מלאו פרטים לקבלת יעוץ

לינוקס היא מערכת קוד פתוח

אחד היתרונות המרכזיים של ללינוקס היא שהיא מערכת קוד פתוח אשר הקוד שלה זמין למי שרוצה לראות איך מערכת ההפעלה כתובה, ללמוד ולבצע שיפורים ולהיכנס לדיונים בנושא במגוון הפורומים הרלוונטיים.
העובדה זו גם תורמת ליעילות המערכת והאבטחה שלה כי גורמים רבים מובילים בעולם התוכנה בעולם בודקים את איכות הקוד והמבנה של המערכת ומבצעים תיקונים מידי גרסה חדשה.

יתרונות מרכזיים בשימוש ב-Linux

מחיר

מערכת ההפעלה לינוקס היא חינמית.
פשוט כמו שזה נשמע מדובר במערכת אשר זמינה להורדה מהאינטרנט במיידי וללא צורך בתשלום, זהו היתרון מאוד גדול אל מול ווינדוס.
למי שמעוניין יש אפשרות לשלם בגרסאות מסויימות עבור תמיכה אבל זה אופציונלי בלבד ומי שרוצה יכול להוריד כפי שציינו בקלות רבה את המערכת מהאינטרנט.

מהירות עדכון גרסה

לעיתים קרובות שתי המערכות מבצעות עדכון גרסה כאשר בלינוקס המשימה מתבצעת בצורה הרבה יותר מהירה ויעילה ולעיתים לא צריך אפילו לאתחל את המערכת בצורה מידית.

אבטחה

Windows פגיעה למגוון רחב של וירוסים, מומלץ מאוד למשתמשים אלו להוריד תוכנה של אנטי וירוס שבדרך כלל תדרוש גם תשלום.
לעומת זאת Linux נחשבת לבטוחה הרבה יותר למשתמש וגם אם אין ביטחון של 100% כנגד וירוסים, פריצות, גניבת מידע וכו לינוקס נחשבת לבטוחה הרבה יותר.

פרטיות

פרטיות זהו עוד סעיף שבו לינוקס מובילה בצורה משמעותית, ישנן ביקורות רבות על מיקרוסופט על כך שהם אוספים מידע על המשתמשים שלהם ועל אופי הפעילות שלהם כאשר מצד שני מערכת ההפעלה לינוקס שומרת על פרטיות המשתמשים שלה בצורה הרבה יותר משמעותית.

בנוסף לכך ברמת המשתמשים הנוספים בשרת או במערכת ההפעלה ניתן להוריד כלים נוספים אשר יגבירו את אבטחת המשתמש לפי הצורך,
בלינוקס יש גם שליטה מלאה ובצורה קלה יחסית מתן הרשאות למשתמשים לפי צורך וכך ניתן למנוע ממשתמשים מסוימים גישה לתיקיות, מסמכים או יכולת לבצע פעולות במערכת.

Linux

תמיכה

אחד היתרונות הגדולים של כל מערכת אשר בנויה בצורה של קוד פתוח היא הקהילה המפותחת אשר יכולה לתת מענה כמעט לכל המקרים והבעיות שאנו נתקלים בהם במהלך השימוש שלנו בתוכנה.
הכוונה היא למגוון רחב של פורומים ואתרים שבהם נמצאים המון משתמשים של לינוקס וחלקם גם בעל ידע עצום בקוד עצמו של מערכת ההפעלה.
סביר להניח שכל בעיה או שאלה שיש לגבי תפעול מערכת לינוקס תמצא מענה באחד מהאתרים הללו.

לסיכום

ללינוקס יש יתרונות מאוד גדולים ובנוסף לכך גם מגוון רחב של שימושים בתעשייה.
אם אתם מעוניינים קריירה בהייטק זו התמחות שבוודאי כדאי שתהיה לכם בסל הכלים,
מגוון רחב של חברות הייטק בהמון תפקידים מגוונים משתמשים בלינוקס,
ידע במערכת הפעלה זו יכול להוות קרש קפיצה משמעותי לקריירה שלכם,