מלאו פרטים לקבלת יעוץ

מה זה אבטחת הסייבר? וכיצד לבנות אסטרטגיית אבטחת מידע

מידע שווה כסף.
זוהי משוואה שנכונה כבר זמן מה אך במיוחד בימינו אנו, כאשר כל מערכות המידע והפרטים האישיים שלנו או של לקוחותינו נמצא ברחבי הרשת.
ארגונים רבים עומדים בפני איומים רבים על מערכות המידע והנתונים שלהם. הבנת כל האלמנטים הבסיסיים לאבטחת מידע וסייבר היא הצעד הראשון לטיפול באיומים אלה.

סייבר

נשאלת השאלה - מה זה אבטחת מידע וסייבר?

  • Integrity - שלמות/יושרה - הגנה מפני שינויים זדוניים של המידע או השמדת המידע ובעיקר שימוש לרעה במידע הנגנב.
  • Confidentiality -סודיות - שמירה על הפרט על ידי הגבלת גישה או חשיפה. כולל הגנה על פרטיות וזכויות קנייניות.
  • Availability - זמינות - שמירה על זמינות ויעילות הגישה אל המידע בכל זמן נתון.

שלושת עקרונות אלה מייצגות את היכולת להגן על מערכות המידע השונות ובסיסי הנתונים מפני מתקפות והתאוששות מהירה במקרה של תאונות כמו נפילות חשמל או תקלות בכונן הקשיח.
כשאנו אומרים מתקפות אונו מדברים על האקינג, החל מהאקינג בסיסי לסקריפט ועד כדי פריצות על ידי קבוצות מאורגנות המסוגלות לבצע איומים מתמשכים המהווים איום רציני על הארגון.
המשכיות עסקית ותכנון של התאוששות מאסון הן קריטיות לאבטחת סייבר בדיוק כמו שחשוב שתהיה אבטחה ויישומי רשת.

אבטחת מידע צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של כל ארגון ולהגיע עם מנדט מההנהלה הבכירה בארגון!
השבריריות של עולם המידע שאנו חיים בו דורשת גם בקרה חזקה על אבטחת אינטרנט. ההנהלה צריכה לראות כי כל המערכות בנויות על תקני אבטחה מסוימים וכי העובדים מאומנים כראוי.

אסטרטגיית סייבר ואבטחת סייבר

אסטרטגית סייבר טובה צריכה להתחיל מהאבטחה הבסיסית ביותר ומשם לגדול. האקרים מתוחכמים יכולים לעקוף את רוב ההגנות ושטח התקיפה של ההאקר הולך וגדל, כלומר, מספר האפשרויות של האקרים לתקוף מתרחב וזה נכון לגבי רוב החברות בשוק.
כיום ניתן להבחין במיזוג של העולם הפיזי עם עולם המידע. לדוגמא - פריצה למכונית שלך, מכשירים רפואיים ועוד. שלא להזכיר את כל השמירה של המידע האישי וארגוני על גבי ענן מידע והIOT - Internet of Things, כל אלו יוצרים אתגרים חדשים ל"גיבורי הסייבר", הגנה על מערכות אלו מעולם לא היתה חשובה יותר!

עוד היבט שיש לשים עליו דגש הוא נושא פרטיות הצרכן. קיימות תקנות רגולטוריות מחמירות שדורשות מגוון של תפקידים בכדי להבטיח שהארגונים יעמדו בכך. כתוצאה מכך גובר הביקוש לאנשי מקצוע בתחום אבטחת המידע.

*** בוא לקחת חלק במהפכה - קורס סייבר נבנה במיוחד להשתלבות מהירה בעולם ההייטק!***

עלייה בכמות התקיפות וחשיבות אבטחת סייבר

היקף אבטחת מידע וסייבר הוא רחב. תחומי הליבה מתוארים להלן, וכל אסטרטגיית אבטחה טובה צריכה לקחת את כולם בחשבון.

1. תשתיות

תשתית כוללת את המערכות הפיזיות שהחברה מסתמכת עליהן, כמו למשל רשת החשמל, טיהור מים, רמזורים ובתי חולים. חיבור תחנת כוח לאינטרנט, למשל, הופך אותו לפגיע להתקפות סייבר.

הפתרון לארגונים האחראים לתשתית הוא לבצע בדיקת נאותות כדי להגן על נקודות התורפה ולהגן עליהם. כל אחד אחר צריך להעריך כיצד התקפה על תשתיות שהם תלויים בהם עשויה להשפיע עליהם ולפתח תוכנית מגירה.

אבטחת מידע

2. אבטחת רשת

רשת של אבטחה מפני פריצות לא מורשות או גורמים זדוניים. לעתים קרובות זה עלול להשפיע על רמת הפרודקטיביות, למשל כאשר מבקשים להכניס מספר ססמאות בכל כניסה למערכות זה עלול לגרום להאטה בתוצאות העבודה. או לדוגמה, התראות מיותרות שגורמות להתעלמות מהתרעות בטיחות רלוונטיות.

כדאי לנהל טוב יותר את נושא אבטחת המידע הצוותים משתמשים במערכות ממוחשבות של התרעות במקרי הצורך.

3. הגנה על המידע בענן

המהלך של מעבר הארגונים לשמירת המידע בענן מייצר אתגרים ביטחוניים חדשים. ספקי השטח על הענן יוצרים כלי אבטחה חדשים כדי לסייע לארגון לאבטח את הנתונים שלו בצורה טובה יותר אך בשורה התחתונה: גם במעבר לענן יש לבצע בדיקות נאותות.

4. אבטחת יישומים ואפליקציות

אבטחת יישומים, במיוחד יישומי WEB, הפכה לנקודה הטכנית החלשה ביותר של ההתקפה. אבטחת יישומים מתחילה עם שיטות של קידוד מאובטח ועוד.

5. אבטחת IOT

IoT מתייחס למגוון רחב של מערכות פיזיות קריטיות ולא קריטיות, כמו מכשירים, חיישנים, מדפסות ומצלמות אבטחה. לרוב התקנים אלו הם בעלי אבטחה נמוכה או ללא אבטחה בכלל והאיום הנשקף מכך יכול להשפיע לא רק על המשתמשים הישירים שלהם אלא גם על אחרים. זה מציב אתגרים ביטחוניים חדשים עבור משתמשים ביתיים ופרטיים.

 

עלייה בכמות התקיפות וחשיבות אבטחת סייבר

תעשיית הסייבר הבינלאומית ממשיכה להיות להיבחן בכל רגע ורגע. מחקרים אחרונים מעריכים כי כבר בשנת 2022 תקציב הגנת הסייבר של כל הארגונים בעולם יעמוד על מעל ל 130 מיליארד דולר.
אבטחת הסייבר הופכת לדבר הכרחי עבור כל ארגון וארגון שיכול להיות חשוף למתקפות סייבר מכל סוג שהוא, חברה שלא תגן על עצמה בסביבה הדיגיטלית כמו שצריך ובהתאם לחשיבות המידע שקיים אצלה תפגע ככל הנראה ע"י מתקפת האקרים במוקדם או במאוחר.

לימודי אבטחת מידע וסייבר - Real Time College

רוצה להבין בדיוק מה זה סייבר ומה צריך ללמוד על מנת לעבוד בתחום האקינג סייבר אבטחת מידע?
מכללת Real Time מאפשרת לכם ללמוד את כל מה שצריך על מנת לייצר הגנה היקפית על מערכות מידע ולעבודה בתעשיית הסייבר,
בעמוד קורס הסייבר באתר תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות תכנית ההכשרה וגם ליצור קשר עם מחלקת ההדרכה שלנו לטובת מידע נוסף וייעוץ לימודים