השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!
תוכן עניינים

חושבים לעשות הסבה להייטק לאחד התחומים החמים בשוק? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על זה.

הסבה מקצועית היא לא דבר פשוט עבור רבים מאיתנו, זה מצריך לעצור ולעשות חושבים מחדש ואין ספק שיש הרבה אתגרים בדרך, במיוחד אם יש הרבה מחויבויות ברקע. 

יחד עם זאת, הודות להתקדמות הטכנולוגיה, היום כבר לא צריך לעשות תואר בשביל לרכוש מקצוע חדש, גם בתחום ההייטק! 

קורס הסבה להייטק אונליין יאפשר לכם לקבל הכשרה מקיפה שתכין אתכם היטב לשוק העבודה.

רבים מגיעים למצב בו הם בודקים את האפשרות של הסבה להייטק. והסיבות לכך יכולות להיות שונות.

ישנם כאלו שסיימו תואר, ולאחר מכן הבינו שתואר לא ממש מעניק להם מקצוע. אחרים מבינים שהתחום שבחרו בו לא מעניין אותם, או פשוט רוצים שינוי בחיים.

אם אחד מהמצבים הללו נשמע לכם מוכר, או שישנן סיבות אחרות, כנראה שזהו הזמן להסבה מקצועית. כך תוכלו להתפתח לכיוונים חדשים ולחולל שינוי בחייכם.

זהו הזמן לחשוב על הסבה להייטק.

תנאי קבלה - האם הסבה להייטק מתאימה לכל אחד?

ישנם רבים אשר חושבים כי דלתות ההייטק סגורות בפניהם, מכיוון שאין להם את הרקע הנדרש. אך בשביל זה בדיוק ישנם קורסים להסבה להייטק.

עולם ההייטק כולל תחומים רבים, משיווק דיגיטלי ועד כתיבת שורות קוד. בחלקם אולי תדרשו לידע מתקדם במתמטיקה או נושאים טכניים, ובאחרים לא. בהתאם לכך תמיד ניתן למצוא את התחום המתאים עבורכם.

כל משרה מציבה תנאי סף אחרים, וישנם שפע של קורסים בתחום ההייטק שאינם דורשים ניסיון קודם. כך שגם אם באתם מתחומים שונים לגמרי, תוכלו להתקבל.

קורסים בתחום ההייטק אינם מעניקים לכם סתם ידע תאורטי. הם ממוקדים מאוד בכלים והמיומנויות הדרושות, על פי הצרכים של המעסיקים בשוק.

הקורסים מעניקים לכם את כל הידע והכלים על מנת שתוכלו להגיע מוכנים לראיונות העבודה.

האם הסבה להייטק מתאימה עבורי?

מבחינת האפשרות לרכוש את הידע והכלים, זוהי אפשרות המתאימה לכולם. אך בכל זאת עליכם לעשות את השיקולים האישיים ולהחליט האם אתם מעוניינים בצעד שכזה. ידוע כי השכר בהייטק הוא גבוה, אך יש לקחת בחשבון גם את תחומי העניין שלכם והאם תתחברו לאופי העבודה.

וכמובן שתצטרכו להתמסר לתהליך הלימודים בו תרכשו את הידע הנדרש. יהיה עליכם להקדיש זמן לצורך הלמידה והתרגול.

טיפים למתחילים - מהיכן להתחיל את התהליך?

יכול להיות שאתם מעט מבולבלים מכל הקורסים השונים, ולא יודעים מה מתאים עבורכם ומה כדאי ללמוד.

ההמלצה היא להתחיל בסקר שוק השם דגש על 3 נקודות מרכזיות:

1. אופי העבודה - כדאי להכיר את מהות התפקיד ולהבין האם הוא אטרקטיבי עבורכם.

2. מהו הביקוש בשוק ואפשרויות העבודה - בדקו את היצע המשרות בתחום. בדקו האם אלו הן משרות המוגבלות לענפים מאוד ספציפיים, או שאלו מקצועות הייטק שיכולים להתאים למגוון חברות. וכמובן בדקו מהו השכר הממוצע ואפשרויות הקידום.

3. בדקו מהו הידע הנדרש בכל תחום, אלו תכנות מחשב ומערכות צריך להכיר.

לאחר שעשיתם את סקר השוק לגבי מקצועות ההייטק, יש להתחיל לבדוק לגבי אפשרויות הלימוד. חפשו מסגרת לימודים המתאימה עבור הצרכים שלכם; חלקנו יכולים להתמסר ללימודים באופן מלא, אחרים צריכים לתמרן בין עבודה ומשפחה. כדאי שתהיו מודעים כי ישנם גם יועצי קריירה, ואפשרות לערוך מבחני התאמה אשר יסייעו לכם במציאת התחום המתאים עבורכם. תוכלו גם לקבל עזרה וייעוץ במוסדות הלימוד.

קורס הסבה להייטק אונליין

  • לרכוש מקצוע מתגמל – בקלות!

אחד היתרונות הברורים בלימודי הייטק אונליין, זה שאתם לא צריכים לבזבז זמן יקר בשביל לרכוש את אחד המקצועות המובילים. 

בעוד שלימודים במוסד אקדמי יכולים להימשך שלוש שנים, קורס הסבה מקצועי ההוא ממוקד הרבה יותר ונמשך לרוב בין 3 –12 חודשים מבלי התפשרות על האיכות ועל התכנים הנלמדים.

  • פרקטיקה מול תיאוריה

: בעוד שלימודים אקדמיים יעמיקו אתכם במישור התיאורטי, לימודי הייטק ישלבו פרקטיקה לצד תיאוריה ויתנו לכם כלים מעשיים ורלוונטיים שישמשו אתכם כבר מהיום הראשון בשוק העבודה.

  • לוח זמנים וסביבה גמישה

תוכלו לבחור סביבת הלמידה שמתאימה ביותר לצרכים שלכם. בין אם זה חדר השינה, חדר העבודה, בית הקפה או בזמן שאתם רצים על ההליכון. בנוסף, תוכלו להקשיב להקלטות של הקורס לאורך כל שעות היום ליהנות מלימודים אפקטיביים יותר.

  • לומדים מה שבאמת מעניין אתכם

בואו נודה בזה, כשחושבים מה ללמוד, מלבד העניין והזדמנויות בקריירה, היכן ללמוד זה גם פקטור מכריע. זה עשוי להגביל את בחירת הנושאים או הקורסים שאתם רוצים לקחת. 

לימודי הייטק מקוונים מאפשרים לכם לא לדאוג לגבי היכן תלמדו ותוכלו להתמקד בנושא בו אתם מעוניינים ללמוד ומשם להעמיק לקורסים נוספים שמעניינים אתכם.

הסבה להייטק – איך עושים את זה ונשארים בחיים?

  • בצעו מחקר:

לאחר שהחלטתם שאתם מעוניינים לעשות הסבה מקצועית לתחום ההייטק בצעו מחקר. יש שפע של מידע זמין באינטרנט וזה מקום חשוב להתחיל בו. נסו למצוא משהו שיכול לתת לכם תובנות לגבי היתרונות והחסרונות של העבודה, המחקר שלכם צריך לכלול דברים כמו התפקוד השוטף בעבודה, תחומי אחריות והביקוש בתעשייה

  • בחרו קריירה אחת יציבה:

אל תתפזרו סביב כמה התמחויות. אם אתם לא יכולים להחליט על תחום ספציפי ללימודים, כנראה לא עשיתם את המחקר שלכם כראוי. תחקרו את התחום עד שתמצאו את ההתאמה הטובה ביותר. ניסיונות לקלוע לכל המטרות יכול להיות מתיש ולקחת מכם זמן יקר.

  • העריכו את הכישורים שלכם:

יש אינספור מיומנויות, בעוד שחלק מהם נלמדות במסגרת לימודים ובעבודה, יש כאלה שיוכלו להיות רלוונטיות גם לקריירה החדשה שלכם. לדוגמה, אם הייתם מעורבים במשהו כמו ניהול פרויקטים, או שיש לכם כישורי תקשורת מצוינים, אלה דברים שהם בעלי ערך רב גם בתחום ההייטק. בצעו סנכרון בין המחקר שביצעתם על התחומים שמעניינים אתכם לבין הכישורים החזקים שלכם – האם יש איזה שהוא בסיס משותף? אנחנו בטוחים שתגלו שכן.

  • תואר או תעודה?

בהייטק יש צורך בתואר או בתעודה, לכן כדאי להחליט איזו מתכונת לימודים תתאים, האם להתרכז בקורס אונליין או בלימודי תואר מקיפים שהם יחסית תיאורטיים אך נחשבים איכותיים ויוקרתיים יותר. שקלו את כל היתרונות והחסרונות שיש בלימודי תואר לעומת תעודה. יחד עם זאת, סביר להניח שתמצאו כי קורס מקוצר וייעודי, מתאים עבורכם יותר מכמה בחינות – הוא לוקח פחות זמן (כמה חודשים של הכשרה), ממוקד יותר ויאפשר לכם לשלב גם שגרת עבודה ולימודים יחד.

קורסי הסבה להייטק פופולאריים

לימודי בינה מלאכותית אונליין

אם בורכתם ביכולות אנליטיות ואם אתם נמשכים לתחום המחשוב – ייתכן והלימודים הללו בשבילכם. בינה מלאכותית למעשה מתייחסת למחשבים ותוכנות אשר יכולות לפעול באופן דומה לבני אדם שהמטרה העיקרית היא להקל על חיינו. במילים אחרות, מדובר בפיתוח מכשירים וכלים טכנולוגיים בעלי אינטליגנציה אנושית, כמו לדוגמה איי רובוט, נטפליקס, גוגל טרנלייסט ועוד. לימודים אלו יפתחו בפניכם דלתות רבות ואתם תשתתפו בתרגולים והתנסויות שונות שיאפשרו לכם להשתלב בענף המשגשג במהירות.

לימודי בדיקות תוכנה אונליין

בדיקת תוכנה או QA זה אחד התחומים החמים בעולם ההייטק, למעשה מדובר בתפקיד שנועד לוודא שכל תוכנה או אפליקציה שיוצאת לשוק עומדת בסטנדרט גבוה, שהוא עומד בדרישות של הלקוח, אינו מכיל באגים ובעל חווית משתמש טובה. הביקוש בתחום הוא גבוה מאוד ומעבר לכך מדובר במקצוע מרתק, עם המון אתגרים, משכורת התחלתית של 12 אלף ₪.

קורס בניית אתרים + NodeJS

במסגרת לימודי בניית אתרים במכללת רילטיים ניתן בין היתר ללמוד את אחת מהטכנולוגיות הפופלאריות ביותר בתחום פיתוח ווב.
בעזרת NodeJS ניתן לפתח בשפת JavaScript תקשורת עם צד השרת בצורה אפקטיבית ביותר ביחס לתקשורת מול בסיסי נתונים כפי שהיתה נהוגה בעבר.
היכולת לפתח ב - NodeJS מעניקה למפתח האתרים סט שלם של יכולות לטובת פיתוח לצד שרת וגם לצד לקוח וכך הוא יכול לספק מעטפת שלמה של פתרונות בתחום פיתוח האתרים. ידע מעשי בספריית Node JS זו הוא חשוב ביותר עבור מפתח האתרים ויכול לפתוח דלתות רבות לקריירה.

לימודי דבאופס Online

התחזיות ממקמות את תחום הדבאופס בראש רשימת המקצועות החמים, הביטוי עצמו מורכב משילוב המילים: Developing Operations – פיתוח ותפעול. מדובר בתפקיד בעל חשיבות רבה בארגוני הייטק, איש דבאופס הוא למעשה מפתח תוכנות ותפקידו להתאים את המוצר בזמן אמת לדרישות וצרכי התעשייה. בגלל שלימודים נוגעים בהרבה התמחויות בתחום התוכנה זה מבטיח לארגונים וחברות לשמור על רצף עבודה שוטף ויעיל ומאפשר להם ליצור מוצר טוב יותר ללקוחותיהם, וזה מה שהופך את המקצוע מאוד מבוקש בתחום.

לימודי סייבר אונליין

בואו ללמוד איך להגן על ארגונים, חברות ועסקים וליהנות מקריירה מרתקת ומתגמלת במיוחד! בשנים האחרונות יותר ארגונים הבינו שהמרחב הדיגיטלי טומן בחובו יתרונות רבים, אך יחד עם זאת גם סיכונים. תחום הסייבר ואבטחת המידע נועד להגן על המערכות הרגישות, לאתר סיכונים, למנוע ולהילחם במתקפות של האקרים וגורמים עוינים ברשת. מדינת ישראל נחשבת למעצמת הסייבר העולמית ומובילה את התחום עם הכשרות חדשניות שיאפשרו לכם להשתלב בשוק ישר עם סיום הלימודים.

הסבה להייטק - השמה לעבודה

מלימודים לקריירה - האם אני אמצא עבודה? הדאגה המרכזית היא האם לאחר תקופת הלימודים אני באמת אמצא עבודה בתחום?

ישנו קשר ישיר בין בחירת מוסד הלימודים והקורס, לבין מציאת העבודה. לא משנה באיזה תחום הייטק בחרתם ללמוד, תמיד חשוב שהקורס יהיה עדכני ומכוון לצרכים של התעשייה. זה יבטיח שיהיה לכם ידע וכלים נדרשים, וישפר את סיכויי הקבלה.

כדאי גם לבחור בקורסים אשר בסופם ניתן לגשת למבחני הסמכה בינלאומיים. למשל ישנם מבחנים של מיקרוסופט, המעניקים לכם תעודת הסמכה בינלאומית.

ולבסוף, כדאי לבחור במוסדות לימודים המשתפים פעולה עם המעסיקים בשוק (ולפעמים גם עורכים קורסים לחברות עצמן). מוסדות לימוד אלו יכולים לסייע בקידום הקריירה באמצעות הכנה לראיונות עבודה וחשיפה למשרות אטרקטיביות בשוק.

שימו לב שלא תמיד אנשים עוזבים את מקום העבודה לאחר ההסבה להייטק. ישנם בוגרים המנצלים את הידע שרכשו לצורך קידום והתפתחות במסגרת הארגון שבו הם לומדים.

חטיבת ההדרכה של RTG עוסקת במגוון רחב של קורסים והכשרות בתחום ההייטק. אצלנו תוכלו לרכוש מקצוע בתחום בקלות – באמצעות קורסים להייטק אונליין.

אנחנו מעמידים לרשותכם את מיטב המרצים בישראל שכולם ללא יוצא מן הכלל מומחים בתחומם, והם מגיעים עם מוטיבציה רבה להעניק לסטודנטים את כל הכלים כדי להצליח בשוק העבודה. כמו כן, הודות להכשרות הממוקדות שבנינו ותוכנית השמה ייחודית, הבוגרים שלנו מסיימים את הלימודים עם ידע מעשי בתחום שנותן להם יתרון בולט בראיונות עבודה.
רוצים להתרשם מאיתנו עוד קצת? לא בטוחים איזה מקצוע כדאי לכם לבחור? נשמח לעזור לכם עם זה!?

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group