תמונה ראשית למסלול

קורס IT

פתיחת הקורס
שעות לימוד אקדמיות
מפגשים בשבוע
התמחות מעשית בחטיבת הפיתוח

קורס IT לניהול שרתים הוא תחום וותיק אך אחד כזה שממשיך להתפתח גם בשנים האחרונות ובאופן משמעותי.
קורס IT לניהול שרתי לינוקס הוא מקיף ביותר ומעשי ומיועד לפיתוח קריירה בתחום ניהול תשתיות וניהול שרתי לינוקס עם התמחות במתודולוגיות קוד פתוח.

מה כוללים לימודי IT לניהול שרתי לינוקס?

 • קורס Linux Administration
  קורס מעשי להתמחות בניהול מערכת ההפעלה לינוקס, כולל לימוד מבנה מערכת הקבצים, עבודה מול ה Linux Kernel (ניהול מנהלי התקנים), הגדרת משתמשים וקבוצות, הגדרת הכרטיס הרשת וחיבורו לרשת המקומית / אינטרנט, פקודות נפוצות, הרשאות, יישום bash scripting ועוד.
 • הכנה מעשית לבחינות ההסמכה
  LPIC-1 exam 101 – בחינת ההסמכה ללינוקס שלב א', בוחנות את הידע בנושאי בסיס כגון: התקנת לינוקס, הרשאות, טיפול בקבצים, אבטחה ועוד. בעלי הסמכה זו מוכיחים את הידע שלהם במערכת ההפעלה הפופולרית בעולם בקרב חברות הייטק בשוק בישראל וכמו כן בתעשייה הבינלאומית.
  LPIC-1 exam 102 – בחינות ההסמכה ללינוקס אדמין שלב ב.
  בחינה זו כוללת את הידע בנושאים יותר מתקדמים כגון: ניהול networking, התקנות מתקדמות, תקשורת מאובטחת באמצעות פרוטוקולים שונים, אוטומציה ועוד.
 • מעבר לקורס הכנה להסמכה LPIC-1

היתרונות במערכת ההפעלה Linux

לינוקס היא מערכת ההפעלה הפופולרית בעולם והיא נמצאת בשימוש נרחב בתעשיית הייטק. חברות רבות, תאגידי ענק, ספקי אינטרנט, ממשלות, ועוד משתמשות בלינוקס בה זו למגוון שימושים רחב כגון:
תפעול שרתי נתונים, טלפוניה, firewalls, מרכזי תקשורת, פיתוח מערכות משובצות מחשב, ERP ועוד.

הסיבה לפופולריות של מערכת ההפעלה לינוקס מקורה במספר יתרונות מרכזיים שיש לה, לדוגמא:

 • לינוקס כתובה בקוד פתוח והיא חינמית
 • ללינוקס קהילה תומכת שמשפרת גרסאות, פורומים רבים עם מתכנתים שעוזרים לפתור בעיות בעת צורך ועוד.
 • אבטחה גבוהה.
 • יכולות גבוהות ביותר של עיבוד וביצוע.

הביקוש לאנשי IT בתעשייה

יש יתרונות מאוד גדולים עבור ארגון כאשר הוא מחזיק את התשתיות בצד שלו. ניהול שרתים ע"י הארגון עצמו יכול להוביל לעבודה שוטפת ואפקטיבית, תלוי כמובן בגודל הארגון ובאופי הפעילות שלו.

אבטחה ושמירה על סודיות של מידע אישי ועסקי, פתרון בעיות, ניהול שרתים ומשאבים, קונפיגורציה, ניהול ומעקב לוגים, פרוטוקולים לשחזור מהיר בעת הצורך ועוד. בעקבות היתרונות הרבים חברות רבות בוחרות לנהל בעצמם את התשתיות ולהיות אחראיות בלעדיות על פעילות זו..עובדה זו מובילה לביקוש רב עבור אנשי ניהול שרתי לינוקס בעלי ניסיון מקצועי ומעשי בתחום אשר מעוניינים להמשיך ולהתמקצע ולהתפתח מקצועית בארגון.

ישנם כיום כמויות מידע עצומות ברחבי הרשת וכמו כן החברות מתמודדות עם כמויות מידע יותר ויותר גדולות מבעבר. בנוסף לכך המשימות וההתקדמות הטכנולוגית מובילות לפעילות הרבה יותר.

אינטנסיבית מול שרתים בצורה של, עבודה לפי מתודולוגיית devops, פיתוח בינה מלאכותית, Data science וכו'.

כיום ניתן לעבוד בתור אנשי IT, מנהלי שרתים עבור מגוון של חברות ולהיות אחראים ביו היתר לתחזוקת שרת, פעילות שוטפת, הגדרות, ניהול הרשאות, בדיקות אבטחה ועוד. יש חברות אשר נותנות שירותי אחסון, ויש כאלה אשר בוחרות לנהל את כל האופרציה בעצמן.

הגשת פרויקט בסיום הקורס

בסיום הקורס בתחום ה-IT (טכנולוגיית מידע), תסיימו פרויקט שמשלב את הכלים המתקדמים בתחום כיום.

הפרויקט שפיתחתם ישמש ככרטיס ביקור מקצועי שתציגו ללקוחות או מעסיקים פוטנציאליים בראיונות עבודה. זו התעודה שמאמתת את יכולותיכם ומייחסת לכם יתרון משמעותי בשוק העבודה.

קורס IT במכללת Real Time מעניק לכם את הידע והכלים הנדרשים להצלחה בעולם ה-IT, ותואם לשוק העבודה המשתנה באופן תדיר.

המטרה הסופית היא להכשיר את הסטודנטים כך שיצאו לשוק העבודה עם ניסיון וידע מעשי.

תקופת התמחות והכשרה בסיום הלימודים

זהו הסיבוב הבא בתהליך - התמחות והכשרה מעשית במחלקת הפיתוח, בו תוכלו לבצע פרויקטים אמיתיים ולרכוש ניסיון בסביבה אמיתית, יחד עם המהנדסים המנוסים של החברה.

בסיום תקופת ההתמחות, תוכלו להתקבל לעבודה תוך זמן קצר ביותר, בעיקר בשל הידע והניסיון הרב אשר תצברו.

בסיום תקופת ההכשרה - תהליכי השמה לעבודה

בתחום הקורס IT - Information Technology קיימות מגוון אפשרויות לתעסוקה, כיום רוב החברות מאפשרות שימוש במוצר שלהן Online, לרבות חברות Enterprise, חברות לפיתוח אתרים, פיתוח אפליקציות, תעשיות ביטחוניות, חברות Startup ועוד.

RT Group חברת Real Time היא חברה מוכרת ומוערכת בענף, עם אלפי לקוחות במגוון תחומים. כמה מהסטודנטים יוכלו להשתלב בחברה שלנו או בחברות שהן לקוחות של החברה, ביניהן תעשייה אווירית, חברות מחקר, פיתוח המצאות ועוד.

במהלך הקורס, הסטודנטים לומדים מהצוות המיומן של חטיבת הפיתוח בחברה, שכולל מהנדסים ברמה מרשימה בתחום הפיתוח - תוכנה, חומרה, הנדסה, אינטגרציה, אוטומציה ובדיקות. המהנדסים בחברה יודעים את כל תהלכי ההנדסה, מעגלים מודפסים, כרטיסי פיתוח, מערכות תוכנה מורכבות עוד.

לאחר הכשרתכם אנחנו ממשיכים לתמוך בכם ולספק פידבקים חיוביים והמלצות, ולסייע בחיפושי העבודה האישיים שלכם. אתם לא לבד!

תוכנית לימודים ניהול שרתי לינוקס (Linux)

קורס IT מורכב ממספר קורסים (או מודולים) להלן רשימת הקורסים המלאה.
ידוע שכל אחד מאיתנו מגיע עם רמת ידע שונה , בכדי להתאים את התכנים בדיוק לצרכיך, ניתן לבחור את המסלול המתאים ביותר לך באופן הבא:
**לימודי IT במכללה מתקיימים במתכונת היברידית (למידה פרונטלית ולמידה אונליין).

מסלול מקיף

זהו המסלול הכולל את כל הקורסים בתחום כדי ליישם אותך כמומחה בתחום.

 • מיועד לחסרי ניסיון | מעט ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 9-12 חודשיים.
 • 295 שעות אקדמאיות.
מסלול רגיל

זהו המסלול הכולל רק את הקורסים והתכנים הייעודיים כדי ליישם אותך כמפתח IT.

 • מיועד לבעלי ידע ראשון בעולם ההייטק.
 • משך המסלול בין 6-7 חודשיים.
 • 150 שעות אקדמאיות.
מסלול בבחירה עצמית

במסלול זה באפשרותך לבחור רק את הקורסים והתכנים שאתה יודע שחסר לך ברצונך להשלים.

 • מיועד לאלו בעלי ניסיון בתחום.
 • משך המסלול בין 1-3 חודשים תלוי בשעות האקדמאיות.
Devops
קורס AWS 35 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
הקורס נועד לעזור לך לקבל הבנה מעמיקה של העקרונות והשירותים הארכיטקטוניים של Amazon Web Services (AWS). תלמד כיצד לעצב ולהתאים יישומי ענן של AWS עם שיטות עבודה המומלצות על ידי אמזון.
קורס פייתון | קורס Python 90 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
בקורס זה נתמקד ב- פייתון 3, במטרה לספק את הידע והניסיון הדרושים לתכנות יישומים בתעשייה מונחת עצמים. נלמד כיצד מפתחים תוכנה באמצעות פייתון. אתם תלמדו טכניקות וכלים המתאימים לפיתוח עם שפת פייתון. נלמד תכנות ברמה מקצועית וגבוהה, המתאימה לחברות ההייטק. מדובר בקורס מאוד מעשי שאיתו נעשה גם שימוש בכרטיסי פיתוח.
שפת Python בימים אלו נחשבת לאחת משפות התכנות הפופולריות והמבוקשות ביותר בתעשיית ההייטק. הפופולריות של שפת תכנות זו והשימוש הנרחב שלה בתעשייה במגוון רחב של פרויקטים הופכים את לימודי פייתון לאחד מקורסי התכנות המבוקשים ביותר שכן הביקוש הוא גדול, תחומי התעסוקה מגוונים ובהתאם לכך יש כדאיות גדולה בבחירת שפה זו להתמקצעות בדרך לקריירה מתגמלת עם עתיד מקצועי מפותח.
קורס SQL 30 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
לימוד ותרגול של שפת SQL. עבודה יסודית על MYSQL. המטרה בקורס היא ללמוד לבצע תקשורת ופעולות שונות עם בסיס הנתונים.
כל תוכנה פועלות לרוב עם כמויות אדירות של נתונים ברקע כמו למשל SQL. כיום, ניתן לאחסן נתונים אלו בסוגים שונים של מסדי נתונים כמו MySQL או Oracle ב-backend. במהלך תפקיד של בודקי תוכנה הם יצטרכו לאמת נתונים אלה ולכן יש צורך בידע של בסיסי נתונים בשאילתות SQL. זאת כדי לבדוק אם הנתונים המתאימים מאוחסנים בבסיסי הנתונים שלך.
בקורס נלמד - SQL Formal Definitions , The Relational Model, SQL Key Notes, SQL Properties, SQL User Objective , Data Definition Language ועוד.
קורס GIT (Version Control) 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף
מערכת לניהול גרסאות מבוססת קוד פתוח, כלי לשמירת גרסאות של הקוד שלך ותהליך פיתוח תוכנה. מטרת המערכת היא לעזור למפתחים לנהל את הקוד, ולעקוב אחר שינויים בקבצי התוכנה. המטרה היא לייעל את התהליכים במהירות.
בקורס זה תלמדו את תכונות הליבה של Git , זרימת עבודה ודרכים שונות לבטל שינויים או לשמור מספר גרסאות של פרויקט וכיצד לשתף פעולה עם צוותים אחרים והמפתחים. הקורס הוא עבור מתכנתים שרוצים לדעת איך להשתמש בתוכנה, ניהול נכון של גרסאות קוד, פיתוח בצורה הטובה והמתאימה ביותר למפתח ועוד.
Server Management
קורס לינוקס | Linux Admin 50 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
הקורס מכסה את כל החומר הנדרש להסמכת 1-LPIC. תלמדו איך להפעיל את מערכת לינוקס בצורה שוטפת, טכניקות למיקסום השימוש בלינוקס. תוכנית הלימודים מתחלקת לשניים: מבוא ללינוקס - התקנה, ניהול קבצים והרשאות. בסופו של דבר תדעו איך לנהל את המערכת באופן שוטף. בחלק השני של הקורס נלמד על הגדרות המערכת, משתמשים, כרטיסי רשת, ניהול לינוקס קרנל ועוד.
מדובר במערכת הפעלה חינמית מבוססת קוד פתוח והיא נחשבת למערכת הפעלה מאוד בטוחה יחסית לאלטרנטיבות. המערכת מעניקה לבודקי תוכנה ומתכנתים חופש פעולה יעיל. הרוב המכריע של יישומי התוכנה (כמו שרתים, יישומים, מסדי נתונים או שירותי אינטרנט) פרוסים על מערכת ההפעלה לינוקס, לכן זה קריטי שבודקי תוכנה יהיו בעלי ידע וניסיון עם לינוקס.
קורס Networking 40 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
תקשורת מחשבים ברמת CCNA - קורס זה מעניק ידע נרחב בתחום התיאורטי ובתחום המעשי בהתקנה, תחזוקה, הגדרה, הבנה בנתבים ומתגים, תפעול, תיקון רשתות והיכרות עם פרוטוקולי IP.
היכרות עם מושגי מפתח והמכשירים ברשתות מיתוג מנות, היבטים של LANs \ WANs, המבנה והתפקוד של ארכיטקטורות ופרוטוקולים של הרשת.
קורס Bash Scripting 25 שעות אקדמיות ok-full-icon מסלול מקיף ok-standard-icon מסלול רגיל
Bashהוא למעשה מעטפת Shell מאוד נוחה ויעילה, שפותחה על ידי אנשי ה gnu והיא למעשה ה Shell ברירת מחדל במערכות ה Linux/gnu ומהווה בסיס חיוני למערכת. כמו כל Shell נורמלי, היא כוללת במקביל למערכת חזקה של פקודות, גם שפת סקריפט קלה אך מאוד יעילה.

*למעוניינים קיימת אופציה לרכישת קורס הסמכה ל 2-LPIC בתשלום נוסף.

בני כהן
מנכ"ל ומייסד Real Time Group

 • בעל תואר שני בהנדסת תקשורת M.Sc
 • תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה (BScTE)
 • מרצה וראש קורס סייבר ואבטחת מידע ב-RT-Group בעל ניסיון של מעל 20 שנה בפיתוח מערכות תוכנה/חומרה ומתוכם 6 שנים בתעשיית הסייבר.
 • מומחה בבדיקות חדירה ובהדרכות בארץ ובעולם, בביצוע בדיקות חוסן (PT) לחברות ביטחוניות וכן חברות Enterprise המובילות בתעשייה.

teacher-image-בני-כהן

תהליך הלימוד IT

תהליך הלימוד צעד ראשון
תהליך הלימוד צעד שני
תהליך הלימוד צעד שלישי

תעודות גמר והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר
 • השתתפות לפחות 80% משעות המסלול
 • הגשת פרויקט הגמר / מבחן מסכם בציון 70 ומעלה
 • חובת הגשת מטלות הקורס לרבות תרגילים, עבודות בית, ופרויקטים

בסיום קורס IT - מנהל רשתות תוענק תעודת גמר מטעם RTG המוכרת על ידי משרד התעסוקה.

בנוסף, לקראת סיום הקורס תינתן האפשרות לעבור את אחת מהסמכות הנלמדות במסלול - CCNA / MCSA / CCSA אשר יפתחו בפנייך אפשרויות תעסוקה רבות בתעשייה.

תעודת בוגר/ת Real Time College מוכרת בתעשיית ההייטק הגלובלית ונחשבת מקצועית.
אנו עובדים בשיתוף עם משרד העבודה והרווחה.

למה ללמוד איתנו IT

שיעורים פרטיים
פיתוח פרויקטים
השמה להייטק
קורס חוזר
שכר הלימוד
השיעורים מוקלטים

תהליך ההשמה להייטק

תהליך השמה צעד ראשון
תהליך השמה צעד שני
תהליך השמה צעד שלישי

השמה בחברת הייטק

teacher-image- ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק -

ליווי מלא עד לראיון העבודה והשמה בחברת הייטק

REAL TIME GROUP הוא בית תוכנה ומרכז הדרכה המספק שירותי פיתוח, הדרכה והשמה למאות חברות הייטק בארץ ובחו"ל.

צוות משאבי אנוש איתך מהרגע שבו אתה מסיים את הקורס וגם לפני. במהלך תהליך הכנת הפרויקט, נכין איתך את קורות החיים עם הכנת תיק עבודות שיצטרף אליו.

במהלך ההכשרה חטיבת ההשמה תבנה אתכם קורות חיים ותכין אתכם לראיונות עבודה, על מנת שתגיעו למעמד מוכנים ותפגינו מקצועיות וידע מעשי.

מחלקת כח אדם יציגו בפניך את אפשרויות התעסוקה הקיימות. כלל הסטודנטים יקבלו ליווי מלא עד להשמה בהייטק. חלק מהסטודנטים יוכלו להשתלב בחברתינו, כחלק מהצוות או להתראיין אצל אחת מחברות ההייטק שאנו עובדים בשיתוף פעולה.

המטרה שלנו היא, לדאוג לכניסתכם החלקה לעולם ההייטק. בואו לקבל הכשרה, כלים, ידע וניסיון הנדרשים לעבודה בתעשיית ההייטק.

מדריכי לימוד ניהול שרתי לינוקס (Linux)

Click to Load

Linux Versions INTRO

Click to Load

קורס Linux

Click to Load

מה זה פייתון

שכר לימוד IT

אתה יכול לשלם את שכר הלימוד שלך מראש באמצעות תשלום עצמי, תשלום מעסיק או סיוע ממשלתי.

ישנן אפשרויות רבות של הלוואות אישיות שתוכלו לחקור ולשאול

מלגות זמינות לחיילים משוחררים ואזרחים ותיקים.

חיילים משוחררים ואזרחים ותיקים יכולים לגשת ל הטבות ומלגות מסוימות

חוות דעת סטודנטים

Click to Load
Click to Load
Click to Load

שאלות ותשובות נפוצות

1. בעלי ידע בסיסי בהפעלת מחשב הרוצים להשתלב בעולם ההייטק.
2. טכנאים/הנדסאים המעוניינים להתמקצע בתחום, בוגרי מכללות/אוניברסיטאות המעוניינים בהסבה מקצועית.
3. ידע וניסיון במערכות הפעלה Windows, Linux – יתרון
4. אנגלית ברמה בינונית.
5. בעלי רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות – יתרון
6. בכל מקרה, קבלת המועמד תהיה מותנית בראיון + בחינה .

אנו מאמינים כי ההצלחה שלך היא גם ההצלחה שלנו וההצלחה שלך תלויה בהשקעה שלך בלימודים! לכן, קורס טכנאי מחשבים וניהול רשתות מחולק לנושאים ובסוף כל נושא יהיה מבחן בכתב או פרויקט להגשה. הפרויקטים יעשו באופן יחידני או בשיתוף עם סטודנטים אחרים, על פי החלטת המרצה. הפרויקטים יעשו בתמיכה מלאה של המרצים וצוות המכללה. היתרון שאנו רואים בפרויקטים הוא עצום כי הוא מעניק לך את הניסיון שדרוש בתעשייה כך שתצא בסוף הקורס עם יתרון גדול על מועמדים אחרים.

Real Time Group היא בית תוכנה בעלת וותק של מעל לעשור ובעלת רשימת לקוחות ענפה בתעשייה לרבות חברות High-Tech ובמגוון ענפים כמו: Automation, תעשיית הביטחון, בנקים, ביוטק ועוד.
בזכות הניסיון שלנו בתעשייה ומגוון הפרויקטים שאנו מיישמים אצל לקוחותינו בחברות צבאיות ואזרחיות בתחומי פיתוח התוכנה, אוטומציה ובדיקות, אנו יודעים מה חברות דורשות ומה באמת חשוב להם ולכן אנו יכולים באופן טבעי לשלב סטודנטים שלנו אצל מגוון לקוחותינו.

מסלול ההכשרה מתקיים בסניף תל אביב: רחוב נחלת יצחק 32, תל אביב-יפו. יש תחבורה ציבורית נוחה, ליד תחנת רכבת השלום- תל אביב, חנייה קרובה ועוד.. אנו מלמדים באופן היברידי בהתאם להנחיות הממשלה. צרו איתנו קשר למידע נוסף

מחלקת השמה של RT GROUP תעזור לך בכתיבת קו'ח והכנה לראיון עבודה האישי בהתאם לתקנון המסלול, צרו איתנו קשר למידע נוסף וייעוץ לימודים בתחום

טבלת שכר ניהול שרתי לינוקס - איש IT

כאמור, תחום ניהול הרשתות וטכנאי מחשבים בתעשיית ההייטק נמצא בתנופה מתמדת ומהעובדים מצופה ידע רב במערכות הפעלה שונות ומתן פתרונות מהיר במקום. החשיבות של תפקיד זה הביאה לעלייה בשכר הממוצע בשוק בשנים האחרונות. התקדמות הטכנולוגיה והצורך בעובדים המסוגלים לפתור במהירות בעיות במערכות העבודה השונות מבטיחות כי השכר ימשיך לעלות גם בעתיד הנראה לעין.

נחלק את הערכת השכר בתחום לתפקידים השונים:

מנהל רשתות UNIX מתחיל מרוויח בין כ-9,000 ש”ח ל16,000 ש”ח בחודש. עם ניסיון של מעל 3 שנים השכר יכול להתחיל ב-15,000 ש”ח עד 20,000 ש”ח צפונה.

מנהל רשתות מייקרוסופט מתחיל מרוויח בין כ-6,000 ש”ח ל11,000 ש”ח בחודש. עם ניסיון של מעל 3 שנים השכר החודשי יכול להגיע גם ל-12,000 ש”ח עד 16,000 ש”ח צפונה.

תמיכה טכנית של מחשבים ורשתות – השכר ההתחלתי הוא 8,000 ש”ח ועם 2 שנות ניסיון יכול להגיע גם ל-10,000 ש”ח צפונה.

מאמרים בתחום ההייטק

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

© כל הזכויות שמורות Real Time Group