מלאו פרטים לקבלת יעוץ

כמה מרוויחים אנשי דבאופס? מהו טווח שכר איש Devops מתחיל?

כולם רוצים לעבוד בתעשיית הייטק ולמצוא משרה שווה בתפקיד בכיר עם שכר גבוה, תנאים סוציאליים טובים והטבות אבל חשוב לזכור ולציין כי מדובר בתחום רחב שיש להגיע אליו עם כישורים וחוזקות אנליטיות וכמובן ניסיון מעשי בתחום שבעליהם לא כל אחד יכול להתברג בתעשייה זאת.

 תחום ההייטק והטכנולוגיה התפתח מאד בשנים האחרונות מקצועות מובילים כמו למשל מהנדסים, מומחי קוד, מפתחי תוכנה צריכים להצטייד ם במגוון רב של מיומנויות וכישורים בנוסף לניסיון מעשי בתחום הספציפי אותו הם למדו.

DevOps הוא תחום חדש שהתפתח מאוד בשנים האחרונות ונמצא בעלייה מהירה בעקבות נהירת של יזמי טכנולוגיה רבים לעולם האפליקציות.
בעקבות מהפכת האינטרנט,  כיום זכות הקיום של עסקים תלויה באופן ישיר ביכולת שלהם לתת מענה דיגיטלי מקיף ללקוחותיהם. לכן יש דרישה מצד חברות המנהלות חנויות מסחר, חברות המספקות שירותי ייעוץ ועד למשרדים ממשלתיים ולכן תפקיד הפיתוח והאופרציה הם מתבקשים כל כך.

מה מיוחד בתפקיד DevOps?

DevOps הוא שילוב של המילים development (פיתוח) ו- operations (מבצעים).למעשה מדובר בתפיסה רחבה שהמטרתה  היא לקרב ולתאם בין צד הפיתוח בארגון אל צד האופרציה של הארגון, שהוא זה המתחזק והמנהל את מערכות הייצור.
כל אחד מהצדדים אלה אחראי לביצוע של משימות אחרות כמו למשל מומחי פיתוח תוכנה מתבלטים ביצירתיות ופתרון בעיות, לאחרים יש את  היכולות מיקוד גבוהות לאורך זמן.
תפקידו של איש DevOps הוא תפקיד רחב ומגוון שמהותו היא להיות הגשר שבין מחלקת הפיתוח (development) ולבין היישום בפועל  (operations).

מי הם אנשי דבאופס?

אנשי DevOps מקצועיים ובעלי ניסיון מכירים מגוון אלמנטים מעולמות הפיתוח, מעולמות היישום הטכנולוגי ומעולמות בקרת איכות.
כדי להצליח ליצור סביבות עבודה פרודוקטיביות, הם מומחי דבאופס חייבים להיות מודעים לצרכים של כל צוות וכל מחלקה בארגון, ועליהם לדעת לשלב ביניהם ולסנכרן כדי ליצור פס ייצור מהיר, מדויק ואיכותי מקסימלי לארגון.

מה הביקוש לאנשי דבאופס בתחום הייטק ?

בשנים האחרונות יש דרישה רבה לאנשי דבאופס בקרב חברות ההייטק והטכנולוגיה.

הביקוש לאנשי DevOps גדל זאת מכיוון שיש צורך במיומנויות של איש דבאופס מקצועי, כתוצאה מכך,  מומחי דבאופס  מתחילים גם הם מאד מבוקשים בתעשיית ההייטק וגם בוגרי קורסים ללא ניסיון לרוב יתחילו משרות ראשוניות עם שכר נאה שיעלה לאורך הזמן.

כמו בכל תפקיד ראשון ללא ניסיון בתעשייה אפשר להתחיל ב משרת דבאופס ג'וניור להגיע ללא ניסיון ולצמוח בתפקידים בתוך ארגון או בחברה קטנה כך שהדרישה במסגרת התפקיד של מומחה DevOps ללא ניסיון תהיה בהתחלה משימות IT שונות.

יש לזכור איש DEVOPS צריך להגיע עם מכלול של כישורים וניסיון תעסוקתי רחב כדי להיות מומחה אמיתי.

רמות שכר של איש Devops

מומחי דבאופס אחראיים על מכלול של תפקידים ומשלבים כישורים רבים כגון למשל:  פריסת תוכנה, כתיבת סקריפטים, ביצועי תהליכי IT. הבנה מעמיקה בבסיסי נתונים, ניהול קוד, להכיר שפות תכנות רבות ומגוונות, ייצור ואוטומציה. 

היות ויש ביקוש רב לאנשי דבאופס גם השכר ההתחלתי שלהם הוא נאה.
שכר התחלה למומחה דבאופס  הוא בין 20-16 אלף ש"ח בחודש. 

יש לציין כי דבאופס הוא מקצוע המשלב מספר התמחויות, ולכן משפיע באופן ישיר גם על השכר.  זאת בהתאם לביקוש בתעשייה,

  • 0-3 שנות ניסיון – 22-27 אלף ש"ח לחודש
  •  3-5 שנות ניסיון – 28-32 אלף ש"ח לחודש
  • החל מ- 5 שנות ניסיון ומעלה – 35-37 אלף ש"ח לחודש
  • אם צברתם ניסיון והגעתם לדרגת ניהול תוכלו להגיע לשכר של   40-45 אלף ש"ח.

קורס דבאופס אונליין

קורס דבאופס במכללת ריל טיים הוא קורס ממוקד וייחודי אשר כולל בתוכו מגוון רחב של תחומים אותם אנשי הדבאופס חייבים להכיר היטב.

כדי להצליח בתפקיד, קורס דבאופס online במכללת ריל טיים כולל בתוכו קורס פייתון, SQL ,DOCKER, לינוקס ועוד מגוון רחב של כלים מצוינים מכל מרחבי הטכנולוגיה.

משך הקורס הוא 480 שעות שבסיומן מוסמכים הסטודנטים לתפקידי DevOps