ראשי » סקירת סוגי בדיקות – Black box \ White box \ Grey Box

אם אתם עוסקים בבדיקות תוכנה או מתעניינים בתחום וודאי שמעתם על סוגים שונים של בדיקות תוכנה כגון: Grey / White / Black Box Testing.

כל סוגי בדיקות אלו הם הכרחיים בעולם בדיקות התוכנה אתרי אינטרנט אבל בכל זאת יש הבדלים בין סוגים אלו ואופן העבודה וחלק מתהליך הלמידה וצבירת ניסיון עבור איש בדיקות התוכנה הוא להכיר מגוון סוגי בדיקות על כל גווניהם, גם הנפוצים או החשובים פחות או יותר צריכים להיות בסל הכלים של בודק תוכנה או מפתח האוטומציה.

אם הגעתם הנה בעקבות חיפוש אחר קריירה בבדיקות תוכנה או כי אתם רוצים לבדוק וללמוד עוד על התחום זהו המקום הנכון, תוכלו במאמר זה ורבים נוספים מבית Real Time Group להכיר את עולם ההייטק וללמוד עוד על מנת שתהיה לכם היכולת לבחור בצורה נכונה את הנתיב המתאים לקריירה שלכם.

בדיקות קופסא שחורה

בדיקות תוכנה Black Box זו מתודולוגיה של בדיקות של פעילות התוכנה כאשר הפעילות לא מוכרת לבודק והוא בודק את התוכנה בתור סוג של משתמש רגיל.
הבדיקות מתבצעות ללא גישה לקוד ולמעשה נבדקת התוכנה לפי הדרישות של הרכיב, וההגדרות שנקבעו וכו

מה שייבדק הוא קלט ופלט ומה שחשוב הוא התוצאה ולא אופן פעילות התוכנה תוך כדי.

מקור המושג Black Box הוא שבודק התוכנה לא בוחן את קוד התוכנית אלא רק את הפעילות והתקינות לפי הדרישות.

מכיוון שבודק התוכנה לא צריך לדעת לכתוב או להבין קוד או להשתמש בכלים מתקדמים הידע הנדרש ממנו על מנת לבצע את הבדיקות מסוג זה הוא מינימלי ולכן מתאים כמשימה בין היתר לבודקים בעל ניסיון מועט יחסית אשר נמצאים בתחילת דרכם.

בדיקות קופסא אפורה

בדיקות אלו יעילות ביותר כאשר בודקים אתרי אינטרנט ואפליקציות ווב, בדר"כ בודק התוכנה עושה פעולה ב Front End ובודק את התוצאה ב- Back End.
בגדול הפעולה מתבצעת בתור משתמש בקצה ומנקודת מבטו אבל התוצאה ותקינות פעילות התוכנה נבדקת בצד של הפיתוח.

על מנת לבצע בדיקות תוכנה אפורות – Grey box testing צריך ידע בעולם הבדיקות והקוד כולל יכולת לקרוא קוד במגוןן שפות כגון פייטון , C ועוד אבל אין הכרח להיות בעלי ניסיון משמעותי כמו בבדיקות תוכנה לבנות.

בדיקות קופסא לבנה

בדיקות קופסה לבנה נחשבות למסובכות יותר לביצוע מכיוון שהן מצריכות מתכנת בעל ידע רב וניסיון בכתיבת קוד וגם צריך שיהיה בעל ידע במערכת אותה הוא בודק, לאחר מכן המפתח יכתוב את הקוד הרלוונטי לבדיקות התוכנה וכך תתבצע הבדיקה של הקוד עצמו.

סוג בדיקות זה יעזור לבדוק ולאתר שגיאות חבויות יותר או פחות בקוד וכך לשפר רבות את פעילות התכונה וגם את הכתיבה של והפיתוח מלכתחילה.

תמונת אווירה פיתוח אתרים

מסקנות

לסוגי הבדיקות הנ"ל יש את אותה המטרה – לאתר באגים ולשפר את פעילות התוכנה, חשוב לציין כי העדיפות היא שיהיו את שתי היכולות בסל הכלים של כל בודק תוכנה,
כלומר – לצד יכולת לבצע בדיקות בתור משתמש קצה חשוב גם לדעת ולצבור ידע בכתיבת קוד על מנת שיהיה בסל הכלים גם את הידע לכתוב בדיקות קופסא לבנה וכך למעשה להיות חלק בלתי נפרד וחשוב של כל הליך פיתוח מוצר.

למידע נוסף ומאמרים:

לימודי הייטק – התחומים המבוקשים ביותר
סקירה מקיפה של תחום פיתוח אוטומציה
שאלות מראיונות עבודה לבדיקות תוכנה

    מלאו פרטים לקבלת ייעוץ

    אני מאשר קבלת מבצעים ועדכונים מחברת RT-GROUP בכפוף לprivacy

    [honeypot Email id:email class:email]