מלאו פרטים לקבלת יעוץ

Full Stack Developer

לא מעט אנחנו נתקלים בשאלה מה זה Full Stack Developer??? במאמר זה ננסה לענות על שאלה זאת.

תפקיד מפתח Full Stack היא אחת העבודות הפופולריות ביותר בין המפתחים בשנים האחרונות. Full Stack Developer הוא מישהו שמסוגל לעבוד גם על הFront-end וגם על ה-Back-end של הפיתוח או הטכנולוגיה.

כשאנו אומרים Front-end אנחנו מתכוונים לחלק של הטכנולוגיה אותו המשתמש יראה או יקיים איתו איזושהי אינטראקציה. ה-Back-end הוא החלק בטכנולוגיה שמטפל בהגיון, באינטראקציית מסדי הנתונים, באימות משתמשים וכדומה.

כשאתה Full Stack Developer זה אומר שאתה מסוגל לעבוד על שני הצדדים ולהבין מה קורה בעת בניית יישום.

מה צריך כדי להיות מפתח אתרים?

כדי להיות מפתח Full Stack או מפתח WEB או מפתח אתרים, אם תרצה, עליך ללמוד ולהעמיק בכמה נושאים ביניהם- שפות תכנות כמו קורס HTML, קורס CSS, קורס JavaScript, שפות בסיס כמו C++, JAVA, קורס Python, PHP ועוד.
בנוסף, כדאי לדעת להתעסק עם כל מה שקשור באחסון DATA ובמסדי נתונים כמו SQL, Node.js, MongoDB ועוד.. כמובן שיש לרשימה הזו עוד המון נושאים שצריך לקחת בחשבון כמו ארכיטקטורת Web App, HTTP&REST, Data Structure וכו' ונחשו מה? כל אלו ועוד נלמדים בקורס Full Stack המלא שלנו!

השכבות של Full Stack

אז מה זה Full Stack Developer??? ננסה להעמיק בשאלה ולפרט:

1. שרת, רשת וסביבת אירוח

– זה כולל את ההבנה של דברים שיכולים ל"הישבר" בדרך, בלי לקחת שום דבר כמובן מאליו. יש צורך בשימוש נכון של מערכת הקבצים, אחסון ענן, משאבי רשת, וכן הבנה של יתירות נתונים וזמינות, הבנה של אילוצי החומרה.

2. מודלים של נתונים

– אם מודל הנתונים פגום, הלוגיקה העסקית ושכבות גבוהות יותר מתחילות להזדקק לקוד מוזר (מכוער) כדי לפצות על מקרים קיצוניים שמודל הנתונים אינו מכסה. מפתחי Full Stack יודעים כיצד ליצור מודל יחסים מנוגד בצורה סבירה, עם אינדקסים, תצוגות, טבלאות בדיקה וכד '. הם מכירים את הקונספט של אחסון נתונים לא יחסיים, ומבינים היכן הם מאירים על אחסון נתונים יחסיים.

3. לוגיקה עסקית

– הערך המרכזי שהיישום שמפתחים נותן. נדרשות כאן מיומנויות מתקדמות של Object-Oriented ושימוש ב- Framework.

4. שכבת ממשק API / Action Layer / MVC –

- איך העולם החיצוני פועל נגד ההיגיון העסקי ומודל הנתונים. כאן יש שימוש נרחב ב-Framework. מהמפתחים נדרשת היכולת לכתוב ברור, עקבי, פשוט לשימוש בממשקים.

5. ממשק משתמש

– מפתחי WEB צריכים לדעת כיצד ליצור פריסה קריאה ונעימה לעין או להודות שהם זקוקים לעזרה של מעצבים גרפיים. בכל מקרה המפתח כאן הוא יישום עיצוב חזותי טוב הוא המפתח. כאן נכנסות השפות CSS, HTML, JavaScript ודומיהן.

6. חווית משתמש

– מפתחי Full Stack מעריכים כי כל מה שהמשתמש רוצה זה שזה יעבוד חלק, ללא קשיים מיותרים. הם יסתכלו על פרויקט שמתפרס על פני 8 קליקים ו3 שלבים וישלבו את הכל ללחיצה אחת.

7. הבנת צרכי הלקוח והעסק

– למפתחי WEB יש הבנה של מה קורה בתחום. כאשר הלקוח משתמש בתוכנה, יש להם גם הבנה של העסק.

- סטארט-אפים טכנולוגיים זקוקים למפתחי Full Stack עבור האופי הרב-תכליתי שלהם! עם זאת, ככל שהארגון מתבגר, הוא צריך מיומנויות יותר ויותר ממוקדות מהמפתחים.

 

אז מה זה Full Stack developer והאם אתה יכול לקרוא לעצמך כך? לא בטוח שאתה יכול לקרוא לעצמך מפתח Full Stack עד שלא עבדת במגוון שפות, פלטפורמות ואפילו תעשיות במהלך הקריירה שלך.

ולסיכום: אם ברצונך להשתלב בכל אחד מהתפקידים בתחום פיתוח WEB המאמר הזה בשבילך. אנחנו ממליצים לקחת קורס Full Stack טוב ומקיף ולא להתפשר! ככל שיהיו לך ביד יותר כלים שאתה שולט בהם ותיק עבודות מלא יותר כך יהיה לך קל יותר למצוא עבודה בתחום זה!
שיהיה בהצלחה!!!

שיהיה לך בהצלחה! מכולנו כאן בReal Time College.