מלאו פרטים לקבלת יעוץ

מה הן מערכות Embedded Systems?

במאמר זה ננסה לענות בקצרה על השאלה מה זה Embedded או Embedded System ולקשר אותה לתעשיית ההייטק. מערכת Embedded מוגדרת כמע' הכוללת יחידת עיבוד ונועדה לתת שירות מוגדר כלשהו בהתאם לספסיפיקציות של אותו מוצר. ציודים אלו יכולים להיות מוגבלים בהספק, נפח, זמן תגובה, שימוש במשאבי חומרה וכדומה.

פיתוח Embedded Systems נדרש בכדי ליצור את השילוב האופטימלי בין החומרה לתוכנה עבור מפרטי מוצר שונים. במילים אחרות, מערכות מחשוב נפוצות כגון PC, דורשות נפח והספק החשמלי שלא בהכרח יתאימו ליישום של מוצרי מחשוב מבוקשים רבים. לדוגמה ציודי תקשורת, מצלמות, נגני מדיה, בקרים חכמים. לעומת זאת, לא כל מערכת אלקטרונית כזו או אחרת תאפשר מתן שירותים מספיק מתוחכם וגמיש. כמו שימוש ב חיישנים מיוחדים, עבודה עם Timer-ים ויחידות שעון, מסכי תצוגה, כרטיסי קול, רכיבי זיכרון, התממשקות ברשת תקשורת וכו'.

בעבר עולם ה Embedded היה מוגבל מאוד. יחידות המחשוב דרשו נפח רב וצריכת חשמל גבוהה, וביצועי החומרה היו בסיסיים, העברת מידע בין ציודים לרוב דרש מדיה מגנטית או יצירה של פרוטוקול תקשורת ללא תקן, סיבוכיות גבוהה, בעיות גמישות וכדומה. כיום המצב שונה. החומרה עובדת עם ארכיטקטורה ייעודית המתאימה לסגנון המוצר וגמישה מספיק לעריכה ספציפית בהתאם לאילוצים השונים. התוכנה שרצה ע"ג המוצר מאפשרת פעולות מורכבות ומותאמות במיוחד, תוך כדי ניצול החומרה באופן האופטימאלי ביותר שניתן.

מערכות Embedded מובנות

embedded

Microcontrollers ואו Micro-Processors , אלה הן רכיבי CPU כאשר ה- Microcontroller הינו רכיב פשוט באופן יחסי ל-Microprocessor, בד"כ כולל גם רכיבים ההיקפיים כגוןclocks , timers ,I/O ports ,RAM memory ,RTC ,Nand / NOR flash, בד"כ לא ניתן ליישם עליו ממערכת הפעלה ואין לו מערכת MMU (אך ישנם יוצאים מהכלל).

ה Microcontroller המספק פתרונות בתחומים נרחבים במערכות משובצות מחשב הדורשות משאבים מעטים וקצב עיבוד איטי יחסית.
השימוש בו כיום נרחב והוא נמצא במגוון תחומים בחיינו תודות להספק נמוך ומחיר זול בעבור הביצועים שהוא מבטיח. דוגמאות לאפליקציות: מערכות רפואיות, ניהול מערכות בקרה, שלטים, צעצועים ועוד.

סוגי Micro-controllers נפוצים כיום בתעשייה: AVR ,ATMEL ,Microchip ועוד.
רוצה ללמוד עוד על מה זה Embedded?

לימודים בתחום הEmbedded

Real Time college פיתחה מסלולי לימודים ארוכים וקורסים קצרים בתחום. לדוגמא - הקורס Developing Device Drivers שהינו חלק ממסלול Real Time Embedded Linux מלמד באופן מעשי פיתוח מערכות מבוססות Microcontrollers ,Microprocessors על התקניו השונים, שימוש בכלי פיתוח SDK ,Debugging ,Boot-Loading ,Tools, הקורס כולל פרוייקט גמר תעשייתי.

לימודי תעודה נוספים שפיתחנו ב- Real Time College הוא מסלול הכשרה והשמה ייעודי לתחום Real Time Embedded בשיטת - Real-Time BootCamp. קורס מקיף וקצר יחסית שמנסה לתת לך את כל הכלים הרצויים בעולם הReal Time Embedded במינימום זמן.

אולי יעניין אותך גם