השאירו פרטים ואנו נחזור בהקדם!

DevOps: עושים היי-טק טוב יותר

DevOps הוא מהתחומים המבוקשים ביותר בעולם ההיי-טק, ומשמש חברות רבות כדי לייעל את יחסי הגומלין בין הגוף הביצועי-עסקי (Operations) לבין גוף הפיתוח (Development) שלהן. מומחי DevOps יודעים לשלוט בפיתוח התוכנה ובניהול אבטחת מידע לפני העברת המוצר ללקוח.

מה זה DevOps?

בשנים האחרונות יש צורך גובר לייעל את תהליכי הפיתוח בארגונים. השינויים התמידיים המשפיעים על השוק מחייבים את חברות התוכנה להיערך בהתאם כשהן מפתחות מוצרים חדשים. כשמתחילים לעבוד היום על תוכנה מסוימת, הצרכים עשויים להשתנות בזמן הפיתוח ועל כן יש צורך להחיל עליה את השינויים המתאימים, לפני מסירתה ללקוח. כדי לקדם את התוכנה החדשה במחזור החיים הדינמי הזה במהירות וביעילות, עם מינימום תקלות, החברה חייבת להעסיק אנשי DevOps שמסוגלים לעבוד בגמישות ותוך שיתוף פעולה עם גורמים רלוונטיים שונים בחברה. אבל מה זה DevOps?

דבאופס – ללמוד את התחום

להיות איש DevOps

אנשי DevOps מכירים כלי עבודה מגוונים ושולטים בהם כדי להביא לתוצאות טובות. הם מכירים את תהליכי זרימת המידע בארגון ויודעים לייעל תשתיות קיימות, שרתים, בסיסי נתונים, כלי ניהול קוד, תהליכים אוטומטיים וכלי בדיקה וניטור. בנוסף, מומחי DevOps יכולים להעניק שירותים איכותיים באספקה רציפה (Continuous Delivery): להעניק גרסאות ועדכונים באפליקציית ענן באופן מיידי. לכן ארגונים רבים מעדיפים להעסיק מומחי DevOps על פני אנשי System. מדובר בתפקיד משמעותי מאוד בכל ארגון בהם יעבדו.

לימודי דבאופס

קורס DevOps מעניק לתלמידים ידע נרחב בתכנות ודרכים שיאפשרו להם להתקדם בתעשיית ההיי-טק, והמיומנויות שילמדו בקורס יסייעו לבוגרים לפתור בעיות נפוצות ולשפר את הפרודוקטיביות בארגונים בהם הם עובדים, בסביבה דינמית שאינה מפסיקה להשתנות.

התלמידים רוכשים כלים לניהול מגוון של סביבות אדמיניסטרציה ולעיצוב של גרסאות וסקריפטים עדכניים. בנוסף, דגש משמעותי בקורס ניתן על מוצרים בסביבות אוטומציה ובטכנולוגיית ענן.בקורס נלמדים נושאים המסייעים למתכנתים להישאר רלוונטיים בעולם ההיי-טק, ובין היתר: לימוד שפת Python, היכרות עם Agile, עבודה על Unix, שירותי הענן של Amazon (כולל Azure DevOps), בדיקות ואוטומציה, היכרות עם אוטומצית Jenkins ועם כלי הניהול Puppet, כתיבת סקריפטים, מחזור חיים של פיתוח מוצר, מערכות הפעלה ועוד.

בעלי תואר ראשון במדעי המחשב וללא ניסיון תעסוקתי יכולים להירשם ללימודי קורס DevOps ולהעביר סיכויים למצוא משרות מתגמלות (כדאי לבדוק בגוגל "טבלאות שכר DevOps" ולהתרשם).

 

דרישות ידע ותנאי קבלה לקורס דבאופס

הקורס מתאים לבעלי רקע קודם בתחומי התכנות, הפיתוח והתשתיות המעוניינים לעשות הסבה ל-DevOps (ולהפוך ל- DevOps Engineerבפועל). גם מהנדסי תוכנה, מפתחים, בודקי תוכנה, מומחי אוטומציה ומובילי פרויקטים בתוכנה יכולים לקבל כלים עוצמתיים שיאפשר להם לשלוט בסביבת העבודה המבוקשת הזו.
עקב הרמה המקצועית הגבוהה, וכדי להתאים לדרישות בשטח, ההשתתפות בקורס מומלצת לבעלי רקע וניסיון באדמיניסטרציה בסביבת Linux, בשפות סקריפטיות ו/או עיליות (C++, C, OO, Java) ו/או ידע בניהול ותצורה ובקרת תצורה, אנשי פיתוח עם ניסיון והבנה בתהליכי בניית גרסאות.

האם אפשר ללמוד לבד DevOps?

במציאות שבה אנחנו חיים, השוק משתנה כל הזמן – ובקצב די מהיר. אם אתם מעוניינים ללמוד DevOps בעצמכם, אתם חייבים לעשות זאת בזריזות, כי ייתכן שהכלים שתלמדו היום כבר לא יהיו רלוונטיים בעתיד הקרוב. סביבת DevOps היא סביבה מאוד דינאמית שמחייבת הסתגלות מהירה לשינויים. אתם צריכים לוודא שיש לכם יכולות DevOps עדכניות, והדרך לעשות זאת היא ללמוד ולהתעדכן כל הזמן. עם הכלים (DevOps tools) שתקבלו בקורס איכותי תישארו רלוונטיים בתעשיית ההיי-טק בעתיד הנראה לעין.

מסלול ההכשרה של מכללת Real Time ללימודי דבאופס הוא מקיף ומעשי ביותר, על מנת שתוכלו להשתלב בהצלחה בתעשייה צריך שיהיה בסל הכלים שלכם ידע ממוקד ומעשי ועוד דבר חשוב ביותר – ידע שהוא מעודכן לדרישות התעשייה.
בתחום זה שהוא נמצא בחזית תעשיית ההייטק חשוב להבין כי הטכנולוגיה מתקדמת מהר מאוד וצריך לשלוט בטכנולוגיות הרלוונטיות והמבוקשות ביותר מצד הצוותים של חברות הפיתוח.
מכללת Real Time עובדת בשיתוף מלא עם חטיבת הפיתוח של הקבוצה על מנת לעדכן את תכנית הלימודים בהתאם למצב בשוק ולהעניק לסטודנטים את נקודת הפתיחה טובה ככל שניתן על מנת להשתלב בהצלחה בתעשייה בתור אנשי דבאופס

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group