מלאו פרטים לקבלת יעוץ

הקדמה - תפקיד ראשון כבודק תוכנה

כיום תפקיד בודק תוכנה QA הוא בהחלט תפקיד בעל ביקוש אדיר בתחום ההייטק וחברות טכנולוגיה רבות.
מחיפוש ראשוני בלינקדאין תוכלו למצוא מאות משרות וביקוש אדיר לבודקי תוכנה עם ובלי ניסיון.
אם רק סיימתם את ההכשרה המקצועית שלכם ואתם כבר אחרי קורס בדיקות תוכנה QA, אתם בוודאי מעוניינים למצוא את התפקיד הראשון שלכם בתחום.

זוהי בהחלט לא משימה פשוטה! בכל שנה מסיימים מאות סטודנטים הכשרות בתחום בודקי תוכנה, ולכן התחרות היא גדולה ואתם תהיו חייבים לבדל את עצמכם מהבוגרים שגם מחפשים עכשיו עבודה כמוכם.

זכרו תמיד שרק מועמדים בעלי מוטיבציה ונכונות לעבודה קשה שמתלהבים בתחום בדיקות תוכנה ורוצים לצמוח ולפתח קריירה בתחום מקבלים בסופו של דבר את ההזדמנות ואת המשרה הטובה ביותר הקיימת בשוק. 

מהן הדרישות של מעסיקים לתפקיד בודק תוכנה QA?

בודקי תוכנה qa, צריכים  להיות בעלי כישורי אנטליטים, בעלי יכולות ניתוח ומיומנויות מצוינות בכתיבת קוד יחד עם ידע במתודולוגיות וכלים לבדיקות תוכנה ידניות וגם אוטומציה. יתרון משמעותי יש לאלו שמראים ידע והבנה בתחומים סמוכים כמו Devops.

זכרו שהמראיין הפוטנציאלי שלכם יבחן באופן מעמיק את כל הידע והניסיון הבסיסי שיש לכם כדי לבחון אם אתם מתאימים בדיוק לתפקיד הנדרש בבדיקות תוכנה ואם יש לכם את כל הכישורים הדרושים לביצוע תפקיד ראשוני אותו הוא מחפש.

למה חשוב לעבור קורס מקצועי בבדיקות תוכנה QA?

אם לא תבצעו הכשרה מקצועית בקורס בודק תוכנה QA לא תהיה לכם חשיפה מספקת למקרי בוחן אמיתיים ומצבים של בדיקות תוכנה.

במסגרת קורס מקצועי של בדיקות תוכנה לומדים את מתודולוגיות של פיתוח תוכנה שזה עוזר לבודק התוכנה להבין את סביבת העבודה ובאיזה שיטות תתנהל העבודה בעתיד.

במסגרת קורס נלמדות לעומק המתודולוגיות של בדיקות תוכנה, דבר הכרחי על מנת להבין את התאוריה של הבדיקות וכיצד הן עובדות בפועל ואת תהליכי העבודה.
במסגרת לימוד המתודולוגיות לומדים על כל סוגי בדיקות תוכנה ומה החשיבות שלהן.

סטאז' מעשי בבדיקות תוכנה QA

אם באפשרותכם לקחת עבודה כבודקי תוכנה ולהתמקצע בתחום זה דבר שיעניק לכם יתרון נוסף להתנסות במשך כמה חודשים לפני הגשת מועמדות למשרת בדיקות תוכנה כבעלי ניסיון.
זכרו כי הבנה בתהליכי העבודה ויכולת לנהל דוקומנטציה בצורה נכונה ויעילה כגון: Test case, bug report ושימוש בתוכנות מיוחדות לזה.
הצגת ניסיון מקצועי ותיק עבודות בקורות החיים שלכם תמיד יוסיף יתרונות למועמדות שלכם לתפקיד על פני המתחרים.

תעודות והכשרות מקצועיות בבדיקות תוכנה QA

כיום רוב המשרות הפנויות דורשות כתנאי סף  תעודות והכשרות מקצועיות  בבדיקות תוכנה QA .
זה תנאי חובה על ידי רוב החברות  הייטק  לכך שהמועמד יכול להיות פרודוקטיבי מהיום הראשון להצטרפותו לחברה ואין צורך להשקיע זמן או כסף בהכשרת המועמד על מושגי יסוד של בדיקות תוכנה.

תוכלו להשתתף בקורס בדיקת תוכנה אונליין  או לקרוא את מדריכי בדיקת תוכנה הזמינים באינטרנט. יש הרבה מדריכים זמינים באינטרנט ללימוד בדיקות תוכנה והכנה לראיונות עבודה גם ביוטיוב.

כלים מקצועיים בבדיקות תוכנה QA

ישנם כלים פופולריים רבים לבדיקת תוכנה המציעים גרסאות ניסיון בחינם. מומלץ מאוד  להתחיל לחקור את תוכנת סלניום תחילה. זה אחד מכלי בדיקת האוטומציה הטובים ביותר הקיימים בשוק ושימושי ביותר לבדיקת אפליקציות WEB.

חשוב שתלמדו גם כלים נוספים שאתה יכול לחקור הם QTP, RFT, Bugzilla ,Postman ,Jira, LoadRunner וכו'.

ידע של לפחות כלי בדיקת תוכנה פופולרי אחד יכול להיות מועיל מאוד בהשגת עבודה של בדיקת תוכנה.

בנוסף לכך ידע בשפות תכנות נוספות ופרקטיקה מעשית עם JAVA , סלניום, בדיקות ידניות וידע SOA יעניקו לך יתרון על פני מועמדים חדשים האחרים. מגייסים בהחלט יפנו אליך ראשונים אם יש לך מערך מיומנויות זה.

סוגי בדיקות תוכנה

  • בדיקת תוכנה ידנית:

    • בשיטה זו, בודק צריך לעקוב את התפקיד של משתמש קצה. משתמש הקצה הוא זה השתמש בפועל במוצר התוכנה. בתהליך זה, הבוחן צריך להשתמש בכל תכונות התוכנה באופן ידני כדי לבדוק פונקציונליות תקינה ולמצוא את הבאגים.

  • בדיקות תוכנה אוטומציה:

    • בבדיקות אוטומציה, בודק צריך לאמת את התכונות של התוכנה על ידי כתיבת סקריפטים אוטומטיים שמדמים את פעילויות הבדיקה. זה חוסך הרבה זמן כי זה לא דורש מאמצים ידניים. לרוב זוהי הדרך המשתלמת ביותר לבדיקת תוכנה לטווח ארוך.

  • בדיקת ביצועים - בדיקות עומסים :

    • שיטת בדיקה זו, התוכנה נבדקת מול עומס עבודה ספציפי. חלק מהמדדים שיובחנו הם היענות, קיבולת עומס מקסימלית וכו'. בדומה לפיתוח תוכנה, בדיקת תוכנה היא גם תחום נרחב. אז אתה צריך להתמקד בתחום אחד של בדיקה. זה יגדיל את הערך שלך בשוק העבודה. לצד התמחות בתחום אחד, תמיד מומלץ להכיר גם תחומי בדיקה נוספים. עליך גם להיות גמיש מספיק כדי לעבור לדומיין אחר במידת הצורך.

כתבו מכתב מקדים לקורות חיים מקצועיים

כמה פעמים הגשת מועמדות לסדרה של משרות ברצף באמצעות אותם קורות חיים ואפילו לא חשבת לכלול מכתב מקדים?

אם אתה כמו רוב האנשים שמגישים מועמדות לעבודה, תשובתך כאן תהיה "רוב הזמן" או "תמיד".

אנו מקבלים מספר קורות חיים בכל יום ממועמדים שפשוט מצרפים את קורות החיים הגולמיים והטריקים שלהם מגישים מועמדות עיוור למשרה מבלי לקרוא אפילו את כותרות המשרה והדרישות. האם אתה באמת חושב שמגייס ייקח את הכאב להעריך אותך לאחר ניסיון כזה?

התאם תמיד את קורות החיים שלך וודא שאתה כולל מכתב כיסוי מותאם אישית עם כל בקשה . במקום לנסות לפנות ל-50 מעסיקים שונים ברצף, פנה רק לכמה מעסיקים רלוונטיים.

ודא שכל מה שכתבת בקורות החיים שלך משקף את האישיות והכישורים שלך. אל תכלול חוויות ומיומנויות מזויפות בקורות החיים מכיוון שכאשר המראיין שואל שאלות לגבי זה, אתה פשוט תהייה ריק באותו הרגע וזה משפיע לרעה על פאנל הראיונות.

קרא את קורות החיים שלך פעמיים או שלוש ביסודיות לפני שתנסה את הראיון. רוב השאלות מגיעות קורות חיים עצמם כי קורות החיים שלך הם הגשר היחיד שיוצר קשר בינך לבין פאנל הראיונות.

התחילו בהגשת מועמדות כבודקי תוכנה בחברות קטנות

קל יותר להיכנס לחברות סטארט-אפ או לחברות קטנות מאשר ל-IT MNC. חברות קטנות גמישות יותר בהערכת מועמדות. כמו כן, מכיוון שהם בשלב הראשוני או הצומח, הם צריכים יותר בודקים כדי לבדוק את המוצרים שלהם. הם נוטים לקחת סיכון לשכור טרייר בתדירות גבוהה יותר בהשוואה לחברות גדולות.

לימודי בדיקות תוכנה QA אוטומציה ב Real Time Group

קורס בודק תוכנה QA ואוטומציה של מכללת Real Time Group -  הוא קורס מקיף ומעשי המתבסס על הניסיון הרב של מרכז הפיתוח בעבודת QA לצד פיתוח תוכנה.

הסילבוס והתכנים של לימודי בודק תוכנה מתעדכנים על בסיס קבוע.

במהלך קורס בודק תוכנה QA תתבצע הכנה למבחן ההסמכה הבינלאומי ISTQB בבדיקות תוכנה, המוכר לעבודה בחו"ל מהווה אסמכתא למקצועיות הבודק.

בית תוכנה ומרכז הדרכה  Real Time Group  מספק שירותי פיתוח, הדרכה והשמה למאות חברות הייטק בארץ ובחו"ל.

כיום ישנה דרישה גבוהה מצד לקוחותינו לפרויקטים בתחום, ולכן אנו מחפשים מועמדים המעוניינים להצטרף אלינו - ללמוד ולעבוד איתנו.

Real Time Group - מרכז הכשרה למקצועות ההייטק

בית תוכנה, מרכז הדרכה ומיקור חוץ בואו ללמוד ולעבוד אתנו!

פיתוח קריירה בהייטק במסלול מותאם הכולל סטאז' מעשי והשמה -

לקביעת שיחת ייעוץ חינם, ללא התחייבות התקשרו: 077-7067057 |  050-330-9318