מלאו פרטים לקבלת יעוץ

מה לומדים בקורס דבאופס?

קורס DevOps מקצועי מעניק לסטודנטים ידע רחב בפיתוח תוכנה ושיטות ודרכים שיאפשרו להם להתקדם בתעשיית ההיי-טק ובחברות תוכנה מובילות בארץ ובחול. 

במסגרת קורס מקצועי לומדים הסטודנטים את כל סוגי המיומנויות שיסייעו לבוגרים לפתור בעיות נפוצות בתוכנה ולשפר את הפרודוקטיביות של ארגונים בהם הם עובדים, בסביבה דינמית שאינה מפסיקה להשתנות. סטודנטים רוכשים כלים לניהול מגוון רחב של משימות בסביבות אדמיניסטרציה ולעיצוב של גרסאות וסקריפטים עדכניים. 

במהלך הקורס נלמדים נושאים מגוונים המסייעים למתכנתים ומפתחים להישאר רלוונטיים בעולם ההיי-טק, כמו למשל: לימוד שפת תכנות Python, היכרות מעמיקה עם Agile, עבודה על Unix, שירותי הענן של Amazon (כולל Azure DevOps), בדיקות תוכנה QA אוטומציה,

כמו כן במסגרת קורס מקבלים סקירה רחבה והיכרות עם אוטומציית Jenkins ועם כלי הניהול Puppet, כתיבת סקריפטים, מחזור חיים של פיתוח מוצר, מערכות הפעלה ועוד. בעלי תואר ראשון במדעי המחשב וללא ניסיון תעסוקתי יכולים להירשם ללימודי קורס DevOps ולהעביר סיכויים למצוא משרות מתגמלות (כדאי לבדוק בגוגל "טבלאות שכר DevOps" ולהתרשם).

מה מיוחד באיש דבאופס?

אנשי DevOps  מתמחים במגוון רחב של שפות תכנות ומשלבים בתפקידם בין השאר גם תחזוקת שרתים, ניהול כלים מתקדמים, ניטור התוכנה, פיתוח אוטומציה ועוד.

אנשי דבאופס מקצועיים  עם ניסיון בתחום מכירים את כל תהליכי זרימת המידע בארגון ויודעים לייעל תשתיות קיימות, שרתים, בסיסי נתונים, כלי ניהול קוד, תהליכים אוטומטיים וכלי בדיקה וניטור. 

בנוסף, מומחי DevOps יכולים להעניק שירותים איכותיים באספקה רציפה (Continuous Delivery): ולהעניק גרסאות ועדכונים באפליקציית ענן באופן מיידי. לכן ארגונים רבים מעדיפים להעסיק מומחי DevOps על פני אנשי System. מדובר בתפקיד משמעותי מאוד בכל ארגון בהם יעבדו.

איזה כלים לומדים בקורס DevOps

ה - DevOps מתבסס על שימוש בכלים רבים, תוכנות מדף חינמיות Open Source בעיקר, שימוש בבדיקות אוטומטיות שבד"כ שנכתבות בשפות תכנות סקריפטינג בעיקר Python ו-BASH, ניהול גרסאות, ניהול שרתים,פיתוח אוטומציה וכן הלאה, ישנם כלים רבים, נתייחס רק לעיקריים שבהן: 

במסגרת קורס DevOps לומדים את הכלים הטכנולוגים ואת שפות תכנות הנדרשות, בדגש ייחודי על שפות תכנות כמו:  Python, BASH בין השאר גם Java ו-Javascript. בקורס דבאופס מקיף ומקצועי תלמדו  גם חומרים בתחום של פיתוח במתודולוגיית Agile, שימוש בשרת Linux, שירותי ענן  כמו: Microsoft Azure, Google cloud, AWS ועוד. 

 • git - שרת גרסאות - בשרת זה נשמרים הקוד של המפתחים.
 • Jenkins - שרת אוטומציה - מנהל משימות שמריץ את הבדיקות האוטומטיות שלנו, אחד הכלים הפופולריים ביותר בעבור CICD.
 • Docker Containers - מערכת שמאפשרת להתקין ולהריץ יישומים בתוך קונטיינרים (מכולות), 
 • Kubernetes  - מערכת המאפשרת ניהול, קיפוג, scaling, פריסה אוטומטית של יישומים על גבי קונטיינרים.
 •  Ansible - קוד פתוח שמספק כלי אוטומציה לאספקה, ניהול תצורה, פריסת יישומים, וניהול תהליכי IT ידניים רבים אחרים. בניגוד לכלי ניהול פשטניים יותר, משתמשי Ansible (כמו מנהלי מערכות, מפתחים ואדריכלים) יכולים להשתמש באוטומציה של Ansible כדי להתקין תוכנה, לבצע אוטומציה של משימות יומיומיות, לספק תשתית, לשפר אבטחה ותאימות, לתקן מערכות ולשתף אוטומציה בכל הארגון.
 • Zabbix - תוכנת ניטור קוד פתוח עבור רכיבי IT מגוונים הכולל רשתות, שרתים, מכונות וירטואליות (VMs) ושירותי ענן.
 •  Terraform - היא קוד תשתיתי המאפשר להגדיר משאבים בענן וגם משאבים מקומיים בקובצי תצורה. בקבצים אלו ניתן לבצע גרסאות, שימוש חוזר ולשתף. אפשר גם להשתמש בזרימת עבודה עקבית כדי לספק ולנהל את כל התשתית שלך לאורך מחזור החיים שלה. Terraform יכולה לנהל רכיבים ברמה נמוכה כמו משאבי מחשוב, אחסון ורשת, כמו גם רכיבים ברמה גבוהה כמו ערכי DNS ותכונות SaaS.   
 • ELK Stack - פלטפורמת Open Source המאפשרת אגירה ועיבוד מידע ממקורות רבים.
  ה- ELK Stack מורכב מהרכיבים הבאים: Elasticsearch, Logstash, Kibana ו- Beats.
  המערכת דואגת לאיסוף ועיבוד הנתונים ומבצע אינדקס לאחסן את המידע. Kibana מספק ממשק משתמש להשאלת הנתונים והדמייתם. יחד הם משמשים לניטור, פתרון בעיות ואבטחת סביבות IT.
 • Grafana - מערכת להצגת מידע או ערכים בתצורות שונות כגון: טבלאות, גרפים, שעונים וכדומה. המידע נקרא ממקורות כגון: MySQL, MongoDB.

קורס דבאופס בריל טיים Real Time Group

Real Time Group, בית תוכנה ומרכז הדרכה המספקת שירותי פיתוח, הדרכה והשמה למאות חברות הייטק בארץ ובחו"ל

מחלקת ההדרכה RT College יודעת "לייצר" אנשי דבאופס באמצעות קורס Devops המקצועי, המקיף והמעודכן בארץ.

לקראת סיום הקורס בוגרים המעוניינים לעבוד בחברה יעברו התמחות מעשית (סטאז) בליווי מהנדסי Devops בחטיבת הפיתוח עד לגיוס והשמה בחברות הייטק.

לימודי DevOps במכללת Real Time College

מכללת Real Time College מציעה מסלול הכשרה המקנה לכם את כל הידע והכלים שתצטרכו על מנת להשתלב בהצלחה בעבודה בתחום הדבאופס.

מעבר ללימוד הטכנולוגיות הרלוונטיות ביותר עבור אנשי DevOps, המסלול כולל קורסים הכרחיים להשתלבות בהייטק כגון תכנות בשפת פייתון, מערכת הפעלה לינוקס, ועוד.

בסיום המסלול תקבלו הזדמנות לעשות סטאז' מעשי בבית התוכנה שלנו, מה שיקנה לכם את הניסיון המעשי אתו תוכלו להשתלב בקלות בעבודה דרך מרכז ההשמה שלנו, ואף להצטרף לצוות הפיתוח בבית התוכנה שלנו.

בואו ללמוד ולעבוד אתנו.