מלאו פרטים לקבלת יעוץ

מה זה QA?

QA הינה הבטחת איכות התוכנה המתבטאת משלבי התכנון של התוכנה. בודק תכונה משתלב בעולם ההייטק, בחברות וארגונים כאשר הוא מופקד על בחינתה של התוכנה בתנאי מעבדה על מנת לוודא שהיא פועלת בצורה תקינה תוך ביצוע בדיקות ידניות, פיתוח ותפעול של כלי בדיקות אוטומטיים. כלומר, בכל תהליך ייצור, בודק התוכנה מספק את בקרת איכותו של המוצר התקין לפני שיווקו והפצתו ללקוחות.

מטרתו של בודק התוכנה היא להיות חלק בלתי נפרד וחשוב ביותר בכל הליך פיתוח התוכנה.
תפקיד איש ה QA הוא למצוא באגים בפעילות התוכנה עוד בשלב תהליך הפיתוח של המוצר וכך לקדם בצורה משמעותית את הפרוייקט ללא עיכובים וכמובן להוציא לשוק מוצר מוגמר ותקין לרווחת המשתמשים.

מה זה בדיקות תוכנה

מהם שלבי בדיקות תוכנה ואיך עושים זאת

בדיקות תוכנה ניתן לעשות באופן ידני כאשר בודק התוכנה מוודא את פעילות התוכנה תוך שימוש מבוקר, מצבי קיצון, בדיקה בפלטפורמות שונות, בדיקת משאבי שרת וכו.
בנוסף לכך כיום עושים גם בדיקות תוכנה בצורה של אוטומציה תוך שימוש בשפות תכנות וכלים מתקדמים על מנת להמטיע אוטומציה שתבדוק את תקינות המוצר במגוון רחב של מצבים.

לבדיקות תכונה יש מתודולוגיות שלמות של צורת עבודה ובדיקה לכל תחום ותחום ואיש בדיקות מיומן יתאים את צורה הבדיקה וסדר העבודה בהתאם למוצר בכל פעם מחדש.
בצורה של עבודה נכונה ומקצועית איש בדיקות התוכנה QA הוא נכס חשוב מאוד לתעשיית ההייטק על מנת לעמוד בתחרות הבינלאומית ובדרישות הנוקשות לייצור תוכנות ומוצרים עם תו איכות גבוהה ככל שניתן.

הביקוש בתחום ה- QA

ניתן לומר שישנה דרישה גדולה מאוד בתחום פיתוח תוכנה לאנשי בדיקות תוכנה ואוטומציה בתעשיית ההייטק. בדיקות תוכנה כתוצאה מתחרות בינלאומית גדולה ודרישות לביצוע תהליכי פיתוח יעילים ומהירים תוך הקפדה על שמירת איכותם הגבוהה של המוצרים, עולם פיתוח התוכנה מתקדם בצורה מהירה ויחד איתם גם תחום בדיקות התוכנה QA ופיתוח כלי אוטומציה ולכן עולה הביקוש עבור קורס QA מקצועי ומקיף.

מה זה בדיקות תוכנה

תנאי קבלה לעבודה בבדיקות תוכנה

ומה לגבי תואר אקדמי? בדיקות תוכנה אינן דורשות מקצוע אקדמי, אולם יהיו מקומות בהם לא יקבלו אתכם ללא תואר. אך יחד עם זאת, בכל חברה העוסקת בתוכנה תמצאו בוגרי קורס בדיקות תוכנה, קורס בודק תוכנה QA וללא תואר במדעי המחשב. מכאן נובעת האטרקטיביות של התפקיד המאפשר להשתלב במהירות יחסית במקצוע מבוקש בתחום ההייטק.

שכר בבדיקות תוכנה ופיתוח אוטומציה

כיום מצופה מעובדים בבדיקת תוכנה בהייטק להיות גם בעלי ידע בפיתוח אוטומציה בשל התקדמותה של הטכנולוגיה. בהתאם, בודקי תוכנה מקבלים שכר גבוהה ובכך נהפך לאחד מהמקצועות המתגמלים ביותר. התוכנה מהווה נכנס מהותי עבור הארגון ובשוק התחרותי ישנה חשיבות עליונה לאיכותו של המוצר היוצא לשוק. במידה ומדובר בחברות שמוכרות תוכנה בלבד כמו אפליקציות, אתרי web, מערכות מחשוב שונות, אותם בודקי תוכנה יכולים להבטיח שחרור לשוק של מוצרים איכותיים ואמינים.

הכשרה לקריירה בבדיקות תוכנה – מבנה קורס QA

אין ספק שתחום בדיקת תוכנה הינו דומיננטי בעולם ההייטק וביום יום התוכנה מקיפה אותנו במגוון מוצרים בתקשורת, בנקים, תעשייה רפואית וחברות ייצור. אנו, RT-Group פיתחנו קורס בדיקות תוכנה QA המקיף, המעשי והחדשני ביותר עבורכם המתחלק לשני חלקים, כאשר בחלקו הראשון נלמד נושאים הקשורים לבדיקות תוכנה ועבודה אל מול צוות הפיתוח ובחלקו השני, נלמד אוטומציה, Expert פיתוח אוטומציה, כלי בדיקה ועוד.

תוכנית הלימודים שלנו כוללת סה"כ 600 שעות לימוד אקדמיות, תרגול מעשי במעבדות החברה וסטאז' מעשי כ – 120 שעות אקדמאיות בחברה או במתחם לקוחותיה ובסיומו של הקורס מוענקת תעודת גמר של מסלול הכשרה לבדיקות תוכנה ופיתוח אוטומציה ומבחני הסמכה.

חלקי הקורס

חלק א' – קורס בדיקת תוכנה QA

חלק ב' – קורס אוטומציה – Experts פיתוח אוטומציה

קורס QA הינו מעשי הכולל הרצאות פרונטליות ותרגול מעשי הנלמד בצורה יסודית המלווה בהסברים, שיעור בית ופתרונות באתר כשסוף כל נושא יערך מבחן או פרויקט גמר. התכנים מקצועיים ומעודכנים ולכן, הקורס נועד להעניק לסטודנטים את הידע הנדרש על מנת להשתלב בתעשייה כמומחים בבדיקות QA ואוטומציה. נוסף על כך, הסילבוס נבנה במטרה ליישם דרישות מעשיות עקב פגישות רבות עם חברות הייטק תוך ביצוע הכנה למבחני ההסמכה הבינלאומי ISTQB בבדיקות תוכנה, המוכר לעבודה בחו"ל ומהווה אסמכתא למקצועיות הבודק. בהתאם, תקבלו חוברת לכל קורס, סרטונים ומצגות באתר הקורס.

תנאי קבלה וקהל יעד לקורס בדיקות QA

תחום בדיקות התוכנה נחשב ככרטיס כניסה לעולם ההייטק ואנשי הייטק רבים נכנסו דרכו לתעשייה ופיתחו קריירה מצליחה.
העדיפות היא לרמה בסיסית באנגלית וידע מקדים בתחום המחשבים, יחד עם זאת במידה ותכנית ההכשרה היא מקיפה ומעשית ומתחילה מנושאי בסיס של בדיקות תכונה אין צורך בידע קודם בתחום.
חשוב לציין, כי קבלת המועמדת תהיה מותנית בראיון ידע מקצועי ובחינה וכך ניתן לבדוק את רמת ההתאמה של המועמד למסלול ולהציע תוכנית הכשרה בהתאם לכך.