השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!
תוכן עניינים

העתיד כבר כאן: ערים חכמות ומכוניות שנוסעות ללא נהג הן כבר לא מדע בדיוני. יותר ויותר מכשירים מהיומיום מתחברים לאינטרנט והופכים את החיים שלנו לקלים ונוחים יותר.

עם כל ההתקדמות הטכנולוגית הזו מגיעים גם צדדים מאתגרים: 

מתקפות סייבר ופישינג הם מושגים שהופכים שכיחים עם הזמן מחייבים אותנו להבין איך כל המערכת המרתקת הזו עובדת ואיך להגן עליה מגורמים לא רצויים. זה בדיוק מה שאיש הסייבר עושה, ולכן הוא גם מרוויח יפה.

המושג סייבר עולה כיום בהקשר של תחום אבטחת המידע. 

אבטחת סייבר מגנה על מערכות המחוברות לאינטרנט (למשל חומרה, תוכנה ונתונים) מפני איומי סייבר. היא מאפשרת לאנשים פרטיים ולארגונים להתגונן מפני גישה בלתי מורשית למרכזי נתונים ומערכות ממוחשבות אחרות.

התקפות סייבר מבוצעות במטרה לגשת לנתונים רגישים של ארגונים (רפואיים, ממשלתיים, פיננסיים ואחרים) או משתמשים פרטיים כדי למחוק אותם או להשתמש בהם בצורה אחרת. 

אבטחת סייבר נועדה לספק עמדת אבטחה טובה למחשבים, לשרתים, לרשתות, למכשירים ניידים ולנתונים המאוחסנים בהתקנים כאלה מהאקרים עם כוונות זדון – ולכן אבטחת הסייבר חשובה כל כך.

סייבר כולל מספר תתי תחומים הנלמדים במסגרות שונות, כולל קורס סייבר:

  • אבטחת רשת – תהליך אבטחת שרתים הכולל מגוון של טכנולוגיות המיועדות להגן על השלמות, הסודיות והנגישות של רשתות מחשבים ונתונים באמצעות טכנולוגיות תוכנה וחומרה. כל ארגון, בכל גודל, דורש פתרונות אבטחת רשת שיגנו עליו מפני מספר הולך וגדל של איומי הסייבר.
  • אבטחת ענן – הגנה על נתונים המאוחסנים באופן מקוון על שרתים מרוחקים מפני גניבה, דליפה ומחיקה. שיטות לאבטחת ענן כוללות חומות אש, בדיקות חדירה, ערפול (obfuscation), טוקניזציה (tokenization), רשתות פרטיות וירטואליות (VPN) והימנעות מחיבורי אינטרנט הזמינים לכול.
  • אבטחת יישומים – מערך של אמצעי אבטחה המיועדים למנוע גניבת נתונים או קודים באפליקציה. ארגונים רבים נדרשים כיום להגן על פרטיות המשתמשים ועל מידע אישי רגיש, כמו פרטים אישיים או מספר כרטיס אשראי.
  • אבטחת IoT – תחום טכנולוגי העוסק באבטחת רשתות ומכשירים המחוברים ל-IoT ("האינטרנט של הדברים"), כמו חיישנים, מצלמות, ערים חכמות ועוד.

לימודי אבטחת מידע מעניקים ידע תיאורטי ומעשי בכל אחד מהתחומים האלה.

אנליסט סייבר

בתחום אבטחת הסייבר יש תפקידים רבים מסוגים שונים, והנפוץ שביניהם הוא אנליסט סייבר.

כל ארגון כמעט זקוק לאנליסט סייבר – בין אם מדובר בארגון עסקי, בארגון ממשלתי או בעמותה. 

אנליסט סייבר אחראי על הנושאים הבאים:

  • זיהוי איומי סייבר: קיימים סוגים שונים של התקפות סייבר. במקרים מסוימים עברייני סייבר יכולים לפרוץ לרשת ארגונים מבלי שהארגון יבחין בכלל. יש גם תוכנות זדוניות שעלולות לגרום נזק משמעותי לרשת של הארגון, מסוגלות לגנוב נתונים יקרי ערך (כמו ידע רגיש על מוצרים או לקוחות) ושיכולים "לחטוף" נתונים למטרות כופר (מכונה "תוכנת כופר" – Ransomware). 
  • אנליסטים אחראיים לזהות הפרות בהגנות הסייבר של הארגון ולזהות ולהסיר תוכנות זדוניות שאותרו במערכת.
  • מציאת נקודות תורפה בתחום הסייבר: אנליסט סייבר בודק באופן קבוע את החומרה, התוכנה והרשתות של הארגון כדי לאתר נקודות חולשה לפני שהן נחשפות על ידי גורמים עוינים ולחקור הפרות אבטחה קודמות. 
  • קביעת דרכי הגנה מיטביות על נתוני החברה: מלבד זיהוי איומים ופגיעות בתחום הסייבר. האנליסט ימצא דרכים להגן על נתוני הארגון ולאבטח אותו מפני איומים ופגיעות על ידי פיתוח ויישום של תכנית מקיפה לאבטחת סייבר.

תעשיית הסייבר

תעשיית הסייבר לא מפסיקה לצמוח, הטכנולוגיה ממשיכה להתקדם ויש מספר הולך וגדל של מערכות ומכשירים המחוברים לאינטרנט. לתעשיית הסייבר יש השפעה אדירה על העולם שלנו, והיא רק תלך ותגבר.

רכבים ללא נהג וערים חכמות אלו רק שתי דוגמאות לטכנולוגיות חדשות החשופות להתקפות סייבר – שגם הן הופכות להיות מתוחכמות עם הזמן. 

בהתאם, גם הביקוש לאנשי אבטחת סייבר הולך וגדל. כל שנה מופיעות הזדמנויות קריירה חדשות ואפשרויות קידום והתקדמות שעד לא מזמן לא היו קיימות. 

בנוסף, גם המשכורות בתחום הסייבר גבוהות יחסית לשוק – אפילו ביחס למקצועות אחרים בעולם ההייטק.

מסלול ללימוד סייבר ואבטחת מידע

Real Time College מציעה מסלול חדשני ומקיף ללימוד ופיתוח קריירה בסייבר ואבטחת מידע. התגברות פעילות האקרים העולמית והמעבר המאסיבי לעולם האינטרנט לצד פתרונות ופיתוחים חדשים בתחומים רבים הגבירו את הצורך והחשיבות של אבטחת מידע.

במיוחד בימים אלו כאשר אנו רואים התפתחות טכנולוגית משמעותית בתחומי הביטחון, רפואה, בינה מלאכותית, תחבורה אוטונומית וכו עולה החשיבות להגנה מירבית בתחום הסייבר שכן הרגישות בימים אלו לחדירות סייבר נמצאת ככל הנראה בשיא כל הזמנים.

על ידי הכשרה מקיפה בתחום הסייבר ניתן לרכוש מקצוע מבוקש ויציב ובעזרת תכנית ההכשרה הייחודית של Real Time College ניתן לקבל גם את הניסיון המעשי על מנת להגדיל את הסיכויים להשתלב בתעשייה באופן משמעותי.

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group