשתלב בעולם הייטק אנו ממליצים לבחור במסלול קורס Real-Time & Embedded Linux שלנו בו תלמד שפות תכנות רבות ובין היתר פייטון כמו גם עבודה עם מערכות Real-Time & Embedded.

אולי יעניין אותך גם

© כל הזכויות שמורות Real Time Group