תנאים מיוחדים

חיילים
משוחררים
special offers
דורשי
עבודה
special offers
עולים
חדשים
special offers
השמה
בתחום
special offers


מלאו פרטים לקבלת יעוץ

בני כהן

מנכ"ל ומייסד Real Time Group


מנכ"ל חברת Real Time Group.
בעל תואר ראשון בהנדסת תוכנה (BSE), ותואר שני בהנדסת תקשורת M.Sc.
מומחה עם יותר מ- 20 שנות ניסיון בפיתוח, ניהול והדרכת פרוייקטים במגוון רחב של תחומים כגון- Real Time Embedded Linux Embedded systems Linux Kernel Device Drivers ועוד.

teacher-image-בני-כהן
ראש תחום
סרטון על המכללה
opinion-video

תיאור המסלול Linux

קורס Linux כולל:
 • תרגילי כיתה המלווים בהסברים, שיעורי בית ופתרונות באתר
 • חוברת קורס
 • סרטונים ומצגות באתר הקורס
 • ההרצאות מתקיימות פעם בשבוע בשעות הערב.

בואו ללמוד איתנו

 • סטאז’ מעשי במעבדות החברה של כ-120 שעות – עם ליווי של טכנאים ומהנדסים שעובדים בחברה.
 • המרצים הם אנשי הייטק בעלי ניסיון מעשי, מומחים אשר עובדים בתעשייה.
 • סדנת הכנה לראיונות וגם – מחלקת ההשמה של החברה RT-HR, תדאג לעזור לך בכתיבת קורות החיים.
 • אפשרות להשתלבות עבודה במשרדי Real Time Group או בחברות השותפות שלנו.
 • גם אם לא הבנת או הפסדת שיעור, ביכולתך להגיע לשיעור פרטי – ללא עלות נוספת.
 • כלל השיעורים מוקלטים וניתנים לצפייה במרכז ההדרכה.
 • חניה חינם.

תעודת גמר ניהול שרתי לינוקס (Linux)


בסיום קורס מנהל רשתות תוענק תעודת גמר מטעם RTG המוכרת על ידי משרד התעסוקה.

בנוסף, לקראת סיום הקורס תינתן האפשרות לעבור את אחת מהסמכות הנלמדות במסלול - CCNA / MCSA / CCSA אשר יפתחו בפנייך אפשרויות תעסוקה רבות בתעשייה.

מה זה ניהול שרתי לינוקס (Linux)


ניהול שרתים הוא תחום וותיק אך אחד כזה שממשיך להתפתח גם בשנים האחרונות ובאופן משמעותי.

ישנם כיום כמויות מידע עצומות ברחבי הרשת וכמו כן החברות מתמודדות עם כמויות מידע יותר ויותר גדולות מבעבר, בנוסף לכך המשימות וההתקדמות הטכנולוגית מובילות לפעילות הרבה יותר

אינטנסיבית מול שרתים בצורה של: עבודה לפי מתודולוגיית devops, פיתוח בינה מלאכותית, Data science וכו'.

כיום ניתן לעבוד בתור מנהלי שרתים עבור מגוון של חברות ולהיות אחראים ביו היתר לתחזוקת שרת, פעילות שוטפת, הגדרות, ניהול הרשאות, בדיקות אבטחה ועוד

ישנם חברות אשר נותנות שירותי אחסון, יש חברות אשר מנהלות את כל האופרציה בעצמן וכו, מנהלי שרתים בעלי ניסיון יכולים לפתח קריירה מתגמלת ומעניינת ביותר בתעשיית ההייטק.

אודות קורס ניהול שרתי לינוקס

לינוקס היא מערכת ההפעלה הפופולרית בעולם והיא נמצאת בשימוש נרחב בתעשיית הייטק.

חברות רבות, תאגידי ענק, ספקי אינטרנט, ממשלות, ועוד משתמשות בלינוקס בה זו למגוון שימושים רחב כגון: תפעול שרתי נתונים, טלפוניה, firewalls, מרכזי תקשורת, פיתוח מערכות משובצות מחשב, ERP ועוד.

קורס ניהול שרתי לינוקס הוא מקיף ביותר ומעשי ומיועד לפיתוח קריירה בתחום ניהול תשתיות וניהול שרתי לינוקס עם התמחות במתודולוגיות קוד פתוח.

מה כולל מסלול לימודים לניהול שרתי לינוקס?


1. קורס Linux Administration

קורס מעשי להתמחות בניהול מערכת ההפעלה לינוקס, כולל לימוד מבנה מערכת הקבצים, עבודה מול ה Linux Kernel (ניהול מנהלי התקנים), הגדרת משתמשים וקבוצות, הגדרת הכרטיס הרשת וחיבורו לרשת המקומית / אינטרנט, פקודות נפוצות, הרשאות, יישום bash scripting ועוד.

2. הכנה מעשית לבחינות ההסמכה

LPIC-1 exam 101 – בחינת ההסמכה ללינוקס שלב א', בוחנות את הידע בנושאי בסיס כגון: התקנת לינוקס, הרשאות, טיפול בקבצים, אבטחה ועוד.

בעלי הסמכה זו מוכיחים את הידע שלהם במערכת ההפעלה הפופולרית בעולם בקרב חברות הייטק בשוק בישראל וכמו כן בתעשייה הבינלאומית.

LPIC-1 exam 102 – בחינות ההסמכה ללינוקס אדמין שלב ב. בחינה זו כוללת את הידע בנושאים יותר מתקדמים כגון: ניהול networking, התקנות מתקדמות, תקשורת מאובטחת באמצעות פרוטוקולים שונים, אוטומציה ועוד.

מעבר לקורס הכנה להסמכה LPIC-1

יתרונות מערכת ההפעלה Linux

 • הסיבה לפופולריות של מערכת ההפעלה לינוקס מקורה במספר יתרונות מרכזיים שיש לה, לדוגמא:
 • לינוקס כתובה בקוד פתוח והיא חינמית
 • ללינוקס קהילה תומכת שמשפרת גרסאות, פורמים רבים עם מתכנתים שעוזרים לפתור בעיות בעת צורך ועוד.
 • אבטחה גבוהה
 • יכולות גבוהות ביותר של עיבוד וביצוע

הביקוש למנהלי שרתי Linux בתעשייה

יש יתרונות מאוד גדולים עבור ארגון כאשר הוא מחזיק את התשתיות בצד שלו.

ניהול שרתים ע"י הארגון עצמו יכול להוביל לעבודה שוטפת ואפקטיבית, תלוי כמובן בגודל הארגון ובאופי הפעילות שלו

אבטחה ושמירה על סודיות מידע אישי ועסקי, פתרון בעיות, ניהול שרתים ומשאבים, קונפיגורציה, ניהול ומעקב לוגים, פרוטוקולים לשחזור מהיר בעת הצורך ועוד.

בעקבות היתרונות הרבים חברות רבות בוחרות לנהל בעצמם את התשתיות ולהיות אחראיות בלעדיות על פעילות זו.

עובדה זו מובילה לביקוש רב עבור אנשי ניהול שרתי לינוקס בעלי ניסיון מקצועי ומעשי בתחום אשר מעוניינים להמשיך ולהתמקצע ולהתפתח מקצועית בארגון.

שכר ניהול שרתי לינוקס (Linux)


תחום ניהול הרשתות וטכנאי מחשבים בתעשיית ההייטק נמצא בתנופה מתמדת ומהעובדים מצופה ידע רב במערכות הפעלה שונות ומתן פתרונות מהיר במקום.

החשיבות של תפקיד זה הביאה לעלייה בשכר הממוצע בשוק בשנים האחרונות.

עם התקדמות הטכנולוגיה והצורך בעובדים המסוגלים לפתור במהירות בעיות במערכות העבודה

השונות מבטיחות כי השכר ימשיך לעלות גם בעתיד הנראה לעין.

נחלק את הערכת השכר בתחום לתפקידים השונים:

 • מנהל רשתות UNIX מתחיל מרוויח בין כ-9,000 ש”ח ל16,000 ש”ח בחודש.
 • עם ניסיון של מעל 3 שנים השכר יכול להתחיל ב-15,000 ש”ח עד 20,000 ש”ח ומעלה.
 • מנהל רשתות מייקרוסופט מתחיל מרוויח בין כ-6,000 ש”ח ל11,000 ש”ח בחודש.
 • עם ניסיון של מעל 3 שנים השכר החודשי יכול להגיע גם ל-12,000 ש”ח עד 16,000 ש”ח ומעלה.
 • תמיכה טכנית של מחשבים ורשתות – השכר ההתחלתי הוא 8,000 ש”ח ועם 2 שנות ניסיון יכול להגיע גם ל-10,000 ש”ח ומעלה.

שאלות ותשובות על לימודי ניהול שרתי לינוקס (Linux)

1. בעלי ידע בסיסי בהפעלת מחשב הרוצים להשתלב בעולם ההייטק. 2. טכנאים/הנדסאים המעוניינים להתמקצע בתחום, בוגרי מכללות/אוניברסיטאות המעוניינים בהסבה מקצועית. 3. ידע וניסיון במערכות הפעלה Windows, Linux – יתרון 4. אנגלית ברמה בינונית. 5. בעלי רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות – יתרון 6. בכל מקרה, קבלת המועמד תהיה מותנית בראיון + בחינה .
1. בעלי ידע בסיסי בהפעלת מחשב הרוצים להשתלב בעולם ההייטק. 2. טכנאים/הנדסאים המעוניינים להתמקצע בתחום, בוגרי מכללות/אוניברסיטאות המעוניינים בהסבה מקצועית. 3. ידע וניסיון במערכות הפעלה Windows, Linux – יתרון 4. אנגלית ברמה בינונית. 5. בעלי רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות – יתרון אנו מאמינים כי ההצלחה שלך היא גם ההצלחה שלנו וההצלחה שלך תלויה בהשקעה שלך בלימודים! לכן, קורס טכנאי מחשבים וניהול רשתות מחולק לנושאים ובסוף כל נושא יהיה מבחן בכתב או פרויקט להגשה. הפרויקטים יעשו באופן יחידני או בשיתוף עם סטודנטים אחרים, על פי החלטת המרצה. הפרויקטים יעשו בתמיכה מלאה של המרצים וצוות המכללה. היתרון שאנו רואים בפרויקטים הוא עצום כי הוא מעניק לך את הניסיון שדרוש בתעשייה כך שתצא בסוף הקורס עם יתרון גדול על מועמדים אחרים.
1. בעלי ידע בסיסי בהפעלת מחשב הרוצים להשתלב בעולם ההייטק. 2. טכנאים/הנדסאים המעוניינים להתמקצע בתחום, בוגרי מכללות/אוניברסיטאות המעוניינים בהסבה מקצועית. 3. ידע וניסיון במערכות הפעלה Windows, Linux – יתרון 4. אנגלית ברמה בינונית. 5. בעלי רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות – יתרון אנו מאמינים כי ההצלחה שלך היא גם ההצלחה שלנו וההצלחה שלך תלויה בהשקעה שלך בלימודים! לכן, קורס טכנאי מחשבים וניהול רשתות מחולק לנושאים ובסוף כל נושא יהיה מבחן בכתב או פרויקט להגשה. הפרויקטים יעשו באופן יחידני או בשיתוף עם סטודנטים אחרים, על פי החלטת המרצה. הפרויקטים יעשו בתמיכה מלאה של המרצים וצוות המכללה. בסוף קורס טכנאי מחשבים וניהול רשתות יתקיים סטאז’ שאורכו 120 שעות אקדמאיות. הסטאז’ הוא הפרויקט המסכם של הקורס והוא יעניק לך ניסיון עשיר שתוכל להוסיף לקורות החיים שלך. הסטאז’ יבוצע בליווי של צוות המהנדסים והטכנאים שעובדים בחלקת הפיתוח של החברה. הפרויקט מכיל את כלל תכני הלימוד שהועברו במהלך ההכשרה במטרה לתת לך את הידע והניסיון הפרקטי.
1. בעלי ידע בסיסי בהפעלת מחשב הרוצים להשתלב בעולם ההייטק. 2. טכנאים/הנדסאים המעוניינים להתמקצע בתחום, בוגרי מכללות/אוניברסיטאות המעוניינים בהסבה מקצועית. 3. ידע וניסיון במערכות הפעלה Windows, Linux – יתרון 4. אנגלית ברמה בינונית. 5. בעלי רקע ו/או ניסיון בפיתוח שפות – יתרון אנו מאמינים כי ההצלחה שלך היא גם ההצלחה שלנו וההצלחה שלך תלויה בהשקעה שלך בלימודים! לכן, קורס טכנאי מחשבים וניהול רשתות מחולק לנושאים ובסוף כל נושא יהיה מבחן בכתב או פרויקט להגשה. הפרויקטים יעשו באופן יחידני או בשיתוף עם סטודנטים אחרים, על פי החלטת המרצה. הפרויקטים יעשו בתמיכה מלאה של המרצים וצוות המכללה. בסוף קורס טכנאי מחשבים וניהול רשתות יתקיים סטאז’ שאורכו 120 שעות אקדמאיות. הסטאז’ הוא הפרויקט המסכם של הקורס והוא יעניק לך ניסיון עשיר שתוכל להוסיף לקורות החיים שלך. Real Time Group היא בית תוכנה בעלת וותק של מעל לעשור ובעלת רשימת לקוחות ענפה בתעשייה לרבות חברות High-Tech ובמגוון ענפים כמו: Automotive, תעשיית הביטחון, בנקים, ביוטק ועוד. בזכות הניסיון שלנו בתעשייה ומגוון הפרויקטים שאנו מיישמים אצל לקוחותינו בחברות צבאיות ואזרחיות בתחומי פיתוח התוכנה, אוטומציה ובדיקות, אנו יודעים מה חברות דורשות ומה באמת חשוב להם ולכן אנו יכולים באופן טבעי לשלב סטודנטים שלנו אצל מגוון לקוחותינו.

מאמרים נוספים בתחום ההייטק שיכולים לעניין אתכם