ראשי » Articles » מה זה בודק תוכנה QA

כאשר מדברים על תפקידו של בודק תוכנה, צריך להבין כי מדובר באחד מהמקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה המשלבים אחריות רבה. תחום התוכנה מתבסס כאחד המשמעותיים בעולם, ובייחוד בתעשיית ההייטק.  

עולמם של מפתחי תוכנה

ניתן לומר שישנה דרישה גדולה מאוד בתחום פיתוח תוכנה לאנשי בדיקות תוכנה ואוטומציה בתעשיית ההייטק.תמונצ אווירה בדיקות תוכנה כתוצאה מתחרות בינלאומית גדולה ודרישות לביצוע תהליכי פיתוח יעילים ומהירים תוך הקפדה על שמירת איכותם הגבוהה של המוצרים, עולם פיתוח התוכנה מתקדם בצורה מהירה ויחד איתם גם תחום בדיקות התוכנה QA ופיתוח כלי אוטומציה ולכן עולה הביקוש עבור קורס QA מקצועי ומקיף.

Quality Assurance – QA

QA הינה הבטחת איכות התוכנה המתבטאת משלבי התכנון של התוכנה. בודק תכונה משתלב בעולם ההייטק, בחברות וארגונים כאשר הוא מופקד על בחינתה של התוכנה בתנאי מעבדה על מנת לוודא שהיא פועלת בצורה תקינה תוך ביצוע בדיקות ידניות, פיתוח ותפעול של כלי בדיקות אוטומטיים. כלומר, בכל תהליך ייצור, בודק התוכנה מספק את בקרת איכותו של המוצר התקין לפני שיווקו והפצתו ללקוחות.

מטרתו של בודק התוכנה היא להיות חלק בלתי נפרד וחשוב ביותר בכל הליך פיתוח התוכנה.
תפקדיד איש ה QA הוא למצוא באגים בפעילות התוכנה עוד בשלב תהליך הפיתוח של המוצר וכך לקדם בצורה משמעותית את הפרוייקט ללא עיכובים וכמובן להוציא לשוק מוצר מוגמר ותקין לרווחת המשתמשים.

ומה לגבי תואר אקדמי? בדיקות תוכנה אינן דורשות מקצוע אקדמי, אולם יהיו מקומות בהם לא יקבלו אתכם ללא תואר. אך יחד עם זאת, בכל חברה העוסקת בתוכנה תמצאו בוגרי קורס בדיקות תוכנה, קורס בודק תוכנה QA וללא תואר במדעי המחשב. מכאן נובעת האטרקטיביות של התפקיד המאפשר להשתלב במהירות יחסית במקצוע מבוקש בתחום ההייטק.

והשכר? כיום מצופה מעובדים בבדיקת תוכנה בהייטק להיות גם בעלי ידע בפיתוח אוטומציה בשל התקדמותה של הטכנולוגיה. בהתאם, בודקי תוכנה מקבלים שכר גבוהה ובכך נהפך לאחד מהמקצועות המתגמלים ביותר. התוכנה מהווה נכנס מהותי עבור הארגון ובשוק התחרותי ישנה חשיבות עליונה לאיכותו של המוצר היוצא לשוק. במידה ומדובר בחברות שמוכרות תוכנה בלבד כמו אפליקציות, אתרי web, מערכות מחשוב שונות, אותם בודקי תוכנה יכולים להבטיח שחרור לשוק של מוצרים איכותיים ואמינים.

תוכנית לימודים – QA & Automation

אין ספק שתחום בדיקת תוכנה הינו דומיננטי בעולם ההייטק וביום יום התוכנה מקיפה אותנו במגוון מוצרים בתקשורת, בנקים, תעשייה רפואית וחברות ייצור. אנו, RT-Group פיתחנו קורס בדיקות תוכנה QA המקיף, המעשי והחדשני ביותר עבורכם המתחלק לשני חלקים, כאשר בחלקו הראשון נלמד נושאים הקשורים לבדיקות תוכנה ועבודה אל מול צוות הפיתוח ובחלקו השני, נלמד אוטומציה, Expert פיתוח אוטומציה, כלי בדיקה ועוד. תוכנית הלימודים שלנו כוללת סה"כ 600 שעות לימוד אקדמיות, תרגול מעשי במעבדות החברה וסטאז' מעשי כ – 120 שעות אקדמאיות בחברה או במתחם לקוחותיה ובסיומו של הקורס מוענקת תעודת גמר של מסלול הכשרה לבדיקות תוכנה ופיתוח אוטומציה ומבחני הסמכה.

תנאי קבלה

תחום בדיקות התוכנה נחשב ככרטיס כניסה לעולם ההייטק ואנשי הייטק רבים נכנסו דרכו לתעשייה ופיתחו קריירה מצליחה.
העדיפות היא לרמה בסיסית באנגלית וידע מקדים בתחום המחשבים, יחד עם זאת במידה ותכנית ההכשרה היא מקיפה ומעשית ומתחילה מנושאי בסיס של בדיקות תכונה אין צורך בידע קודם בתחום.
חשוב לציין, כי קבלת המועמדת תהיה מותנית בראיון ידע מקצועי ובחינה וכך ניתן לבדוק את רמת ההתאמה של המועמד למסלול ולהציע תוכנית הכשרה בהתאם לכך.

קורס בדיקות תוכנה QA

 

חלקי הקורס

חלק א' – קורס בדיקת תוכנה QA

חלק ב' – קורס אוטומציה – Experts פיתוח אוטומציה

קורס QA הינו מעשי הכולל הרצאות פרונטליות ותרגול מעשי הנלמד בצורה יסודית המלווה בהסברים, שיעור בית ופתרונות באתר כשסוף כל נושא יערך מבחן או פרויקט גמר. התכנים מקצועיים ומעודכנים ולכן, הקורס נועד להעניק לסטודנטים את הידע הנדרש על מנת להשתלב בתעשייה כמומחים בבדיקות QA ואוטומציה. נוסף על כך, הסילבוס נבנה במטרה ליישם דרישות מעשיות עקב פגישות רבות עם חברות הייטק תוך ביצוע הכנה למבחני ההסמכה הבינלאומי ISTQB בבדיקות תוכנה, המוכר לעבודה בחו"ל ומהווה אסמכתא למקצועיות הבודק. בהתאם, תקבלו חוברת לכל קורס, סרטונים ומצגות באתר הקורס.

קורס QA למתחילים

מיועד עבור אנשים חסרי ידע בתחום ומעוניינים להשתלב בלימודי QA ובדיקות תוכנה. משך המסלול של הקורס הינו 615 שעות אקדמאיות בהן נלמדות יסודות עולם המחשב, החומרה והתוכנה, בסיסי נתונים Networking, Mobile. בסיום הקורס, הסטודנטים יעברו סדנת הכנה לראיונות עבודה בעזרתה של חטיבת ההשמה של RT-Group האחראית על מיקור חוץ והשמה של בוגרים בחברות ההייטק וטכנולוגיית המידע ומשקיעה בהכנה אישית אחד על אחד, בראיונות עבודה ובהכנת קורות חיים בצורה הנכונה. בנוסף, סטאז' מעשי במעבדות החברה במחלקת הפיתוח במשך 120 שעות ביחד עם צוות המהנדסים של מחלקת הפיתוח של החברה. הסטאז' כולל את התכנים שבוצעו במהלך ההכשרה על מנת להעניק לסטודנטים את הידע והניסיון הפרקטי ושילובם בבודקי תוכנה ואוטומציה איכותיים.

קורס אוטומציה Automation – למתקדמים

מיועד עבור בעלי ידע בתחום אשר מעוניינים להתמקצע בפיתוח אוטומציה המהווה קורס המשך לקורס בדיקת תוכנה. אורכו של קורס אוטומציה הינו 340 שעות אקדמאיות המעניק את הידע הנדרש לפיתוח מערכות אוטומציה ע"י שימוש בכלים הפופולאריים כמו Java, Devops, Selenium, GIT/SVN, Jenkins ועוד.

למה ללמוד דווקא אצלנו ? קורס בודק תוכנה AQ עם Real Time College

Real Time College הינה חטיבת ההדרכה מבית התוכנה RT-Group מרכז להכשרה והשמה לתחומי ההייטק. בית התוכנה בעלת וותק למעלה מעשור ורשימת לקוחות ענפה בתעשייה בתחומי הפיתוח, האוטומציה והבדיקות, בין לקוחותינו נמנות חברות High Tech כמו IMB, AudioCodes, Intel, Micro-Semi ועוד. אנו גאים לעבוד עם חברות ממשרד הביטחון כמו ESP, IDF, Rafal ומוסדות מוסדיים כמו Hapoalim, Bank Jerusalem, Medical.  

הודות לצוות המרצים שלנו אנשי הייטק, בעלי ניסיון מעשי ומומחים בתעשייה, סטאז' בליווי צמוד של מנהלי בדיקות תוכנה בחברה, סדנת הכנת ראיונות, RT-HR יסייעו בכתיבת קורות חיים, השתלבות במשרדי עבודה של RT – Group או בחברות השותפות שלנו. במידה ופספסתם שיעור או לא הבנתם – תוכלו להגיע לשיעור פרטי ללא עלות נוספת עד 4 ש"ע בשבוע. למעלה מזה, כלל השיעורים הינם מוקלטים וניתנים לצפייה במרכז ההדרכה ויש אצלנו חניה חינם. למען הסר ספק, בשל הצלחותינו הרבות במגוון ומאוד פרויקטים בתחומי פיתוח תוכנה והאוטומציה אנו נחשפים ויודעים מה חברות דורשות ולאיזה ידע הן מצפות אצל העובדים שלהם.

המרצים שלנו

המרצים של Real Time College מגיעים מהתעשייה בעלי ידע וניסיון מעשי ב Startup קטנים ובתאגידים בתחום ההייטק, גאים לספר על שמואל ואליורה, מומחה לפיתוח של כלי בדיקה בעל תואר ראשון במדעי המחשב עם ניסיון רב שנים בפיתוח כלי בדיקה לחברות הגדולות במשק. קובי יונסי, מומחה לבדיקות תוכנה עם למעלה מ 10 שנות ניסיון בהדרכה ומרצה בכיר. ובנימין כהן, סמנכ"ל פיתוח חברת RT-Group, MSC בהנדסת תקשורת, מומחה בעל ניסיון רב בתחומי Real Time, Embedded Linux, Linux Kernel Device Drivers.

יש לכם הזמנות להשתלב בעולם ההייטק ולהוכיח את היכולות שלכם! התקשרו עוד היום בטלפון 077-7067057 למוקד מידע ורשום והצטרפו לאחד הקורסים המקצועיים והמקיפים בתחום בדיקות תוכנה, ללמוד מהמרצים הטובים ביותר ולקבל הסמכה בינלאומית בהצלחה עם קבוצת RT-Group הכשרה לידע מקצועי, יצירתי ומעשי בעבור חברות הייטק.

מלאו פרטים לקבלת ייעוץאני מאשר קבלת מבצעים ועדכונים מחברת RT-GROUP בכפוף לprivacy