מלאו פרטים לקבלת יעוץ

טיפים לפני שנרשמים ללימודי DevOps

כאשר נכנסים לעולם התוכנה, אחד המושגים המדוברים בתקופה האחרונה הינו DevOps שבו חברות רבות משתמשות באנשי DevOps שלרוב, הינם מתכנתים ותיקים. הודות לכישוריהם ומיומנויותיהם הנדרשות באחד התחומים החמים כיום בתעשיית ההייטק.

קורס דבאופס מעשי

על DevOps

המושג מורכב מצד המילים Development & Operations שבה אחריות שתי מחלקות: כשהראשונה, אחראית מחלקת הפיתוח על פיתוחו של המוצר על פי דרישותיה של מחלקת השיווק ומבצעת תיקוני באגים במוצר עצמו, ולצידה, מחלקת היישום או האופרציה שאחראית על תהליך ייצור המוצר, ניהול גרסאותיו ומוודאת את תקינותו של המוצר ושחרורו ללקוח או לחילופין הטמעתו באתר של הלקוח. מכאן, ניתן לומר כי DevOps מהווה קונספט ושיטת עבודה חדשנית לפיתוח תוכנה במטרה לשפר את הפרודוקטיביות של החברה על ידי אינטגרציית תהליכים בין שתי המחלקות, פיתוח והאופרציה באמצעות תהליכים המוגדרים באוטומציה, Agile ועוד.

לפיכך, קורס DevOps מבטיח ניהול פרויקטים יעיל ומהיר באמצעות התאמתו של המוצר ב Real Time בהתאם לדרישות וצרכי התעשייה, ומאפשר שימוש במתודולוגיית Agile לניהול פרויקטים ושימוש באוטומציה, תוכנות ייעודיות, שפות תכנות ו Scripts.

עולם של חדשנות המשלב ידע בתחומים שונים

האם DevOps דורש ידע קודם ועבור מי מיועד? מיועד עבור אנשי תשתיות בעלי ניסיון מוכח של לפחות כ – 4 שנים בסביבות עבודה של ייצור וענן, בעלי ניסיון כמומחים IT בסביבת ענן או מפתח בכיר עם רקע ב IT, אנשי פיתוח, מהנדסי תוכנה, ארכיטקטים, מובילי פרויקטים וראשי צוותים להם ניסיון מוכח ומעוניינים להתמקצע בעולם DevOps. פירושו של דבר, שצריך ידע קודם בפיתוח תוכנה ושפות תכנות בהתאם לצרכי החברה כמו Java, C, Python, שימוש בכלי ניהול, ידע בפיתוח אוטומציה כמו QA Automation, שפת Python או  Scripting וכלים ייעודיים, והכרות מעמיקה וידע בתחום IT המדברות על מערכות הפעלה Windows או Linux בהתאם כמובן לשימוש החברה.

מה לגביי ביקוש בתעשייה לאנשי DevOps? בשנים האחרונות לביקוש במשרות DevOps בהייטק בשל התקדמותה ומהירותה של הטכנולוגיה, מעבר אל אפליקציות ה – Online ותהליכי ייעול של פיתוח ותחזוקה של המוצרים. אותם אנשים DevOps אחראים ומיומנים על תהליכי הפיתוח והתפעול לכלי בדיקות המוצרים, ניהול המשאבים.  

והשכר? משרות בתחום ה DevOps רשמו עליה בהיקף של 17% בשנת 2019. ניתן לראות כי בשנה הראשונה המשכורת הינה בין 22-24,000 ₪ בחודש ואילו מומחי DevOps משתכרים בין 28-30,000 ₪ בחודש כאשר מדובר בניסיון בין שלוש לחמש שנים.

טיפים לפני שנרשמים ללימודי DevOps

כאשר ניגשים לבדוק תחום נחשק ומתגמל, בייחוד בעולם ההייטק חשוב להבין כי לא כל אחד מתאים לעבוד בתחום הזה לכן היעזרו באבחון מקצועי והכוונה אשר יחסכו לכם משאבים של זמן וכסף. קיימים מוסדות המעניקים ייעוץ מקצועי בחינם ובוחנים את התאמתכם לתחום ההייטק. יותר מכך, היעזרו בסקירה של מודעות דרושים על מנת להבין את הדרישות והכישורים הדרושים לתפקיד. בנוסף, חשוב להבין כי עולם ההייטק מאופיין בהתפתחות מהירה ומתמדת דבר שעלול להוביל למקצוע שאין דרישה היום והיה רלוונטי בעבר, לשם כך בצעו בדיקה מעמיקה הודות לימודי DevOps היכן הוא רלוונטי. בהקשר לבחירת מוסד הלימודים יש השפעה ניכרת על העתיד שלכם, בחרו את הפרמטרים שאתם מחפשים במוסד הלימוד, האווירה המקצועית, תואר או תעודה, מוניטין, השירותים והתמורה שהוא מציע עבורכם.

חשוב מאוד לבקר במוסד ולשאול את הסטודנטים שאלות בהקשר ללימודים ולבחור במוסד המאפשר לסטודנטים התנסות מעשית באמצעות תרגולים ופרויקט מעשי ומקיף וסיוע להשתלבות בשוק העבודה.

לא פחות חשובים הם תנאי הקבלה, וודאו כי הנכם עומדים בתנאי הקבלה ולא מבזבזים את זמנכם, במידה ואינכם עומדים בדרישות הסף, בררו האם באפשרותם לבחור קורסים אחרים בתחום או פתרון אחר שהמוסד יכול להציע עבורכם. והכי חשוב, קחו את הזמן וחשבו, מעבר לכסף האם אתם מוכנים ללמוד DevOps הדורש השקעה רצינית ומעמיקה ולהתמקצע בתחום חדש ובהתאם תכננו את הלוז שלכם בקורס שלא יהיה עמוס מידי בין אם אתם משלבים גם עבודה במהלך הלימודים.

devops

תוכנית לימודים – לימודי DevOps

לימודי DevOps מיועדים לבעלי ידע וניסיון ב QA, אנשי IT ביניהם טכנאי מחשב ומנהלי רשתות, חיילים משוחררים יוצאי תפקיד מפעילי מחשב או מנמ"ך. באשר לחסרי רקע, ידרשו לעבור לימודי מכינה על מנת להשתתף בקורס. לכן, דרישות הקדם הינם מבחן התאמה וראיון אישי.

קורס DevOps

קורס זה הינו מעשי אשר כולל הרצאות פרונטליות המתקיימות פעם בשבוע בשעות הערב או הבוקר ותרגול מעשי. משך הקורס כ- 510 שעות אקדמיות ונועד להעניק לכם, כסטודנטים את הידע, הכלים והניסיון הנדרשים על מנת לאפשר לכם להתמודד מול האתגרים השונים כמועמדים לתפקיד של איש DevOps.

אנו מתמקדים בהכשרה מקצועית בתחום DevOps Awareness For Continuous הכולל את השלבים בפיתוח פרויקטים במתודולוגיית DevOps כמו מחזור החיים שלו ושימוש ב CI, הכלים הדרושים לניהולם של פרויקטים הכוללים תהליכי קומפילציה, אריזה ובדיקה אוטומטית ושימוש בכלי Debugging השונים, מעבר לכתיבת קוד בשפות עיליות והבנה מעמיקה בפיתוח של אפליקציות באמצעות שפת Java, בעיות אופייניות בתהליך הפיתוח ופתרונם, מרכיביו השונים של תהליך הפיתוח Agile, ביצוע תהליכים אוטומטיים באמצעות Scripts, סביבות מבוזרות ומחשוב ענן, ידע מעשי וניסיון באדמיניסטרציה בסביבת Linux Administration, הבנה בתהליכי בנייה וניהול גרסאות כמו Jenkins, SVN, ניהול תצורה וכתיבת סקריפטים בשפת Python  ו Bash, עבודה עם בסיס נתונים SQL, שימוש במערכות Virtual Machine ועוד.

חשוב לנו לציין, כי כל ההדרכות כוללות תרגול מעשי רב ופרויקט גמר המתבצע עבור אחת מלקוחות החברה ובו תיישמו את כל הידע שרכשתם במהלך הקורס. כמו כן, תרגילי הכיתה מלווים בהסברים, שיעורי בית ופתרונות באתר וכמובן, מקבלים חוברת לכל הקורס, סרטונים ומצגות. כמובן שכלל השיעורים מוקלטים וניתנים לצפייה במרכז ההדרכה.

ישנו גם קורס DevOps מקוצר, אורכו כ – 165 שעות לימוד עבור המעוניינים להתמקצע בתחום ופיתוח עולם ה- Web, חסרי רקע קודם בתחום ה Web או בעלי רקע בסיסי, בעלתי תואר ראשון או הנדסאים המעוניינים בהסבת מקצוע ונדרשת אנגלית ברמה בינונית, יתרון לבלעי רקע או ניסיון בפיתוח שפות והקבלה לקורס המקוצר של DevOps מותנה בראיון ידע מקצועי ובחינה.

לראות את התמונה המלאה ללימודי DevOps  של Real Time College

הודות לניסיון העשיר בהכשרה והסמכה טכנולוגית וניהולית של קורסים בשיטת Hans On , עבודה מעשית על כרטיסי פיתוח על Evaluation Boards בליווי צמוד של מהנדסים העובדים בחברה וסגל המרצים מהמובילים בתחומם בעלי הסמכות ותארים בתחום, עובדי הייטק עם ניסיון מעשי רב.

RT-Group הינה בית תוכנה אשר הוקמה בשנת 2007 ומספקת מגוון פתרונות עסקיים וטכנולוגיים בתחומי התוכנה, חומרה ותקשורת, פיתוח ותמיכה בפרויקטים מולטי דיסציפלינאריים במערכות של Real Time, Linux Kernel, Embedded Linux, Multi-Core עבור לקוחות בינלאומיים ובארץ. אנו דואגים להעניק עבורכם ידע איכותי, מקצועי ומעשי בתחומי התוכנה, החומרה והתקשורת תוך הקפדה על דגש לניסיון מעשי על פי צרכיי התעשייה. זאת ועוד, ניתנת האפשרות לשיעור פרטי במקרה הצורך ללא עלות ועד 4 ש"א בשבוע, התכנים שלנו מתעדכנים אחת לחצי שנה בהתאם לתעשייה ועל כן, הם המקצועיים והעכשוויים ביותר, יקבלו הסטודנטים סדנת הכנה לראיונות, כתיבת קורות חיים עם מחלקת ההשמה של החברה – RT-HR.

הצטרפו ללימודי DevOps האטרקטיבי עם מרצים המובילים בתחום. התקשרו עוד היום בטלפון 077-7067057 למוקד מידע ורשום בקבוצת RT-Group הכשרה לידע מקצועי, יצירתי ומעשי בעבור חברות הייטק.