מה זה פייתון

עודכן לאחרונה: 10 יולי, 2023

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל

פייתון היא שפת תכנות High Level עם סמנטיקה דינמית. היא בנויה ממבנים על גבי מבנים של נתונים משתנים ועל כן היא אטרקטיבית בכל הנוגע לפיתוח יישומים מהיר וכמו כן ל"הדבקה" של רכיבים קיימים יחד.

במונחים טכניים – פייתון היא שפת תכנות מונחית עצמים עם סמנטיקה דינמית משולבת בעיקר לפיתוח אינטרנט ואפליקציות. פייתון היא שפת תכנות המשמשת לפתח תוכנה באינטרנט בצורת אפליקציות כולל במובייל. היא קלה יחסית ללמידה והכלים הדרושים זמינים ללא תשלום.

השפה התפתחה בשנים האחרונות בצורה משמעותית וישנו ביקוש רב בשימושה בעולם הטכנולוגי. לכן אם מתכנת רוצה להשתלב בעולם ההייטק ופיתוח התוכנה עליו ללמוד את השפה. ניתן לעשות זאת במסגרת קורס פייתון שאנו מציעים.

פייתון יתרונות

  • שפת פייתון נקראת בקלות, ופחות מסובכת ללמידה. כלומר, מפתחים יכולים להבין בקלות מה זה פייתון לקרוא ולתרגם קוד פייתון בקלות רבה יותר משפות אחרות ולכן תכנות פייתון מוריד את העלות של תחזוקה שוטפת מאחר וזה מאפשר לצוותים לעבוד בשיתוף פעולה ללא מחסומי שפה אפשריים. 
  • בנוסף, פייתון עובדת בתורה של מודולים, כלומר תכניות שנכתבו מראש בשפת פייתון נשמרות וניתן לעשות בהן שימוש חוזר במקרה הצורך.
  • פייתון היא Open Source ולכן תכנות פייתון הוא חינמי. זהו אחד מיתרונותיה הבולטים – היא זמינה לשימוש ללא תשלום בצורה הבינארית שלה ובצורת המקור. 

פייתון חסרונות

בנוסף, שפת פייתון הינה שפה ניידת ועובדת במערכות ההפעלה השונות. תכונה זו מאפשרת להתאים אותה על פי הצרכים של החברה הקיימת לפיתוח המוצר. זהו גם החיסרון של תכנות פייתון, מאחר ושפת פייתון אינה בלעדית, זוהי אפשרות מפתה עבור מפתחים שאינם מעוניינים לשלם עלויות נוספות על פיתוח.

כיצד מתחילים לפתח עם פייתון?

על ידי בחירה של קובץ פייתון לביצוע אפשר להתחיל לבצע תכנות פייתון ולהריץ את השפה ולעשות בה שימוש. קובץ ביצוע הוא קובץ של קוד בהרצה (מקבץ הרצה).
הקבצים והספריות יוצרות קישורים אשר נעשים באמצעות מקשר וככה המידע עובר בין משתמשים שונים. מודול הוא סט פקודות שמשמש כפונקציה.

המוצרים נילווים לפייתון - הספריות

עם פיתוחה ישנו גידול במוצרים הנלווים אליה שהם לדוגמא: ספריות שהן בעצם מאגר פקודות מוכנות, המספקות שירות טכנולוגי ושימושי למתכנת/ת.
כך למתכנתים רבים בעולם יש מאגר רב של ספריות שעוזרות להם. הספריות הללו נותנות תמיכה למפתח כי זה חוסך לו זמן וכבר קיימת תשתית שהוא יוכל לבנות ממנה את הקוד שהוא יצטרך.

מסלולי הכשרה לקריירה בהייטק

מכללת RTG מעבירה מספר גדול של מסלולי הכשרה מעשיים לקריירה בהייטק, מסלולי ההכשרה מורכבים מלימוד שפות תכנות בעלות ביקוש בתעשייה וכמו כן עבודה עם כלים ופלטפורמות מתקדמות נוספות.

לימוד שפות תכנות בצורה מעשית יכול לפתוח דלתות רבות לעבודה בתעשיית ההייטק והתמחות בתחומים רבים בעלי ביקוש בתעשייה.

מוזמנים להמשיך לקרוא ולהכיר את פעילויות המכללה בתחומי ההכשרה וכמו כן את שאר חטיבות חברת Real Time Group – חטיבת פיתוח הפרויקטים וחטיבת ההשמה.

נשמח לעמוד לשירותכם עם ייעוץ לימודים בחינם ומידע נוסף אודות תוכניות ההכשרה של Real Time לקריירה בהייטק.


תחומי לימוד הכי מבוקשים בהייטק בשנת 2024

יש לכם שאלות? נשמח לדבר איתכם ולענות על הכל
© כל הזכויות שמורות Real Time Group