מלאו פרטים לקבלת יעוץ

רבים תוהים קורס QA כמה זמן לוקח לעשות, ולמען האמת, התשובה היא שזה תלוי בזמינות הסטודנט. מסלולי הכשרה של בודקי תוכנה יכולים לנוע לרוב בין חצי שנה לשנה וזה משתנה בין תוכניות לימודים. בעוד סטודנטים אחדים מסוגלים להתנתק עכשיו מרוב עיסוקיהם ולהשקיע חצי שנה אינטנסיבית ברכישת המקצוע בלבד, אחרים, חייבים לעבוד או נאלצים להתמודד עם מחויבויות אחרות (מערכות יחסים ומשפחה לדוגמה). כמובן, שינוי במשך קורסים נע גם בין קורסי בוקר לקורסי ערב, כאשר קורסי בוקר לרוב נעשים במתכונת של ימי לימוד מלאים באורך כשמונה שעות, בעוד קורסי ערב הם קצרים יותר (4-6 שעות).

 

זמן הכשרת בודקי תוכנה

קורס QA כמה זמן

במכללת ריל טיים ניתן לעשות מסלול לימודי בדיקת תוכנה בשני מסלולים- מסלול יום שנמשך שיש חודשים, ומסלול ערב שנמשך שנים עשר חודשים. להבדיל ממקומות אחרים, מכללת ריל טיים מאמינה שכדי להצליח לרכוש מקצוע אמיתי (ולא רק ידע תיאורטי), ההכשרה עצמה צריכה לכלול עבודה מעשית, תרגולות ובחנים. לכן, הסטודנטים למדים גם זמן רב בבית ומחדדים כל הזמן את יכולות התכנות שלהם. מסלול הבוקר הוא מסלול אינטנסיבי של חמישה ימים מלאים בשבוע, ובסיומו יוצאים בודקי התוכנה המקצועיים ביותר בישראל. במהלך השנים נחטפו אחד אחרי השני אנשי ה- QA של מכללת ריל טיים והתברגו בכמה מן המשרות הנחשבות ביותר בתחום בארץ.

מסלול האוטומציה

למיטיבי לכת, ישנו גם מסלול האוטומציה המהווה המשך ישיר למסלול ה-QA. הוא נמשך שלושה חודשים נוספים, שלושה ימים מלאים בשבוע, במתכונת אינטנסיבית גם כן. את המסלול עושים אנשי QA עם סיום לימודיהם, או אפילו חוזרים לעשותו לאחר מספר שנים כשהם רוצים להתפתח במקצוע. עם זאת, אין זה מחייב לעשות את מסלול האוטומציה בשביל לעבוד בהייטק ולהצליח להתקדם בתחום.