מלאו פרטים לקבלת יעוץ

מה זה NodeJs?

NodeJs נחשבת לפתרון מעולה ומהיר לתקשורת עם צד שרת ובסיסי הנתונים.
חשוב להבין כי יש פה התקדמות טכנולוגית משמעותית ביותר ביחס לפתרונות שהיו נהוגים בעבר בתעשיית ההייטק כגון שימוש בשפת פיתוח PHP ועובדה עם בסיס הנתונים SQL,

אופן הפעולה הוא שונה ומתקדם יותר והוא למעשה הוביל לשינוי הארכיטקטורה של התקשרות עם הצד שהמשתמשים לא רואים – שכן זהו הצד של הנתונים או כפי שניתן לומר "מאחורי הקלעים".

בשורה התחתונה ניתן למנות שתי סיבות עיקריות שהביאו לפופולריות של הפלטפורמה:
1.מהירות – המנוע של השפה הוא V8 javaScript אשר משמש גם לדפדפן של גוגל כרום, העובדה הזו גורמת לכך שהביצועים והמהירות של node.js מאוד גבוהים וכך תורמים לביצוע פעולות בצורה חלקה יותר, מהירה יותר תוך חסכון משמעותי במשאבים.
2. תקשורת אסינכרונית – היכולת לתקשר עם השרת בצורה אסינכרונית וללא הצורך לפתוח thread חדש לכל בקשה לשרת שינתה מקצה לקצה את אופן הפעולה וניצול המשאבים של השרת. בצורה הזו פעילות האתר או האפליקציה לא נחסמת ולא צריכה לחכות עד לסיום הבקשה בשביל לעבור לבקשה הבאה אל השרת, ניתן לבצע מספר משימות ללא צורך להתעכב ולחכות לתגובת השרת ושליחת התשובה לאתר אפליקציה.
בשורה התחתונה מדובר באופן פעילות יותר חכם, יעיל, מהיר, וחסכוני.

תמונת אווירה

סיכום קצר של מאפיינים ויתרונות עיקריים של Node.js

1.שימוש בקוד א-סינכרוני בעזרת callback – המשמעות היא שהסקריפט אינו נתקע ואינו מחכה לסיום משימה מסוימת אלא ממשיך למשימה הבאה ומנצל את הזמן לביצוע פעולות נוספות עד שהמשימות שבביצוע יושלמו בהצלחה.
2. בנויה על גבי מנוע V8 של דפדפן כרום – הדבר הזה מביא תוצאות מדהימות בנושא מהירות הביצוע.
3.בנויה בצורה של קוד פתוח – היתרונות הם בקוד פתוח הם:
שימוש חינמי, קהילה תומכת, תיקון באגים ושיפור גרסאות ועוד
4. מאפשרת כניסה חלקה יחסית גם למפתחי פרונט ווב להתחיל לפתח לצד שרת כי השפה פועלת בעזרת JavaScript.
5. עובדת על Thread בודד ללא צורך לפתוח אחד לכל משתמש (ביחס לפתרונות שהיו בעבר בעבודה עם בסיסי נתונים). המשמעות היא יכולת לעבוד בצורה הרבה יותר אינטנסיבית עם השרת תוך ייעול וחסכון במשאבים.
6.NPM – Node Package Manager – מדובר בחבילות קוד – מודלים אשר הם למעשה כבר תוכנות קטנות עם קוד מוכן אשר ניתן להשתמש בהם בפיתוחים שאנו עושים וכך לייעל ולקצר את הליך הפיתוח בצורה משמעותית ביותר.

דוגמאות למודולים של Npm:
תקשורת עם בסיס נתונים, ניהול גרסאות, ניהול משימות בצורה אוטומטית, real time streaming, בדיקות באגים ועוד ספריות קוד רבות למגוון עצום של משימות.

קישור לאתר NPM:
www.npmjs.com

יתרונות יש לשפות רבות, מדוע כדאי ללמוד דווקא Node.js?

בעקבות הפופולריות והאפקטיביות שלה שמובילה בסופו של דבר לחסכון תמידי במשאבים בשורה התחתונה חשוב להבין כי היא נמצאת השימוש רחב בתעשיית ההייטק העולמית, למי שרוצה לפתח קריירה בהייטק או לפתח בצורה עצמאית פרוייקטים קורס NodeJS יעזור באופן מאוד משמעותי ברמת עבודה עם צד שרת, פיתוח אפליקציות Full Stack והמשך לימודים והתמקצעות בעולם פיתוח WEB.

תמונת אווירה

פיתוח קריירה בהייטק בהמשך ללימודי NodeJs

קורס node.js הוא מבוקש מאוד בעולם ההייטק בגלל שהוא יכול לפתוח דלתות רבות לקריירה והמשך התמקצעות בעבודה עם בסיס נתונים תוך שימוש בטכנולוגיות מבוקשות ובשיטות יותר מתקדמות.
קורס Node.js מתאים למי שיש ידע מקדים בפיתוח ווב ובעיקרו ידע וניסיון בעבודה עם HTML ,CSS ,JavaScript.

ניתן להתמחות במסלול פיתוח ווב שכולל בתוכו סל רחב מאוד של כלים וטכנולוגיות מתקדמות ביותר בתעשייה, במסלול פיתוח ווב לימדו גם טכנולוגיות של צד לקוח כגון Angular ,React עיצוב בעזרת CSS בסיס נתונים Mongo DB ועוד.
השילוב יחדיו יכול להוביל לקריירה מתגמלת ביותר בהייטק גם ללא תואר מקדים.
התחום של פיתוח WEB הוא בעל ביקוש גדול וקיימות בו אפשרויות רבות לפיתוח מקצועי.