מלאו פרטים לקבלת יעוץ

Full Stack Developer מה זה?

מפתח ווב פול סטאק  - Full Stack Developer, הוא מפתח תוכנה אשר שולט במספר רחב של טכנולוגיות, עד כדי רמה שהוא מסוגל לפתח לבדו אפליקציה או לחילופין אתר שלם.

לא קיימת הגדרה חד משמעית או מפרט ידע ברור למפתחי פולסטאק, גם לא קיים תואר אקדמי בתחום אך למרות זאת, בעולם ההייטק השתרש המושג במהלך העשור האחרון וזאת בעקבות ההתפתחות של התחום הדרישה הגוברת לתפקיד זה.

מרבית אנשי ההייטק ואנשי הגיוס בתחום מכירים את המושג מקרוב ומשתמשים בו במהלך היום יום. כך לצורך דוגמה תוכלו להבחין כי באתרי המשרות בארץ נמצאו קרוב לאלף משרות "מפתח Full-Stack" שכן ניכר לראות כי מדובר בתחום בעל ביקוש גבוהה.

תפקיד מפתח Full Stack היא אחת העבודות הפופולריות ביותר בתחום ההייטק בין המפתחים בשנים האחרונות. Full Stack Developer הוא מישהו שמסוגל לעבוד גם על הFront-end וגם על ה-Back-end של הפיתוח או הטכנולוגיה. 

Full Stack מורכב מ 2 חלקים עיקריים: 

צד שרת  Back End - 

כאן הכוונה היא שהמפתח מקבל את דרישת הלקוח, ומיישם אותם, נותן מענה לשאילתות, מאחסן מידע חדש  בבסיסי הנתונים שצוינו כגון SQLMongoDB. לב ליבה של התוכנה, אשר באמצעות PythonJavaNodeJS נותן מענה ומשגר נתונים (שאילתות) שהתקבלו מהלקוח. בכל רגע נתון יכולות להיות עשרות אלפי בקשות ויש צורך לחשב תשובות מהירות, אחסון המידע וטעינתו.
ה-Back-end הוא החלק בטכנולוגיה שמטפל בהגיון, באינטראקציית מסדי הנתונים, באימות משתמשים וכדומה.

צד לקוח Front End -

המשתמש באמצעות הדפדפן (Browser), שכיום כבר מהווה אפליקציה אינטראקטיבית, שולח בקשות לשרת, בין השאר להצגת מידע מורכב, לעדכון מידע חדש בשרת, מילוי טפסים וממשק המשתמש, באמצעות פלטפורמות כגון Angular VueReact ללקוח קצה,  כיום הדרישות מורכבות, הכוללות בין השאר תקשורת אינטראקטיבית, הצגת מידע מורכב, מילוי טפסים, עיבוד בזמן אמת והצגתן של מפות אינטראקטיביות.

מפתחי פולסטאק יודעים לתכנת את צד השרת backend וגם את צד לקוח frontend. לעיתים ניתן לפגוש אנשי פול סטאק שמגדירים צד אחד חזק יותר בהתאם לארגז הכלים והמיומנויות שיש להם. כאמור יעדיפו להשתמש בצד השרת לרוב ב Node JS בשילוב בסיסי נתונים כמו SQL, MongoDB ובצד הלקוח פופולרי השימוש ב Angular ולאחרונה אף יותר ב-  React. 

כשאתה Full Stack Developer זה אומר שאתה מסוגל לעבוד על שני הצדדים ולהבין מה קורה בעת בניית יישום.

מה צריך כדי להיות full stack developer?

כדי להיות מפתח Full Stack או מפתח WEB או מפתח אתרים, אם תרצה, עליך ללמוד ולהעמיק בכמה נושאים ביניהם- שפות תכנות כמו קורס HTML, קורס CSS, קורס JavaScript, שפות בסיס כמו C++, JAVA, קורס Python, PHP ועוד.
בנוסף, כדאי לדעת להתעסק עם כל מה שקשור באחסון DATA ובמסדי נתונים כמו SQL, Node.js, MongoDB ועוד.. כמובן שיש לרשימה הזו עוד המון נושאים שצריך לקחת בחשבון כמו ארכיטקטורת Web App, HTTP&REST, Data Structure וכו' ונחשו מה? כל אלו ועוד נלמדים בקורס Full Stack המלא שלנו!

full stack developer

השכבות של full stack developer

1. שרת, רשת וסביבת אירוח-

– זה כולל את ההבנה של דברים שיכולים ל"הישבר" בדרך, בלי לקחת שום דבר כמובן מאליו. יש צורך בשימוש נכון של מערכת הקבצים, אחסון ענן, משאבי רשת, וכן הבנה של יתירות נתונים וזמינות, הבנה של אילוצי החומרה.

2. מודלים של נתונים-

– אם מודל הנתונים פגום, הלוגיקה העסקית ושכבות גבוהות יותר מתחילות להזדקק לקוד מוזר (מכוער) כדי לפצות על מקרים קיצוניים שמודל הנתונים אינו מכסה. מפתחי Full Stack יודעים כיצד ליצור מודל יחסים מנוגד בצורה סבירה, עם אינדקסים, תצוגות, טבלאות בדיקה וכד '. הם מכירים את הקונספט של אחסון נתונים לא יחסיים, ומבינים היכן הם מאירים על אחסון נתונים יחסיים.

3. לוגיקה עסקית-

– הערך המרכזי שהיישום שמפתחים נותן. נדרשות כאן מיומנויות מתקדמות של Object-Oriented ושימוש ב- Framework.

4. שכבת ממשק API / Action Layer / MVC –

- איך העולם החיצוני פועל נגד ההיגיון העסקי ומודל הנתונים. כאן יש שימוש נרחב ב-Framework. מהמפתחים נדרשת היכולת לכתוב ברור, עקבי, פשוט לשימוש בממשקים.

5. אפיון ממשק משתמש UI - 

– מפתחי WEB צריכים לדעת כיצד ליצור פריסה קריאה ונעימה לעין או להודות שהם זקוקים לעזרה של מעצבים גרפיים. בכל מקרה המפתח כאן הוא יישום עיצוב חזותי טוב הוא המפתח. כאן נכנסות השפות CSS, HTML, JavaScript ודומיהן.

6. אפיון חווית משתמש UX -

– מפתחי Full Stack מעריכים כי כל מה שהמשתמש רוצה זה שזה יעבוד חלק, ללא קשיים מיותרים. הם יסתכלו על פרויקט שמתפרס על פני 8 קליקים ו3 שלבים וישלבו את הכל ללחיצה אחת.

7. הבנת צרכי הלקוח והעסק -

– למפתחי WEB יש הבנה של מה קורה בתחום. כאשר הלקוח משתמש בתוכנה, יש להם גם הבנה של העסק.

- סטארט-אפים טכנולוגיים זקוקים למפתחי Full Stack עבור האופי הרב-תכליתי שלהם! עם זאת, ככל שהארגון מתבגר, הוא צריך מיומנויות יותר ויותר ממוקדות מהמפתחים.

אז מה זה Full Stack developer?

אם ברצונך להשתלב ולהתמקצע בכל אחד מהתפקידים בתחום פיתוח WEB המאמר הזה בשבילך.

אנחנו ממליצים לקחת קורס Full Stack developer טוב ומקיף ולא להתפשר!

ככל שיהיו לך ביד יותר כלים שאתה שולט בהם ותיק עבודות מלא יותר כך יהיה לך קל יותר למצוא עבודה בתחום זה!

לימודי Full Stack developer ב Real Time Group

קורס Full Stack developer של מכללת Real Time Group - הוא קורס מקיף ומעשי המתבסס על הניסיון הרב של מרכז הפיתוח בעבודת פיתוח ווב. 

הסילבוס והתכנים של לימודי Full Stack developer  מתעדכנים על בסיס קבוע.

בית תוכנה ומרכז הדרכה Real Time Group מספק שירותי פיתוח, הדרכה והשמה למאות חברות הייטק בארץ ובחו"ל.

כיום ישנה דרישה גבוהה מצד לקוחותינו לפרויקטים בתחום, ולכן אנו מחפשים מועמדים המעוניינים להצטרף אלינו - ללמוד ולעבוד איתנו.

Real Time Group - מרכז הכשרה למקצועות ההייטק

בית תוכנה, מרכז הדרכה ומיקור חוץ - בואו ללמוד ולעבוד אתנו!

פיתוח קריירה בהייטק במסלול מותאם הכולל סטאז' מעשי והשמה -

לקביעת שיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות התקשרו: 077-7067057 | 050-330-9318